1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. دیجیتال مارکتینگ
  3. بازاریابی شبکه های اجتماعی
  4. اینستاگرام
  5. درآمدزایی در اینستاگرام (روش همکاری در فروش 100% موفق)

درآمدزایی در اینستاگرام (روش همکاری در فروش 100% موفق)

درآمدزایی در اینستاگرام (روش همکاری در فروش 100% موفق)

درآمدزایی در اینستاگرام به روش همکاری در فروش

اگر یک اینفلوئنسر هستید، می‌توانید از طریق همکاری با برندهای مختلف به درآمد بالا برسید. می‌پرسید چطور؟  یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد در اینستاگرام مشارکت در فروش محصولات برندهای و شرکت‌های تولید کالا است. به این نوع همکاری که اغلب اینفلوئنسرها در اینستاگرام انجام می‌دهند، بازاریابی پورسانتی می‌گویند. شما بعنوان یک اینفلوئنسر می‌توانید محصول شرکتی را در صفحه خود تبلیغ کنید و  درصدی از فروش آن محصول را برای خود درنظر بگیرید. طبیعتا باید مسیر افزایش فالوور رو به درستی طی کرده باشید تا پتانسیل همکاری با فروشگاه های معتبر رو داشته باشید.

یک اینفلوئنسر می‌تواند با تولید محتوای با کیفیت و مناسب برای محصول مورد نظر آن را به فالوورها و مخاطبان صفحه اینستاگرام خود معرفی کند. هرقدر محتوای تولید شده از طرف آن شخص جذاب‌تر باشد، نظر مخاطبان خود را به آن محصول بیش‌تر جلب می‌کند و درنتیجه شاهد فروش بیش‌تری از آن محصول خواهد بود که بخش مشخصی از فروش هم برای خودش است. به این ترتیب با معرفی محصولات دیگران می‌توانید به راحتی در اینستاگرام درآمدزایی کنید.

با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا شیوه‌های کسب درآمد از طریق مشارکت در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

بازاریابی پورسانتی در اینستاگرام

بازاریابی پورسانتی در اینستاگرام

شاید تا به حال با اصطلاح همکاری در فروش و بازاریابی پورسانتی در اینستاگرام برخورد کرده باشید و به‌طور کامل اطلاعات کافی درباره آن نداشته باشید. ما در این مطلب شما را با اصطلاح همکاری در فروش یا بازاریابی پورسانتی آشنا می‌کنیم.

اگر به پست‌های اینفلوئنسرهای اینستاگرامی دقت کرده باشید، متوجه می‌شوید که یکی از رایج‌ترین پست‌های آن‌ها معرفی کالاهای برندهای مختلف است. برندهای مختلف با همکاری با اینفلوئنسرها و راه‌اندازی کمپین‌هایی برای اینفلوئنسرها این شانس را برای خود ایجاد می‌کنند تا فروش کمپانی خود را بالا ببرند. این روزها که فضای اینستاگرام به بستری برای جذب مشتری تبدیل شده است، برندها و شرکت‌ها از این فضا برای فروش بیش‌تر محصولات خود کمک می‌گیرند و خوب می‌دانند که اینفلوئنسرها به این رشد کمک زیادی می‌کنند. اینفلوئنسرها با تولید محتوای مناسب محصولات برندها را در قالب پست، استوری، عکس‌های گوناگونِ جذاب و ویدئو به مخاطبان صفحه اینستاگرامی خود معرفی می‌کنند و بخشی از فروش محصول را برای خود درنظر می‌گیرند. این یک همکاری دو سویه‌ی قوی و موثر است.

حال اگر می‌گویید به چه صورت می‌توان در این کمپین‌ها شرکت کرد، با ما همراه باشید تا دو روش‌ کاربردی آن را برای شما توضیح دهیم:

یک روش این است که شما بعنوان اینفلوئنسر محتوایی مناسب برای محصول برند مورد نظر تولید کرده و آن را به‌صورت استوری یا پست به مخاطبان خود معرفی می‌کنید و در مقابل این تبلیغ از کمپانی و برند مورد نظر پول دریافت می‌کنید که این راه یک شیوه‌ی تبلیغات متداول است.

حتما بخون  محصولات پرفروش در اینستاگرام (سال 2021 الی 2022)

و اما روش دوم، در این روش با برند و کمپانی مورد نظر مشارکت می‌کنید. که در اصطلاح به آن می‌گویند؛ همکاری در فروش محصول. در این روش اینفلوئنسر درواقع به شریک تجاری آن محصول تبدیل می‌شود و در ازای فروش محصول درصدی از فروش را برای خود درنظر می‌گیرد. درواقع از طریق بازاریابی اینستاگرامی پورسانتی از فروش را دریافت می‌کند. حال برای آن‌که مشخص شود چه تعدادی از آن محصول از طریق مخاطبان آن صفحه به فروش رسیده است، اینفلوئنسر لینکی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا آنها از طریق آن لینک سفارش خود را ثبت کنند و درنهایت تعداد افرادی که از آن صفحه محصول را خریداری کرده‌اند، در آن‌جا مشخص می‌شود.

یک روش موثر برای همکاری در فروش اینستاگرام این است که اینفلوئنسرها کدهای تخفیفی را برای محصول مورد نظر تعیین کرده و به مخاطبان صفحه اینستاگرام خود معرفی می‌کنند. افراد این فرصت را دارند که با وارد کردن این کدها برای محصولی که می‌خواهند خریداری کنند، تخفیف بگیرند.

نحوه‌ی پرداخت پورسانت فروش به چه صورت است؟

نحوه‌ی پرداخت پورسانت فروش به چه صورت است؟

در هر مشارکت و همکاری تجاری قرارداد و گفتگویی بین دو طرف بسته می‌شود که هر دو گروه با آن قرارداد موافق هستند. در این نوع مشارکت هم اینفلوئنسر با طرف قرارداد خود که برند یا کمپانی به‌خصوصی است، به توافق می‌رسد که چه زمانی درصد خود را از فروش برداشت کند. به دو صورت می‌توان این کار را انجام داد. در بعضی کمپین‌ها اینفلوئنسر پورسانت خود را در شروع کار دریافت می‌کند و گاهی ممکن است در پایان کمپین تسویه حساب شود.

چند روش برای همکاری در فروش اینستاگرام

چند روش برای همکاری در فروش اینستاگرام

_ پرداخت در مقابل کلیک ( pay per click)

_ پرداخت در مقابل جذب مشتری ( cost per acquisition)

این دو روش برای همکاری در فروش اینستاگرام وجود دارند که بنا به توافق طرفین یکی را انتخاب می‌کنند.

بیش‌تر اینفلوئنسرها از روش دوم استقبال می‌کنند و اغلب پورسانتی در حدود ۱۰ تا ۲۵ درصد را درنظر می‌گیرند و با تولید محتوای باکیفیت و تاثیرگذار نظر مخاطب خود را برای خرید محصول جلب می‌کنند.

شیوه‌ی اول به این صورت است که به ازای هر یک کلیکی که مخاطب صفحه‌ی اینفلوئنسر مورد نظر انجام شود، مبلغی به حساب اینفلوئنسر پرداخت می‌شود. و در روش دوم حتما باید از طرف مخاطبان آن صفحه خریدی انجام شود تا پورسانتی به اینفلوئنسر تعلق گیرد. میزان پورسانت هم باید پیش از شروع کمپین بین دو طرف مشخص شود.

کسب درآمد آنلاین برای اینفلوئنسر اینستاگرامی به روش همکاری در فروش

این روزها که اینستاگرام به بستری برای معرفی و فروش آنلاین محصولات کمپانی‌ها تبدیل شده است، صاحبان برندها به‌دنبال صفحات جذاب پرمخاطب و افراد و اینفلوئنسرهای تاثیرگذار برای تبلیغ محصولات خود هستند. مخاطبان و فالورهای یک اینفلوئنسر اینستاگرامی تحت تاثیر سبک زندگی او هستند. به‌طوری که حتی خریدهای خود را بر اساس معرفی او انتخاب می‌کنند. و تبلیغات اینفلوئنسرها نقش تعیین کننده‌ای در نوع خرید مخاطبان دارد. یک اینفلوئنسر با تبلیغ لباس یا لوازم آرایش یا برند لوازم خانگی تاثیر چشم‌گیری در جلب نظر مخاطب صفحه خود دارد. و هرقدر یک انفلوئنسر تاثیرگذارتر باشد، نظر برندها را برای سپردن تبلیغات کمپانی خود به او جلب می‌کند.

به تازگی قابلیتی در اینستاگرام ایجاد شده با عنوان ( in partnership with ) که اینفلوئنسر می‌تواند با استفاده از این قابلیت اسپانسر خود را معرفی کند.

حتما بخون  انواع بلاگر اینستاگرام (17 مدل) + روش های درآمد

نکته‌ قابل توجه این که؛ اگر از روش کلیک روی لینک استفاده می‌کنید، حتما لینک را در جای مطمئن و مشخصی از استوری یا پست قرار دهید که مخاطبان به‌ راحتی به لینک دسترسی داشته باشند و وجود لینک را به آنها یادآوری کنید.

اولین گام برای شروع همکاری در فروش اینستاگرام

اولین گام برای شروع همکاری در فروش اینستاگرام

Affiliate Network

ابزارهایی هستند برای کمک به اینفلوئنسرها در جهت راه‌اندازی و مدیریت یک کمپین بازاریابی. پس اولین گام برای شروع همکاری در فروش اینستاگرام در اختیار داشتن این ابزارها است. در این‌جا به چند نمونه از  Affiliate Network های مهم که در زمینه‌های مختلف به اینفلوئنسرها کمک بسیاری می‌کنند، اشاره می‌کنیم:

Reward style:

این شبکه در زمینه فشن و استایل با برندهای بسیاری همکاری دارد.

Click bank  و shop style

دو نمونه دیگر از این شبکه‌ها هستند که هر اینفلوئنسری با توجه به حوزه فعالیت خود می‌تواند از قابلیت هر کدام از این ابزارها استفاده کند. هر یک از این Affiliate ها قابلیت‌های مشخصی دارند.

استفاده از این ابزارها یک مزیت خیلی خوب دارد که اینفلوئنسرها می‌توانند به‌طور مستقیم با برندها در ارتباط باشند و اعلام همکاری کنند؛ همچنین تمامی برندها در سایت کمپانی خود قسمتی را طراحی کرده‌اند با عنوان ( تماس با ما ) که از آن طریق هم می‌توان با آنها تماس برقرار کرد و شرایط همکاری با آنها را در آن قسمت مطالعه کرد.

نکاتی در مورد کسب درآمد از طریق بازاریابی پورسانتی در اینستاگرام

امروزه یکی از صفحات پربازدید و جذاب برای کاربران اینستاگرام صفحات متعلق به اینفلوئنسرها است. اگر در این زمینه مشغول فعالیت در اینستاگرام هستید، یکی از پردرآمدترین راه‌های کسب درآمد آنلاین در فضای اینستاگرام مشارکت در فروش محصولات برندها و کمپانی‌های تجاری است. با توجه به شناختی که از فالورهای خود دارید، می‌توانید محصولات برندهای مختلف را معرفی و تبلیغ کنید و با بازاریابی اینترنتی به درآمد برسید. در این‌جا به ۵ مورد از نکاتی که با استفاده از آنها می‌توانید مخاطب خود را به خرید محصول ترغیب کنید، می‌پردازیم. با ما همراه باشید و با استفاده از این نکات مهم به درآمد بالا در اینستاگرام برسید.

محل قرارگیری لینک‌های تبلیغاتی

یکی از راه‌های معرفی و تبلیغ محصول برندها قرار دادن لینک برای ورود کاربر به سایت یا فضایی است که باید مراحل خرید را انجام دهد. محل قرار دادن لینک بسیار مهم است. این که فالور شما بتواند به راحتی به لینک دسترسی پیدا کند و وارد فضای خرید شود و مراحل آن را به پایان برساند.  نکته دیگر این که باید آگاه باشید که چه محتوایی برای تبلیغ تولید می‌کنید. محتوای تولید شده باید آن‌قدر جذاب و تاثیرگذار باشد که مخاطب شما را به کلیک کردن لینک خرید و تهیه محصول کمپانی و شرکت مورد نظر ترغیب کند.

صداقت در تبلیغات

بزرگ‌ترین اشتباهی که ممکن است یک اینفلوئنسر در زمینه تبلیغ یک محصول انجام دهد، این است که بدون درنظر گرفتن نقاط ضعف محصول آن را بی‌نقص جلوه دهد. اگر قرار است محصولی را تبلیغ کنید، بهتر است آن را به همان شکلی که هست، معرفی کنید. فروش و تبلیغ محصولی که ضعف‌های بسیار دارد، به مرور آسیب جدی به اعتماد مخاطب شما می‌زند و از بین رفتن اعتماد مخاطب و فالور شما به منزله از بین رفتن پیشرفت و رشد شما است؛ پس حتما اطلاعات درستی از محصول ارائه دهید.

حتما بخون  درآمد بلاگر اینستاگرام از کجاست ؟ (3 روش معمول)

ترفندهای مختلف فروش

یکی از راه‌های مهم در فروش و تبلیغات برای یک اینفلوئنسر شناخت مخاطب و فالور صفحه اینستاگرامی خود است. استراتژی‌های مهمی در این جهت وجود دارند که باید برای فروش بیش‌تر و جلب نظر مخاطبان خود، آنها را به کار برید. ممکن است بعضی از فالورهای شما علاقه‌مند به خرید محصولاتی با کد تخفیف باشند یا بعضی از افراد به دنبال برندهایی هستند که در زمان‌های مختلف روی محصولات خود گیفت یا جایزه قرار می‌دهند. همه‌ اینها مستلزم داشتن شناخت کافی نسبت به سلایق و علاقه‌مندی‌های مخاطبان صفحه اینستاگرام شما است. با توجه به شناختی که از مخاطب خود پیدا می‌کنید، می‌توانید برای محصول مورد نظر محتوایی باارزش و مناسب تولید کرده و مخاطب را به خرید آن محصول ترغیب کنید. هرچه تبلیغات در صفحه شما تاثیرگذارتر باشند، میزان فروش محصولات بیش‌تر خواهد شد و درنتیجه پورسانت شما هم افزایش پیدا می‌کند.

فرآیند فروش محصول را ارزیابی کنید

گفتیم که اینفلوئنسرها از دو روش می‌توانند میزان استقبال و خرید مخاطب صفحه خود را بررسی کنند. یک روش  pay per click یا همان کلیک بر روی لینک است که با استفاده از ( کوکی‌ها ) می‌توانند از میزان پورسانتی که از خریدها به دست می‌آید، آگاه شوند.

و اما روش دوم که cost per acquisition است و یک مشکل بزرگ دارد و آن این است که اگر مخاطبان خریدهای خود را از مرورگر دیگری به جز اینستاگرام انجام دهند، پورسانتی برای اینفلوئنسر در نظر گرفته نمی‌شود؛ یعنی این که اگر کاربر لینک موجود در صفحه اینفلوئنسر را در مرورگر دیگری کپی کرده و در آن فضا محصول را خریداری کند، اینفلوئنسر مشارکتی در فروش آن محصول ندارد. یک راه‌کار مطمین برای از بین رفتن این مشکل این است که اینفلوئنسرها مخاطبان خود را به وب‌سایت شخصی خود هدایت کنند.

بررسی وضعیت کمپین برای مشارکت در فروش با استفاده از ابزارهای آنالیز

تعداد زیادی از ابزارهای Affiliate Network  ها دارای این قابلیت هستند که اینفلوئنسرها با استفاده از آن می‌توانند عملکرد کمپین را بررسی کنند. اینفلوئنسرها می‌توانند شاهد عملکرد کمپین را در روزها و ماه‌های گذشته باشند. حال شاید بپرسید این بررسی چه لزومی دارد یا چه تاثیری بر روند این مشارکت دارد؟ اینفلوئنسرها با این بررسی می‌توانند متوجه شوند که کدام نوع محتوایی بیش‌تر مخاطب را تشویق به خرید محصول کرده است یا چه ساعات و مناسبت‌هایی برای تبلیغ محصولات مناسب‌تر هستند. و این بررسی به بهبود مشارکت در فروش اینستاگرام می‌انجامد.

در پایان

درآمدزایی در اینستاگرام به روش همکاری در فروش

این روزها با مورد توجه قرار گرفتن فضاهای آنلاین مخصوصا اینستاگرام اغلب افراد به کسب درآمدهای بالا در فضای مجازی پرداخته‌اند که یکی از پردرآمدترین کارهای آنلاین در فضای اینستاگرام همکاری در فروش اینستاگرام است. حتما شما هم شاهد تبلیغات گسترده و دایمی بسیاری از اینفلوئنسرهای اینستاگرام هستید. این روزها افراد زیادی با عنوان اینفلوئنسر در فضای اینستاگرام به کسب درآمدهای بالا مشغول هستند. دو روش cost per Acquisition و pey per click از رایج‌ترین روش‌ها برای همکاری در فروش اینستاگرام هستند که اینفلوئنسرها می‌توانند پورسانت خود را محاسبه و دریافت کنند.

نوشتهٔ پیشین
کسب درآمد دلاری در ایران (روش پولساز 100%موفق)
نوشتهٔ بعدی
ترفندهای تبلیغاتی در اینستاگرام (12 تکنیک در 2021)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO