1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. دیجیتال مارکتینگ
  3. بازاریابی شبکه های اجتماعی
  4. اینستاگرام
  5. جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام (15 تکنیک کاربردی)

جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام (15 تکنیک کاربردی)

جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام (15 تکنیک کاربردی)

جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام

مهم‌ترین راه برای کسب درآمد بالا در اینستاگرام جلب اعتماد مشتری است. ما در این بخش به چند ترفند موثر و کاربردی برای جلب اعتماد مشتری برای کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام می‌پردازیم.

درست است که این روزها خیلی از افراد به خریدهای آنلاین علاقه نشان داده‌اند و بنا به خیلی دلایل خرید از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام را به گردش در مراکز عمومی فروش ترجیح می‌دهند، اما به دلیل وجود صفحات فیکی که در اینستاگرام وجود دارند و کارشان کلاهبرداری است، باید برای مشتری اعتماد سازی کرد. جلب اعتماد مشتری موضوع مهمی است که باید در شروع کسب و کار خود به آن توجه داشته باشید. اول از همه اکانت خود را به حالت بیزنس درآورید. برای آشنایی با راه‌های اعتماد سازی برای مشتری صفحه کسب و کار خود در اینستاگرام با ما در این مقاله همراه باشید.

جلب اعتماد مشتری از طریق تلفن

جلب اعتماد مشتری از طریق تلفن

اگر در قسمت بیوگرافی صفحه اینستاگرام خود شماره تماسی را قرار دهید، این کار باعث جلب اعتماد مشتری می‌شود. می‌توانید اعلام کنید برای ثبت سفارشات به دایرکت رجوع کنند، ولی شماره تماس را برای اعتماد سازی قرار دهید. به‌طور مثال اعلام کنید ثبت سفارش در دایرکت و واتس اپ. با این کار مخاطب شما می‌فهمد که کسب و کار شما معتبر است و با خیال راحت محصول شما را می‌خرد.

داشتن پروفایل حرفه‌ای

داشتن پروفایل حرفه‌ای برای افزایش فروش در اینستاگرام

طراحی یک پروفایل حرفه‌ای برای اینستاگرام باعث اعتبار برند و فروشگاه اینترنتی شما می‌شود. برای پروفایل پیج کسب و کار خود عکسی را طراحی کنید. این عکس می‌تواند لوگوی کمپانی شما باشد. وقتی به صفحاتی که عکس پروفایل ندارند، برمی‌خورید اولین چیزی که در ذهنتان نقش می‌گیرد، نداشتن هویت برای آن فروشگاه است. داشتن عکس پروفایل حرفه‌ای به پیج کسب و کار شما هویت می‌بخشد و آن هویت به جلب اعتبار مشتری کمک می‌کند و می‌تواند مخاطب را به مشتری تبدیل کند.

نمایش رضایت مشتریان در اینستاگرام

نمایش رضایت مشتریان در اینستاگرام برای جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام

نشان دادن رضایت مشتری در اینستاگرام را سرلوحه خود قرار دهید. هایلایتی را در اینستاگرام به رضایت مشتری اختصاص دهید و نامی که برای این هایلایت درنظر می‌گیرید هم با همین عنوان باشد. از مشتریان خود بخواهید از محصولی که از شما خریداری کرده‌اند، عکس تهیه کنند و آن را برای شما بفرستند. این یکی از راه‌های نشان دادن رضایت مشتری از خرید محصول شما است. راه دیگر ارسال نظرات آنها درباره محصولی که از شما تهیه کرده‌اند، است.

ترفندهایی برای نحوه معرفی محصول به مشتری در اینستاگرام

ترفندهایی برای نحوه معرفی محصول به مشتری در اینستاگرام

تکنیک‌های موثری برای معرفی محصول به مشتری در اینستاگرام وجود دارند که با به‌کار بردن این تکنیک‌ها می‌توانید محصول خود را به نحوی معرفی کنید که مخاطب به مشتری تبدیل شود. چند نمونه از این تکنیک‌ها عبارت‌اند از: آموزش کاربرد محصولات، ارائه محتوای آموزشی رایگان در جهت محصولات معرفی شده، ارائه راه‌کارهای نگهداری و استفاده بهتر از محصولات و همچنین تبلیغات محصول در پست و استوری راه‌کارهایی مناسب هستند.

حتما بخون  سئو اینستاگرام (0 تا100) + آموزش معرفی پیج به گوگل

اعتمادسازی برای مشتری اینستاگرام با به‌ کارگیری ارزش‌های انسانی

استفاده از ارزش‌های انسانی یکی از عوامل مهم و کاربردی برای جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام است. مخاطب با مشاهده ارزش‌های انسانی‌ای که از طرف شما بعنوان کسب و کار آنلاین ایجاد می‌شود علاوه بر ایجاد اعتمادی که نسبت به شما پیدا می‌کند، حس خوشایندی هم پیدا می‌کند. به‌طور مثال گاهی اوقات بخشی از فروش خود را به تهیه پوشاک برای کودکان کار اختصاص دهید یا در زمینه درخت‌کاری فعالیتی داشته باشید و اینها را با مخاطبان خود در میان بگذارید.

قرار دادن لوکیشن در قسمت بیوگرافی اینستاگرام در جهت اعتمادسازی

قرار دادن لوکیشن در قسمت بیوگرافی اینستاگرام در جهت اعتمادسازی

صفحاتی که در قسمت بیوگرافی لوکیشنی را قرار می‌دهند، اعتماد بیش‌تری را جلب می‌کنند. حال اگر کسب و کار شما امکان مراجعه حضوری هم داشته باشد، این لوکیشن برای این منظور هم خوب است که یکی یکی مشتریان آدرس فروشگاه شما را نپرسند و مستقیم به لوکیشن مراجعه کنند. به‌طور کلی قراردادن آدرس در بیو اینستاگرام کمک بسیاری در جلب اعتماد مشتری می‌کند و خریدهای آنلاین خود را هم با خیال راحت انجام می‌دهد.

خرید آنلاین پرداخت در محل

خرید آنلاین پرداخت در محل برای جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام

یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام این است که به مخاطبان خود اعلام کنید؛ هزینه محصول را در زمان تحویل پرداخت کنند. جمله پرداخت خرید آنلاین در محل یک روش بسیار تاثیرگذار برای مخاطبان شما است که آنها را به مشتری تبدیل می‌کند. این روش مزایایی دارد اول این‌که خیال مشتری از واقعی بودن شما راحت می‌شود و اعتماد می‌کند. دوم این‌که می‌داند اگر کیفیت محصول با آن‌چه در اینستاگرام دیده تفاوت داشته باشد، می‌تواند آن را تحویل نگیرد. و درنهایت اگر هر مشکلی در زمان تحویل محصول باشد چه مدت زمانی که مشتری هزینه را به‌صورت آنلاین پرداخت می‌کند و خیلی بعدتر ارسال می‌شود یا موارد مشابه در پرداخت در زمان تحویل کالا وجود نخواهد داشت.

پس یکی از موثرترین روش‌های جلب اعتماد مشتری و افزایش فروش آنلاین در اینستاگرام اعلام گزینه پرداخت در محل است. با اعتمادسازی حس خوشایند و امنی را برای مخاطب خود ایجاد کنید.

افزایش تعامل در اینستاگرام

افزایش تعامل در اینستاگرام برای جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام

یکی از راه‌های اعتمادسازی برای مخاطب اینستاگرام تعامل بین مخاطب و شما است. کاربری که به تازگی صفحه کسب و کار شما را فالو می‌کند، حتما برای اطلاع از نحوه فعالیت شما سری به کامنت‌ها می‌زند تا متوجه میزان تعامل شما با مشتری شود. می‌توانید پستی را به اشتراک بگذارید و در آن سوالاتی را مطرح کنید و از مخاطبان خود بخواهید نظراتشان را درباره آن سوال بنویسند یا از قابلیت کوئسشن باکس استوری اینستاگرام برای افزایش تعامل با مشتری و مخاطب استفاده کنید.

مداومت در انتشار استوری

یکی از راه‌های جلب اعتماد کاربر در اینستاگرام تدام در انتشار استوری است.

وقتی شما بعنوان یک کسب و کار فعال به‌صورت پی‌در‌پی استوری منتشر کنید، مخاطب به واقعی بودن صفحه شما پی می‌برد و صفحه شما را با اشتیاق دنبال می‌کند.

جلب اعتماد مشتری از طریق هایلایت

یکی از ترفندهای موثر برای جلب اعتماد مشتری و نشان دادن اعتبار کسب و کار ساختن هایلایت استوری است. برای این کار استوری‌هایی را که بهترین بازخورد را از طرف مخاطب داشته‌اند، در هایلایت ذخیره کنید. هایلایت استوری‌ها در بالای صفحه اینستاگرام ایجاد می‌شوند و نظر کسی که برای اولین بار به صفحه شما سر می‌زند را به خودش جلب می‌کند. در هایلایت استوری بخش‌هایی از تعاملات خود با مشتریان را قرار دهید.

حتما بخون  بهترین برنامه‌های تولید محتوا در اینستاگرام (20 نرم افزار)

ارسال فایل صوتی در دایرکت

با ارسال فایل صوتی در دایرکت علاوه بر این که فالوور خود را به مشتری تبدیل می‌کنید، اعتماد او را نظر جلب خواهید کرد. پاسخگویی سریع در دایرکت به سوالات مشتری حس خوشایندی را در مشتری ایجاد می‌کند علاوه بر این این کار به مشتری احساس امنیت می‌دهد. به‌خصوص که شما با ارسال فایل صوتی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. اگر زمانی که سوال یا نظری را برای شما در دایرکت ارسال می‌کنند، شما با فرستادن کلام و صدای خود آنها را از این‌که با کسب و کاری واقعی در ارتباط هستند، راحت می‌کنید.

همکاری با مشتری

از مشتریان ثابت و وفادار خود بخواهید شما را بعنوان کسب و کار موفق در صفحات خود معرفی کنند. به‌طور مثال محصولی را که از شما تهیه کرده‌اند بعنوان محصولی باکیفیت معرفی کنند. این کار یکی از راه‌های افزایش فروش و مشتری و جلب اعتماد مشتری است.

می‌توانند کالایی که از شما خریده‌اند را در استوری قرار دهند و درباره ویژگی‌های آن کالا چیزهایی بنویسند یا با انتشار ویدیو درباره محصولات شما در صفحات خود به افزایش فروش شما کمک کنند. این یک تبلیغ بدون هزینه و بسیار عالی برای شما به حساب می‌آید. شما هم می‌توانید بعنوان هدیه کالایی را برایشان بفرستید و آن وقت آن کالا را هم معرفی کنند.

انتشار مراحل خرید مشتریان

انتشار مراحل خرید مشتریان برای جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام

مراحل خرید مشتریان قبلی خود در اینستاگرام را منتشر کنید. این کار باعث جلب اعتماد دیگر مشتریان شما می‌شود و همچنین یک تبلیغ موثر برای شما به حساب می‌آید.

ایجاد امنیت برای خرید در فضای اینستاگرام

یکی از مهم‌ترین مسائلی که کاربران اینستاگرام در هنگام خرید آنلاین با آن مواجه هستند، بحث پرداخت هزینه است. اعتماد به صفحات کسب و کارها گاهی اوقات برای مخاطب دغدغه ایجاد می‌کند. برای این‌که به مخاطب واقعی بودن کسب و کار آنلاین خود را نشان دهید و با این کار برای آنها اعتمادسازی کنید، بهتر است از این روش استفاده کنی . همیشه در خریدهای آنلاین پرداخت در منزل حس خوشایندی را به مشتری می‌دهد. چه از این بهتر که حس رضایت و امنیت را در مشتری خود ایجاد کنید. می‌توانید با ایجاد درگاه اینترنتی و قراردادن لینک سایت به مشتری خود این امکان را بدهید که با خیال راحت محصول مورد نظر خود را از سایت خریداری کند.

پرهیز از تبلیغات غیر اصولی

در همه جای جهان تبلیغات یکی از مهم‌ترین راه‌هایی برای افزایش مشتری و مخاطب است، اما آیا اگر این تبلیغات با استراتژی درست همراه نباشد، باز هم برای ما بازده خوبی خواهد داشت. مسلما خیر. باید در مورد تبلیغات حواسمان باشد مشتری را واردار به خرید محصول نکنیم یا سعی در قانع کردن مشتری در جهت ارائه محصول خود نداشته باشیم. بازاریابی اصولی به کاریزماتیک بودن برند ما نزد مخاطبان بسیار تاثیرگذار است.

سخن آخر جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام

سخن آخر جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام

اینستاگرام یک اپلیکیشن قوی و کاربردی و حرفه‌ای برای معرفی کسب و کار آنلاین و برند ما به کاربران فعال این شبکه اجتماعی مهم است. اینستاگرام به بستری گسترده و شناخته شده در جهت رشد فعالیت‌های افراد در سرتاسر جهان تبدیل شده است که کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. افراد زمان‌های زیادی را در فضای اینستاگرام صرف می‌کنند و در این فضا علاوه بر سرگرمی به دنبال به دست آوردن اطلاعات و برطرف کردن نیازهای خود نیز هستند. قابلیت‌های زیادی دارد که با اطلاع از این قابلیت‌ها و به کار بستن آنها می‌توانید کسب و کار آنلاین خود را رشد و گسترش دهید. چه بسا شما کسب و کار و تجارت خود را در بیرون از فضای اینترنت راه‌اندازی کنید و شاهد رشد چشمگیر فعالیت خود نباشید. مجبور باشید سر ساعت مشخصی دفتر یا فروشگاه خود را باز کنید و تا پاسی از شب در انتظار مشتری زمان خود را صرف کنید و در آخر خسته و ناامید به خانه بازگردید. گسترش کسب و کارهای اینترنتی آنلاین این امکان را به صاحبان مشاغل می‌دهد که در خانه بمانند و حرفه خود را مدیریت کنند. با انجام کارهای خلاقانه و استفاده از ترفندهایی که برای رشد در صفحه اینستاگرام خود یاد می‌گیرید، می‌توانید به یک کسب و کار موفق تبدیل شوید.

حتما بخون  درآمدزایی در اینستاگرام (روش همکاری در فروش 100% موفق)

ما در این‌جا به شما تکنیک‌هایی را برای افزایش فروش و جلب اعتماد مخاطب آموزش دادیم. می‌دانید که برای تبدیل کردن مخاطب به مشتری وفادار و ثابت نیازمند داشتن مهارت‌هایی برای اعتماد سازی افراد فعال در اینستاگرام هستید.

ما در این مقاله راجع به مطالبی که باید در خصوص جذب مخاطبان با جلب اعتماد آنها بدانید را گفتیم. با اعتماد سازی مشتری خود بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای مشتری جذب می‌کنید. ممکن است در شروع کار و فعالیت خود سوال‌هایی برایتان پیش بیاید نظیر:

راه‌های مهم و پربازخورد برای اعتماد سازی مشتری در فضای اینستاگرام چیست؟

راه‌کارهای جذب مشتری برای کسب و کار آنلاین در اپلیکیشن قدرتمند اینستاگرام چیست؟

برای افزایش فروش محصول و کالای کسب و کار اینترنتی خود در اینستاگرام چه کارهایی را انجام دهیم.

اینها سوالات احتمالی است که امکان دارد برای کسانی که تازه به گروه فروشگاه‌های اینترنتی کسب و کار در اینستاگرام روی آورده‌اند. ما در این مقاله به این سوالات پاسخ دادیم و امیدواریم از تمام ترفندهایی که به شما آموزش دادیم در جهت رشد کسب و کار خود در اینستاگرام بهترین استفاده را ببرید و روزبه‌روز شاهد روش بیش‌تر و افزایش فالوور و مخاطب از میان کاربران اینستاگرام باشید. با استفاده از این تکنیک‌ها می‌توانید فالوور را به مشتری تبدیل کنید و از یک مشتری ساده برای کسب و کار خود در اینستاگرام یک مشتری وفادار و ثابت بسازید که به‌طور مستمر از شما خرید کند و همچنین شما را بعنوان کسب و کاری معتبر و مطمین که محصولات جذاب و باکیفیت تولید می‌کند، معرفی کند. از این بستری که در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای رشد فعالیت شما ایجاد شده بهترین استفاده را ببرید.

مشتریان شما سرمایه‌هایی هستند که برای رشد کسب و کار شما و باید برای نگه داشتن آنها باید در مدیریت صفحه اینستاگرام خود خلاقیت داشته باشید. از قابلیت‌هایی که اینستاگرام برای این منظور در اختیارتان قرار می‌دهد، نهایت استفاده را ببرید. برای داشتن صفحه اینستاگرامی جذاب و محبوب نیازی به هزینه‌های آنچنانی و بسیار نیست. کافی‌ است کمی وقت صرف کنید و باهوش باشید. آن وقت در این میدان که رقبای بسیاری هم برایتان وجود دارند، می‌توانید گوی سبقت را بربایید.

نوشتهٔ پیشین
کسب درآمد با دیدن تبلیغات در اینترنت (معرفی 5 سایت)
نوشتهٔ بعدی
کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه (6 قدم مهم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO