1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
 2. آموزش کسب و کار اینترنتی (0 تا 100 رایگان)
 3. آموزش همکاری در فروش (0 تا 100 افیلیت مارکتینگ)

آموزش همکاری در فروش (0 تا 100 افیلیت مارکتینگ)

آموزش همکاری در فروش (0 تا 100 افیلیت مارکتینگ)

آموزش همکاری در فروش

کسب و کارهای متعددی در حوزه اینترنت فعال هستند که از پولسازترین ‌هایشان می‌توان به همکاری در فروش اشاره کرد. در ادامه با این روش بیشتر آشنا خواهیم شد. در ساده‌ترین حالت همکاری در فروش یعنی شما با یک تولیدکننده یا ارائه‌دهنده خدمات وارد همکاری می‌شوید و اقدام به فروش محصولات ایشان می‌کنید. با اینکار درصد یا پورسانتی به ازای هر فروش از تولیدکننده یا ارائه‌دهنده خدمات دریافت می‌کنید. این روش همکاری در فروش یا Affiliate Marketing نیز نامیده می‌شود. این سیستم برای کسانی که هنوز خودشان اقدام به راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی نکرده یا تجربه کافی در این زمینه ندارند می‌تواند بسیار مناسب باشد. در صورتی که نسبت به این روش کنجکاو شده‌اید یا می‌خواید اولین گام‌های خود در این فضای تجاری را بردارید با ما همراه باشید. اینترنت منبع درآمدی سرشار بوده و به یکی از ارکان اقتصادی مبدل شده است. تنوع خدمات و محصولات در این شبکه بسیار گسترده بوده و برخی از کسب و کارهای فعال در آن توانسته‌اند به درامدهای سرشار چندصد میلیونی یا میلیاردی در هر ماه برسند. قصد داریم با انتشار این راهنما گام‌های اول را به شما آموزش دهیم تا شما نیز بتوانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید. برخلاف تصور عمومی که مشارکت در این روش فروش به مجموعه‌ای مهارت و تخصص بسیار خاص نیاز دارد، می‌توانید به سادگی گام‌های اولیه را بردارید. برای شروع کار همکاری در فروش نیاز به مهارت خاصی ندارید. پس بهتر است اتلاف وقت نکنید و تا پایان راهنما با ما همراه باشید و در نهایت تصمیم بگیرید که آیا مشتاق هستید در این زمینه فعالیت کنید یا خیر؟ دقت کنید همکاری در فروش مناسب کسانی است که خود تولیدکننده یا ارائه‌کننده خدمات نیستند پس اگر هنوز محصولی ندارید این روش می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. در این روش شما یک حلقه واسط بین تولیدکننده اصلی و خریداران آن هستید به عبارتی شما فروشنده خدمات شخص ثالث شده و در ازای فعالیت خود پورسانت دریافت می‌کنید. توجه داشته باشید تفاوتهایی بین همکاری در فروش مرسوم و همکاری در فروش اینترنتی وجود دارد. در این مقاله شما با هماکری در فروش اینترنتی آشنا خواهم شد تا بتوانید به شکل خودکار و با به کارگیری این روش کسب درامد کنید.

همکاری در فروش چیست؟

همکاری در فروش چیست؟

همانگونه که پیشتر اشاره کردیم همکاری در فروش یا affiliate marketing یعنی اینکه شما محصولات و خدمات دیگران را بفروشید به ازای هر فروشی که از سمت شما صورت می‌گیرد پورسانتی را دریافت کنید. دقت کنید هیچ الزامی وجود ندارد که محصول مورد نظر حتما فیزیکی باشد یا دیجیتال، هر محصول فیزیکی یا خدمات غیرفیزیکی (حتی مثل دانلود فایهای خاص) می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

این سیستم درآمدی تحت نام بازاریابی پورسانتی هم شناخته می‌شود  به عبارتی اصل این روش بر وجود مجموعه‌ای خدمات یا محصولات استوار است که شما در نقش بازاریاب برای فروش هرکدام از انها پورسانتی دریافت می‌کنید.

چرا همکاری در فروش ؟

چرا همکاری در فروش ؟

ممکن است از خود بپرسید چرا باید از این روش استفاده کنیم؟ این روش چه مزایایی دارد؟

 1. اول اینکه این روش را می‌توان ساده‌ترین روش برای شروع کسب و کار اینترنتی دانست. در روشهای دیگر عموما شما باید سرمایه یا خدمات و محصولاتی برای فروش داشته باشید. محصولات شما می‌تواند هرچیزی باشد مثل دوره‌های آموزشی یا مثلا کفش. اما دقت کنید که در این حالت شما باید حتما محصول موجود داشته باشید که این خود نیازمند سرمایه‌گذاری و فعالیت بیشتر است. برعکس در این روش شما نیازی ندارید که حتما محصولی داشته باشید بلکه خدمات سایرین را می‌فروشید.
 2. در این روش شما تنها واسطه تولیدکننده و خریدار می‌شوید و می‌توانید بدون سرمایه‌گذاری و دارا بودن خدمات از این رابطه درآمد داشته باشید.
 3. در این روش شما خریدار را مجاب می‌کنید تا به صرفه‌ترین و باکیفیت‌ترین محصول را انتخاب کند. در ازای این کار شما هم به پورسانت خود می‌رسید.
 4. توجه کنید نیازی نیست که حتما محصولات دیگران را خریدار کنید و بعد با قیمت بیشتر بفروشید. بلکه شما مستقیما نقش فروشنده برای همان تولیدکننده را خواهید داشت و محصول را بدون اینکه خریداری و انبار کنید با همان قیمت می‌فروشید.
 5. در بقیه روش های کسب و کار اینترنتی شما باید تمام مباحث بازاریابی اینترنتی مثل ایمیل مارکتینگ، ویدیو مارکتینگ، تبلیغ نویسی، برندسازی را کامل یاد بگیرید و خیلی اصولی پیاده‌سازی کنید و باید روی اعتمادسازی سایت تان کار کنید تا افراد به شما اعتماد کنند و محصولات و خدماتتان را تهیه کنند. در صورتی که در سیستم افیلیت مارکتینگ این طور نیست، فقط شما محصولات را باهم مقایسه می کنید و آنها را می فروشید.
 6. در صورتی که مثلا بخواهید خودتان تولیدکننده و فروشنده مستقیم باشید باید با تمام اصول مربوط به ایمیل مارکتینگ، ویدیو مارکتینگ، تبلیغ نویسی، برندسازی و … مسلط شده و آنها را با دقت هرچه تمام اعمال کنید. این کار دشوار است. در روش افیلیت مارکتینگ نیازی به این کارها نیست و شما فقط محصولا را با هم مقایسه می‌کنید.
 7. این روش را می‌توانید از همان منزل خود انجام دهید و نیازی به مکان فیزیکی مشخص و رسمی نیست. در صورتی که به دنبال شروع یک کسب وکار خانگی هستید این روش بسیار مناسب است.
حتما بخون  کسب درآمد با گوشی (0 تا 100 روش های موفق)

تفاوت افیلیت مارکتینگ سنتی با افلیت مارکتینگ اینترنتی؟

تفاوت افیلیت مارکتینگ سنتی با افلیت مارکتینگ اینترنتی؟

قبلا اشاره کردیم که بین سیستم همکاری در فروش سنتی با سیستم همکاری در فروش اینترنتی تفاوت هایی وجود دارد. در این مقاله با افیلیت مارکتینگ اینترنتی آشنا می‌شویم.

در روش افیلیت کارکتینگ سنتی شما باید ابتدال دنبال فروشنده‌های مورد نظر بگردید و پس از یافتن آنها و توافق کردن می‌توانید همکاری خود را در قبال فروش محصول شروع کنید.

برخلاف روش سنتی، در روش اینترنتی شما نیازی به پیدا کردن و مذاکره و توافق با طرف ثالث ندارید. بلکه در یک پنل همکاری در فروش عضو می‌شوید و از طریق آن کسب درآمد می‌کنید.

میزان درآمد سیستم افلیت مارکتینگ اینترنتی

میزان درآمد سیستم افلیت مارکتینگ اینترنتی

میزان درآمد شما از این روش مثل هر شغل دیگری که به اختصاص وقت و انرژی نیازمند است بستگی مستقیمی به فعالیت‌تان خواهد داشت. هرچه انرژی بیشتری صرف این کار کنید طبیعتا نتیجه حاصله نیز بهتر خواهد بود.

رسیدن به مرحله درامد چند میلیونی از این روش نیازمند حداقل شش ماه تا یک سال زمان است. این کار به زمان نیاز دارد تا شناخته شوید. اگه به شکل درست کارتان را یک سال ادامه دهید می‌توانید به درآمدهای چند ده میلیونی برسید.

ما پیشتر به مجموعه ای از افراد مشاوره داده‌ایم و آنها نیز با پیگیری مستمر نکاتی که به آنها آموزش دادیم توانستند پس از مدت زمان یک سال به درآمدی بالای پنجاه میلیون برسند.

در اینجا تمام نکات و مراحلی که به این افراد آموزش دادیم را برای شما هم مشخص می‌کنیم. اگر شما نیز به شکل صحیح پیگیر این نکات باشید و اصولی و مرحله به مرحله پیگیر آن باشید، می­توانید به درآمدهای بالایی دست پیدا کنید.

حتما دقت داشته باشید اصلی‌ترین عامل در موفقیت شما در زمینه همکاری در فروش خود شما هستید. اگر انگیزه کافی برای ایجاد تغییر و تحول اساسی در زندگی‌تان را داشته باشید و بتوانید سرسختانه کار کنید می‌توانید به موفقیت‌های بزرگی دست یابید.

اگر شغل ثابتی دارید می‌توانید این کار را به عنوان شغل دوم انتخاب کرده و ادامه دهید. مزیت این روش آن است که می‌توانید تقریبا در تمامی شرایط از آن بهره ببرید.

آموزش همکاری در فروش از 0 تا 100

آموزش همکاری در فروش از 0 تا 100

اگر به دنبال یادگیری اصولی سیستم همکاری در فروش هستید، ما در این مقاله با شما همراه خواهیم بود. اگر شما اقدام به فروش با واسطه محصولات شخص ثالث کنید و در ازای این کار پورسانتی دریافت کنید در حقیقت سیستم همکاری در فروش را پیاده ‌سازی کرده‌اید. دیجی‌کالا، یکی از بزرگترین و بهترین سیستم‌های فعال در زمینه همکاری در فروش در ایران است.

حتما بخون  کسب درآمد اینترنتی از سایت‌های خارجی در ایران (6 روش 100% موفق)

این روش می‌تواند به شکلی بسیار ساده به شما درآمد برساند. لازم است در این زمینه جدی باشید. شروع این کار ممکن است کمی گیج‌کننده باشد؛ بنابراین با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با اصول آن بهتر آشنا شوید.

1-­ راه اندازی و ساخت سایت با سایت ساز وردپرس

چطور سایت طراحی کنم و شغل دوم اینترنتی رو راه اندازی کنم  ؟

داشتن وب سایت اولین گام الزامی برای شروع کار در این حوزه است. شما می‌توانید از سایر پلتفرم‌ها مانند اینستاگرام و تلگرام نیز بهره‌برداری کنید اما تجربیات ما نشان می‌دهد داشتن سایت اختصاصی در موفقیت شما بسیار کلیدی خواهد بود. پس بهتر است هرچه زودتر به فکر راه اندازی یک وب سایت مناسب باشید. ممکن است برایتان این سوال پیش آید که چگونه وب سایت بسازیم؟

تصور اغلب مردم این است که اگر بخواهند وب سایتی راه‌اندازی کنند باید حتما با مفاهیم و یک زبان برنامه ‌نویسی آشنا شوند. اما واقعیت این نیست. برای ساخت وب سایت می‌توانید از سایت‌سازها و سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده کنید. این سیستم‌ها کار راه‌ اندازی را بسیار ساده می‌کنند و برای کار با آنها نیاز نیست مهارت خاصی در برنامه‌نویسی داشته باشید. می‌توانید فقط با کلیک کردن و به شکل گرافیکی وب سایت مورد نظر خود را بسازید.

 سیستم‌های مدیریت محتوای بسیاری موجود هستند اما یکی از بهترین سایت ساز برای راه اندازی و ساخت سایت سایت ساز وردپرس (WordPress) است.  وردپرس یک سیستم سایت ساز کاملا رایگان است که این امکان را به شما می دهد  هر سایتی با هر امکاناتی که می خواهید برای کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید. بنابراین اولین گام شروع کار راه‌اندازی یک وب سایت است. استفاده از وردپرس می‌تواند هزینه‌های اولیه راه‌اندازی سایت را بسیار کاهش دهد.

شما می‌توانید طراحی و راه‌اندازی وبسایت خود را به شرکتهای تخصصی واگذار کنید اما توجه کنید این کار هزینه دارد و ممکن است ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان برای راه ‌اندازی یک وب سایت معمولی از شما طلب کنند. اما اگر خودتان سایتتان را با وردپرس راه‌اندازی کنید می‌توانید با هزینه‌ای در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان به نسخه اولیه برسید.

2-­ ثبت وب سایت در موتور جستجوگر گوگل

آموزش گوگل سرچ کنسول (گوگل وبمستر سابق)

 دومین مرحله ثبت سایت خود در موتور جستجوی گوگل است. ممکن است از خود بپرسید به ثبت چه نیازی است؟

توجه داشته باشید هدف شما از راه‌اندازی سایت این است که مشتریان بالقوه سایت شما را پیدا کنند و وارد آن شوند. گوگل بزرگترین موتور جستجوی دنیاست. با ثبت سایت خود در گوگل این امکان را فراهم می‌کنیم مشتریان سایت ما را پیدا و از آن بازدید کنند. ثبت سایت در گوگل بسیار ساده است و فقط چند کلیک لازم دارد. می توانید با یک جستجوی ساده ویدیویی برای آموزش ان پیدا کنید. پس دومین مرحله عبارت است از ثبت سایتتان در موتور جستجوی گوگل. این کار شاید نهایتا پنج دقیقه از شما وقت بگیرد.

3-­ شروع به تولید محتوا برای سایتتان کنید

سئو محتوا و فیلم آموزش تولید محتوای سئو شده

حال که سایت خودتان را ثبت و راه‌اندازی کرده‌اید باید شروع به تولید محتوا کنید. محتوا همان مطالبی است که در سایت خود قرار می دهید و فکر می‌کنید مشتریان دنبالش هستند. مشتریان پس از دیدن مطالب بر روی لینک اختصاصی که در مطالب خود میگذارید کلیک می‌کنند. هنوز نحوه ساخت لینک اختصاصی را شرح نداده‌ایم اما در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

شما باید محتوایی تولید کنید که افراد را جذب کرده و در محتوای خود کاربران را راهنمایی کنید تا بهترین محصول ممکن را خریداری کنید. می‌توانید در موضوعات مختلف محتوا تولید کنید. بهتر است محصولاتی که انتخاب آنها برای کاربران مشکل بوده را مقایسه و این کار را برایشان ساده‌تر کنید.

برای مثال می توانید درباره لپ تاپ یک مقاله کامل بنویسد و بهترین لپ تاپ های موجود در بازار را با هم مقایسه کنید. لازم است در مقاله خود به تمام نقاط ضعف و قوت محصول اشاره کنید. هرگز اقدام به کپی کردن از مقالات سایتهای دیگر نکنید. گوگل این مسئله را متوجه می‌شود و اگر چنین اقدامی از شما ببیند به شدت Rank شما افت خواهد کرد به عبارتی ممکن است شما را در صفحه اول نتایج نشان ندهد.

در ادامه چند موضوع و مثال برای نوشتن محتوا آورده‌ایم.

حتما بخون  کسب درآمد دلاری در ایران (روش پولساز 100%موفق)

راهنمای خرید تلویزیون / در این مقاله می‌توانید بهترین تلویزیون‌های موجود در بازار را معرفی کنید. دقت کنید باید در انتهای هر محصول لینک اختصاصی خود به یکی از فروشندگان را درج کنید.

 • راهنمای خرید تلویزیون ال جی
 • بهترین گوشی سامسونگ
 • راهنمای خرید کادو تولد برای دختر
 • بهترین ساعت هوشمند دخترانه
 • راهنمای خرید پاوربانک
 • راهنمای خرید هارد اکسترنال 1 ترابایت
 • و…

هر موضوعی که انتخاب کردید باید بهترین و پرفروش‌ترین محصولات را شناسایی و معرفی کنید. نقاط مثبت و منفی محصولات را به کاربرانتان بگویید و به آنها کمک کنید بتوانند انتخاب درستی داشته باشند.

نکته مهم که پیشتر هم گفتیم این است که در انتهای هر محصول لینک اختصاصی خود را قرار دهید تا اگر کاربر به خرید آن مشتاق بود بتواند از لینک شما استفاده کنید. در ادامه به نحوه ساخت این لینک‌ها هم خواهیم پرداخت.

4-­ ثبت نام در پنل همکاری در فروش اینترنتی

 چهارمین مرحله که بسیار هم مهم است این است که یک پنل همکاری در فروش با شرایط مناسب را پیدا کنید و در آن عضو شوید. این پنل در واقع نقش همان تولیدکننده محصول را فروشنده خدمات را دارد. برای انتخاب پنل مناسب می‌توانید از گوگل اقدام کنید. برای مثال می توانید عبارت «بهترین پنل همکاری در فروش» را جستجو کنید. اما به نظر من بهترین سیستم همکاری در فروش در ایران سیستم همکاری در فروش دیجی کالا است.  دیجی کالا بسیار موفق عمل کرده و روزانه چندین میلیارد تومان فروش دارد.

  دیجی کالا پنل مربوط به همکاری در فروش خود را فعال کرده است تا افراد بتوانند به سادگی و بدون هزینه اولیه وارد این حوزه شوند.

 ثبت نام در پنل مذکور دشوار نیست! کافی است وارد پنل دیجی کالا شوید، اطلاعات خواسته شده را تکمیل کرده و منتظر تایید حسابتان بمانید. پس از تایید حساب باید سایت خود را به این پنل متصل کنید و مجددا منتظر تایید سایتتان بمانید. این کار ممکن است چند روز طول بکشد. پس از تایید سایت کارهای اصلی شما تمام شده است. اکنون کافی است از طریق پنل خود لینک‌های اختصاصی تولید کنید. تمام آموزشهای مربوط به این کارها در خود پنل دیجی کالا آموزش داده شده است.

5- افزایش بازدید سایت برای جذب مخاطب هدف

خرید ورودی گوگل

 پس از تایید سایت و شروع تولید محتوا لازم است کاربران را جذب کنید، این کار تحت عنوان افزایش ترافیک هم شناخته می‌شود. به عبارتی باید کاری کنید وقتی افراد دنبال موضوع یا کلمات خاصی می‌گردند گوگل شما را به آنها نشان دهد.

بهترین و اصلی‌ترین کاری که باید انجام دهید تولید محتوای مناسب و با کیفیت و بهینه‌سازی سئو سایتتان است. این اصل بسیار مهم است و شاید کلیدی‌ترین عامل موفقیت شما باشد. باید یاد بگیرید چگونه محتوای مناسب تولید کنید. در ادامه موارد مربوط به این کار را به شما آموزش می‌دهیم.

۱.  برای افزایش ترافیک سایت اولین گام بهینه‌سازی سئو است. سئو یا SEO  به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر به خصوص گوگل است. هدف از این کار این است که پس از جستجوی افراد به دنبال موضوعات گوگل شما را در صفحه اول نتایج نشان دهد. موفقیت شما در حوزه همکاری در فروش به نحوه تولید مطالب و سئو گره خورده است.

۲. دومین کار نوشتن محتوای با کیفیت و مناسب است. جالب است بدانید دیجی کالا حدودا سه میلیون محصول دارد. پس شما گزینه‌های متعددی برای انتخاب دارید. دسته‌بندی های دیجی کالا و محصولات مورد نظر را مطالعه کنید و پس از انتخاب محصول مناسب مقاله‌ای تمیز و ساختار یافته برای مقایسه گزینه‌های مربوط به هم بنویسید. در انتها دقت داشته باشید پس از معرفی هر محصول حتما لینک اختصاصی‌ای که از پنل دیجی کالا برای خود ساختید را قرار دهید تا پس از کلیک کاربر بر روی آن دیجی کالا درامد شما را لحاظ کند.

جمع بندی آموزش افیلیت مارکتینگ

جمع بندی آموزش افیلیت مارکتینگ

شرکت در پنل همکاری در فروش دیجی کالا فرصتی مناسب برای تمامی افرادی است که می خواهند در این زمینه کار کنند. پیشتر سوالات متعددی از ما درباره همکاری در فروش پرسیده شده بود و ما تلاش کردیم در این مقاله نکات اصلی و مهم را به شما آموزش دهیم.

نوشتهٔ پیشین
آموزش یوتیوبری (0 تا 100 چگونه یوتوبر شویم؟)
نوشتهٔ بعدی
کسب درآمد دلاری در ایران (روش پولساز 100%موفق)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO