1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. دیجیتال مارکتینگ
  3. بازاریابی شبکه های اجتماعی
  4. اینستاگرام
  5. ترفندهای تبلیغاتی در اینستاگرام (12 تکنیک در 2021)

ترفندهای تبلیغاتی در اینستاگرام (12 تکنیک در 2021)

ترفندهای تبلیغاتی در اینستاگرام (12 تکنیک در 2021)

چند نمونه از ترفندهای تبلیغاتی در اینستاگرام

این روزها مردم در سراسر جهان زمان زیادی را در فضای مجازی سپری می‌کنند. یکی از پلتفرم‌های به روز و متداول برای استفاده از کاربران اپلیکیشن اینستاگرام است. با توجه به این که این اپلیکیشن در ایران فیلتر نشده است، افراد زیادی به گسترش کسب و کارهای خود در اینستاگرام مشغول هستند. به دلیل محبوبیت این شبکه اجتماعی افراد زیادی درصدد راه‌اندازی مشاغل آنلاین هستند، اما آیا می‌توان بدون داشتن اطلاعات کافی و جامع کسب و کار خود را در اینستاگرام رونق داد و در این فضا پیشرفت کرد. تبلیغات مهم‌ترین بخش در شروع کار در فضای اینستاگرام است و برای این که کسب و کار شما و صفحه اینستاگرام مطرح شود و فروش خوبی داشته باشید، باید راه‌های رسیدن به تبلیغات موثر  را بدانید. ما در این مقاله چند نمونه از مهم‌ترین و پرکاربردترین ترفندهای تبلیغاتی را عنوان می‌کنیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

اینفوگرافیک

در این‌جا به برخی از ترفندهای تبلیغات اینستاگرام در قالب اینفوگرافیک می‌پردازیم:

ایجاد چالش

امروزه یکی از جذاب‌ترین ترفندها برای افزایش فالوور ایجاد چالش‌ها و مسابقات مختلف است. می‌توانید در پست یا استوری مسابقه‌ای را برگزار کنید و از مخاطبان خود بخواهید آن را برای دوستان خود ارسال کرده و در ازای آن به قید قرعه جایزه دریافت کنند.

تعامل با فالورها

تعامل و ایجاد رابطه با مخاطبان خود یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید به آن توجه داشته باشید.

در ساخت آگهی‌های تبلیغاتی خود دقت کنید

برای این‌ که اینستاگرام آگهی شما را به کاربران خود نشان دهد، بهتر است در تولید و ساخت آگهی دقت و ابتکار زیادی داشته باشید تا همان‌طور که آن آگهی را به مخاطبان شما نشان می‌دهد،  آن را به شکل بومی به سایر مخاطبان نیز معرفی کند.

شناسایی مخاطب

این که مخاطبان هدف خود را بشناسید، باعث می‌شود چند گام جلوتر از بقیه رقبای خود باشید. اینستاگرام بر اساس محتوای آگهی و پست شما مخاطبان را شناسایی کرده و تبلیغات شما را به آنها نشان می‌دهد. مواردی که باید در پست‌های تبلیغاتی خود رعایت کنید، شامل سن، علاقه‌مندی‌های مخاطبان، زبان، فرهنگ و مواردی از این قبیل هستند.

اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرها در بازاریابی نقش موثری دارند. این افراد صاحبان صفحات پربازدید و محبوبی هستند که می‌توانند برای برند یا صفحه اینستاگرام شما تبلیغات اثرگذاری قرار دهند. امروزه استفاده از اینفلوئنسرها یکی از ترفندهای مهم و مفید تبلیغ در اینستاگرام است.

لیست ترفندهای مهم تبلیغات در اینستاگرام

۱- اکانت بیزنس

۲- پروفایل

۳- قرار دادن مطالب

۴- استوری

۵- چالش

۶- ویدئو

۷- ارتباط با مخاطب

۸- رقابت

۹- ترغیب مخاطب

۱۰-آگهی‌های همسو و متناسب با فرهنگ مخاطب

۱۱- شناسایی مخاطبان هدف

۱۲- اینفلوئنسرها

ترفندهای موثر برای تبلیغات در اینستاگرام

ترفندهای موثر برای تبلیغات در اینستاگرام

۱- اکانت بیزنس

ترفندهای موثر برای تبلیغات در اینستاگرام : اکانت بیزنس

اولین گام در جهت راه‌اندازی کسب و کار در اینستاگرام ایجاد یک فضای حرفه‌ای و تجاری در اینستاگرام است. این روزها افراد برای انتخاب برند و محصولات در شبکه اجتماعی اینستاگرام جستجو می‌کنند؛ پس لازم است در ابتدا برای برند خود اکانت بیزنس بسازید. اکانت بیزنس شما معرف شخصیت برند تجاری شما است.

حتما بخون  محصولات پرفروش در اینستاگرام (سال 2021 الی 2022)

۲- پروفایل

پروفایل صفحه اینستاگرام شما معرف هویت برند و تجارت شما است. باید پروفایل صفحه اینستاگرام شما بر اساس اهداف تجاری شما باشد.

ما در این‌جا نکاتی را در جهت ایجاد یک پروفایل یا نمایه حرفه‌ای بیان می‌کنیم:

عکس پروفایل: یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در اکانت تجاری اینستاگرام خود به آن اهمیت دهید، تصویر پروفایل اکانت شما است. پیشنهاد ما این است که عکسی را با نشان و لوگوی تجاری خود برای پروفایل درنظر بگیرید.

بیوگرافی: مطالبی که در بیوگرافی اکانت تجاری شما وجود دارند، نشان‌ دهنده نوع فعالیت شما هستند و کاربران اینستاگرام در وهله اول بیوگرافی شما را مطالعه می‌کنند؛ پس لازم است تمام مواردی که باید مخاطب شما درباره کسب و کار و تجارت شما بداند را در قسمت بیوگرافی صفحه خود بنویسید.

لینک به فروشگاه  (URL ):

ساخت فروشگاه در اینستاگرام (0 تا 100 )

اغلب برندها برای معرفی و فروش محصولات خود سایت دارند. شما هم اگر سایتی برای تجارت خود دارید، حتما آدرس سایت را به اینستاگرام خود لینک کنید. می‌توانید آدرس سایت را در قسمت بیوگرافی صفحه اینستاگرام خود پیوند دهید یا در استوری و پست‌ها به مخاطبان معرفی کنید. این کار باعث می‌شود مخاطبان اینستاگرام از سایت شما دیدن کنند و بازدید سایت هم به این ترتیب بالا می‌رود.

۳- قرار دادن مطالب

ترفندهای موثر برای تبلیغات در اینستاگرام : قرار دادن مطالب

_ برای این که مطالبی را که در قالب پست در اینستاگرام قرار می‌دهید، با بازدید خوبی روبه‌رو شوند، بهتر است یک ترفند مهم را درنظر داشته باشید. استفاده از هشتگ در زیر مطالب پست‌های شما یکی از بهترین ترفندهای تبلیغ است. حتما دقت کنید هشتگ‌هایی را به کار برید که با محتوای مطالب و محصولات تجاری شما همخوانی داشته باشند. کاربران اینستاگرام برای جستجوی یک کالا یا هر موردی که تقاضا دارند، از هشتگ‌های آن استفاده می‌کنند. به طور مثال هشتگ #صابون_تزیینی را سرچ می‌دهند و هر پستی که از این هشتگ استفاده کرده باشد، به کاربر نشان داده می‌شود. استفاده از هشتگ یک ترفند عالی در تبلیغات اینستاگرام برای تجارت شما است.

_ معرفی خدمات در قالب متن و با استفاده از طرح‌های مناسب و قرار دادن لوگو یا آرم برند تجاری خود را فراموش نکنید.

_ تعداد پست‌هایی که در ماه در اینستاگرام آپلود می‌کنید، مهم است. باید تعادل را برای قرار دادن پست‌ها رعایت کنید. اگر تعداد پست‌ها زیاد باشند، مخاطب خسته می‌شود و اگر هم کم باشند، ممکن است شما را از یاد ببرد.

۴- قرار دادن ویدئو

ترفندهای موثر برای تبلیغات در اینستاگرام : قرار دادن ویدئو

شما می‌توانید علاوه‌بر قرار دادن عکس و متن، فیلم و متن هم در اینستاگرام آپلود کنید و طبق آمار به‌دست آمده ویدئوها ۲ برابر بقیه‌ی پست‌ها برای مخاطب جذابیت دارند؛ می‌توانید از این طریق مخاطبان زیادی جذب کنید.

ویدئو ها کوتاه اما تاثیر گذار هستند و مخاطب را با خود همراه می‌کنند. با اضافه کردن زیرنویس به ویدئوها، افراد کم شنوا یا ناشنوا را هم  به استفاده از محتوای خود دعوت کنید.

قرار دادن ویدئو در پست اینستا دو مزیت دارد که به آن اشاره می‌کنیم:

– می‌توانید با بارگزاری ویدئو در صفحه‌ی خود، بازدید وبسایت خود را افزایش دهید و مخاطبان را به سمت خرید هدایت کنید.

– با بارگزاری روند تولید محتوا و فیلم‌های پشت صحنه، صمیمیت را بین خود و مخاطبانتان افزایش می‌دهید.

طریقه صحیح و درست بارگزاری و استفاده از ویدئو در اینستاگرام شما یک روش تبلیغاتی پربازده برای شماست.

حتما بخون  استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام (4 عنصر اصلی)

۵- استوری آپلود کنید

ترفندهای موثر برای تبلیغات در اینستاگرام : استوری آپلود کنید

برای ماندگاری برندتان در خاطر مخاطبان از قابلیت تبلیغ در استوری اینستاگرام استفاده کنید. با بارگزاری استوری‌های پی‌در‌پی پیج شما فعالیت‌ مثبت و پویایی دارد که این کار باعث بازدید بیشتر از پیج‌تان می‌شود و علاوه‌بر این داشتن محتوای مفید باعث افزایش ارتباط مخاطب با شما به‌شمار می‌رود. شما با انتشار محتوای مفید در اینستاگرام باعث جذابیت پیج خود می‌شوید.

بازدید استوری‌ها در شبکه‌ی اینستاگرام بسیار بیشتر از بازدید پست‌ها است و شما با استفاده از این امکان و قرار دادن استوری‌های مناسب مخاطب را به صفحه‌ یا وبسایت خود هدایت  می‌کنید. همینطور می‌توانید با قرار دادن پست‌های جدید در استوری بازدید پست خود را  افزایش دهید.

با قرار دادن استوری در هایلایت‌ها آن‌ها را  برای همیشه در نوار بالای پیج ماندگار می‌کنید و مخاطبان به‌صورت دایم به استوری‌های هایلایت شده‌ی شما دسترسی خواهند داشت.

۶- چالش طراحی کنید

ترفندهای موثر برای تبلیغات در اینستاگرام : چالش طراحی کنید

یکی دیگر از راه‌های جذب مخاطب و تبلیغات قرار دادن چالش‌ها هستند.

اگر قصد شما از ساخت پیج اینستاگرام ارائه و فروش محصولات است، باید تعامل داشتن با مخاطبان برای شما اهمیت بالایی داشته باشد.

مخاطبان زمانی از شما خرید می‌کنند که شما و پیج‌تان تاثیر مثبتی برآن‌ها  گذاشته باشید و آن‌ها با پیج شما ارتباط خوبی گرفته باشند. زمانی بر آن‌ها تاثیر خوبی می‌گذارید که رابطه‌ای دوستانه با مخاطبان‌ برقرار کنید.

یکی از راه‌های جذب مخاطب جدید برای پیج قرار دادن مسابقه و چالش‌های گوناگون است. از جمله این چالش‌ها می‌توان به نظرسنجی، مسابقات لایک پست، منشن کردن دوستان‌شان در قسمت کامنت پست‌ها، طراحی معما و … اشاره کرد، این‌ها از متداول‌ترین راه‌های چالش در اینستاگرام هستند که باعث درگیر شدن مخاطب و داشتن تعامل مخاطب با پیج شما می‌شود.

یکی از روش‌های ترند‌ شده‌ی این چالش‌ها اسپانسر شدن هست، به این صورت که شما در پیج افراد دیگری اسپانسر می‌شوید و آن‌ها آیدی شما را در پست خود انتشار می‌دهند، یکی از شرایط مسابقه فالو داشتن اسپانسرها است.

۷- با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید

ترفندهای موثر برای تبلیغات در اینستاگرام : با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید

در شبکه‌های مجازی باید مخاطب مناسب خود را پیدا کنید و همینطور باید با آن‌ها در تعامل باشید.

برخلاف دیگر موتورهای جستجو مانند گوگل شما باید مخاطب خود را پیدا کنید و علایق آن‌ها را بشناسید و متحوای مطابق با علایق‌ آن‌ها تولید کنید تا آن‌ها هم با شما همراه شوند و صفحه‌ی شما را دنبال کنند.

برای این کار شما می‌توانید پست‌های آن‌ها را لایک کنید و برایشان کامت بگذارید و اگر آن‌ها برای شما کامنت گذاشتند در اسرع وقت پاسخ‌شان را بدهید. برای این امر یک‌سری ربات‌های متخصصی طراحی شده‌اند که شما با یک سرچ کوچک  در گوگل می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید و از این ربات‌ها بهره ببرید. این ربات‌ها از بهترین گزینه‌های موجود در این زمینه هستند.

۸- در رقابت همکاران پیشتاز باشید

ترفندهای موثر برای تبلیغات در اینستاگرام : در رقابت همکاران پیشتاز باشید

موضوع حائز اهمیت این است که بیشتر از اینکه روی رقابت با همکاران تمرکز کنید، عملکرد و دقت خودتان را بهبود ببخشید؛ این به این معنا نیست که رقبا را فراموش کنید. روی عملکرد و کیفیت کارشان نظارت کنید و خدماتی که برای مشتریان انجام می‌دهند را بررسی کنید. نحوه عملکرد آن‌ها را در پست‌ها و استوری‌ها بسنجید و با عملکرد بهتر از رقبا جلو بزنید.

مخاطب جذب بهترین محتوا نمی‌شود بلکه جذب جذاب‌ترین  محتوا می‌شوند. با تبلیغات موثر شما برنده میدان هستید.

۹- ترغیب کردن مخاطب

یکی دیگر از امکانات خوب اینستاگرام این است که شما می‌توانید بیننده‌ی ویدئو یا استوری خود را به صفحه خود هدایت کنید و از آن‌ها بخواهید تا از صفحه‌ی شما دیدن کند.

حتما بخون  تبلیغات رایگان در اینستاگرام (6 روش قابل اجرا)

با گذاشتن لینک روی صفحه‌تان می‌توانید آن‌ها را به‌طور مستقیم به صفحه‌ی خرید محصولات‌تان راهنمایی کنید.

این کار باعث جذب شدن مشتری به تبلیغ شما می‌شود و در نهایت منجر به فروش بیشتر محصولات‌تان می‌شود. الگوریتم اینستاگرام اهمیت زیادی به گرافیک می‌دهد.

دکمه‌هایی متنوع و پیش‌فرض به زبان انگلیسی وجود دارند تا شما این امکان را داشته باشید که گزینه‌هایی مانند موارد زیر را در پست‌ها و استوری‌های پیج‌تان قرار دهید.

شما با استفاده از به‌کاربردن این گزینه‌ها مخاطب خود را ترغیب به اقدام می‌کنید. این گزینه‌ها عبارت‌اند از:

– ثبت نام کنید

– با ما تماس بگیرید

– دانلود کنید

– نصب کنید

– خرید کنید

– بیشتر بدانید

– رزرو کنید

– بازی کنید

۱۰- آگهی‌تان را با فرهنگ مخاطب همگام کنید

آگهی‌تان را با فرهنگ مخاطب همگام کنید

یکی دیگر از ترفندهای تبلیغات این مورد است. توجه به روش تبلیغ در اینستاگرام بسیار حائز اهمیت است.

اینستاگرام بدون توجه به عکس و کپشن تبلیغ شما آن‌ را به‌طور بومی به مخاطب نمایش می‌دهد.

اگر در ساخت آگهی تبلیغات‌تان خلاقیت داشته باشید، اینستاگرام پست شما را در قالب پست‌های معمولی اینستاگرام نمایش می‌دهد. این باهث می‌شود تا زمانی که مخاطب اینستاگرام را باز می‌کند، همانطور که با پست‌های اقوام و دوستان‌ش مواجه می‌شود، پست شما هم در بین آن‌ها قرار بگیرد، پست‌های شما بیشتر به نمایش گذاشته شده و به آن‌ها توجه بیشتری شود.

توجه به زیبایی بصری محتوای شما و کیفیت آن باعث جذب شدن مخاطب به صفحه‌ی شما می‌شود. برخلاف دیگر صفحات مجازی که از تبلیغات آماده و کپی شده استفاده می‌کنند، تبلیغات خلاقانه و تصاویر جذاب بیشتر دیده می‌شوند و توجهات را بیشتر به خود جلب می‌کنند.

۱۱- مخاطبین هدف را شناسایی کنید

محتوای تبلیغات شما در شبکه‌ی اینستاگرام باید به کسانی نمایش داده شوند که علاقه‌مند به آن هستند.

اینستاگرام مانند فیسبوک مخاطبان یک تبلیغ را پیدا می‌کند و آن را بیشتر در معرض دید آن‌ها قرار می‌دهد.

مواردی‌ مثل فرهنگ، زبان، شباهت به سلبربتی‌ها، منطقه زندگی و … در دیده شدن تبلیغات شما موثر است. این موضوع از این نظر حائز اهمیت است که  اگر محصولات شما به علاقه‌مندان و نیازمند‌های آن نمایش داده شود، فروش شما افزایش می‌یابد.

۱۲- اینفلوئنسرها

ترفندهای موثر برای تبلیغات در اینستاگرام : اینفلوئنسرها

یکی از روش‌های تبلیغات استفاده از اینفلوئنسرها است.

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از موثرترین و مهم‌ترین روش برای افزایش فروش شما در اینستاگرام است.

در این روش اینفلوئنسرها و پیج‌های پربازدیدتر اینستاگرام تبلیغات شما را انجام ‌داده و معرفی محصولات و خدمات شما را برعهده می‌گیرند و تاثیر به‌سزایی در افزایش فروش محصولات شما و جذب مخاطب دارند.

راه‌ها و روش‌های قدیمی تبلیغاتی و بازاریابی قدرت خود را از دست داده‌اند پس شرکت‌های مختلف معتبر به فکر پیدا کردن راه‌های جدیدتری برای تبلیغات افتادند.

مخاطبان با کسانی که محصولات و خدمات را استفاده می‌کنند و نقد می‌کنند رابطه‌ی بهتری دارند و به آن‌ها اعتماد بیشتری می‌کنند و به همین دلیل است که تبلیغات از طریق اینفلوئنسرها در شبکه‌ی اینستاگرام رونق گرفته است.

با استفاده از این روش مخاطبان جدیدی جذب کرده و همچنین مخاطبان قدیمی خود را حفظ می‌کنیم و این تاثیر زیادی بر افزایش فروش شما خواهد داشت. می‌دانید که هرچه مخاطب‌های پیج آن شخص‌ بیشتر باشد، تاثیر بیشتری بر افزایش مخاطبان شما دارد.

نتیجه‌گیری ترفند های تبلیغاتی اینستاگرام

ما در این مقاله به روش صحیح تبلیغات پرداختیم. شما بدون استفاده از این روش‌ها تبلیغاتی بی‌نتیجه و زیان‌آوری را تجربه می‌کنید. این روش‌ها را با دقت مطالعه کنید و از این ترفندها آگاهی پیدا کنید تا تبلیغات با بازدهی بیشتری را تجربه کنید.

نوشتهٔ پیشین
درآمدزایی در اینستاگرام (روش همکاری در فروش 100% موفق)
نوشتهٔ بعدی
الگوریتم پاندا چیست ؟ 4 عامل موثر بر آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO