1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. دیجیتال مارکتینگ
  3. بازاریابی شبکه های اجتماعی
  4. اینستاگرام
  5. استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام (4 عنصر اصلی)

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام (4 عنصر اصلی)

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام (4 عنصر اصلی)

اهمیت و نقش استراتژی محتوا برای تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب و کار آنلاین

می‌دانیم که امروزه اینستاگرام به بستری مناسب برای تولید محتوا تبدیل شده است. افراد زیادی برای کسب و کارهای آنلاین خود در اینستاگرام تولید محتوا کرده و محصولات خود را در این شبکه اجتماعی عرضه می‌کنند. اینستاگرام شبکه اجتماعی محتوا محور است و همین موضوع باعث شده تا اینستاگرام نسبت به شبکه‌های اجتماعی دیگر در زمینه کسب و کارهای آنلاین با رشد و استقبال بیش‌تری روبه‌رو شود.

این روزها افراد زیادی با تولید محتواهای متنی یا عکس و ویدئو خدمات خود را معرفی می‌کنند. دلیل این استقبال هم فقط یک چیز است و آن امکان بارگذاری محتوا در این شبکه است. شما می‌توانید با تولید محتوای باکیفیت و ارزشمند محصولات خود را به مخاطب معرفی کنید؛بنابراین محتوا مهم‌ترین عامل در جهت رشد کسب و کار آنلاین خود در نظر بگیرید و در جهت بالا بردن سطح کیفی محتوا در صفحه اینستاگرام خود دقت و ذوق و تلاش لازم را به کار برید.

اگر به درستی استراتژی تولید محتوای خودتون رو تدوین و اجرا کنید در روند افزایش فالوور بی شک خیلی موفق تر خواهید بود، سریعتر به نتیجه میرسید و مخاطبان هدف خودتون رو جذب میکنید.

حال ممکن است بگویید؛ چطور محتوای باکیفیت تولید کنیم؟

برای این کار باید استراتژی مشخصی برای تولید محتوا در اینستاگرام داشته باشید.

داشتن استراتژی برای تولید محتوا در اینستاگرام به این معناست که شما بدانید چه زمانی چه محتوایی را تولید کنید.

شما برای محصولات خود در اینستاگرام محتوایی را تولید می‌کنید و آن را به اشتراک می‌گذارید، اما تا زمانی‌که اشتراک گذاری محتواهای شما دارای نظم نباشند، تبلیغ به کسب و کار موفق نخواهید شد.

ما در این بخش استراتژی محتوا را به‌طور کامل شرح می‌دهیم .

استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام

استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام

تمامی شرکت‌ها، اداره‌ها و کارگاه‌ها براساس استراتژی مشخص خود اداره می‌شوند. فعالیت در اینستاگرام هم به همین شکل است. باید از نظم و برنامه‌ریزی مشخصی برخوردار باشد تا مخاطب شما به مشتری وفادار و دائمی تبدیل شود.

حتما بخون  ساخت فروشگاه در اینستاگرام (0 تا 100 )

داشتن استراتژی به شما کمک می‌کند که کسب و کار خود را با برنامه‌ریزی مشخص و در زمان‌های تعیین شده و دقیق پیش ببرید و این یکی از رموز موفقیت در کسب و کارها است.

این‌که بدانید در چه زمانی باید چه محتوایی را به اشتراک بگذارید باعث ایجاد نظم در کار شما می‌شود.

برای توضیح کامل و دقیق معنای استراتژی در اینستاگرام این را اضافه می‌کنیم؛ استراتژی اینستاگرام این سه عامل مهم است: برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی تمامی فعالیت‌هایی که قرار است در مدت زمان مشخصی برای مخاطبان خود به نمایش بگذارید.

افرادی که اینستاگرام را دنبال می‌کنند، توقع بیش‌تری از این شبکه اجتماعی نسبت به شبکه‌های اجتماعی دیگر دارند. بسیاری از افراد به دنبال به دست آوردن اطلاعات و آگاهی هستند و طبیعی است که دنبال کننده‌ی صفحاتی شوند که محتواهای ارزشمند و باکیفیت تولید می‌کنند.

شما با داشتن استراتژی تولید محتوا می‌توانید اینستاگرام خود را برای مخاطبان اینستاگرام جذاب کنید. محتوای مفید و خاص تولید کنید و در زمینه محتوای خود اطلاعات لازم را به مخاطبان بدهید و در صورتی که سوالاتی داشتند، با دقت به سوالات پاسخ دهید؛ همچنین در کنار چنین برنامه‌هایی محصولات خود را نیز معرفی و تبلیغ کنید.

عناصر مهم و اصلی استراتژی محتوا در اینستاگرام کدامند؟

عناصر مهم و اصلی استراتژی محتوا در اینستاگرام کدامند؟

آیا شما بعنوان مدیر صفحه کاری اینستاگرام خود عناصر استراتژی محتوا در این شبکه اجتماعی را می‌شناسید؟

در این مرحله به چهار عنصر مهم در استراتژی تولید محتوا اشاره می‌کنیم که برای تهیه یک استراتژی محتوای مناسب باید این چهار مورد را بشناسید:

۱- مشخص کردن موضوعات

۱- مشخص کردن موضوعات در استراتژی محتوا اینستاگرام

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث جذابیت محتوا شما می‌شود، موضوع آن محتوا است. موضوعات پرطرفدار را بشناسید و بعد محتوای خود را با توجه به موضوعات پرمخاطب تعیین کنید و در مرحله بعد تشخیص میزان علاقه‌مندی مخاطب نسبت به موضوع انتخابی شما است. می‌توانید با یک سرچ ساده در صفحات مشابه یا مشاهده آمار هشتگ‌های آن موضوع به این میزان پی ببرید. موضوعاتی را که برای تولید محتوا انتخاب می‌کنید، با توجه به محبوبیتی که نزد مخاطبان اینستاگرام دارند، دسته بندی کنید. به‌طور مثال: اگر در زمینه فروش محصولات آرایشی_بهداشتی فعالیت دارید، هشتگ‌های مربوط به این محصولات را بررسی کنید و ببینید کدام هشتگ بیش‌تر به کار رفته یا می‌توانید با توجه به کامنت‌های پست‌های رقبای خود جواب سوال خود را بگیرید. زمانی که متوجه شدید کدام یک از محصولات پرطرفدار هستند، برای آن‌ها محتواهای بیش‌تری تولید کنید و پست‌های بیش‌تری از صفحه اینستاگرام خود را به آن اختصاص دهید. به‌طور مثال از صابون‌های تزیینی استقبال خوبی می‌شود؛ پس می‌توانید روی این گزینه تمرکز بیش‌تری کنید و در میان پست‌هایی که به صابون تزیینی اختصاص می‌دهید، محصولات دیگر خود را نیز معرفی کنید.

حتما بخون  انواع بلاگر اینستاگرام (17 مدل) + روش های درآمد

۲- زمان انتشار پست

زمان انتشار پست در استراتژی محتوا اینستاگرام

برای بهتر دیده شدن پست‌های خود در اینستاگرام باید به نقش زمان مناسب انتشار پست در استراتژی محتوا آگاه باشید. درست است که تعداد زیادی از مخاطبان اینستاگرام برای به دست آوردن اطلاعات و کسب درآمد و سر زدن به فروشگاه‌های آنلاین به این شبکه اجتماعی جذب شده‌اند، اما نباید فراموش کرد که تعداد زیادی از افراد هم صرفا برای سرگرمی جذب اینستاگرام می‌شوند و حتی آن دسته از افراد هم که در اینستاگرام به فعالیت مشغول هستند، ساعات زیادی را برای سرگرمی و تفریح خود در این فضا اختصاص می‌دهند؛ بنابراین با توجه به این موضوع باید زمان مناسب برای انتشار پست‌های خود در اینستاگرام را بشناسید و بدانید مخاطبان چه ساعات و روزهایی را بیش‌تر در اینستاگرام وقت می‌گذرانند و به اصطلاح تایم طلایی بارگذاری محتوا در اینستاگرام چه ساعاتی است؛ همچنین بدانید مخاطبان شما از کدام گروه سنی و شغلی هستند. اطلاع از این موضوعات باعث می‌شود به زمان‌های بیکاری مخاطبان خود آگاه شوید و در مواقعی که بیش‌ترین وقت خود را در اینستاگرام می‌گذارند، پست قرار دهید.

پس متوجه شدیم که یکی از مهم‌ترین عناصر استراتژی محتوا در اینستاگرام تدوین برنامه زمانی برای انتشار پست‌ها است.

می‌توانید با استفاده از ابزار instagram insights زمان مناسب انتشار پست در اینستاگرام را متوجه شوید.

۳- تولید محتوا و سلایق و شخصیت مخاطبان

شاید به اندازه تعداد آدم‌هایی که در جهان زندگی می‌کنند، شخصیت‌های متفاوت با علایق و سلیقه‌های متفاوت وجود داشته باشد. اگر بخواهید در کسب و کار خود موفق باشید، باید در درجه اول شخصیت مخاطبان خود را بشناسید. اگر دقت کرده باشید همیشه فروشنده‌هایی که درک بهتری از شخصیت مشتری خود دارند، فروش بهتری را برای خود رقم می‌زنند. شناخت شخصیت مخاطب و مشتری به شناخت علاقه‌مندی‌های آن‌ها می‌رسد و در نتیجه موفقیت بیش‌تری را نسیب شما می‌کند.

برای عده‌ای محتوای فلسفی و جدی جذاب است و عده‌ای دیگر محتوای طنز را ترجیح می‌دهند. عده‌ای به دنبال سرگرمی هستند و برای رفع از خستگی به اینستاگرام پناه می‌آورند و بعضی هم برای کسب اطلاعات در این شبکه عضو هستند. این‌که شما بدانید چه کسانی با چه شخصیت‌هایی صفحه شما را دنبال می‌کنند، به تولید محتوای مناسب برای آن‌ها کمک می‌کند. مسئله دیگر داشتن اطلاعات کافی نسبت به رده سنی مخاطبان خود است. به‌طور مثال اگر بیش‌ترین فالوورهای شما را نوجوانان تشکیل می‌دهند، شاید تماشای بخش‌هایی از انیمیشن محبوب‌شان برایشان جذاب باشد یا اگر تعداد زیادی افراد میانسال جزو مخاطبان شما هستند، ویدئویی از یک موزیک کلاسیک یا سنتی برایشان حس نوستالژی ایجاد کند.

حتما بخون  بهترین برنامه‌های تولید محتوا در اینستاگرام (20 نرم افزار)

۴- افزایش تعامل و مشارکت مخاطبان

تعامل در اینستاگرام
تعامل و مشارکت مخاطبان به چه معناست؟

زمانی که شما پستی را به اشتراک می‌گذارید، مخاطبان شما به آن پست واکنش‌هایی در قالب لایک، ویو، کامنت، فوروارد کردن برای دیگران و ذخیره آن پست را نشان می‌دهند. در قسمت instagram insight می‌توانید به میزان این تعامل و مشارکت که در مورد ذخیره و به اشتراک گذاری با دیگران است، پی ببرید. زمانی که این مشارکت افزایش پیدا می‌کند، به تعداد کاربران شما اضافه می‌شود. برای این‌که شاهد افزایش تعامل و مشارکت کاربران خود باشید، دو راه را پیشنهاد می‌دهیم:

اول این‌که بدانید پست‌هایی که بیش‌ترین تعداد لایک و کامنت را گرفته‌اند، برای مخاطبان شما محبوب بوده‌اند؛ پس از این طریق می‌تواند به سلیقه و خواست مخاطب خود پی ببرید.

راه بعدی این است که به صفحات رقبای خود و کسانی که فعالیتی مشابه با کار شما دارند، سر بزنید و میزان مشارکت فالوورهای آن‌ها را هم درباره پست‌های صفحات‌شان درنظر بگیرید و چون مخاطبان شما و صفحات مشابه از یک طیف هستند، می‌توانید مشابه محتواهای محبوب آن صفحات را برای اینستاگرام خود تولید کنید.

تبلیغ و تولید محتوا در اینستاگرام

تبلیغ و تولید محتوا در اینستاگرام

اگر صاحب کسب و کار آنلاین در اینستاگرام هستید، به این نکته مهم دقت داشته باشید، حتما اعتدال را در تبلیغ محصولات خود درنظر بگیرید. تبلیغات بیش‌ از اندازه برای مخاطب خوشایند نیست.

بهتر است بیش‌تر از میزان تبلیغ محصول خود فواید و کاربرد آن را توضیح دهید که برای مخاطب دافعه ایجاد نکند. به‌طور مثال اگر در هفته چهار پست قرار می‌دهید، بهتر است یکی از آن‌ها را به تبلیغ محصول اختصاص دهید.

جمع بندی استراتژی محتوای اینستاگرام

در این مقاله نقش و اهمیت استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام را توضیح دادیم. این‌که بدانید قرار است در چه روزها و چه ساعاتی چه محتوایی را منتشر کنید، با یک برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده انجام‌پذیر است.

و این کار به رشد اینستاگرام شما و در نتیجه کسب و کارتان کمک بسیاری خواهد کرد.

نوشتهٔ پیشین
بهترین برنامه‌های تولید محتوا در اینستاگرام (20 نرم افزار)
نوشتهٔ بعدی
انواع بلاگر اینستاگرام (17 مدل) + روش های درآمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO