1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
 2. دیجیتال مارکتینگ
 3. بازاریابی شبکه های اجتماعی
 4. اینستاگرام
 5. تولید محتوا در اینستاگرام (آموزش 0 تا 100 + ایده های جذاب)

تولید محتوا در اینستاگرام (آموزش 0 تا 100 + ایده های جذاب)

تولید محتوا در اینستاگرام (آموزش 0 تا 100 + ایده های جذاب)

فهرست این صفحه

آموزش گام به گام تولید محتوا در اینستاگرام

این روزها همه به دنبال جذب فالوور و درآمدزایی در اینستاگرام هستند. کسب و کارها به سمت فروش و عرضه محصولات به‌صورت مجازی سوق پیدا کرد‌ه‌ و استقبال زیادی را به همراه دارد.

این میان کیفیت محتوا بسیار مهم و تاثیرگذار است.  تولید محتوا در اینستاگرام به‌صورت‌های گوناگون وجود داشته و استاندارد مشخصی ندارد، اما کیفیت بالای محتوا می‌تواند به موفقیت ما کمک شایانی کند.

در این بخش به شما شیوه تولید محتوا در اینستاگرام را آموزش می‌دهیم و این‌که چطور محتوای با کیفیت و جذابی برای اینستاگرام خود داشته باشید تا در جذب افراد و افزایش فالوور برای کسب و کار آنلاین به شما کمک کند؛ همچنین شیوه‌هایی برای کسب درآمد از طریق تولید محتوا در اینستاگرام را به شما آموزش می‌دهیم.

تولید محتوا در اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام

به اطلاعاتی که از طریق فیلم، متن یا کپشن و عکس در اینستاگرام از طریق پست و استوری منتشر می‌شوند، محتوا می‌گویند. تولید محتوا باید متناسب با کسب و کار شما باشد تا به مخاطب شناخت بهتری از محصول را ارائه دهد.

در صورتی‌که محتوای با کیفیت و جذابی تولید کنید، در وهله‌ی اول توجه افراد را به اینستاگرام و محصول خود جذب خواهید کرد.

این روزها مردم توجه زیادی به بازاریابی محتوایی در شبکه‌های اجتماعی دارند که اینستاگرام در این مجموعه یکی از پربازدید کننده‌ها و مهم‌ترین‌ها است. برای تشویق افراد به فالو کردن یک صفحه به محتوای مناسب و جذاب نیاز هست. شما به‌عنوان کسی که روزانه زمان زیادی را در اینستاگرام سپری می‌کنید، جذب کدام صفحات می‌شوید؟ قطعا صفحاتی که محتوای مفید و پرکشش دارند.

حال درنظر بگیرید صفحه‌ای بخواهد با کیفیت مناسب‌تری محصولات خودش را ارائه دهد.

جذابیت ایجاد شده در پست‌ها می‌تواند توجه و تمرکز افراد را به اینستاگرام شما که صفحه‌ای است برای کسب و کار شما جذب کند.

ما این‌جا برای شما آموزش تولید محتوا رایگان را ارائه می‌دهیم تا با تولید محتوای بهتر آدم‌های بیش‌تری را به اینستاگرام خود جذب کنید.

این‌که خواسته و سلیقه‌ی مخاطب با محتوای صفحه‌ی شما همسو باشد هم یکی از موضوعات مهمی است که باید درنظر بگیرید.

برای تولید محتوا در اینستاگرام باید چه نکاتی را بدانیم؟

ما در شروع هر مسیر جدیدی از زندگی به یک چارت و برنامه‌ریزی دقیق نیازمندیم.

به یک نقشه‌ی مشخص که ابزارها و تکنیک‌های خاص خودش را دارد احتیاج داریم تا بتوانیم ساختار مشخصی را برای آن طراحی کنیم.

برای مطرح کردن کسب و کار خود در فضای اینستاگرام هم به ساختار مشخص و دقیق احتیاج داریم.

حال ما برای طراحی این ساختار به شما نکاتی را آموزش می‌دهیم:

چطور مخاطب جذب کنیم؟

چطور مخاطب جذب کنیم؟

ابتدا باید سلیقه‌ی مخاطب خود را بشناسید. می‌توانید با جستجو در صفحات مشابه و رقبای کاری خود به این موضوع دست پیدا کنید و برند و صفحه خود را معروف کنید.

با مشاهده‌ی ایده‌هایی که صفحات مشابه کسب و کار شما به کار می‌برند و در تولید محتوا موفق هستند و همچنین مشتریان زیادی را جذب خود کرده‌اند، خلاقیت خود را تقویت کرده و محتوایی مشابه تولید کنید.

منظور از این موضوع فقط الهام گرفتن از همکاران است نه تقلید از شیوه‌ی آن‌ها در جذب مشتری و مخاطب. با این شیوه می‌توانید نوآوری‌هایی داشته باشید که تا به حال به ذهن دیگران نرسیده و شما صاحب برگ برنده شوید.

ثبات در شخصیت شما بسیار مهم است

کاملا دقت کنید که شخصیت مشخص و ثابتی را به فالوور و مخاطب خود نشان دهید.

این‌که یک روز سرحال باشید و محتوای شاد و مفرح و طنزآلودی قرار دهید و روز دیگر با بی‌حوصلگی و انرژی پایین تولید محتوا کنید، شخصیت بی‌ثباتی را از شما به مخاطب ارائه می‌دهد که این در ذهن مخاطب اثر منفی دارد. پست‌های شما باید از شکل واحد و مشخصی برخوردار باشند. حتی سبک نگارش شما در کپشن‌ها باید یک‌دست باشد.

و اگر صحبت می‌کنید، لحن یک‌دستی داشته باشید.

این‌ها به حرفه‌ای بودن اینستاگرام شما کمک می‌کنند.

برای اینستاگرام خود شخصیت  ویژه‌ی خودش را بسازید

با توجه به گوناگونی محتواها در اینستاگرام مخاطب از صفحه شما انتظار دارد که تمام محتواهایی که تولید می‌کنید، مشابه هم باشند و سبک یکسانی داشته باشند.

دوگانگی و تضاد پست‌ها ممکن است موجب آنفالو کردن مخاطب شود.

با این روش می‌توانید مخاطب را به دنبال خود بکشانید و همیشه صفحه شما را دنبال کند.

حتما بخون  استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام (4 عنصر اصلی)

از پراکندگی و ناهمگونی در تولید محتوا پرهیز کنید.

همچنین می‌توانید از نرم‌افزارهایی برای طراحی صفحه خود استفاده کنید. یکی از این نرم‌افزارها کنوا است که برای شروع کار بهتر است از این ابزار برای کارهای گرافیکی استفاده کنید.

و نکته‌ی دیگر این‌که اگر مخاطب با مطالب و محتوای صفحه شما همذات‌پنداری کند، نقش موثری در همراهی‌اش با شما خواهد داشت.

ترفندهایی برای تولید محتوا در اینستاگرام

Tricks for generating content on Instagram

کپشن مناسب با فیلم یا عکس پست خود انتخاب کنید.

از هشتگ‌های مرتبط با محتوای پست استفاده کنید.

به‌طور مرتبط استوری‌ها جذاب قرار دهید و قابلیت‌های استوری را شناسایی کرده و از آن‌ها استفاده کنید.

از فیلترهای اینستاگرام بنا به سلیقه خود متناسب با طراحی صفحه خود استفاده کنید.

از تولید محتوای تکراری پرهیز کنید

از تولید محتوای تکراری پرهیز کنید

اینستاگرام مملو از تنوع است و مخاطب انتظار این تنوع را از صفحه‌ای که فالو می‌کند، دارد.

سعی کنید مطالبی که در صفحه‌ی خود قرار می‌دهید، همانطور که از موضوعات واحدی برخوردار هستند، تکراری و حوصله سر بر نباشند و هربار دریچه‌ی تازه‌ای را به روی مشتری و مخاطب خود بگشایید.

از نوآوری و خلاقیت در طراحی پست‌ها غافل نشوید.

ارتباط با اینفلوئنسرها و تبلیغات

ارتباط با اینفلوئنسرها و تبلیغات

برای رشد بیش‌تر در فضای اینستاگرام در جهت معرفی کسب و کار خود بهتر است علاوه بر این‌که محتوای خلاقانه و باکیفیت ارائه می‌دهید، با صفحاتی که فالوور بیش‌تری دارند نیز همکاری داشته باشید.

نقش تبلیغات در معرفی کسب و کار از قدیم بازده زیادی به همراه داشته و اکنون با رشد اینستاگرام اینفلوئنسرها می‌توانند کمک زیادی به شما در جهت تبلیغات کسب و کارتان کنند.

در شروع بهتر است با اینفلوئنسرهایی همکاری کنید که هزینه‌ی کمتری از شما می‌گیرند. به مرور و با رشد اینستاگرام خود و پیشرف کسب و کارتان تبلیغات را ارتقا دهید.

و یک نکته‌ی مهم در زمینه‌ی تبلیغات در اینستاگرام این است که به میزان مناسب تبلیغات دهید.

فالوورهای هر صفحه علاقه‌ای به مشاهده‌ی زیاد تبلیغات ندارند و این کار برای آن‌‌ها دافعه ایجاد می‌کند و شما نتیجه‌ی معکوس می‌گیرید. به اندازه تبلیغات دهید و در صفحه‌ی خود هم از تبلیغات زیاد دوری کنید. بیش‌تر تمرکز خود را روی کیفیت بالای محتوا بگذارید.

ایجاد فضایی صمیمی در اینستاگرام

با ایجاد فضایی دوستانه و صمیمی می‌توانید فالوورهایی ماندگار برای خود داشته باشید.

ارتباط با همکاران خود احساس امنیت را به مخاطب شما می‌دهد و باعث حرفه‌ای جلوه دادن شما نزد مخاطب و فالوورهای صفحه‌ی شما می‌شود.

ارتباط نزدیک با مخاطب و همکاران را فراموش نکنید.

این‌که مخاطب شما احساس صمیمیت کند، به محبوبیت شما کمک خواهد کرد.

نقش کپشن در پست اینستاگرام

نقش کپشن در پست اینستاگرام

کپشن نویسی یکی از مهارت‌هایی است که می‌تواند صفحه شما را بالا ببرد. کپشن‌هایی با محتوای مناسب در جهت تکمیل عکس یا فیلمی که آپلود می‌کنید، استفاده کنید. می‌توانید در کپشن لحنی صمیمی داشته باشید یا نظر مخاطبان را درباره آن موضوع بپرسید یا توضیحاتی را که به مورد توجه قرار گرفتن آن پست کمک می‌کند، ارائه دهید.

هشتگ گذاری در اینستاگرام

هشتگ گذاری در اینستاگرام

استفاده از هشتگ‌های مرتبط با محتوای پست به بهتر دیده شدن شما کمک می‌کند که نیازی به هزینه برای تبلیغات هم ندارد. هشتگ‌های مناسبی را انتخاب کنید و به میزان معین چیزی در حدود ده هشتگ قرار دهید. هشتگ گذاری باعث می‌شود پست‌ها در همان لحظه آپلود در اکسپلور برای مخاطبان دیگر به نمایش درآیند.

بهترین زمان برای قرار دادن پست در اینستاگرام

اینستاگرام بخشی دارد به نام insight که به شما زمان مناسب انتشار پست یا محتوا را نشان می‌دهد. می‌توانید از این گزینه کمک بگیرید و در بهترین زمانی که مخاطب پست اینستاگرام شما را می‌بیند، آن را منتشر کنید.

اگر زمان مناسب برای انتشار پست در اینستاگرام را نشناسید، تمامی زحمات شما چه به لحاظ تهیه محتوا، فیلم مناسب یا عکس یا هر مطلبی که برای آن پست تهیه کرده‌اید، هدر می‌رود.

همچنین شناخت مخاطب و نوع شغل یا سبک زندگی آن‌ها به شما در جهت انتخاب زمان مناسب برای انتشار پست کمک می‌کند. این‌که زمان‌های فراغت آن‌ها کدام است یا چه ساعاتی از شبانه‌روز را بیش‌تر وقف وقت‌گذرانی در اینستاگرام می‌کنند. با این شناخت می‌توانید بازده بهتری از دیده شدن پست خود بگیرید.

تقویم محتوا در اینستاگرام چیست

تقویم محتوا در اینستاگرام چیست

برای این‌که در لحظه ناچار به فراهم آوردن محتوا برای پست‌های اینستاگرام خود نشوید، بهتر است سر فرصت و با برنامه‌ریزی دقیق مطالب خود را که در مدت چند ماه قرار است منتشر کنید، جمع‌آوری کنید و به مرور انتشار دهید.

با این کار برای خود تقویم محتوایی با کیفیت درست می‌کنید و بر اساس آن مطالب ارزشمندی را به مخاطب ارائه می‌دهید.

ایده هایی جذاب برای تولید محتوا در اینستاگرام

ایده هایی جذاب برای تولید محتوا در اینستاگرام

بعد از تعیین خط مشی کلی برای شروع کار در اینستاگرام باید به فکر یک تقویم محتوایی مناسب باشید.

بدین منظور ایده‌هایی را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در تکمیل کردن و برنامه‌ریزی تقویم محتوایی برایتان مفید باشند:

محتوای آموزشی داشته باشید

محتوای آموزشی داشته باشید

در هر زمینه‌ای که قرار است فعالیت داشته باشید، ویدئوهایی جذاب و آموزشی مرتبط با کار خود تهیه کنید. به‌طور مثال شما یک تیستر غذا هستید که در زمینه‌ی فعالیت خود تبلیغاتی را برای کافه‌ها و رستوران‌‌ها ارائه می‌دهید. بهتر است میان پست‌های تبلیغاتی چند پست خود را به آموزش غذاهای گوناگون اختصاص دهید. این کار فالوور شما جذب می‌کند و به غیر از استفاده از تبلیغاتی که در صفحه شما وجود دارد، از محتوای آموزشی هم بهره می‌برد.

نشان دادن پشت صحنه فعالیت

نشان دادن پشت صحنه فعالیت شما برای مخاطب بسیار جذاب است و همچنین باعث ایجاد صمیمیت و نزدیکی بین شما و مخاطب می‌شود که می‌توانید در قالب ویدئوهای جذاب با تصویر خودتان در استوری و پست‌ها منتشر کنید.

افراد علاقه‌ زیادی به دانستن حقایق واقعی زندگی دیگران دارند و با این کار شما حس کنجکاوی فالوور خود را ارضا می‌کنید و برای آن‌ها بسیار جذاب و تاثیرگذار است.

درنظر گرفتن کد تخفیف و جایزه برای مخاطب کاری بسیار جذاب است

درنظر گرفتن کد تخفیف و جایزه برای مخاطب کاری بسیار جذاب است

هرازگاه کدهای تخفیفی برای فالوورهای خود در نظر بگیرید و برای تخفیف زمان تعیین کنید تا مخاطب به خرید از محصول شما تشویق شود؛ همچنین می‌توانید محصولاتی را که قیمت پایین‌تری دارند بعنوان اشانتیون در خرید مشتری خود قرار دهید یا در هر ماه یک روز را برای تخفیف اختصاص دهید.

این‌ها نمونه‌هایی هستند برای جذب بیش‌تر و رضایت مشتری.

مصاحبه

مصاحبه

برای تنوع و جلب نظر مخاطب خود مصاحبه‌هایی را طراحی کنید. این مصاحبه‌ها می‌توانند با مدیرعامل مجموعه یا فروشنده یا حتی همکاران شما باشند.

حتما بخون  14 برنامه‌ طراحی پست برای اینستاگرام در نسخه‌های اندروید و آیفون

این‌جا چند روش که برای مصاحبه وجود دارند را معرفی می‌کنیم:

مصاحبه به‌صورت لایو

مصاحبه به‌صورت لایو

اغلب مصاحبه‌هایی که به‌صورت لایو برگزار می‌شوند، با استقبال خوب مخاطب روبه‌رو هستند. چند ساعت پیش از زمان لایو زمان شروع آن را به مخاطب اطلاع دهید.

بعد از پایان لایو می‌توانید آن را در قسمت IGTV منتشر کنید.

فالورهای شما این امکان را دارند که سوال‌ها و نظرات خودشان را در لایو با شما در میان بگذارند و پاسخ‌های خود را دریافت کنند.

استفاده از نقل قول در محتوا

استفاده از نقل قول در محتوا

یکی از راه‌های کسب ایده برای تولید محتوا در اینستاگرام استفاده از افراد مشهور ( نویسندگان یا مشاهیر بزرگ ) است. با این کار به مخاطب خود می‌گویید که به ارزش‌ها پایبند هستید و این باعث اعتماد بیش‌تر مخاطب در فضای کسب و کار شما می‌شود.

به فالوورهای خود فیلم و کتاب مناسب را پیشنهاد دهید

با پیشنهاد فیلم‌ها و کتاب‌های ارزشمندی که مرتبط با فعالیت شما است، می‌توانید تنوعی در تولید محتوا اینستاگرام خود داشته باشید.

به‌طور مثال اگر در زمینه آشپزی فعالیت دارید، کتاب‌ها کاربردی را پیشنهاد دهید. مثلا یک آموزش کوتاه و آسان را از کتاب آشپزی ساناز مینایی برای آن‌ها بخوانید.

تولید محتوا با استفاده از ترندها

تولید محتوا با استفاده از ترندها

این روزها ترندها بسیار مورد توجه افراد هستند. از موضوعات و چالش‌هایی که افراد را به دنبال خود می‌کشانند و سر زبان‌ها می‌افتند، می‌توانید در تولید محتوای پرطرفدار استفاده کنید. به‌طور مثال بیماری کرونا و اطلاعاتی درباره تغذیه مناسب در مقابله با این بیماری می‌تواند موثر باشد.

محصولات جدید

قبل از رونمایی کامل از محصول جدید خود آن را در قالب عکسی تار معرفی کنید یا توضیحی که واضح نباشد در جهت معرفی آن ارائه دهید و مخاطب را در جهت حدس آن محصول به چالش بکشید. این کار باعث می‌شود مخاطب شما تا رسیدن محصول جدید لحظه شماری کند و برای خرید آن منتظر بماند.

پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ در اینستاگرام

استفاده از قابلیت question  در استوری تعاملی بین شما و مخاطب ایجاد می‌کند که عامل مهمی در برقراری ارتباط نزدیک با فالوور است. آن‌ها می‌توانند سوال‌های خود را در زمینه تخصص و فعالیت یا محصولات شما مطرح کنند و شما به آن‌ها پاسخ دهید.

معرفی وبسایت در اینستاگرام

می‌توانید وبسایت خود را در اینستاگرام مطرح کنید یا درباره پست‌های جدید خود در وبسایت به مخاطبان اطلاعاتی دهید و آن‌ها را تشویق کنید به وبسایت شما سر بزنند. به راحتی می‌توانید از اینستاگرام در جهت ارتقا وبسایت خود کمک بگیرید.

انتقال تجربیات و رضایت مشتری

انتقال تجربیات و رضایت مشتری

منعکس کردن تجربه و رضایت مشتری خود در هایلاتی مخصوص به رضایت مشتری می‌تواند اعتماد مخاطبان شما را جلب کند. با این کار به آن‌ها نشان می‌دهید کسب و کار شما واقعی است و می‌توانند با خیال راحت هزینه را زودتر از زمان تحویل محصول پرداخت کنند؛ همچنین آگاه می‌شوند که نظر مشتری برای شما قابل احترام است و به راحتی از شما خرید می‌کنند.

با این کار علاوه بر جلب اعتماد مشتری و مخاطب محتوا مناسبی هم تولید کرده‌اید.

مسابقه و جایزه

هرازگاه مسابقه‌هایی طراحی کنید و برای آن‌ها جایزه‌ای درنظر بگیرید. می‌توانید جایزه را از محصولات خودتان انتخاب کنید. مسابقه می‌تواند به این شکل باشد که از میان کامنت‌ها چند تا را انتخاب می‌کنید یا به فالورها بگویید پست را پخش کنند و به قید قرعه به چند اکانت جایزه تعلق می‌گیرد. مسابقه اینستاگرامی ایده‌ای جذاب و سرگرم کننده برای مخاطب است.

ساخت هشتگ منحصر به فرد برای اینستاگرام خود

برای صفحه اینستاگرام خود هشتگی بسازید که مخاطب در هر کجای اینستاگرام به چنین هشتگی برخورد کرد، به یاد صفحه شما بیفتد و هرازگاه محتوایی مرتبط با آن تولید کرده و  از آن هشتگ استفاده کنید.

تصاویر قبل و بعد مربوط به محصول

تصاویر قبل و بعد مربوط به محصول

خوب است در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید، از قبل از تولید محصول و از متریال آن فیلم یا تصاویری بگیرید و بعد از کامل شدن آن را به اشتراک بگذارید. آشنایی با پروسه تولید برای مشتری بسیار جذاب است.

استفاده از محتواهای شبکه‌های اجتماعی دیگر خود

اگر در شبکه‌های اجتماعی دیگر خود مانند توییتر یا کانال تلگرامی محتوایی را تولید کردید و با استقبال روبه‌رو شد حتما آن محتوا را در اینستاگرام خود منتشر کنید. شما با این کار می‌توانید وقت کمتری را به تولید محتوا اختصاص دهید. شاید بعضی روزها فرصتی مناسب برای تولید محتوا نداشته باشید؛ پس همان محتوا را به اینستاگرام هم انتقال دهید. ممکن است بیش‌ترین مخاطبان شما در اینستاگرام باشند.

از بازنشر محتوای مخاطبان خود غافل نشوید

زمانی که محتوای صفحه شما مورد پسند مخاطبان‌تان باشد، آن‌ها مطالب شما در صفحات خود پخش می‌کنند یا ممکن است درباره محتواهای شما و روند فعالیت‌تان مطالب بنویسند یا در ویدئویی درباره شما صحبت کنند. بهتر است محتوای آن‌ها در صفحه‌ خود در قالب استوری بازنشر کنید. با این کار هم تعداد بیش‌تری از مخاطبان ترغیب به این روند می‌شوند و آن‌ها نیز همین روش را اجرا می‌کنند و هم به مرور فالوورهای مخاطبان شما اینستاگرام شما را می‌شناسند و در تبلیغ صفحه شما کمک می‌کنند. این یک راه عالی برای تبلیغ بدون هزینه صفحه شما است؛ پس حتما در تولید محتوای باکیفیت و خلاقانه تلاش کنید.

خود را بدون نقص و خطا جلوه ندهید

هیج‌کدام از ما انسان کاملی نیستیم و قطعا به اشتباهاتی در زندگی و کار خود مرتکب می‌شویم و همچنین کسب و کار شما به وسیله‌ی نیروی انسانی مدیریت و هدایت می‌شود. یک راه خیلی خوب برای ایجاد رابطه نزدیک با مخاطب بیان کردن همین اشتباهات شما است. به‌طور مثال اگر موردی را به خاطر دارید که در روند تولید یا بخشی از کار اشتباهی در آن صورت گرفته را در قالب صحبتی طنز و به حالت شوخی بیان کنید. این روش به خشک نبودن صفحه شما هم کمک می‌کند.

تاثیر شوخ‌طبعی در اینستاگرام

تاثیر شوخ‌طبعی در اینستاگرام

این روزها افراد در زندگی روزمره خود با مشکلاتی مواجه هستند و تقریبا برای فرار از سختی زندگی به شبکه‌های مجازی پناه می‌آورند. طبیعی است که به‌دنبال سرگرمی و تنوع باشند و جذب صفحاتی شوند که محتواهایی جذاب تولید کنند. اگر در کنار تولید محتوا برای کسب و کار و فعالیت خود کمی شوخ‌طبعی را هم لحاظ کنید، مخاطب همواره با شما همراه خواهد بود و فضایی صمیمی بین شما و فالوورهای‌تان ایجاد می‌شود.

نوستالوژی

ذهن آدم‌ها به‌صورت ناخودآگاه به گذشته برمی‌گردد و خاطرات و فضاهایی را که برایشان جذاب و دلچسب بوده را یادآوری می‌کند.

حتما بخون  20 روش اصلی افزایش فالوور اینستاگرام (آموزش 100% کاملا رایگان)

با المان‌هایی از گذشته که خاطرات جمعی آن‌ها را مرور می‌کند، می‌توانید افراد را به صفحه خود جذب کنید.

به‌طور مثال از تصاویر خوراکی‌هایی که سال‌ها پیش مورد توجه بوده‌اند، استفاده کنید. این کار باعث ایجاد پیوند احساسی میان شما و مخاطب‌تان می‌شود.

مسئولیت اجتماعی

عواملی که نشان‌دهنده پذیرش مسئولیت اجتماعی شما هستند را یادآور شوید تا مخاطب حس مسئولیت‌پذیری را در شما ببیند. احساس مسئولیت به محیط زیست را می‌توانید با جمع‌آوری زباله‌ها در طبیعت نشان دهید یا برای حیوانات غذا تهیه کنید و مهربان بودن با حیوانات را یادآور شوید و حتما با تولید محتوا در این باره نشان دهید که پذیرش مسئولیت اجتماعی برای شما بسیار مهم است.

درباره دغدغه‌های اجتماعی افراد تولید محتوا داشته باشید و خود را جدا از اجتماع نمایش ندهید تا مخاطب حس خوبی از بودن با شما و دنبال کردن صفحه شما داشته باشد.

مناسبت‌های تقویمی

همیشه مناسبت‌های گوناگون را در تقویم خود علامت بزنید تا در مناسبت‌های مهم محتوایی برای آن روز تولید کرده و مخاطب خود را با آن سرگرم کنید. از خلاقیت خود در این زمینه کمک بگیرید و ایده‌ای خاص و جذاب به فالوورهای اینستاگرام خود ارائه دهید.

همچنین با شروع فصل‌ها محتوایی منحصر به فرد اعم از تصاویر و ویدئوهای جذاب داشته باشید. مناسبت‌هایی را که برای افراد مهم است، فراموش نکنید. این کار برای افرادی که به تقویم مراجعه نمی‌کنند، بسیار مفید است.

توجه به اعداد اینستاگرام

 حواستان به اعداد و آمار صفحه‌ خود باشد و هرازگاه آن را با مخاطبان خود در میان بگذارید. به‌طور مثال وقتی اعداد نمایش تعداد فالوور رند می‌شوند، آن را با تولید محتوایی مناسب و با کیفیت به فالوورهای صفحه خود نشان دهید و می‌توانید برای حضور و همراهی‌شان با شما از آن‌ها تشکر کنید.

برنامه‌ریزی برای تولید محتوا در اینستاگرام

برنامه‌ریزی برای تولید محتوا در اینستاگرام

پیش از هر چیز باید بدانید که برای برنامه‌ریزی منظم و دقیق احتیاج به تقویم محتوایی دارید.

برای آموزش برنامه‌ریزی برای تولید محتوا در اینستاگرام مواردی را برای شما ذکر می‌کنیم:

تمرکز روی تعدادی از محتواها

قطعا از تمامی ایده‌هایی که این‌جا برای شما آوردیم، استفاده نخواهید کرد. تعدادی را انتخاب کنید و محتوای مناسبی را تولید کرده و منتشر کنید. کسب و کار خود را درنظر بگیرید و تشخیص دهید کدام موارد برای فعالیت شما مناسب هستند و ممکن است بازده خوبی داشته باشند؛ سپس با استفاده از خلاقیت خود روی آن ایده‌ها مانور دهید. به مرور متوجه خواهید شد کدام موارد مخاطب شما را بیش‌تر جذب می‌کند و همان موارد را به‌طور دائمی در برنامه تولید محتوا خود داشته باشید.

نمونه‌ای برنامه تولید محتوا برای یک ماه اینستاگرام:

نمونه‌ای برنامه تولید محتوا برای یک ماه اینستاگرام
 • معرفی کسب و کار خود
 • نقل قول
 • پست اسلایدی
 • لایو
 • مسابقه
 • مناسبت تقویمی
 • موکاپ محصولات
 • مسابقه و جایزه
 • نمایش فضای کار
 • تبلیغ
 • پست طنز

تعیین برنامه هفتگی یا ماهانه برای انتشار محتوا

زمانی که محتوا را مشخص کردید، به این فکر کنید که می‌خواهید کدام روزها را در هفته به انتشار آن‌ها اختصاص دهید و در تقویم خود آن روزها را مشخص کنید تا در ساعاتی که از قبل مشخص کرده‌اید و می‌دانید بهترین زمان برای قرار دادن پست هست، محتوای خود را منتشر کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا برنامه دقیق ماهانه‌ای برای انتشار پست‌ها داشته باشید و دچار سردرگمی و شتاب در فعالیت‌تان نشوید؛ همچنین این برنامه‌ریزی مخاطب شما را هم آماده می‌کند که در روزهای مشخصی منتظر پست‌های اینستاگرام شما باشد.

قالب گرافیکی

سعی کنید از قالب گرافیکی مشخصی استفاده کنید. اگر از چند محتوای مختلف استفاده می‌کنید، برای هر کدام قالب گرافیکی منحصر به خودش را داشته باشید یا برای استوری‌ها قالب مشخصی را درنظر بگیرید. حتا می‌توانید برای روزهای هفته قالب‌های گوناگونی را طراحی کنید. فرم و تم صفحه شما به جذابیت صفحه کمک می‌کند و افراد همیشه زیبایی و خوش‌سلیقه بودن را تحسین کرده‌اند.

نمایش تولید محصولات

از مراحل تولید محصول تایم لپس بگیرید. این روش بسیار جذاب است و مخاطب از این‌‌که او را در لحظه به لحظه کار خود شریک کرده‌اید، خوشحال می‌شود.

جزییاتی درباره تولید محتوا در اینستاگرام:

جزییاتی درباره تولید محتوا در اینستاگرام

ایده‌های پرطرفدار و جذاب برای تولید محتوا در اینستاگرام

شما زمانی با تولید محتوا در اینستاگرام به موفقیت می‌رسید که نبض مخاطبان اینستاگرام را بشناسید و محتوایی باکیفیت و متفاوت ارائه دهید. از پرطرفدارترین صفحات اینستاگرام می‌توان به آن‌هایی اشاره کرد که در زمینه موفقیت، خودشناسی، قانون جذب، معرفی فروشگاه‌ها و رستوران‌ها می‌پردازند؛ همچنین صفحاتی که مطالب طنز و سرگرمی را ارائه می‌دهند، بسیار پرطرفدار هستند.

برنامه‌ریزی مناسب برای صفحه اینستاگرامی خود

در شروع هر کاری باید هدفی مشخص برای آن کار داشته باشید. در مورد فعالیت در اینستاگرام هم وضع به همین ترتیب است. بعد از این‌که نسبت به هدف خود آگاهی و شناخت پیدا کرده و مخاطب خود را جذب کردید، نوبت به شناخت مخاطب می‌رسد. و در مرحله‌ بعد باید برنامه‌ای مدون طراحی کنید و طبق آن برنامه پیش بروید.

محتواهای پرطرفدار اینستاگرام

برای کسب درآمد در اینستاگرام ابتدا باید بدانید کدام محتواها پرمخاطب هستند. محتواهایی نظیر: سرگرمی، معرفی راه‌های رسیدن به خوشبختی، ترندها، معرفی فیلم و کتاب، موسیقی و تخفیفات از محتواهای پربازدید اینستاگرام به‌شمار می‌روند.

هزینه تولید محتوا در اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام قیمت مشخصی ندارد و میزان فعالیت شما بستگی دارد که در روز چه تعدادی پست و استوری آپلود می‌کنید و چقدر در تولید محتوا خلاقیت و ابتکار به خرج می‌دهید. مسلما قرار دادن عکس نسبت به انتشار ویدئو هزینه کمتری دارد.

تولید محتوا در اینستاگرام به چه معنا است؟

ما برای تولید محتوا در اینستاگرام از عکس‌ها و ویدئوها، انیمیشن، موشن گرافیک و اینفوگرافیک مرتبط با موضوع فعالیت خود استفاده می‌کنیم، به انتشار این‌ها در قالب پست و استوری می‌گویند تولید محتوا.

یک مورد دیگر برای تولید محتوا کپشن نویسی است که در آن متنی را به همراه عکس یا ویدئویی قرار می‌دهیم.

تولید محتوا برای اینستاگرام

برای تولید محتوا برای اینستاگرام علاوه بر یادگیری نرم‌افزارهای گرافیکی باید به نوشتن متن هم مسلط شوید؛ همچنین می‌توانید از برنامه‌ها و اپلیکشین‌های اینستاگرام هم استفاده کنید.

برنامه‌های موجود برای تولید محتوا در اینستاگرام

برای شروع کار در اینستاگرام می‌توانید از برنامه پاورپوینت استفاده کنید. این ابزار کامل و قوی‌ای نیست، اما برای شروع تولید محتوا برنامه‌ای مناسب و راحت است. فتوشاپ، ایلاستریتور، افترافکت و همچنین برنامه be funky  از این نرم‌افزار می‌توانید برای طراحی‌های گرافیکی زیبا استفاده کنید. Over از این ابزار برای تولید استوری‌های اینستاگرام استفاده کنید.

نوشتهٔ پیشین
چگونه از طریق اینترنت پولدار شویم؟ (10 تا از بهترین روش ها)
نوشتهٔ بعدی
بهترین برنامه‌های تولید محتوا در اینستاگرام (20 نرم افزار)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO