1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
 2. دیجیتال مارکتینگ
 3. بازاریابی شبکه های اجتماعی
 4. اینستاگرام
 5. تجهیزات ضروری برای بلاگری اینستاگرام (7 وسیله مهم)

تجهیزات ضروری برای بلاگری اینستاگرام (7 وسیله مهم)

تجهیزات ضروری برای بلاگری اینستاگرام (7 وسیله مهم)

تجهیزات  ضروری برای بلاگری اینستاگرام

 در این مقاله ابزارها و لوازمی را که یک بلاگر برای تولید محتوا کردن به آن‌ها نیازمند است، معرفی خواهند شد. بدیهی است که با تولید محتوای با کیفیت، تعداد مخاطبان افزایش پیدا می‌کند و با افزایش فالوور، دستمزد برای تبلیغات افزایش می‌یابد. پس به ادامه مطلب توجه کنید.

ابزارهای مورد نیاز برای بلاگری در اینستاگرام و یوتیوب

بلاگری در اینستاگرام و یوتیوب یکی از موضوعات مورد بحث این روزهای افراد است که دارای محبوبیت و درآمد بسیاری بالایی می‌باشد؛ به همین دلیل نیز مورد علاقه بسیاری از جوانان امروزی می‌باشد. برای بلاگری کردن حتما باید تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز آن را تهیه کرد تا بتوان از طریق آن به تولید محتوای با کیفیت پرداخت و به تبع آن طرفداران و مخاطبان بیشتری را جذب پیج کرد تا بتوان از طریق آن به درآمد زایی پرداخت. فرقی نمی‌کند که در کدام زمینه از بلاگری فعالیت می‌کنید؛ در زمینه زیبایی و آرایشی آشپزی، تکنولوژی، سرگرمی، فشن و یا حتی آموزشی. به هر حال باید برای تولید محتواهای با کیفیت و جذاب، ابزارهای مورد نیاز را تهیه کنید. که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد.

تجهیزات بلاگری

تجهیزات بلاگری
 1. دوربین تصویر برداری (برای شروع نیاز چندانی بدان نیست)
 2. گوشی موبایل با کیفیت بالا برای فیلم برداری
 3. میکروفن با کیفیت
 4. پایه نگه دارنده
 5. مونوپاد
 6. نور ثابت
 7. رینگ لایت

در ادامه مقاله به صورت مفصل‌تر به هر کدام از این موارد پرداخته خواهد شد.

دوربین فیلم برداری مناسب بلاگری

دوربین فیلم برداری مناسب بلاگری

بلاگرهایی که در اول راه قرار دارند و می‌خواهند تازه شروع به تولید محتوا کنند، نیاز است که با یک وسیله به فیلمبرداری بپردازند. اما به دلیل گران بودن این وسیله می‌توان در اوایل کار به جای آن از دوربین موبایل هم استفاده کرد و حتما نیاز شدیدی به تهیه دوربین نمی‌باشد. بسیاری از بلاگرها هستند که حتی با درآمد بالا نیز از دوربین استفاده نمی‌کنند و کارهای خود را با دوربین موبایلشان انجام می‌دهند. پس اگر یک موبایل خوب داشته باشید که دارای دوربین خوبی باشد، دیگر نیازی به خرید دوربین های عکاسی و فیلمبرداری گران قیمت نیست. در صورتی که هزینه کافی دارید و خواستار کیفیت‌های بالا در تولید محتواهایتان برای ویدئوها هستید، می‌توانید از دوربین‌های باکیفیتی که در بازار هستند، خرید کنید و شروع به بلاگری حرفه‌ای کنید.

حتما بخون  شادوبن اینستاگرام چیست؟! و 5 تکنیک درآمدن از شادوبن

گوشی موبایل با کیفیت بالا در فیلم برداری

در صورت نداشتن دوربین برای عکاسی و فیلمبرداری، دوربین گوشی بهترین گزینه برای ثبت فعالیت‌ها می‌باشد. گوشی‌های امروزی خوشبختانه دارای دوربین‌های باکیفیت هستند که می‌توان به راحتی با آن‌ها کلیپ ضبط کرد و در صفحات مجازی به اشتراک گذاشت. با وجود این گزینه، هیچ نیازی به خرید دوربین عکاسی نمی‌باشد و دوربین گوشی این قابلیت را برای بلاگر فراهم می‌سازد. گوشی‌های مورد استفاده برای فیلمبرداری هم باید کیفیت تصویر برداری بالایی را داشته باشد تا مخاطبان با دیدن کلیپ‌های با کیفیت شما لذت ببرند. کیفیت فبلم‌برداری را می‌توان با رزولشن و سرعت فریم بر ثانیه فهمید. برای شروع فیلمبرداری، بهتر است یک گوشی با قابلیت فیلمبرداری حداقل4k تهیه کنید تا فیلم‌هایتان کیفیت بالایی داشته باشند. گوشی‌های بسیاری در بازار وجود دارند که با قیمت‌های مناسب و کیفیت‌های خوب عرضه می‌شوند و می‌توان بر حسب قدرت مالی یکی از آن‌ها را انتخاب کرد و خرید.

میکروفن بلاگری با کیفیت

میکروفن بلاگری با کیفیت

میکروفون برای ضبط کردن صدای باکیفیت در داخل ویدئو ها و کلیپ‌ها می‌باشد. برای این کار می‌توان از میکروفون گوشی توسط هندزفری استفاده کرد؛ یعنی هم به عنوان دوربین و هم میکروفون از گوشی می‌توان استفاده کرد. اما در این شرایط به هیچ عنوان صدای شما به صورت رسا و با کیفیت به مخاطبان نخواهد رسید. همانگونه که کیفیت تصویر بسیار مهم است، کیفیت صدا هم بسیار مهم است و وضوح و رسایی آن سبب تاثیرات بهتری بر روی مخاطبان می‌شود. بنابراین بهتر است از همان ابتدای کار به فکر تهیه یک میکروفون باشید تا صدای شما به رسایی به مخاطبانتان برسد. برای تهیه میکرون‌های حرفه‌ای و بلاگری نیز می‌توان از طریق سایت‌های مختلف به جستجو پرداخت و سپس براساس توانایی مالی خرید کرد.

حتما بخون  ۴ دلیل برای بازاریابی در اینستاگرام

پایه نگه دارنده

برای داشتن یک تصویر بدون لرزش و ثابت لازم است که یک پایه نگهدارنده برای دوربین و گوشی خریداری شود تا تصاویر با کیفیت هر چه بالاتر به دست مخاطب برسد. تهیه پایه‌های نگهدارنده دشوار نیست و دارای قیمت بالایی هم نیستند؛ ولی همین یک ابزار کوچک می‌تواند در با کیفیت‌تر کردن ویدئوها کمک شایانی بکند. برای استفاده می‌بایست گوشی و دوربین را روی آن نصب کرده و در ارتفاع و مکان مناسب قرار داد و سپس بدون هیچ لرزشی می‌توان کلیپ‌های با کیفیت ساخت.

مونوپاد

مونوپاد : تجهیزات بلاگری

اگر می‌خواهید که به صورت سلفی از خودتان عکس و فیلم ثبت کنید، بهترین ابزار برای آن استفاده از مونوپاد است. پس اگر بلاگری هستید که کارتان به صورت سلفی است؛ یعنی زیاد از خودتان فیلم و عکس می‌گیرید، بهتر است یک مونوپاد مناسب را برای خود خریداری کنید.

نور سافت باکس

نور سافت باکس : تجهیزات بلاگری

نور سافت باکس محیطی مثل استودیو را به ویدئوهای شما می‌‌دهد. نور سافت باکس را براساس موضوعی که انتخاب می‌کنید و مکانی که در آن ایفای نقش می‌کنید، می‌توانید خریداری نمایید. برای بلاگرهایی که کارشان آنباکسینگ و بلاگری فشن و یا آموزشی است، این نور می‌ تواند بسیار کمک دهنده به کیفیت محتوای بلاگر باشد. نور سافت باکس باعث روشنایی محیط کار بلاگر می‌شود و همین موضوع در کیفیت کلیپ‌های ضبط شده کمک بسیاری می‌کند. ولی بلاگرهایی که کار آن‌ها در محیط‌های سرباز مثل پارک و کوه و… می‌باشد، نیازی به خریداری این نور ندارند چرا که بهترین نور برای ویدئوهای با کیفیت نو طبیعی است.

رینگ لایت

رینگ لایت : تجهیزات بلاگری

رینگ لایت نوعی نور است که نزدیک صورت قرار می‌دهند تا باعث بهتر دیده شدن چهره شود و سایه ای روی صورت نباشد. بلاگرهایی که معمولا از فاصله‌های کم و نزدیک از خودشان فیلمبرداری می‌کنند، مثل بلاگرهای آرایشی، نیاز دارند که این رینگ لایت را تهیه بکنند تا وضوح تصویرشان با کیفیت‌تر باشد. اگر با توجه با حوزه‌ای که در آن بلاگری می‌کنید، متوجه شدید که نیاز به رینگ لایت دارید، بهتر است رینگ لایت‌هایی را خریداری کنید که حداقل دو ویژگی، قابلیت تنظیم شدت نور و تنطیم دمای رنگ نور را داشته باشد. هنگام خرید نیز به سایز آن توجه بکنید چون برخی از آن‌ها اندازه‌های کوچکی دارند که خیلی به درد نمی‌خورند.

حتما بخون  14 برنامه‌ طراحی پست برای اینستاگرام در نسخه‌های اندروید و آیفون

منظور از تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

تولید محتوا کردن، به معنی تبدیل مفاهیم ذهنی به قالب‌های کپشن، عکس، ویدئو و صوت است که به صورت هدفمند و با برنامه ریری قبلی انجام می‌پذیرد. تولید محتوای خوب و خلاقانه، تاثیرات زیادی روی جذب مخاطب دارد و بدیهی است که با جذب مخاطب، میزان درآمد بلاگر افرایش خواهد یافت. پیشنهاد میکنم مقاله تولید محتوا اینستاگرام رو مطالعه کنید.

نحوه درآمد از طریق تولید محتوا در اینستاگرام چگونه است؟

تولید محتوای جذاب، باعث جذب فالوینگ‌ها و مخاطبان بیشتری به صفحه مجاری افراد می‌شود. با افزایش تعداد مخاطبان نیز بازدید کننده‌ها از پست‌ها و استوری‌ها افزایش می‌یابد و تعامل‌ها با کاربران بیشتر می‌شود؛ یعنی شما فرد تاثیرگذاری هستید. در این صورت است که شرکت‌ها و کسب و کارهایی که بازار هدفشان با فالورهای شما همخوانی دارد، به سراغ شما می‌آیند و در قبال هزینه‌ای از شما می‌خواهند که محصولات آن‌ها را در پیجتان تبلیغ کنید. پس اولین روش کسب درآمد کردن از طریق بلاگری، از راه تبلیغات است. دومین روشی که بلاگرها برای کسب درآمد از آن استفاده می‌کنند، فروش محصولات و آموزش‌ها و خدمات خودشان به صورت مستقیم است. بدین گونه که آن‌ها به صورت مستقیم محصولات خودشان را در پیج خودشان به فالورهایشان تبلیغ می‌کنند و به معرض فروش می‌گذارند.

لیست بلاگرهای ایرانی در اینستاگرام

اگر در آغاز راه بلاگری هستید و در حال تلاش برای رشد سریع پیجتان هستید، بهتر است بلاگر معروف و موفق در زمینه‌ خودتان را تشخیص دهید و به صورت کامل پیج آن‌ها و فعالیت‌هایشان را مورد ارزیابی قرار دهید و از آن‌ها الگو برداری کنید. برای مثال، صدف بیوتی و ملینا تاج یکی از معروفترین بلاگرها در زمینه زیبایی و آرایشی است یا نواب ابراهیمی از معروف‌ترین بلاگرها در زمینه آشپزی می‌باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله به صورت مفصل به تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز در بلاگری پرداخته شده است که با توجه به شرایط و مکان کاری بلاگر، برخی از آن‌ها لازم و برخی چندان مورد نیاز نیستند. همچنین به چگونگی تولید محتوا و و چگونگی درآمد از آن پرداخته شده است.

نوشتهٔ پیشین
ولاگ چیست و ولاگر کیست ؟ 5 راه ولاگر شدن در اینستاگرام
نوشتهٔ بعدی
اینفلوئنسر کیست؟  چگونه Influencer شویم و کسب درآمد کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO