1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
 2. دیجیتال مارکتینگ
 3. آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ (زمان مطالعه 20 دقیقه)

آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ (زمان مطالعه 20 دقیقه)

آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ

آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ در جذب مارکتینگ

آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ را برای عزیزانی که تازه با مبحث ایمیل مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ آشنا شده اند  نوشته شده ولی از آنجایی که سرویس میلرلایت تحریم شده بود صلاح دونستیم اول سرویس ایمیل مارکتینگ رایگان رو جایگزین کنیم و معرفی کنیم بهتون و بعد از آن این آموزش رو منتشر کنیم.

ایمیل مارکتینگ چیست ؟!

ایمیل مارکتینگ یک نوع دایرکت مارکتینگ (بازاریابی مستقیم) میباشد که به وسیله ای ایمیل (پست الکترونیکی) به عنوان وسیله ای برای ارسال پیام های تجاری، یا جمع آوری اطلاعات از مخاطبان استفاده میشود که در این آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ مطالب پایه ای و کاربردی رو براتون آوردیم.

هر ایمیلی که به مشتری بالقوه یا بالفعل ارسال میشود میتواند ایمیل مارکتینگ باشد.

اهداف ایمیل مارکتینگ

 • روابط با مشتریان(بالقوه،بالفعل) و علاقمندان
 • انتشار محتوا : بازاریابی محتوا
 • افزایش فروش
 • مهمترین هدف : سرعت بخشیدن به فرایند تبدیل در بازاریابی میباشد

تبدیل بازدیدکننده ⬅️ علاقمند ⬅️ خریدار ⬅️ مشتری ⬅️ ترویج کننده

در دوره مجازی دیجیتال مارکتینگ فرایند تبدیل و ایمیل مارکتینگ را بصورت تخصصی آموزش میدهیم و ایمیل نویسی و مهمترین نکات ایمیل مارکتینگ رو آموزش خواهیم داد

ایمیل مارکتینگ و فرایند تبدیل در بازاریابی جاذبه ای

بازاریابی جاذبه ای(اینفوگرافی)

طبق اینفوگرافی که مشاهده کردین ما در فرایند بازاریابی یا 5 دسته مختلف روبرو هستیم :

1)غریبه ها

2)بازدیدکننده

3)مشتری راغب (leads) :مشتری راغب دیگه مشتری بالقوه نیست و یک مرحله به خرید نزدیک تر شده و علاقه ای به محصولات و خدمات ما نشان داده

4)مشتری

5)ترویج کننده

با توجه با این 5 دسته ما 4 فعالیت بازاریابی داریم

1)جذب غریبه ها : بازاریابی محتوا و شبکه های اجتماعی ، بهنیه سازی سایت (برای یادگیری سئو به بخش آموزش سئو مراجعه کنید)

2)تبدیل بازدیدگننده ها به مشتری راغب یا علاقمند

3)تبدیل مشتری راغب به مشتری

4)تبدیل مشتری به ترویج کننده

نکته : در اینفوگرافی جای خریدار خالی هست! یعنی اینکه ما ابتدا مشتری راغب رو تبدیل میکنیم به خریدار (کسی که 1 بار از ما خرید داشته) و بعد فرایند تبدیل به مشتری و ترویج کننده هست. از مراحل 2 به بعد ایمیل مارکتینگ نقش بسزایی دارد، در مرحله 2 ایمیل ها جمع آوری میشوند و از مرحله ی 3 به بعد ارسال ایمیل با هدف های مختلف شروع میشود.

بزرگترین اشتباه در ایمیل مارکتینگ

بزرگترین اشتباه در ایمیل مارکتینگ

خرید بانک موضوعی هست که شاید فکر کنید بتونه بهتون خیلی کمک کنه و سریع ایمیل مارکتینگ خیلی عالی ای داشته باشید. ولی از نظر ذهنی ارسال انبوه ایمیل دید مخاطبان رو به بیزینس شما بد میکنه. چون شما بدون اجازه اونها ایمیلشون رو دارید و در همچنین دارید واسشون تبلیغات ارسال میکنید !

دقیقا حسی که به اس ام اس های تبلیغاتی دارید زمانیکه برای شما یه اس ام اس میاد و به شما محصولی رو معرفی میکنه. خیلی ها که در مرحله ی اول پیامک رو باز نمیکنند و در نهایت درصد خیلی پایینی توجه میکنند به اون تبلیغ. در صورتی که با توجه به هزینه ای که انجام شده بازخورد ارزشمندی نخواهیم داشت. درسته که در ظاهر خیلی سریع دیتابیس مخاطب هدف رو داریم و میتونیم باهاشون ارتباط بگیریم و محصول رو معرفی کنیم اما بازدهی خیلی پایینی داره و از اون مهمتر داره تمرکز و زمان رو در مسیر اشتباهی قرار میدیم .

حتما بخون  ویژگی های یک وب سایت موفق و حرفه ای (5 مشخصه)

ولی طبق آموزش دیجیتال مارکتینگ کافیه یک استراتژی درست رو برای دریافت بانک ایمیل مخاطب ها پیش بگیریم. مخاطب هایی که طبق دسته بندی های مختلف نیازهاشون رو میشناسیم و میتونیم به بهترین نحو بهشون پیشنهاد بدیم در عین حال افرادی که در بانک ایمیل هستند مارو میشناسن و صدردصد در ازای یک ارزشی که واسشون ایجاد کردیم ایمیل خودشون رو در اختیار ما قرار دادن به همین دلیل ساده بازدهی خیلی خیلی خیلی بیشتری رو خواهیم داشت.

مزایای ایمیل مارکتینگ

مزایای ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ مزایای بسیار زیادی دارد که ما در آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ 7 مزیتش رو توضیح دادیم

1)مقرون به صرفه بودن :

خب همونطور که گفتیم بازاریابی جاذبه ای تقریبا شیوه بازاریابی هست که هزینه های مالی خیلی زیادی ندارد، سرویس های ایمیل مارکتینگ قیمت بسیار معقول و پایینی دارند و همینطور که ما سرویس ایمیلی رو بهتون معرفی کردیم که 1200 ایمیل رایگان در ماه دارد و ارتقاء پنل هم هزینه های مناسبی دارد. پس یکی از مزیت های ایمیل مارکتینگ مقرون به صرفه بودن آن هست.

2)بررسی و آنالیز اطلاعات

یکی از با ارزش ترین مزیت های ایمیل مارکتینگ مبحث آنالیز و بررسی دیتا هایی هست که از کمپین ها جمع آوری میشوند، که با این اطلاعات میتونیم دسته بندی ها و سگمنت های بسیار ارزشمند و هدفمندی بر اساس اطلاعات بدست آمده جمع آوری کنیم.

3)اتوماتیک سازی فرایند بازاریابی:

این بهش مورد علاقه من هست که به نظر من یکی از ارزشمند ترین بخش های بازاریابی دیجیتال هست، شما با ایمیل های سلسله ای در سیستم ایمیل مارکتینگ خود تعریف کنید و فرایند بازاریابی و فروش را اتوماتیک سازی کنید.

مثلا علی در تاریخ 7 فروردین با ارائه ایمیل به شما کتاب الکترونیکی از شما دریافت میکند و بعد ایمیل علی وارد قیف ایمیل شما میشود که به وسیله ی ایمیل های سلسه ای که شما از پیش تعریف کردین بازاریابی به صورت اتوماتیک تا 2 ماه ، بصورت هدفمند انجام میشود ! این یکی از قشنگ ترین بخش های ایمیل مارکتینگ هست 🙂

4)تبدیل به عضو

خب ابتدا باید بگم که افرادی در سایت شما عضو میشوند ( با یوزر و پسورد اختصاصی) باعث ایجاد حس نزدیکی میشوند که برای کسب و کار ها خیلی ارزشمند هست، شما میتونید ایمیل افرادی رو که دریافت کردین ، به سبک های مختلف باعث شوید تا در سایت شما عضو شوند که در فرایند تبدیل موثر خواهد بود.

5)ایجاد ترافیک برای وبسایت

خیلی واضحه که در اکثر کسب و کارها علاقمندان و دنبال کنندگان شما هر روز به وبسایت شما سر نمیزنند، مطمئنا بعد از اینکه فرایند جذب در بازاریابی جاذبه رو انجام داده باشید (بازاریابی شبکه های اجتماعی،بازاریابی محتوا و سئو ) . افراد زیادی هستند که شمارو میشناسند ولی نیاز به یک یادآوری کوچک دارند تا شمارو به یاد بیارند و باز بهتون سر بزنند، با ایمیل به راحتی میتونید یک ترافیک لحظه ای برای وبسایت خود ایجاد کنید.

مثلا : یک ایمیل که مقاله جدید و آموزشی خودتون رو معرفی کردین.

6)افزایش فروش

این بخش رو بدون شک خیلی دیدین ، مثلا ایمیلی حاوی یک کد تخفیف یا اعلام یک جشنواره ویژه که خیلی واضحه ایمیل مارکتینگ برای افزایش فروش یک راه بسیار عالی هست و بدون شک حداقل یکبار ایمیلی محرک شما برای خرید یک محصول بوده.

حتما بخون  دکمه فراخوان (call to action) چیست ؟3 تکنیک ساخت CTA موثر

7)ایجاد علاقمندی بیشتر

یک آماری که چند وقت پیش دیدم و برام خیلی جالب بود حاوی این مطلب بود: مشتريان به چه دلايلی یک برند را ترک می کنند؟

مهم ترین عامل: کافیست احساس کنند نسبت به آنها بی توجهی شده!

آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ:مزیت ایمیل مارکتینگ

خب میشه گفت با ایمیل ساده و یک خدمت به افراد (مقاله آموزشی یا . . . ) این حس بی توجهی رو از بین ببریم. موضوعی رو که قبلا هم در موردش صحبت کردم این هست که اگر بتونیم برای کسب و کار خودمون 1000 هوادار داشته باشیم ، یه موفقیت وصف ناپذیر داریم.

برای مثال یکی از کسب و کار هایی رو که هوادار های زیادی رو داره مثال میزنم شرکت اپل هست، که هر محصول جدیدی رو وارد بازار کنند هوادار های این برند یجورایی چشم بسته محصولاتشون رو میخرند و واقعا این موضوع بی نظیر هست.

آیا ایمیل هنور هم مهم هست ؟!

بخوام خیلی ساده جواب بدم باید بگم بله! یک مطلبی خوندم که میگف ابزار های بازاریابی هیچوقت منسوخ نمیشوند وقت اثر دهی آنها تغییر میکند.

طبق آمار همچنان قشر قابل توجهی از افراد روزانه اینباکس ایمیل خود را چک میکنند و از دست دادند آنها اشتباه جبران ناپذیری هست.

قدم اول ایمیل مارکتینگ

اولین فعالیتی که باید در ایمیل مارکتینگ انجام بدیم جمع آوری ایمیل و ساخت فهرست ایمیل مشترکین (subscribers list) هست، اگر واقعا میخواهید در ایمیل مارکتینگ موفق باشید باید فهرست ایمیل جمع آوری کنید (نه اینکه فهرست آماده بخرید). جمع آوری لیست ایمیل اصلا کار سختی نیست و روش های بسیار زیادی دارد که چند روشش رو در آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ براتون آوردیم.

روش های جمع آوری ایمیل

روش های جمع آوری ایمیل

تکنیک های زیادی برای جمع آوری ایمیل وجود دارد من سعی میکنم در اینجا تاکتیک های کلی رو برای شما آورده ام که این روش ها در قالب پاپ آپ ، لندینگ پیج و . . . انجام میشوند.

1)ارائه آموزشی کاربردی:

همونطور که در بخش آموزش بازاریابی محتوا صحبت شد ما باید طبق نیاز مخاطبان خودمون ، محتوا تولید کنیم. که یکی از نمونه محتواهایی که خیلی مورد استقبال قرار میگیره آموزش های کاربردی هست که مطابق مشکلات بازارهدفتون طراحی شده، اصولا آدم ها مشکلات خودشون رو داخل اینترنت سرچ میکنند و شما میتونید با ارائه یک راه حل از مخاطب درخواست ایمیل کنید.

2)هدیه

برای اینکه بازدیدکننده رو ترغیب کنید که ایمیل رو در اختیار شما قرار بده میتوانید پیشنهادی رد نشدنی به کاربر دهید.

مثلا به ازای دریافت یک هدیه (مثلا شارژ کیف پول) و یا هزاران پیشنهاد دیگه که متناسب با کسب و کار شما وجود دارد ، خبرنامه شاید زیاد بین سایت ها مرسوم باشد ولی همانطور که در آموزش بازاریابی عصبی گفتیم ذهن به دنبال سود لحظه ای هست، یعنی اینکه پیشنهاد بدیم تا در آینده برای شما سود داشته باشد برای ذهن خیلی جذاب نیست.

یک آزمایش چندوقت پیش انجام شد که در آن به افراد در خیابان میگفتند 10 دلار الان به شما بدهیم یا اینکه سال دیگه همینجا 1000 دلار به شما میدهیم. خب خیلی بدیهی است همه ی افراد گزینه 1 را انتخاب کردند، دقیقا همین وضعیت داخل سایت هست، فردی که اولین بار هست وارد وبسایت شما شده دقیقا مثل آزمایش هستند و بدون شک پیشنهادی که سود لحظه ای به دنبال دارد رو بیشتر میپسندند. پس یک سود لحظه ای خیلی بیشتر از عضویت در خبرنامه میتونه موفق باشد.

روش های ارسال ایمیل

آموزش ایمیل مارکتینگ : روش های ارسال ایمیل

ما در آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ 2 روش مرسوم ارسال ایمیل رو معرفی کردیم

حتما بخون  اصول بازاریابی محتوا (4 اصل جدانشدنی تولید محتوا)

1)سرویس های smtp:

این سرویس های برای ارسال انبوه ایمیل به دلیل قیمت پایین آنها استفاده میشود و هیچ قابلیت دیگری ندارند ، هر زمانی که مثلا یک ایمیل اطلاع رسانی برای ارسال انبوه نیاز داشتین میتونید از این سرویس استفاده کنید.

2)سرویس های رایگان و پولی (اتوماسیون):

سری دیگه ای از سرویس ها هم بصورت رایگان هست (با محدودیت خاص) هم پولی، که این سرویس ها بدلیل داشتن قابلیت هایی مثل پاسخ اتوماتیک و از اون مهم تر ساخت کمپین اتوماتیک که در بخش مزایا گفتیم خیلی استفاده میشود .

عبارات مهم در ایمیل مارکتینگ

در ایمیل مارکتینگ اصطلاحات متعددی وجود دارد که مهترین اونها شامل :

open rate (نرخ باز شدن ) :

نرخ باز شدن ایمیل٬تعداد کاربرانی را به‌صورت درصد نشان می‌دهد که ایمیل ارسالی شما را بازکرده‌اند.

click rate (نرخ کلیک):

نرخ کلیک ایمیل٬تعداد کاربرانی را به‌صورت درصد نشان می‌دهد که بر روی لینک قرار داده شده در ایمیل کلیک کرده اند.

hard bounce:

به ایمیل هایی گفته میشوند که کلا وجود ندارند و اشتباه میباشد برای مثال مخاطب نوشت باشه :morteza@tmail.com

soft bounce:

به ایمیل هایی گفته میشود که در ارسالی که داشتین ارسال یه مشکل خورده ، شاید اینباکس پر شده باشه و هزاران دلیل دیگر ولی احتمالا در ارسال های بعدی چنین مشکلی نخواهید داشت.

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی شبکه های اجتماعی ؟!؟

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی شبکه های اجتماعی

خب باید باور کنید که ایمیل مارکتینگ واقعا همچنان مهم هست و جواب میدهد و در همین آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ باید با قدرت های اون بیشتر آشنا شده باشین و سوالی که بعضی دوستان از بنده میپرسند این هست که: شبکه اجتماعی بهتر هست یا ایمیل ؟!

خب باید بگم که این سوال از پایه مشکل دارد! و این 2 تاکتیک هایی از دیجیتال مارکتینگ هستند که میتوانند مکمل یکدیگر باشند، ولی خب بازهم مزیت ایمیل مارکتینگ رو برای شما آوردم تا بیشتر قدرت ایمیل مارکتینگ رو درک کنید.

مزیت های ایمیل مارکتینگ بر شبکه های اجتماعی

1)ارائه اطلاعات از کاربران :

برای مثال شما در کانال خودتون یک پست رو قرار میدین و 200 تا بازدید میخوره ، آیا میتونید تعیین کنید که کدوم از اعضای کانال اون پست رو دیدن؟ و یا در اون پست یک لینک قرار بدین، آیا میتونید تعیین کنید که چه افرادی روی این لینک کلیک کردن؟

بدون شک هیچکدوم از این اطلاعات در شبکه های اجتماعی به شما داده نمیشود ولی در ایمیل مارکتینگ خیلی راحت تمامی این دسته بندی بندی ها انجام میشود و میتونید به راحتی ایمیل های بعدی رو کاملا شخصی سازی کنید و طبق سلایق کاربر بهش پیشنهاد بدین که شخصی سازی در فرایند بازاریابی میتواند درآمد شما را چندین برابر کند.

2)دسته بندی کاربران :

خب این مسئله رو بالا هم توضیح دادیم ولی برای اینکه شفاف سازی شود یک مثال میزنم براتون . فرضا برای محصول A یک ایمیل ارسال میکنید و از 1000 کاربر 200 نفر ایمیل شما را بازکرده اند؛ شما به راحتی با این 200 کاربر یک دسته بندی تعریف میکنید و پیشنهاد های بعدی رو کاملا هدفمند میفرستید.

3)اتوماتیک سازی:

این بخش رو قبل تر توضیح دادم ولی با ادامه مثال قبلی این موضوع رو براتون شفاف میکنم، شما میتونید به وسیله ی سرویس های ایمیل یک قیف طراحی کنید.

برای مثال برای 200 که جدا شده 5 ایمیل دیگه رو طراحی میکنید که در تاریخ های معیین برای ماربر ارسال شود و کمپینی طراحی میکنید، تا محصول A رو بصورت اتوماتیک بازاریابی کنید.

نوشتهٔ پیشین
سرویس ایمیل مارکتینگ رایگان(2000 ایمیل در ماه)
نوشتهٔ بعدی
چگونه یک فریلنسر موفق شویم?(7 نکته مهم)

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • مفید بود !
  با سپاس از سایت خوب تان !

  پاسخ
 • سیدمهدی سرفرازی
  آوریل 12, 2020 7:16 ب.ظ

  سلام دوست عزیز
  روزتون بخیر
  واقعا مطالب خوبی دارید ولی دسترسی بهشون بسیار سخت و پیچیده هستش
  سعی کنید یو ایکس وبسایت خود را کمی بهبود دهید تا به نتایج بهتری برسید
  من اسم شما رو شنیده بودم و بدون جستجو وارد سایت شدم ولی اینقدر دسترسی به بخش های مختلف سایت پیچیده بود که پشیمان شدم
  سعی کنید دسته بندی ها و کتگوری ها رو بهینه تر کنید و کمی دسترسی به بخش های مختلف رو ساده تر کنید.
  باتشکر

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   آوریل 13, 2020 4:12 ب.ظ

   سلام مهدی جان
   ممنونم از پیشنهادت
   سعی کردم داخل منو دسته بندی ها و بخش های مختلف رو پوشش بدم
   ممنون میشم اگه نظری دارید کامل تر بهم بگید تا بتونم بهینه تر کنم، بازم ممنونم از نظرت و خودم بازنگری میکنم

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO