1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. دیجیتال مارکتینگ
  3. بازاریابی شبکه های اجتماعی
  4. اینستاگرام
  5. مناسب‌ترین زمان‌ تبلیغات در اینستاگرام (4 مثال کاربردی)

مناسب‌ترین زمان‌ تبلیغات در اینستاگرام (4 مثال کاربردی)

مناسب‌ترین زمان‌ها برای بارگذاری تبلیغات در اینستاگرام

مناسب‌ترین زمان‌ها برای بارگذاری تبلیغات در اینستاگرام

می‌دانید که فقط با بارگذاری محتوای جذاب نمی‌توانید یک حساب کارآمد در اینستاگرام داشته باشید؛بلکه باید از زمان‌بندی مناسب استفاده از اینستاگرام و تبلیغات اطلاع داشته باشید.

در این مقاله به دو سوال مهم بازاریابان در شبکه‌های اجتماعی پاسخ می‌دهیم:

– زمان مناسب برای تبلیغ در اینستاگرام چه موقع است؟

– برای داشتن بازخورد بالا پست‌هایمان باید چه ویژگی‌هایی را داشته باشد؟

مطالبی را که به شما توضیح می‌دهیم حاصل چندین ساعت تحقیق بر میلیون‌ها پست‌ اینستاگرام است شما با برسی سوالات زیر می‌توانید به جزییات دقیق‌تری برسید:

چه ساعاتی بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام است؟

ساعات شلوغ اینستاگرام چه زمانی است؟

بهترین موقع برای استوری تبلیغ چه زمانی است؟

طول پست‌های بارگذاری شده چه‌قدر باید باشد؟

از چه هشتگ‌هایی استفاده کنیم؟

پست‌های در قالب ویدئو تاثیر بیشتری بر مخاطب می‌گذارند یا پست‌هایی که در قالب عکس هستند؟

از عملکرد الگوریتم اینستاگرام چه می‌دانید؟

مطالبی که در قالب پست‌های اینستاگرام منتشر می‌شوند، شامل: مطالبی درباره اینفلوئنسر‌ها و افراد معروف، بهداشت و پزشکی، کالا و خدمات، فن‌آوری و سفر و غیره می‌شوند.

نکته مهم این است که برای انتشار پست در اینستاگرام مناسب‌ترین زمان برای تبلیغ در اینستاگرام چه‌موقع است؟ باید چه فاکتور‌هایی برای یک پست ایده‌آل درنظر گرفته شود؟

چه‌موقع بهترین زمان برای پست گذاشتن در سال ۲۰۲۱ شناخته شده است؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تمایلی به پست‌های روزانه ندارید و ترجیح می‌دهید،  پست‌های ارسالی از طرف دیگران‌را مطالعه نمایید؛ در این‌جا نکاتی مهم برای زمان ارسال پست در اختیار شما قرار گرفته است.

طبق آمار بهترین زمان برای افزایش تعداد لایک‌ها روز جمعه در بازه زمانی ۱۵:۰۰ تا ۲۱:۰۰ است. احتمالاً برای شماهم پیش آمده که بعدازظهر روز جمعه از شروع مجدد یک هفته خرسند نباشید و دچار حس اضطراب شوید و در عین‌حال ترجیح می‌دهید خود را با فضای اینستاگرام سرگرم کنید.

باتوجه به این‌که امروزه افراد مشغله‌های زیادی دارند، آنها ترجیح می‌دهند تا فقط دایرکت را چک کنند و دیدن پست‌ و استوری‌ها را به تعویق می‌اندازند این امر در همه افراد یکسان نیست و بسیاری از کاربران در زمان استراحت خود به دیدن پست‌ها و استوری‌ها می‌پردازند.

طبق آمار افراد زیر ۳۵سال در طول روز زمانی حدود ۲۸دقیقه را صرف گشت‌و‌گذار در اینستاگرام می‌کنند.

زمان‌‌بندی مناسب برای محتوای ویدئویی

میزان زمان‌بندی شما در مطالبی که در اینستاگرام به‌عنوان محتوا قرار می‌دهید، کاملا به سلیقه و نظر شما بستگی دارد، اما نکته مهمی در این موضوع وجود دارد و آن این است که حجم مطالب زیاد در یک پست باعث عدم خوانش و توجه مخاطب شما خواهد شد. وقتی شما به‌عنوان صاحب برند و کسب و کار در فضای اینستاگرام فعالیت دارید و تولید محتوا می‌کنید، باید بدانید که در نظر گرفتن زمان مناسب برای قرار دادن پست و همچنین حجم مطالبی که در آن پست قرار می‌گیرند و نیز سایر عوامل که بسیار مهم هستند، برای شما بازخورد بسیار خوبی به همراه دارند. یکی از مواردی که برای قرار دادن پست در اینستاگرام باید رعایت شود، تعداد کلمات به کار رفته در آن پست است. شما می‌توانید با تعداد کلمات اندکی محتوای ارزشمندی تولید کنید و آن را به اشتراک بگذارید. این یکی از تاثیرگذارترین روش‌ها برای جلب نظر فالور و مخاطب شما در جهت توجه به پست مورد نظر شما است؛ پس نتیجه می‌گیریم کیفیت در پست‌های اینستاگرام مهم‌تر از کمیت و تعداد زیاد کلمات است. ما در این مقاله سعی داریم تا درباره حجم مطالب به کار رفته در پست‌ها و همچنین انواع مشاغل توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

حتما بخون  محصولات پرفروش در اینستاگرام (سال 2021 الی 2022)

میزان استفاده از هشتگ‌ در اینستاگرام

یکی از راه‌های مهم و موثر برای دیده شدن پست‌ها در اینستاگرام استفاده از هشتگ‌های مرتبط با محتوای آن پست است. تقریبا همه صفحاتی که تولید محتوا می‌کنند، به کارآیی هشتگ وارد هستند، اما شاید همه این را ندانند که میزان استفاده از هشتگ بسیار مهم است. اگر در پست خود از تعداد زیادی هشتگ استفاده کنید، نتیجه عکس دریافت خواهید کرد. تعداد هشتگی که در یک پست قرار می‌دهید بهتر است حدود ده عدد باشد و حتما از هشتگ‌های مرتبط با محتوای پست خود استفاده کنید.

در اینستاگرام میزان بازدهی و محبوبیت پست‌های ویدیویی بیش‌تر است یا پست‌هایی که در قالب عکس هستند؟

 اگر کاربر فعال اینستاگرام باشید، حتما این نکته را خوب می‌دانید که یکی از دلایل محبوبیت شبکه اجتماعی اینستاگرام قابلیت قرار دادن ویدئو است. از نظر کاربران اینستاگرام پست‌های ویدئویی نسبت به پست‌هایی که قالب عکس دارند، دارای جذابیت بیش‌تری هستند، اما این مورد را نمی‌توان به‌طور قطع تعیین کرد که همه افراد جذب قالب‌های ویدئویی می‌شوند. ممکن است عده‌ای به عکس‌ها توجه بیش‌تری داشته باشند و از نظر آنها عکس جذاب‌تر و پرکشش‌تر باشد؛ بنابراین بهتر است با توجه به مضمون و محتوای پست خود بین عکس و ویدئو گزینه‌ای را انتخاب کنید که متناسب با آن باشد. اگر پیشنهاد ما را در این زمینه جویا باشید، می‌گوییم که بهتر است همراه با محتوا ویدئویی را با آن مضمون همراه کنید تا افزایش فالوور بیشتری داشته باشید؛ مخصوصا که این روزها مردم علاقه زیادی به تماشای محتواها در قالب ویدئو دارند.

زمان مناسب برای تبلیغ در اینستاگرام درمورد شرکت‌های B2B چه زمانی است؟

این توضیحات به شما در رسیدن به موفقیت کمک می‌کند:

چهارشنبه بعدازظهر ساعت ۱۶:۰۰ بهترین زمان است

بهترین زمان سرگرمی دوشنبه ساعت ۱۷:۰۰ است

بهترین روزها دوشنبه و چهارشنبه

طول محتوا کم‌تر از ۱۹ کلمه باشد

استفاده از هشتگ‌ها بین ۰ الی۳ باشد

از ویدئو استفاده کنید

اگر شما در حوزه شرکت‌های B2B فعالیت می‌کنید، اول هفته از شنبه تا پنج‌شنبه بهترین زمان برای جلب توجه کاربران به شما است از هشتگ‌ها با احتیاط استفاده کنید زیرا آمار نشان‌داده است که پست‌هایی دارای بیشترین لایک و بازدید بوده‌اند که از هشتگ‌های کاری استفاده کرده بودند تعداد مناسب برای استفاده از تگ‌ها بین ۴الی۶ است.

بهترین زمان برای تبلیغات در اینستاگرام برای اینفلوئنسرها و افراد معروف:

چهارشنبه ساعت ۱۹:۰۰ بهترین زمان است

بهترین زمان انتشار پست‌های سرگرم کننده جمعه‌ها ساعت ۱۷:۰۰ است

بهترین روزها چهارشنبه و جمعه

طول محتوا کم‌تر از ۹ کلمه باشد

استفاده از هشتگ‌ها بین ۰ تا ۳

بازدید صفحات اینفلوئنسرها و افراد معروف بسیار بالاست اما نکته جالب این است که برخلاف داشتن تعداد لایک بالا مخاطبان تمایلی به انتشار نظراتشان در قسمت کامنت ندارند اگر شما در این زمینه فعالیت نمی‌کنید بهترین زمان برای ارسال پست بعدازظهر‌ها و آخر هفته‌ها است اما اینفلوئنسرها درهر زمانی و در هرساعتی که پست‌ها را منتشر کنند تعامل بالایی‌را در پست خود خواهند داشت زیرا آن‌ها اتفاقات زندگی‌شان را در فضای مجازی منتشر می‌کنند و این ساعت مشخصی ندارد

حتما بخون  شادوبن اینستاگرام چیست؟! و 5 تکنیک درآمدن از شادوبن

رمز موفقیت اینفلوئنسرها در بازدید بالا کوتاه بودن کپشن پست آن‌ها است، این نکته را در نظر بگیرید که استفاده از کلمات کوتاه و جذاب باعث جذب مخاطب می‌شود.

آگاهی شما درباره مناسب‌ترین زمان برای تبلیغات اینستاگرامی از طریق انتشار پست آموزشی چقدر است؟

– شنبه ساعت ۱۲:۰۰ شب مناسب‌ترین زمان است.

– بهترین زمان برای انتشار پست‌های سرگرم کننده از طریق این پیج‌ها جمعه ساعت ۱۳:۰۰ است.

– روز‌های شنبه و جمعه بهترین زمان فعالیت آن‌ها است.

– طول محتوای آن‌ها باید حداقل ۳۰۰کلمه یا بیش از ۳۰۰ کلمه باشد.

– به‌صورت رندوم تعداد هشتگ‌ها بین ۰-۳، ۶-۱۰ است.

– از عکس و فیلم‌های مرتبط با موضوع پست استفاده می‌کنند.

اگر شما یکی از کارکنان موسسات آموزشی هستید، آگاه باشید که روزهای جمعه و شنبه بهترین فرصت برای انتشار پست‌های آموزشی است. این پیج‌ها برعکس سایر صفحات دارای تعداد نظرات زیادی هستند؛ یعنی‌ مخاطبان آن‌ها را با جزئیات دنبال می‌کنند. نکته‌ی جالب درمورد این پیج‌ها آن است که محتوایی طولانی و با کلمات بیش‌تر ارائه می‌دهند و مقدار لایک زیادی‌هم دریافت می‌کنند.

اگر شما از صاحبان پیج‌های آموزشی هستید و به‌دنبال تقویت کردن کسب‌و‌کار خود می‌باشید، به چند نکته زیر توجه کنید:

– مناسب‌ترین زمان چهارشنبه ساعت ۱۷:۰۰ برای انتشار پست است.

– شنبه و جمعه ساعت ۲۳:۰۰ زمان مناسبی برای پست‌های سرگرمی این حرفه محسوب می‌شود.

– برای جلب حمایت سایر کاربران از روزهای شنبه و جمعه استفاده کنید.

– تعداد کلمات توصیه شده کمتر از ۹۹ کلمه باشد.

– محتوتی این پست‌ها نباید در قالب فیلم باشد.

– تعداد معمول هشتگ‌ها بین ۲یا۳ باشد.

اکثر افراد معمولاً در شروع هفته در صدد داشتن برنامه غذایی سالم هستند، پس در این روزها یعنی روزهای شنبه و جمعه کاربران بیشتر به صفحات حوزه بهداشت و پزشکی سر می‌زنند.

ساعت ۲۳:۰۰هم این پست‌ها از بازخورد زیادی برخوردار هستند زیرا در آن ساعت امکان مشورت با پزشک سلامت وجود ندارد. در این‌گونه از صفحات طبق آمار به‌دست آمده افراد تمایل زیادی به تماشا کردن ویدئو ندارند و عکس‌ها را ترجیح می‌دهند. شما باید به تعداد کلمات‌هم توجه کنید، اگر تعداد کلمات محتوای شما بین ۱۰۰تا۳۰۰کلمه باشد، ایده‌آل به‌نظر می‌رسد.

مناسب‌ترین زمان برای تبلیغات اینستاگرامی و بارگذاری پست‌های کالاهای خانگی و خدمات

– بهترین زمان فعالیت در این حوزه چهارشنبه ساعت ۲۱:۰۰ است.

– ساعت ۱۸:۰۰ عصرشنبه زمانی مناسب برای سرگرم کردن فالوورهای شما است.

– بهترین زمان برای ارسال پست روزهای جمعه و دوشنبه است.

– بهتر است تعداد هشتگ‌ها صفر باشد.

– استفاده از فیلم را به شما توصیه می‌کنیم.

– تعداد کلمات محتوا کمتر از ۹ کلمه باشد.

از ساعت ۱۸:۰۰ بعدازظهر زمان مناسبی برای انتشار پست‌های فروش و معرفی کالای‌ خانگی است. اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا در هر پست ۳۰هشتگ قرار دهید، اما ما به شما توصیه می‌کنیم در این حوزه از هشتگ استفاده نکنید.

زمان مناسب انتشار پست‌های مربوط به سبک زندگی‌

– ساعت ۲۲:۰۰ سه‌شنبه زمان مناسبی برای فعالیت است.

– جمعه ساعت ۱۴:۰۰ بهترین زمان برای اتشار پست‌های سرگرم کننده است.

– برای جلب بازدیدکنندگان بهترین زمان روزهای پنج‌شنبه و جمعه است.

– تعداد کلمات توصیه شده بین ۱۹ تا ۱۰ است.

– تعداد هشتگ‌ها بین ۱ تا ۳ باشد.

– همیشه مناسب‌ترین زمان برای تبلیغات در این حوزه کاری بین ۲۱:۰۰ الی ۲۴:۰۰است.

– ویدئوها گزینه مناسبی برای انتشار هستند.

بسیاری از افراد علاقه زیادی به تماشای پست‌ها در حوزه نمایش سبک زندگی دارند. باید توجه داشته باشید که فقط زمان انتشار پست دارای اهمیت نیست، بلکه محتوای آن‌هم در این‌جا مطرح است.

حتما بخون  اینفلوئنسر کیست؟  چگونه Influencer شویم و کسب درآمد کنیم؟

تحقیقات حاکی از آن است، پست‌هایی که دارای کپشن‌های کلیدی حدود ۱۰ تا ۲۰ کلمه هستند بیش‌ترین لایک را دریافت می‌کنند. اما بیش‌تر پست‌های منتشر شده در اینستاگرام محتوای با حدود ۰ – ۹ یا ۵۰ – ۱۰۰ کلمه دارند حال اگر شما دارای صفحه‌ای با موضوع سبک‌زندگی هستید، به محتوای خود توجه داشته باشید زیرا که کم بودن تعداد هشتگ‌ها یا تعداد کلمات باعث افزایش بازدید پیج شما می‌شود.

مناسب‌ترین زمان انتشار پست برای سازمان‌ها

– مناسب‌ترین زمان انتشار پست برای این سازمان‌ها ساعت ۲۱:۰۰ می‌باشد.

– بهترین زمان برای انتشار پست‌های سرگرم کننده پنج‌شنبه ساعت ۲۰:۰۰ می‌باشد.

– کاربران در روزهای جمعه، شنبه و یک‌شنبه اشتیاق بیشتری به دنبال کردن این پست‌ها دارند.

– محتوای این پست‌ها باید بین ۲۰۰ – ۲۹۹ کلمه باشد.

– استفاده از ویدئو برای پست‌ها طرفدار زیادی دارد.

– تعداد هشتگ‌ها بین ۱ تا ۶ متغیر است.

مهم‌ترین رقبای این پیج‌ها صفحاتی با موضوع اخبار هستند.

بر خلاف دیگر پیج‌های اینستاگرامی که یکسری روزهای خاص برای انتشار پست‌هایشان مناسب‌تر است در صفحات با موضوع سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی تمامی روزها مناسب هستند، به خصوص اگر بعدازظهر باشد.

این شرکت‌ها در زمینه هشتگ‌گذاری‌ هم با دیگر صفحات تفاوت‌هایی دارند. برای مثال گاهی دیده شده که پست‌های آن‌ها با تعداد کمی هشتگ‌هم از بازدید خوبی برخوردار شده است اما به‌طور معمول تعداد ۱ تا ۶ هشتگ‌هم جوابگو است. این پیج‌ها از مخاطبان زیادی برخوردار بوده که به طور دائم آنها را لایک می‌کنند. بهترین محتوا برای هر پست کم‌تر از ۲۰۰کاراکتر است. وقتی صحبت از پست‌های سرگرم کننده به میان می‌آید، ویدئوها بدون درنظر گرفتن زمان بیش‌ترین طرفدار را دارد.

بهترین زمان برای ناشران و شرکت‌های رسانه‌ای

– بهترین زمان پیشنهادی هر روز ۸ صبح و ۸ شب است.

– تفاوت زیادی از نظر انتخاب روز وجود ندارد.

– اگر قصد انتشار پست‌های سرگرم کننده درمورد کسب‌وکار خود دارید، ساعت ۸شب مناسب است.

– بهترین تعداد هشتگ‌ها بین ۰ – ۱ یا ۵ – ۶ می‌باشد .

– تعداد کلمه محتوا بین ۰ – ۱۹ یا ۵۰ – ۹۹ باشد.

– از عکس و ویدئو می‌توانید استفاده کنید.

پیشنهاد ما به‌شما این است که برای جلب توجه بیشتر کاربران خود مطالب صفحه‌تان را دائماً به‌روز کرده و پست‌های قدیمی‌تر را پاک کنید. کاربران اینستاگرام تمایلی به صفحاتی که بیش‌ از ۵۰۰ پست داشته باشند، ندارند.

بهترین زمان برای انتشار پست در پیج‌های فناوری

– جمعه ساعت ۱۷:۰۰ تا ۱۸:۰۰ زمان مناسب انتشار پست است.

– بهترین زمان برای انتشار پست‌های سرگرم کننده شنبه ساعت ۱۴:۰۰ است.

– مناسب‌ترین روزها برای حوزه فن‌آوری پنج‌شنبه و جمعه است.

– تعداد مناسب کلمات بین ۱۰ تا ۱۹ است.

– انتشار ویدئو بازخورد خوبی دارد.

– هشتگ‌ها بین یک تا دو عدد باشد.

این شرکت‌ها دارای مخاطبانی نظیر دوستداران بازی، طرفداران هوش مصنوعی و استادان علم هستند. بدترین زمان برای انتشار پست در این صفحات صبح زود هنگام و اواخر شب است.

بهترین زمان برای انتشار پست در صفحات آژانس‌های مسافرتی

– ساعت ۱۹:۰۰ روز دوشنبه بهترین زمان برای پست است.

– بهترین زمان برای انتشار پست‌های سرگرم کننده سه‌شنبه ساعت ۱۷:۰۰ است.

– روز‌های پیشنهادی ما دوشنبه و سه‌شنبه هستند.

– محتوای شما کم‌تر از ۲۹ کلمه داشته باشد.

– تعداد مناسب برای هشتگ صفر.

– انتشار عکس‌ و فیلم به یک اندازه بازخورد دارد.

عملکرد الگوریتم اینستاگرام

پست‌هایی که دارای بیش‌ترین لایک و بازدید باشند، به اکسپلور وارد می‌شوند ۶ اصل مهم برای این موضوع وجود دارد: ارتباط، زمان مناسب، تعامل، علاقه، فرکانس، دنبال‌کردن پست‌ها و ارسال پست‌ها به دیگران.

نوشتهٔ پیشین
استراتژی قیف فروش در سئو (مدل سفر مشتری)
نوشتهٔ بعدی
اکسپلور اینستاگرام چیست؟ (12 روش ورود به explore)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO