1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. سئو
  3. توزیع کلمات کلیدی (فاکتوری به اهمیت چگالی کلمات کلیدی)

توزیع کلمات کلیدی (فاکتوری به اهمیت چگالی کلمات کلیدی)

توزیع کلمات کلیدی (فاکتوری به اهمیت چگالی کلمات کلیدی)

متن ویدئو توزیع کلمات کلیدی

تو این ویدئو می­خوام درمورد یک تکینک خیلی ساده سئو داخلی باهاتو صحبت کنم. ولی یک موضوعی یادم اومد که گفتم فکنم جاشه همینجا بهتون بگم. ببینید تمامی مباحثی که دارید توی این دوره یاد می­گیرید به تنهایی به جرأت می­تونم بگم که قدرتمند نیستند ولی زمانی که همه­ی این تکنیک­ها چه ساده چه خیلی پیچیده چه حالا استراتژی­هایی که دارم بهتون آموزش می­دم و حالا همون استراتژی­های لینک­سازی چه استراتژی­های خوشه محتوا.

همه­ی اینها زمانی که با هم و کامل انجام بشه سئو موفقی خواهید داشت و پیشنهادم اینه که تمامی نکاتی رو که می­گم لحاظ کنید توی پروژه­های سئوتون و فردا نگید آقای عظیمی من فلان تکنیکت رو انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم. به جرأت بهتون می­تونم بگم که اگر تمامی تکنیک­ها استراتژی­ها و نکاتی که دارم بهتون می­گم روی هر پروژه سئو ای که انجام بدین بدون شک رتبه می­گیرید و موفق خواهید بود. ولی اینجا که داشتم درمورد یک تکنیک ساده صحبت می­کردم می­خواستم بگم که این تکنیک به این سادگی در کنار سایر مواردی که بهتون گفتم قدرتمند می­شه پس نمی­تونه حالا بگیم تکنیک خیلی ساده­ای هست. در سایر موارد مثل تگ­ها مثل سئو تصاویر که حالا ویدئو بعدی بهتون آموزش می­دم همه این­ها در کنار همدیگه خیلی ارزشمند هست.

حتما بخون  محتوای همیشه سبز چیست؟ راهنمای تولید محتوا موثر در Seo

پس صحبتم با این بود که تمامی موارد تمامی دوره رو انجام بدین و در موردش حرف بزنید که نتیجه گرفتید یا نه. چون مطمعنم اگر همش رو انجام بدین بدون شک رتبه می­گیرد. حالا می­ریم سراغ این تکنیک، استفاده کردن از کلمه کلیدیمون حالا اگر long tail باشه یا کوتاه باشه ابتدای صفحه و توی همون پاراگراف اول و بازهم ترجیحاً همون کلمه اول همچنین در انتهای پاراگرافت آخر و در حالا دوباره ترجیحاً اول پاراگرافت انتهایی اونجاها هم کلمه کلیدی رو تکرار کنید، پس دوباره می­گم ابتدای صفحه اول در پاراگرافت اول و ترجیحاً کلمه اول و همچنین انتهای صفحه در پاراگرافت آخر و ترجیحاً اول پاراگراف و موضوعی هم که باید اینجا حواستون بهش باشه اینه که چگالی کلمه کلیدی رو رعایت کنید.

حالا تو این دوره درمورد چگالی کلمه کلیدی صحبت کردم ولی خب تو پرانتز یه توضیح کوتاه درموردش بدم چون در اون حدی نیست بخوام واسش حالا مفصل بیام توضیح بدم. شما براساس حجم محتواتون باید چندین بار کلمه کلیدیتون رو توی محتوا تکرار کنید.

اگر از یه حدی بیشتر بشه بهش می­گن keyword Stuffing که یکی از تکنیک­های کلاه سیاه هست و اون صفحتون جریمه می­شه توی نتایج گوگل اصلاً به نمایش گذاشته نمی­شه و اگر کمتر باشه گوگل متوجه نمی­شه که دقیقاً این صفحه برای چه keyword ای هست. یک پارامتر­هایی داره که حالا به صورت خیلی ساده yoast بهمون می­گه که دقیقاً چگالی کلمات کلیدی به چه صورت هست.

حتما بخون  کلمات کلیدی سایت چگونه تعیین میشوند؟ (چک لیست کلمات کلیدی)

دوباره هم یه پرانتر باز می­کنم. همه چی هم همه نکاتی که دارم بهتون آموزش می­دم اگر پیاده­سازی کنید اون yoast سبز می­شه و همه چی عالی می­شه ولی نکته­ای که اینجا هست مخصوصاً تو مبحث چگالی کلمات کلیدی، زمانی که تو یکسری از مقالاتتون شاید چگالی کلمات کلیدی شما باشه 1 درصد و نمی­دونم اگر اشتباه نکنم تا 3، 4 درصد و حتی 5 درصد هم سبزه از لحاظ yoast ولی از لحاظ تجربه کاربری مثبت نیست.

مثلاً تصور کنید که یک مقاله 700، 800 کلمه نوشتید حالا تو این مقاله keyword شما 5، 6 کلمه­ای هست. مثلاً سئو داخلی چیست و تکنیک­های آن. خیلی یعنی مثلاً کاربر اذیت می­شه که توی مقاله مثلاً 600، 700 کلمه­ای شما اینو 8 بار 9 بار بیارید. شاید yoast و همون yoast seo افزونه yoast این چگالی کلمات کلیدی رو به شما مثبت بده­ها بهتون بگه سبزه اوکیه ولی از لحاظ تجربه کاربری اصلاً جالب نیست.

پیشنهاد من اینه که حالا روی همون 1 درصد و نهایتاً 2 درصد باشه باتوجه به اینکه شما زمانی که از کلمات کلیدی مترادف استفاده می­کنید yoast اون رو لحاظ نمی­کنه و حواسش به اون موضوع نیست. شما دارید از کلمات مترادف و LSI استفاده می­کنید که از تکنیک­های خیلی مهم بود که بهتون گفتم و اون رو هم yoast لحاظ نمی­کنه پس حواستون باشه که اون چراغه که سبز می­شه درسته ولی همون یک درصد هم باشه تو خیلی از موارد بازم شما اون اوکی رو گرفتید فقط نخواید که حالا مثلاً می­بینید تا 5 درصد اوکیه با ضرب و زور keyword رو تکرار کنید.

حتما بخون  16 راهکار سئو که برای انجام پروژه هام ازشون استفاده میکنم (آپدیت 2020)

یه وقتایی چون که می­گم keyword طولاتی کاربرتون اذیت می­شه. پس پیشنهادم اینه 1 درصد 2 درصد اینا تقریباً یک چگالی اوکی هست واسه کلمه کلیدیتون با توجه به اینکه حتماً از مترادف­ها هم استفاده کنید از کلمات مرتبط هم استفاده کنید از همون تکنیک ترکیب کلمات کلیدی هم بود باز هم از اونا هم استفاده کنید توی چگالی کلمات کلیدی با اینکه چگالی خیلی زیاد نیست ولی صفحتون خیلی قدرتمند هست. حواستون به این نکات هم درمورد چگالی کلمات کلیدی هم باشه.

نوشتهٔ پیشین
کلمات کلیدی lsi چیست ؟ افزایش بازدید به کمک آنها
نوشتهٔ بعدی
انواع لینک ها در سایت (فیلم 6.54 دقیقه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO