1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
 2. آموزش کسب و کار اینترنتی (0 تا 100 رایگان)
 3. ایده کسب و کار اینترنتی (بیش از 100 شغل اینترنتی ایرانی)

ایده کسب و کار اینترنتی (بیش از 100 شغل اینترنتی ایرانی)

فهرست این صفحه

بررسی ایده های کسب و کار اینترنتی

من در این پست ایده های کسب و کار اینترنتی که توسط خودم اجرا شده و همچنین ایده هایی که در ایران نمونه های زیادی ازش وجود داره رو بررسی میکنم و چند تا نکته ی خیلی خیلی مهم رو دوست دارم بهتون بگم

از هر موضوع و سایتی که داریم بررسی میکنیم هنوز میتونه 10 ها سایت وجود داشته باشه که به مدل های مختلف نیاز کاربرهارو برطرف کنن یا تخصصی تر باشن. در نتیجه همه ی ایده هایی که بررسی میکنیم هنوز جای کار داره چون کسب و کار اینترنتی هنوز در ایران نوپا هست و ده ها سال جا داره همین موضوعات رو پوشش بدیم

علاوه بر اون هزاران ایده ی دیگه هستند که دارند شکل میگیرن و از دل واقعا هیچی ثروت میسازن که من درقسمت ایده های جدید و نو در موردش صحبت میکنم که ذهنیت شما باز بشه

در نهایت هر زمانی که داری این مطلب و پست رو میخونی باید بدونی این بازار و دنیای کسب و کار اینترنتی بی نهایت جا برای کار داره و هیچ زمانی تموم نمیشه چون هیچ زمانی ایده ها و نیاز های انسان ها تموم نمیشه ! از اونجایی که دنیا همیشه در حال گسترش و نیاز های جدید هست تا ابد تعداد وبسایت ها، ایده ها و ثروت هایی که میشه ایجادکرد بیشتر و بیشتر میشه پس به هیچ عنوان به این موضوع که دیر شده یا زوده یا … فکر نکنید و فقط سعی کنید طبق همین چیزی که الان داری و همین جایی که هستی سعی کنی بهترین ایده ی خودت رو در فضای آنلاین اجرا کنی.

چرا این هارو میگم چون خودم یه زمانی همین مقاوت های ذهنی رو داشتم و بعد از چندین سال فعالیت در حوزه آنلاین فهمیدم پول و ثروت های زیادی وجود داره فقط باید در یک مسیر مستمر ادامه بدم و یک نیاز از جامعه رو برطرف کنم.

سایت های آموزشی

کسب و کار اینترنتی از طریق سایت آموزشی

یکی از ساده ترین روش های کسب درآمد از اینترنت که نیاز به هیچ سرمایه ای نداره همین روش فروش آموزش آنلاین هست که خودمم ازش استفاده کردم و واقعا روش جا افتاده ای هست و انسان های خیلی زیادی هستند که حاضرن برای تخصصی که تو بلد هستی و بهش نیاز دارن بهت پولش رو پرداخت کنند و از تجربیات و تخصص تو استفاده کنند.

ایده های این قسمت به تعداد علم های روی کره زمین هست ! از اونجایی که این علم ها تموم شدنی نیستن نمیشه عدد گفت فقط میتونیم بگیم بی نهایت سایت آموزشی میتونه در علوم مختلف وجود داشته باشه که ازش کسب درآمد کرد.

همین سایت جذب مارکتینگ درآمدش در بخش آموزش های آنلاین هست که یکی از پردرآمد ترین بخش های ما آموزش سئو هست که دارم تجربیاتم رو از پروژه های مختلف رو با دیگران به اشتراک میذارم.( من روش جدیدی از فروش آموزش سئو روکار میکنم که نتیجه ی خوبی هم گرفتم ازش اونم اشتراک ماهیانه آموزش های سایت هست، یعنی افراد با پرداخت اشتراک برای 1 ماه یه تمامی محتواهای عضویت ویژه دسترسی دارن، این روش نوین در طولانی مدت بازخورد خیلی خوبی داره و درآمد چشمگیری رو میشه ازش کسب کرد وقتی همیشه محتواهای سایت درحال آپدیت باشن و دلیلی برای تمدید اشتراک ماهیانه دانشجویان باشه)

در حال حاضر در بسیاری از شاخه ها سایت های آموزشی راه اندازی شده و مدرس های آنلاین زیادی وجود دارند اما تکرار میکنم حوزه تدریس تمام نشدنی هست و در هرحوزه ای که تخصص دارید اگر واقعا حرفی برای گفتن داشته باشید مطمئن باشید طبق تئوری فروش اطلاعات میتونید ازش کسب درآمد داشته باشید و تعداد زیادی آدم هستند که نیاز به علم و تخصص شما دارند.

انواع کسب درآمد از فروش آموزش

فروش کتاب های الکترونیکی
کسب و کار اینترنتی از طریق فروش کتاب الکترونیکی

اولین و ساده ترین محصولی هر مدرسی میتونه آماده کنه و اولین محصول منم دقیقا همین فرمت بود کتاب های الکترونیکی هستند که با توجه به اینکه مبلغ پایینی دارند افراد زیادی به راحتی اون محصول رو میخرن مخصوصا اگر آموزش خوبی باشه و در توضیحات به خوبی کتاب رو معرفی کرده باشید و من خودم در اوایل کارم درآمد خوبی رو از این روش بدست آوردم.

فروش دوره های جامع آموزشی

این مدل رو طبیعتا زیاد دیدین که یک دوره جامع و کامل در مورد یک موضوع از صفر تا صد توسط یک یا چند استاد برگزار میشه و عموما مبالغی بالای 2 میلیون تومان دارند چنین دوره هایی.

فروش مینی دوره ها

مدل بعدی هم فروش دوره های بخش بخش هست که بجای یک دوره جامع 10 دوره کوچک برای دانشجوها تهیه میشود

برگذاری وبینار
کسب و کار اینترنتی از طریق برگزاری وبینار

این مدل هم که بعد از کرونا خیلی رایج شد، وبینار یک سمینار آنلاین هست که در یک لحظه معین استاد و دانشجوها آنلاین میشوند و استاد تدریسش رو انجام میده و بصورت لایو برگزار میشه که پلتفرم های زیادی برای برگذاری وبینار وجود دارند و کافیه سرچ کنید در موردشون.

فروش اشتراک ماهیانه

در این مدل درآمدی هم دانشجوها با پرداخت مبلغی به محتوای تمام سایت دسترسی دارن و این روش کمتر از سایر روش ها رایج هست اما برای نمونه های موفق میشه از سایت متمم و سوخت جت یاد کرد و سایت خودمم داره طبق همین روش پیش میره که بنظر من این مدل قدرت خیلی بالایی داره و شخصا نتایج جالب و متفاوتی ازش دیدم.

کسب و کار اینترنتی از طریق اشتراک ماهیانه
کسب و کار اینترنتی از طریق اشتراک ماهیانه مطالب انگیزشی

بزرگ ترین مشکل مدرسین اینترنتی

این مشکل لعنتی رو خودمم داشتم و هنوز هم دارم ! اونم اینه که یه تخصص و علمی رو که بلدیم فکر میکنیم همه بلدن و میدوننش ! میگیم آموزش طراحی سایت ؟ بابا همه بلدن ! آموزش آشپزی؟ اونو که دیگه همه بلدن! آموزش ساخت آیدی اینستاگرام ؟ اونو که میشه کسی بلد نباشه ؟

باید بگم بعد از 2 سال تجربه میتونم به جرعت بگم آره هزاران چیزی که فکر میکنیم همه بلدن رو هزاران نفر در کشور و شهر خودمون هستن که بلد نیستن !

هزاران نفر هستن نمیدونن چطوری یک سایت رو طراحی کنند

هزاران نفر هستن نمیدونن چطوری یک املت خوشمزه رو درست کنند

میدونی این مشکل چقدر ریشه ایه ؟

مثلا همه فکر میکنیم درست کردن یه املت رو همه بلدن ولی واقعتش اینه من خودم تو سن 23 سالگی فهمیدم اگر میخوام تخم مرغ به ظرف نچسبه باید قبل از ریختن روغن ظرف یکم داغ بشه، بعد روغن بریزم اونم داغ بشه بعد اگه تخم مرغ رو بشکنم به ظرف نمیچسبه و خیلی حالت برشته ای و باحال داره !

این موضوع بظاهر ساده باعث شد من لذت ببرم از املت هایی که درست میکنم در صورتی مامانم میگفت مگه نمیدونستی اینو ؟

چرا مامانم اینطوری فکر میکرد ؟

چون اون چندین سال اینکار رو انجام داده و واسش روتین و تکراری شده، بین دوست ها و خواهراش این یه عمر بدیهی هست چون اکثرا این موضوع رو یاد گرفتن (حتی بازم بعضی هاشون یاد نگرفتن و نمیدونن) و در نهایت فکر میکنم این موضوع رو دیگه همه میدونن !!!!

در نتیجه هرچیزی که فکرش رو میکنید که همه میدونن بازم هستن آدم های زیادی که بلدش نیستن و نمیدونن ولی شما مثل آپ خوردنه براتون

مثلا همین پست

شاید بنظر من که تخصصم دیجیتال مارکتینگ و سئو هست برام خیلی بدیهی باشه روش های کسب و کار اینترنتی چون به خیلی از این بیزینس ها همکاری داشتم اما مطمئنم برای افراد خیلی خیلی زیاد این سوال هست که چه ایده هایی برای کسب و کار اینترنتی وجود داره و چکارهایی میشه انجام داد !

مثال های کسب درآمد اینترنتی از فروش آموزش

من اینجا مثال هایی میزنم که دارند در تمامی حوزه ها آموزش های مختلف از اساتید مختلف برای فروش میذارند در ادامه سایت های شخصی هم مثال میزنم

 سایت های عمومی فروش آموزش
سایت فرادرس
کسب و کار اینترنتی از طریق فروش دوره های آموزشی
سایت فرانش
سایت مکتب خونه
سایت های شخصی و تخصصی فروش آموزش
سایت عباسمنش
کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق فروش دوره های آموزشی

یکی از موفق ترین الگوهای درآمد از طریق آموزش آنلاین برای من استاد عباسمنش هست که از نظر من که خیلی سایت های حوزه آموزش رو بررسی کردم بهترین و موفق ترین سایت آموزشی هست که کاربران زیاد و درآمد خیلی بالایی دارد.

سایت آموزشی طباطبایی

کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق فروش آموزش تعمیر ابزارآلات

این سایت واقعا یک الگو محشر و متفاوت هست که این شخص دوره های آموزشی تعمیر ابزارآلات تهیه کرده و افراد میتونن تهیه کنند، برای من شخصا جالب بود تعداد فالوور های بالای این بیزینس

سایت آموزش سئو
کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق آموزش سئو

سایت خودم در زمینه آموزش سئو فعالیت میکنه و تخصص من که بهینه سازی سایت و افزایش ورودی از گوگل هست رو به دیگران آموزش میدم.

سایت آموزش فیلمبرداری
کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق آموزش فیلمبرداری
سایت آموزش تعمیرات موبایل
کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق تعمیرات موبایل
سایت آموزش بورس
کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق آموزش بورس
سایت آموزش آشپزی
کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق آموزش آشپزی
سایت آموزش آرایشگری
کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق آموزش آرایشگری

و هزاران سایت دیگه در حوزه آموزشی که به اندازه ی موهای سرتون میشه مثال زد و من خسته میشدم برای انجام اینکار ! حتی اگه حوزه ای آموزش در موردش درست نشده و سایتی نداره به معنای این نیست که کسی خریدارش نیست، معنیش اینه کسی نبوده و اگه اولین نفر باشی طبیعتا درآمد خیلی خوبی میتونی ازش کسب کنی.

سایت های سرگرمی

یکی از معمول ترین سایت ها و ایده های کسب و کار اینترنتی، راه اندازی مجله در مورد حوزه ای که بهش علاقه داری هست و با تکنیک های سئو و تولید محتوا در مورد یک موضوع یا موضوعات مختلف ترافیک و بازدید کننده ی سایت رو افزایش میدی و از طریق تبلیغات برای دیگران کسب درآمد میکنی.

سایت های خیلی خیلی خیلی زیادی هستند که با این استراتژی پیش میرن و خیلی روش معمولی هست، سایت در هر زمینه ای هم میتونه باشه از مد و فشن گرفته تا تکنیک های زیبایی، مجله ماشین، موبایل و . . . در این حالت اگر به بازدید روزانه 5 هزار از سئو برسید (رقم خیلی پایینی هست برای سایت های سرگرمی) به راحتی درآمد ماهی 5 میلیون تومان و داری. (گرچه خیلی بیشتر هم میتونه باشه من کف کف رو در نظر گرفتم)

سایت بازی
کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق سایت بازی و سرگرمی
سایت بیتوته
کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق سایت سبک زندگی
سایت تصویر زندگی
کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق سایت سبک زندگی

سایت هایی که مثال زدم تقریبا خیلی خفن هستن و بازدید های میلیونی در روز دارن و طبیعتا درآمد یک روزشون چند ده میلیون هست ! ولی شما میتونید در یک حوزه تخصصی وارد بشید و محتوا تولید کنید و بازدید کننده از گوگل جذب کنید.

سایت های فروشگاهی

مدل سایت های فروشگاهی به چندین مدل مختلف هستند که مرسوم ترین اونهارو در این 4 سبک توضیح میدم.

خرده فروشی

سایت های که محصولات تولیدی خودشون رو بصورت خرده فروشی در فضای آنلاین عرضه میکنند و به دلیل فضای بزرگ این بازار و مشتری های زیادی که داره و علاوه بر اون هزینه های پایین تری که وجود داره خیلی بصرفه تر هست و حاشیه سود بالاتری داره

عمده فروشی

یک مدل دیگه از سایت های فروشگاهی تمرکز خودشون رو روی فروش عمده محصولات و تولیدی های خودشون کردن که مثلا یک شهر که مختص یک محصول هست میتونه به روش بازار آنلاین بصورت عمده مشتریانی از سراسر کشور و همچنین بازار بین الملل داشته باشه.

واسطه گری

یکی از رایج ترین مدل وبسایت های فروشگاهی سایت هایی هستند که خودشون تولید کننده و تامین کننده محصول نیستن اما در فضای آنلاین محصولات رو بفروش میرسونن و درصدی از سود رو برای خودشون در نظر میگیرن که نحوه سودش میره با مدل همکاریش با تامین کننده.

همکاری در فروش

یکی دیگه از مدل های کسب درآمدی که به تازگی در ایران رشد داشته، همکاری در فروش هست. در این مدل شما نه محصولی دارید نه در بخش سفارش گیری و آماده سازی محصول فعالیتی دارید. بلکه ما معرفی محصولات دیگران سایت های فروشگاهی مثل دیجی کالا درصد فروشی رو دریافت میکنید که بصورت سیستمی تعداد افرادی که به سایت اصلی ارجاع دادین و تعداد خریدی که شکل گرفته مشخص میشه و درصد شما هم محاسبه میشه و بهتون پرداخت میکنند.

من یه تایمی این مدل بیزینس رو میخواستم تست کنم که واقعا جواب میده یا نه، طی 4 ماه سایتی رو به بازدید 700 در روز رسوندم که درآمد خالص ماه من در یک ماه 3 میلیون تومان بود، ولی این مدل سایت هم مثل هر سایت دیگه ای نیاز به فعالیت تخصصی داره و تمام تمرکزتون رو روی اینکار بذارید.

سایت های خدماتی

از طرفی هر خدمتی که ارائه میکنید پتانسیل اینو داره در فضای آنلاین مخاطب داشته باشید و مشتری جذب کنید، همونطور که گفتم چون هزینه جذب مخاطب خیلی پایین تر از بازار سنتی هست و همچنین تعداد نخاطب ها خیلی بالا هست برای سایت های خدماتی (حتی خدماتی حضوری) خیلی بازار خوبی هست که فعالیت داشته باشید و مشتری جذب کنید.

نکته خیلی مهم در سایت های خدماتی

در حوزه خدمات بصورت کلی نرخ یکسان اصلا تعریف نشده و کاملا طبیعی هست. هر فردی با توجه به تخصص و قدرتی که داره قیمت خدماتش رو مشخص میکنه و اصلا نمیشه قیمت گذاشت که مثلا مشاوره سئو ماهی 1 میلیون هست یا ماهی 15 میلیون.

چون خود من زمانی که تسلطم افزایش پیدا کرد، طبیعتا اعتماد بنفسی در من شکل گرفت که من مطمئن بودم میتونم فلان پروژه رو به خوبی انجام بدم با اینکه به ظاهر سخت بود در نتیجه قیمت خودم رو میگفتم و بعد از مدتی که خیلی پروژه داشتم، برام صرف نمیکرد قیمت های پایین کار کنم چون خواستار به اندازه ی کافی داشتم و خودم میبایست تصمیم بگیرم با چه شرکت و سایتی کار کنم ! در نتیجه قیمت رو هم خودم مشخص میکردم و دغدغه ای در این مورد نداشتم.

من در زمینه مشاوره ماهیانه یک پروژه که در ماه 8 ساعت با اون شرکت کار میکردم ماهی 10 میلیون دریافت میکردم که برای خیلی از دوستای سئوکار خودم عجیب بود چطور این قرار داد هارو میبندم و حتی من میشناسم افرادی که مبالغ خیلی بالاتری از من برای مشاوره میگیرن و مبلغ من حتی میتونم بگم ناچیز بود طبق قرارداد های مبلغ بالاتری که دیده بودم.

در نتیجه اینکه قیمت های مختلفی در سایت ها در زمینه خدمات میبینید برمیگرده به اعتماد بنفس و تسلط اون فرد در حوزه ی کاریش و شما هم طبق همین اصل قیمت گذاری هاتون رو انجام بدین و به قیمت رقبا نگاه نکنید.

تعمیرات لوازم خانگی

یکی از مثال های عملی که از دانشجواهای سایت جذب مارکتینگ آقای حسینی هست درزمینه تعمیرات لوازم خانگی فعالیت داره و خداروشکر موفق بوده و تونسته در فضای آنلاین به خوبی بازار خودش رو بدست بیاره.

ایده کسب و کار اینترنتی از سایت خدمات و فروش لوازم خانگی

طراحی سایت

کسب و کار اینترنتی با طراحی سایت

از اینجا به بعد دیگه خدمات خیلی مرسوم و رایج در حوزه کسب و کار آنلاین رو داریم که درآمد های خیلی خوبی دارند و هنوز هم خیلی جای کار داره. اگه در ماه 3 3 تا پروژه سایت شرکتی وردپرسی داشته باشید حداقل 5 میلیون درآمد در ماه دارید که این رقم خیلی رقم دست یافتنی ای هست.

خدمات و مشاور سئو

کسب و کار اینترنتی از طریق خدمات و مشاوره سئو

من خودم قبلا خیلی در زمینه مشاوره و خدمات سئو فعالیت داشتم اما الان خیلی کمرنگ شده این فعالیتم و بخاطر اینه که تمرکزم رو گذاشتم روی آموزش سئو و از مدل فروش آموزش آنلاین درآمد دارم. ولی زمانی که پروژه انجام میدادم هم درآمد خیلی خوبی داشتم مثلا تا درآمد ماهی 35 الی 40 میلیون (متوسط درآمد اون زمانم 15 الی 20 میلیون بود) رو هم تجربه کردم که ماهی 10 پروژه داشتم که 6 الی 7 پروژه داخلی و 3 الی 4 پروژه خارجی درماه انجام میدام. اما چون دیگه واسم خیلی روتین و تکراری شده بود دوست داشتم از طریق در زمینه آموزش فعالیتم و حرفه ای تر کنم.

مدیریت شبکه اجتماعی

کسب و کار اینترنتی از طریق مدیریت شبکه های اجتماعی

خدمات شبکه های اجتماعی مثل ادمینی پیج برای افزایش فالوور و اینچنین کارها هم طبیعتا خیلی بازار خوبی داشته بعد از رونق کسب و کارهای اینترنتی مخصوصا اینستاگرامی. افراد و شرکت های زیادی هستند که با ارائه این چنین خدمات کسب درآمد خیلی خوبی دارند که نمونه ای از تعرفه هاش رو میتونید ببینید.

تولید محتوا

کسب و کار اینترنتی از طریق تولید محتوا

تولید محتوای متنی برای سئو سایت و محتوای تصویری برای اینستاگرام هم از شغل های اینترنتی درآمدزایی هست که خیلی از گرافیست ها انجام میدن و پتانسیل خیلی خوبی در این بخش برای کسب درآمد هست.

دیجیتال مارکتینگ

کسب و کار اینترنتی از طریق خدمات دیجیتال مارکتینگ

خدمات بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ در قالب دیجیتال مارکترها و حتی وبمسترها ارائه میشه که بصورت کلی مدیریت فرایند بازاریابی اینترنتی هست و در همه ی زمینه ها فعالیت میکنند و بیشتر در استارت آپ ها و بیزینس های کوچک دیجیتال مارکتر تمام فرایند بازاریابی اینترنتی رو مدیریت میکنه.

بلاگری یا ولاگری

کسب و کار اینترنتی از طریق بلاگری

نکات مهم بلاگر شدن

موضوعی که خیلی پیش میاد و یه جو شکل گرفته و هرکسی علاقه داره به این مدل بیزینس اینه که افراد وارد این حوزه میشن و بعد از یه مدت زمان فعالیت سریع بیخیال میشن و کنار میکشن. یه واقعیتی وجود داره که ما فکر میکنیم افرادی که الان در این حوزه معروف هستند خیلی سریع رشد کردن و مدت زمان کوتاهی داره. اما ماها 90 درصد فعالیت این شغل رو ندیدیم و توقع داریم روند خیلی سریع پیش بره.

اما موفقیت در این حوزه دقیقا مثل موفقیت در هر شغل و کسب حرفه ی دیگه ای هست. مثلا اگه شما بخواید یه سئوکار حرفه ای بشید که خیلی تسلط بالایی داره من میگم حداقل باید 2 سال آموزش ببینید و تست کنید و پروژه انجام بدین و تمام مدت تمرکزتون روی یادگیری همین حرفه باشه تا به یک تخصص و اعتماد بنفس خوب برسید. این منطق برای خیلی از تخصص ها وجود داره اما برای بلاگری خیلی ها فکر میکنن تخصص خاصی نیست و میریم چند تا فیلم میذاریم و …. !

حتما بخون  آموزش همکاری در فروش (0 تا 100 افیلیت مارکتینگ)

در نتیجه اگر به این حوزه علاقه دارید باید بدونید که بلاگر شدن نیاز به تخصص های مختلف و از همه مهمتر صبر و حوصله و استمرار در کار داره و یک شبه رخ نمیده !

درآمد از تبلیغات

خب وقتی دنبال کننده های زیادی داری و محتواهات بازدید زیادی میخورن شرکت های زیادی هستند که به سراغ شما میان برای تبلیغات که شما شرکت یا محصول اونارو معرفی کنید و در ازای اون مبلغی رو دریافت کنید.

درآمد اسپانسری

بعضی از بلاگرها با شرکت های معتبر قرارداد اسپانسری طولانی مدت میبندن که هزینه تولید محتوا و … به عهد شرکت هست به همراه هزینه حضور بلاگر که یکی از مدل های موفق اون رو میتونیم tvmez مثال بزنیم که اسپانسر داره برای محتواهاش.

درآمد از یوتیوب

روشی هم که به تازگی داره جدی گرفته میشه درآمد از طریق یوتیوب هست که به ازای نمایش تبلیغات در ویدئوهای شما مبلغی پرداخت میشه که درآمدهای این حوزه هم واقعا چشمگیر است و یه روش درآمدزایی خیلی قوی هست.

ایده های نوین و موفق در حوزه کسب و کارهای آنلاین

در این بخش بیشتر میخوام ببینید و الگو بگیرید که چه بیزینس هایی از دل هیچی بوجود اومدن و صرفا با رفع یک نیاز تونستن ثروت های زیادی رو خلق کنند. البته یک نکته خیلی مهم، به این فکر نکنید که ایده های دیگران رو کپی کنید و چون یه ایده جواب داده دقیقا مثل اون رو ایجاد کنید تا شما هم نتیجه بگیرید. حداقل میتونم بگم هرزمانی خودم طبق این الگو پیش رفتم خیلی اوضاع خوب پیش نرفته و بهم حال نداده اون کار. بنظر من هرکدوم از ماها فقط باید سرجای خودمون باشیم. فقط باید کشف کنیم استعدادمون رو بعد در هر بخشی که علاقه داریم قدم برداریم و با صبر و حوصله پیش بریم.

چون من با استارت اپ های خیلی زیادی در قالب مشاوره سئو فعالیت کردم الگویی که درک کردم هرکسی جای خودش بوده و همین موضوع بوده که باعث موفقیتشون شده و جالبه بدونید که استارت آپ ها زمانی رشد میکردن چندین شرکت دیگه میومدن و کپی اون ایده رو اجرا میکردن اما خیلی جالبه که بعد از 2 سال محو میشدن با اینکه از نظر سرمایه و … جلوتر بودن .

به همین دلیل این ایده هایی رو که دارید میبینید بیشتر از اینکه بخواید کپی کنید از روشون، الگوهاشون رو بفهمید و یاد بگیرید با رفع چ نیاز هایی تونستن بیزینس های انقدر ارزشمند و پولسازی رو ایجاد کنن .

ایده کپی نکنیم ؟

البته اینکه میگم ایده هارو کپی نکنید در مورد یک ایده هست که در ایران در حال حاضر اجرا شده و داره کار میکنه و شما تصمیم دارید بدون هیچ تفاوت و علاقه ای به اون بیزینس، مثل اون رو کپی کنید.

باید بدونید که خیلی از استارت آپ های موفق ایرانی دقیقا کپی شده ی یک ایده خارجی هستند. اما به درستی اجرا شده و اولین نفر بودن، و اگر زمانی نفر دومی اضافه شده برای خودش حرفی واسه گفتن داشته و یه ایده های کوچک و متفاوتی داشته که وارد بازی شده.

در نهایت نمیخوام بگم که اگر یه ایده اجرا شده شما دیگه دنبالش نرید، میخوام بگم اگه واقعا به یه ایده علاقه دارید حتی با اینکه اجرا شده اگه وارش بشید بخاطر عشق شما حتما عالی پیش میرید و میتونید موفق باشید. ما صرفا بخاطر پولساز بودن یک ایده سراغ اجرای اون نرید. این حرف رو بخاطر این زدم که خودم خیلی درگیر این مشکلات شدم و گفتم شاید شما هم مثل من باشید. من زمانی از کارها و ایده هام نتیجه گرفتم که بهش علاقه داشتم. علاقه داشتن قدرت خاصی نداره صرفا نمیذاره زود کوتاه بیای و تسلیم بشی و از اونجایی در هر بیزینسی که بهبود مداوم داشته باشی به موفقیت میرسی، علاقه به کار اهمیت خیلی زیادی داره.

سیزده شغل اینترنتی پولساز و پردرآمد

کسب و کار اینترنتی، فرصتی است برای افرادی که می‌خواهند از راه دور و به راحتی به درآمدهای بالایی برسند. این مقاله برای افرادی مناسب است که می‌خواهند کسب و کاری را شروع کنند اما نحوه ی آن و چگونگی شروع کردن آن را نمی‌دانند. کسب و کار اینترنتی و داشتن شغل اینترنتی یکی از فرصت­های پولساز برای افرادی است که می خوهند برای خودشان کسب و کار اینترنتی شخص راه اندازی کنند؛ اما طریقه آن و از کجا شروع کردن آن­ را نمی­دانند. تجربه این که شب به خواب بروید و صبح پس از بیدار شدن پیام­های واریزی به شماره حسابتان را چک کنید و ببینید چندین میلیون به حسابتان واریز شده است، بسیار حس زیبایی است و بسیار آرامش بخش می­باشد. در این شرایط است کهخ شما با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه می­توانید به مسافرت و گردش بروید. این شرایط قطعا با راه اندازی کسب و کار اینترنتی برایتان اتفاق خواهد ­افتاد. در این مقاله صفر تا صد راه‌اندازی کسب‌ و کارهای اینترنتی آموزش داده خواهد شد تا به آن وسیله بتوانید درآمدهایی را برای خود کسب کنید. برای داشتن یک کسب و کار پر درآمد، باید اول از یک جایی شروع کرد و قدم میان آن کار گذاشت. ایران به دلیل راه‌اندازی نشدن کسب و کارهای اینترنتی به صورت گسترده، یکی از مکان‌هایی است که می‌تواند بهترین فرصت‌ها را در اختیار ما بگذارد. یعنی در حال حاضر ایده‌های بسیاری هستند که در ایران عملی نشدند و یا در صورت عملی شدن خیلی به صورت گسترده راه‌ اندازی نشدند. در ادامه سیزده ایده‌ی کسب و کار پر درآمد معرفی شده‌اند که برای شروع و درآمدزایی می‌توانید آن‌ها را  مورد مطالعه قرار دهید.

در صورت راه­ اندازی کردن کسب و کار اینترنتی، می توانید به مرحله­ای از زندگی برسید که بتوانید از هر چیزی بهترین نوع آن را داشته باشید. مثل لباس و گوشی و ماشین و… . برای داشتن یک کار اینترنتی پر درآمد، باید شروع کردن را یاد بگیرید و بدانید که به دلیل درست جا نیفتادن راه اندازی کسب و کار آنلاین در ایران، بهترین فرصت برای شروع کردن برای شما است. در ادامه تمام ایده کسب و کار آنلاین را به شما آموزش دادیم. این مقاله علاوه بر معرفی ایده‌های کسب و کار اینترنتی، نحوه راه‌اندازی آن را نیز آموزش خواهد داد تا بتوانید بهترین درآمد را از آن‌ها برداشت کنید. هنگامی که کسب و کار اینترنی خود را راه‌اندازی کرده باشید، حتی می‌توان در خواب و مهمانی و مسافرت هم از طریق آن کسب درآمد کرد بدون اینکه خودتان کار خاصی انجام دهید و محدودیت زمانی و مکانی داشته باشی. این که در هر لحظه حساب بانکیتان پر پول باشد و همواره به آن پول واریز گردد، یکی از بهترین حس‌های دنیا را برای شما رقم خواهد زد. این که تو در سفر باشی و خوش‌گذرانی کنی و اصلا به فکر تمام شدن پولت نباشی و تازه در آن شرایط کسب سود کنی، حسی وصف ناپذیر را برای شما رقم خواهد زد. این مقاله صد درصد تضمینی می‌باشد و با شروع هر یک از کسب و کارهای معرفی‌ شده می‌توان درآمدهای بسیار خوبی به دست آورد و به راحتی گذران زندگی کرد. اگر به دنبال ایده‌های ناب برای شروع کاری هستید، این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم. در ادامه می‌توانید سیزده مورد از ایده‌های ناب کسب و کار را مشاهده کنید. همچنین راه‌های انتخاب این ایده‌ها برای کسب درآمد را نیز به شما آموزش خواهیم داد. پس ادامه مقاله را مورد مطالعه قرار دهید.

سرمایه اولیه برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

سرمایه اولیه برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

بسیاری از افراد، راه‌اندازی کردن کسب و کار آنلاین را کاری دشوار تصور می‌کنند که نیاز به سرمایه‌های اولیه می‌باشد؛ اما اصلا چنین نیست. برخلاف کسب و کارهای سنتی مانند فروشگاه لباس که نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه اعم از طراحی سایت‌های حرفه‌ای و تبلیغات و رهن و اجاره مغازه و هزینه‌های قبض آب و برق و… دارند، کسب و کارهای امروزه چنین نیستند و به راحتی و با صرف هزینه‌های بسیار اندکی می‌توان آن‌ها را شروع کرد و به کسب درآمد رسید. تنها هزینه‌ای که برای شروع یک کسب و کار اینرنتی نیاز دارید، هزینه راه‌اندازی و ساخت سایت است. برای این کار نیز نیازی به یک سایت ساز و ساخت سایت حرفه‌ای مانند دیجی کالا ندارید. شما خودتان بدون هیچ کد نویسی و برنامه نویسی می‌توانید یک سایت کاملا حرفه‌ای را در کمتر از چندین ساعت برای خود طراحی کنید و به راحتی کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید و به کسب درآمد از آن بپردازید.

کسب و کار اینترنتی چیست؟

امروزه پیشرفت تکنولوژی، اینترنت را به یک فضای پولسازی و کسب درآمد تبدیل کرده است. به مجموعه‌ی کارهایی که در بستر فضای مجازی و اینترنتی، کاملا به صورت آنلاین برای به دست آوردن پول و کسب درآمد انجام می‌شود، کسب و کار اینترنتی اطلاق می‌شود. امروزه اکثر کسب و کارهای سنتی به سمت کسب و کارهای اینترنتی کشیده‌ شده‌اند و به مرور زمان کسب و کارهای اینترنتی جای کسب و کارهای سنتی را خواهد گرفت. برای افرادی که می‌خواهند در منزل خودشان و بدون سرمایه گذاری چندانی، یک کسب و کار راه‌اندازی کنند و درآمد خوبی را از آن دریافت کنند، کسب و کارهای اینترنتی بهترین موقعیت و بهترین انتخاب برای آن‌ها می‌باشد.

چرا باید به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشیم؟

چرا باید به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشیم؟

تمام دلایلی که سبب می‌شوند شما ملزم به راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین از طریق اینترنت داشته باشید، در ادامه ذکر خواهند شد.

 • اولین دلیل، نیاز نداشتن به سرمایه‌های زیاد اولیه می‌باشد. کسب و کارهای آنلاین با هزینه‌های بسیار اندکی و گاهی بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانند راه‌اندازی شوند.
 • کسب و کارهای آنلاین، هیچ شرایط و محدودیت سنی برای افراد تعیین نمی‌کنند. پس می‌توان با هر سن و سالی در هر رشته از کسب وکارهای اینترنتی شروع به کار کرد و درآمدزایی کرد.
 • کسب و کارهای آنلاین، علاوه بر محدودیت سنی، هیچ محدودیت جنسیتی هم برای کاربران تعیین نمی‌کند؛ یعنی هم زنان و هم مردان می‌توانند در این حوزه‌ها به فعالیت بپردازند.
 • کسب و کارهای اینترنتی، برخلاف تصور بسیاری از افراد، منسوخ نشده‌اند؛ بلکه تبدیل به یک بازار و کسب و کار پر درآمد شده‌اند که افراد زیادی از آن‌ها کسب درآمد می‌کند. برای مثال دیجی کالا یکی از همین فروشگاه‌های اینترنتی در ایران می‌باشد که روزانه بیشتر از سی میلیارد درآمد را به دست می‌آورد.
 • هیچ سقف درآمدی در کسب و کارهای اینترنتی وحود ندارد و افراد می‌توانند در آمدهای متغیر و بی نهایت را از آن کسب کنند. در کسب و کارهای انلاین، افراد پس از یکی دو سال، اکثرا درآمدهای بالای صد میلیون را تجربه می‌کنند.
 • کسب درامدهای اینترنتی می‌تواند به عنوان شغل دوم قرار بگیرد و بیشتر برای افراد کارمند و دانش آموز و دانشجو کاربرد دارد که در کنار تحصیلات و کار کردن در نصف روز، می‌توانند نصف دیگر روز را به کار آنلاین خود اختصاص داده و کسب درآمد کنند.
 • افرادی که شغل‌های آزادی مانند فروشندگی دارند، می‌توانند آن‌ها را به سایت‌های اینترنتی وارد کنند و همان محصولات را به صورت مجازی به فروش برسانند و در کنار فروش در فروشگاه، با طراحی یک سایت، فروش در اینترنت را هم انجام داده و تعداد فروش‌ها و سودهای خود را افزایش دهند.
 • افرادی که دارای هیچ محصولی برای فروش و هیچ خدمتی برای ارائه ندارند نیز می‌توانند کسب و کار اینترنتی شروع کنند که در ادامه بدان‌ها اشاره خواهد شد.
 • براخلاف کسب و کارهای سنتی، کسب و کارهای اینترنتی، هیچ نیازی به مجوز ندارند و هر زمان که فرد اراده بکند می‌تواند در آن به کسب و کار بپردازد.

سیزده شغل پولساز کسب و کار اینترنتی در ایران

برای شروع یک کسب و کار اینترنتی، اولین قدم انتخاب مسیر خود است؛ یعنی باید بدانید در کدام یک از ایده‌ها می‌خواهید شروع به کار کنید و طبق آن اقدام به شروع کنید‌. با توجه به تصور بسیاری از افراد که انتخاب یک حیطه برای فعالیت اینترنتی را کاری بسیار دشوار می‌دانند، ما در این بخش، به ذکر سیزده ایده پولساز در ایران خواهیم پرداخت تا شما به وسیله آن‌ها بتوانید یک کسب و کار را شروع کرده و منبع درآمدی برای خود ایجاد کنید. همچنین همراه با معرفی ایده‌ها، به بهترین گرینه‌های آن‌ها نیز اشاره شده است تا کار شما برای انتخاب راحت‌تر شود.

1- اولین شغل اینترنتی،  ساخت اپلیکیشن کاربردی

 اولین شغل اینترنتی،  ساخت اپلیکیشن کاربردی

طراحی کردن یک برنامه کاربردی و خلاقانه برای استفاده گوشی‌های اندروید و آیفون، یکی از شغل‌های اینترنتی مهمی است که به راحتی می‌توانید از طریق آن‌ کسب درآمد کنید. امروزه که استفاده از تلفن‌های همراه همه‌گیر شده است، شما با یک ایده‌ی خلاق و جذاب می‌توانید به درآمدهای بالایی برسید. طراحی کردن یک اپلیکیشن، روشی حرفه‌ای است که می‌توان از طریق آن به درآمد رسید. برای مثال، شما می‌توانید به کار برنامه نویسی موبایل‌های اندروید و ios   بپردازید و زندگی خود را متحول کنید. این ایده مناسب کسانی است که به برنامه نویسی اپلیکیشن‌های موبایل علاقه دارند؛ در غیر این صورت این ایده برای افراد توصیه نمی‌شود.

2- دومین شغل اینترنتی، طراحی سایت

دومین شغل اینترنتی، طراحی سایت

دومین ایده شغل اینترنتی که پر سود و پر طرفدار نیز می‌باشد، طراحی سایت است. امروزه پیشرفت کردن تکنولوژی سبب شده است است تا کسب و کارهای سنتی به سمت کسب و کارهای آنلاین کشیده شوند. ای شرایط ایجاب می‌کند که هر کسب و کاری یک سایتی برای خود داشته باشد. این است که طراحی سایت بسیار پرطرفدار گشته است. این روش به گونه‌ای است که شما تنها با طراحی سایت برای دیگران، کسب درآمد می‌کنید و به درآمدزایی می‌رسید. برخلاف تصور برخی از افراد که طراحی سایت را بسیار دشوار و پرهزینه می‌دانند، اصلا دشوار و حتی پر هزینه نیست و کاری بسیار راحت است. برای راه‌اندازی و طراحی یک سایت، حتما نیاز به دانستن برنامه نویسی نیست بلکه شما می‌توانید با استفاده از سایت‌ سازهای رایگان و cmsهای رایگان یک سایت حرفه‌ای طراحی کنید. اگر بتوانید کار کردن با سیستم‌های مدیریت محتوا را یاد بگیرید، می‌توانید با طراحی سایت، کسب درآمد کنید. از مزایای این کار، می‌توان به کم دردسر بودن آن اشاره کرد. به این معنی که برای طراحی سایت، نیازی نیست تا شرکت و دفتری برای خود تهیه کنید. این کار را در منزل هم می‌توان انجام داد و از طریق آن درآمدی برای خود کسب درآمدهای میلیونی فراهم کنید. امروزه سیستم‌های مدیریت محتوا  مثل ورد پرس، کار طراحی سایت را برای همگان فراهم کرده است. افرادی که به این کار یعنی طراحی سایت علاقه دارند، حتی بدون نیاز به آموزش علم برنامه نویسی مانند php, js, css, html، می‌توانند با سایت سازهای رایگان به طراحی سایت بپردازند و بدون هیچ هزینه‌ای و در منزل خود به درآمدهای میلیونی برسند. افرادی که می‌خواهند به طراحی سایت بپردازند بدون این که حتی یک خط برنامه نویسی کنند، می‌توانند از سیستم‌های مدیریت محتوای رایگان اعم از wordpress, joomla, drupal، به طراحی سایت بپردازند. برای طراحی سایت به صورت آنلاین، نیازی به یادگیری تمام سایت‌سازها و سیستم‌های مدیریت محتوا نیست و شما می‌توانید با استفاده از یادگیری یک مورد مثل وردپرس، به راحتی به طراحی سایت بپردازید و بدون هیچ هزینه ای به کسب درآمد بپردازید.

3- سومین شغل اینترنتی، فروش فالوور و لایک اینستاگرام

سومین شغل اینترنتی، فروش فالوور و لایک اینستاگرام

از دیگر مشاغل‌های پرسود و پردرآمد فعالیت در اینستاگرام و افزایش فالوور و لایک اینستاگرام می‌باشد. شما با راه اندازی این کسب و کار که نیازی به سرمایه اولیه نداشته و خیلی هم پردرآمد هست، می‌توانید به درآمد بالایی دست پیدا کنید. اگر به طور صحیح و طبق برنامه این کسب و کار را راه اندازی کنید، می‌توانید خیلی سریع به کسب و کار آنلاینتان رونق بخشیده و درآمدزایی کنید. همانطور که می‌دانید، شبکه‌های اجتماعی و به خصوص  اینستاگرام از پرطرفدارترین برنامه های اجتماعی و کسب درآمد آنلاینی بین کاربران اینترنتی می باشد. همان طور که گفتیم، شما برای راه اندازی این سیستم به هیچ سرمایه اولیه نیاز نداشته و کافی است یک تلفن هوشمند متصل به اینترنت به اضافه اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشیتان نصب نمایید. با این شرایط خیلی زود می‌توانید حرفه‌تان را شروع کرده و با خدمات اینستاگرامی کسب درآمد کنید. شما می توانید با فعالیت روزانه دو الی سه ساعت در اینستاگرام و فروش لایک و فالوور کسب درآمد بالایی داشته باشید. اگر هنوز هیچ ایده ای برای راه اندازی کسب و کار ندارید، ما به شما توصیه می‌کنیم که از این ایده پرطرفدار استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید از این شغل پرسود و‌ مطمئن برای شغل دوم خود استفاده کنید.

4- چهارمین شغل اینترنتی، ساخت فروشگاه اینترنتی

چهارمین شغل اینترنتی، ساخت فروشگاه اینترنتی

چهارمین ایده شغل اینترنتی برای شما دوستان عزیز داشتن یک فروشگاه اینترنتی است که در کشور ما خیلی مرسوم شده. همان گونه که میبینیم با پیشرفت علم بیشتر کسب و کار ها به سمت کسب و کارهای اینترنتی و مجازی کشیده شده اند. شما با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی میتوانید محصولات و خدماتتان را در اینترنت بفروشید. البته برای اینکه بتوانید از طریق راه اندازی فروشگاه اینترنتی کسب و کار مجازی خود را استارت بزنید ایده ها و روش های زیادی وجود دارد که در ادامه پولسازترین این ایده ها را به شما معرفی کردیم. فروشگاه سازهای اینترنتی زیادی وجود دارد که خدمات را به صورت رایگان ارائه می دهند. از خوب‌های این فروشگاه‌ها می‌توانیم به فروشگاه های openCart, magento, prestaShop, woocammerce اشاره کرد که در بین این فروشگاه‌ها ما به شما woocammerca را پیشنهاد می‌کنیم. اگر می‌خواهید سایتتان را با وردپرس راه اندازی کنید، می توانید در کمتر از یک دقیقه سایت وردپرسی‌تان را به فروشگاه خود تبدیل کنید. در این فروشگاه شما می توانید محصولات خود را اعم از محصولات فیزیکی یا تولید محتوا و دانلودی به صورت اینترنتی به تمام نقاط کشور بفروشید. در ادامه سعی می کنیم به طور کامل شما را با نحوه ساخت و فروش محصولات اینترنتی آشنا کنیم.

روش های کسب درآمد از طریق فروشگاه اینترنتی:

با سه روش معرفی شده زیر، می‌توان کسب و کار اینترنتی خود را از طریق راه اندازی فروشگاه اینترنتی، راه اندازی کرد. به سه مورد زیر توجه کنید.

 1. فروش محصولات فیزیکی به صورت کاملا اینترنتی
 2. فروش محصولات آموزشی و دانلودی
 3. همکاری در فروش و فروش محصولات دیگران
1- فروش محصولات فیزیکی در اینترنت: 

این روش به گونه‌ای است که محصولات فیزیکی را داخل سایت طراحی شده قرار می‌دهند و به صورت کاملا اینترنتی و آنلاین فروش می‌رسانند و از این طریق کسب درآمد می‌کنند. هر محصول فیزیکی که داشته باشید، قابل فروش هستند و فرقی ندارد چه چیزی است. با فروختن محصولات فیزیکی در اینترنت، قطعا از رقیبان خود جلو می‌زنید. توصیه ما به کسانی که محصولات فیزیکی برای فرپش دارند، این است که با طراحی یک سایت، محصولات خود را در آن جا به عرصه‌ی فروش بگذارید و سودهای روزانه بیشتری کسب کنید. محصولات فیزیکی که در اینترنت قابل فروش هستند و می‌توان درون سایت گذاشت، عبارت است از: لوازم جانبی موبایل و لپ تاپ، کیف و کفش، انواع لباس دخترانه و پسرانه، انواع لباس مردانه و زنانه، فروش لوازم تزیینی، فروش لوازم آشپزخانه، فروش کارهای دستی مثل تابلو نقاشی و…

2- فروش محصولات آموزشی و دانلودی در اینترنت:

در صورت نداشتن هیچ محصولی نیز می‌توان فروشگاه آنلاین خود را را‌ه انداری کرد و کسب وکار اینترنتی خود را آغاز نمود. برخلاف تصور افراد که محصولات مجازی را گرداننده کسب و کار مجازی می‌دانند، در صورت نداشتن هیچ محصول فیزیکی نیز می‌توان یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کرد‌. این روش به گونه‌ای است که در فروشگاه مجازی، به جای فروش محصولات فیزیکی، محصولات دانلودی و آموزشی  در معرض فروش گذاشته می‌شود. هر فردی که تخصص و مهارت خاصی در زمینه‌ای دارد، می‌تواند خیلی راحت آن‌ها را آموزس داده یا با ساحتن اپلیکیشن‌های مورد نیاز مخاطبان، آن‌ها را در فروشگاه آنلاین خود بگذارند و با فروش آن‌ها به درآمدهای بسیار بالایی دست پیدا کنند. افراد هر گونه مهارت و تخصص خود را در قالب محصولات دانلودی و آموزشی می‌توانند با طراحی سایت به فروش برسانند. برای مثال افرادی که کتاب‌های زیادی در زمینه قانون جذب مطالعه کردند، می‌توانند با تبدیل آن‌ کتاب‌ها به فایل صوتی، و قرار دادن آن در سایت، درآمد کسب کنند. یا افرادی که تخصص و مهارتی در زمینه زبان انگلیسی دارند، می‌توانند با ساخت فایل‌های آموزشی، فروشگاه آنلاین خود رت راه‌اندازی کنند و به درآمد زایی بپردازند. برای این شیوه، مهارت‌ها و تخصص‌های بسیاری می‌تواند انجام گیرد که ما به پولسازترین این ایده اشاره خواهیم کرد.

 • بهبود فردی 
 • قانون جذب
 • آموزش بدنسازی 
 • فروش و بازاریابی
 • دیجیتال مارکتینگ
 • ثروت
 • سرمایه گذاری
 • روانشناسی
 • کنکور (ساخت محصولات آموزشی در زمینه کنکور و نکات تستی مهم)
 • زبان انگلیسی
 • کار با نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ و…
 • مهارت های فردی مثل آموزش نقاشی و…
 • کسب و کار 
 • و…
حتما بخون  کسب درآمد با دیدن تبلیغات در اینترنت (معرفی 5 سایت)

شما می‌توانید به تخصص و مهارت خود یکی از این موارد را انتخاب کرده و در آن فعالیت کنید. در صورت نداشتن هیچ تخصصی، می‌توانید با توجه به علاقه خود یک مورد را انتخاب کرده و به یادگیری آن مورد بپردازید و آن را به دوره‌های آموزشی تبدیل کرده و سپس فروشگاه آنلاین خود را ایجاد کنید در آن به فروش برسانید. فروشگاه اینترنتی و آنلاین یکی از پولسازترین ایده‌های کسب و کار است که افراد زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند و درآمدهای بالایی را نیز کسب می‌کنند.

3- همکاری در فروش و فروش محصولات دیگران در اینترنت:

یکی از ایده‌های پولساز دیگر که مورد استفاده بسیاری از افراد است، همکاری در فروش و فروش محصولات دیگران است. این روش کسب و کار آنلاین که در ادامه به صورت مفصل آن اشاره شده است، به این صورت است که افراد با فروشندگان محصولات مذاکره می‌کنند تا محصولات آ‌ن‌ها را به صورت آنلاین به فروش برسانند و در ازای فروش هر محصول، پورسانت دریافت کنند‌. اولین قدم برای همکاری در فروش، راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات است. سپس مذاکره با تولیدکنندگان و فروشندگان است برای گرفتن پورسانت در ازای فروش هر محصول آن‌ها. در این صورت است که شما می توانید به درآمدهای میلیونی در روز دست یابید. در ادامه مقاله در مورد این مبحث بیشتر صحبت خواهد شد.

5- پنجمین شغل اینترنتی، خرید و  فروش دامنه

پنجمین شغل اینترنتی، خرید و  فروش دامنه

خرید و فروش دامنه از شغل‌های دیگر کسب و کار اینترنتی می‌باشد. خرید و فروش دامنه به این صورت است که دامنه را وقتی قیمت پایینی دارد، خریداری می‌کنند و وقتی قیمت بالاتری پیدا می‌کند، آن را به فروش می‌رسانند برای این کار می‌توان در سایت‌های حراج دامنه عضو شد و راحت‌تر به این کار پرداخت. این کار، نیاز به زمان و سرمایه دارد تا بتوان به سود رسی رسید. افراد بسیار زیادی هستند که با استفاده از خرید و فروش دامنه به درآمدهای بسیار بالایی دست‌ یافته‌اند؛ اما اگر به دنبال کسب و کار ثابتی هستید، ما این مورد را به شما توصیه نمی‌کنیم.

6- ششمین شغل اینترنتی وبلاگ نویسی تخصصی

وبلاگ نویسی تخصصی یکی دیگر از مشاغل اینترنتی است که با هزینه‌ کم قابل اجرا است. کسانی که به نوشتن علاقه دارند، می‌توانند در این شغل فعالیت کنند و با نوشتن موضوعات و مباحث خاص، یک وبلاگ برای خودشان ایجاد کنند و توسط آن درآمدهای بالایی را برای خود کسب کنند. خیلی از افراد تصور می‌کنند که برای طراحی یک وبلاگ حتما باید دانش‌های آن را آموخت ولی می‌توان به قطع گفت که برای وبلاگ نوشتن هیچ دانشی نیاز نیست و می‌توان خیلی راحت و ساده یک وبلاگ کاملا حرفه‌ای ایجاد کرد. کسانی که زمان خالی داشته باشند، می‌توانند با تایپ کردن درآمدهای بالایی را برای خود کسب کنند. برای وبلاگ نویسی یک سایت مورد نیاز است که بتوانید مطالب و موضوعات خود را در آن بنویسید. توجه کنید که نباید از سیستم‌های وبلاگ دهی مثل  blog.ir , blogfa  استفاده کنید. برای این که بتوانید از طریق وبلاگ نویسی درآمدی کسب کنید، باید بتوانید یک سایت راه‌اندازی کنید که قبلا در مورد آن صحبت شد. پس از راه‌اندازی سایت، برای این‌ که بتوانید ترافیک و تعداد بازدید سایتتان را افزایش بدهید، باید شروع به نوشتن کنید و درون سایتتان قرار دهید. اما به چه نحوی می‌توان از این طریق درآمد زایی کرد؟ برای این که بتوانید از این شیوه کسب درآمد کنید، باید تعداد بازدیدهای سایتتان را افزایش دهید و این کار با نوشتن مطالب و موضوعات خلاق و جذابی قابل امکان است‌. پس از این‌ که تعداد بازدیدهای سایت شما افزایش یافت، شرکت‌ها و برندهای مختلف به سراغ شما می‌آیند تا محصولات آن‌ها را تبلیغ کنید و به ازای این تبلیغات هزینه‌هایی دریافت می‌کنید که می‌تواند بسیار زیاد هم باشد.

7- هفتمین شغل اینترنتی طراحی قالب و افزونه وردپرس

هفتمین شغل اینترنتی طراحی قالب و افزونه وردپرس

طراحی قالب و پلاگین یکی دیگر از روش‌های پر درآمدی است که برنامه نویسان وب برای سایت‌های وردپرسی انجام می‌دهند. این ایده هیچ نیازی به سرمایه اولیه ندارد و برنامه نویسان وب می‌توانند خیلی راحت از طریق طراحی قالب و افزونه ورپرس به درآمدهای بسیار بالایی دست پیدا کنند. برخی از افراد هم هستند که طراحی‌های قالبی خود را در مارکت‌های ایرانی و خارجی قرار می‌دهند و به وسیله فروش آن‌ها درآمدهای دلاری کسب می‌کنند. این نوع کسب و کار اینترنتی را ما به افرادی توصیه می‌کنیم که زبان‌های برنامه نویسی وب را مثل css, html, php  به صورت کامل مسلط هستند؛ زیرا افراد در این روش افراد باید قالب و افزونه‌های حرفه‌ای ارائه کنند و بتوانند آن‌ها را در مارکت‌های ایرانی و خارجی به فروش برسانند. themeforest و codecanyon  از بهترین مارکت‌های خارجی به شمار می‌روند؛ اما فروش قالب و افزونه در آن برای ایرانی‌ها کار دشوار و سختی می‌باشد. اما در هر حال، افراد زیادی در ایران وجود دارند که با کدنویسی قالب و افزونه‌های وردپرسی آن‌ها را در این مارکت‌ها به فروش می‌رسانند. این روش را ما به افرادی توصیه می‌کنیم که علم‌های کدنویسی و برنامه‌نویسی را بلد هستند و به آن علاقه دارند. افرادی که از این ایده استفاده می‌کنند، باید زبان‌های برنامه ‌نویسی را به صورت کامل یاد بگیرند.  

8- هشتمین شغل اینترنتی سئو و بهینه سازی وب سایت

هشتمین شغل اینترنتی سئو و بهینه سازی وب سایت

سئو و بهینه سازی سایت، از دیگر مشاغل پر درآمد اینترنتی در ایران می‌باشد. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به خصوص گوگل را سئو seo می گویند. یعنی یک سئوکار باید کاری کند که سایت‌های مورد نظر خودش یا مشتریانش در نتایج اولیه و صفحه اول گوگل نشان داده شود. در صورت یادگیری اصول سئو و بهینه‌ سازی، می‌توانید به درآمدهای میلیونی برسید. سئو یک علم است که برای درآمد در آن رشته باید تخصص‌های مورد نیاز را به دست آورید و تمام فاکتورهای سئو را کامل یاد بگیرید. فرد سئوکار برای بهینه سازی سایت و سئو، ملزم نیست که علم کدنویسی را به صورت کامل بلد باشد و به صورت کاملا راحت می‌توان پروژه‌های سئو را انجام داد و درآمدهای آن که به خود سئوکار بستگی دارد، کسب کرد. برعکس علم برنامه نویسی، شما با یادگیری علم سئو و بهینه سازی سایت می‌توانید آینده خوبی را برای خودتان بسازید و آن را تضمین کنید. ولی برای یادگیری این شغل اینترنتی باید زمان بگذارید تا خیلی زود به یک متخصص سئو حرفه ای تبدیل شوید. تجربه حرف اول را در سئو می‌زند پس تجربه آن بهتر از یادگیری صرف آن است. یک سئوکار می‌تواند درآمدهای بالایی را از این کار دریافت کند. برای یادگیری علم سئو منابع بسیاری وجود دارد که به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌شود.

بهترین منابع یادگیری سئو به زبان انگلیسی:
 • moz.com
 • backlinko.com
 • searchengineland.com
 • searchenginejurnal.com

9- نهمین شغل اینترنتی  تدریس مجازی و برگزاری وبینار 

نهمین شغل اینترنتی  تدریس مجازی و برگزاری وبینار 

یکی دیگر از ایده‌های پولساز برای درآمدزایی، کسب درآمد از وبینار است. این ایده را بیشتر افرادی مورد استفاده قرار می‌دهند که به برگزاری کلاس‌های آنلاین و تدریس علاقه‌مند هستند. افرادی که تخصص و مهارتی در تدریس کردن دارند، می‌توانند این ایده را مورد استفاده قرار دهند. برای عملی ساختن این شیوه ابتدا باید تخصص و مهارت خود را شناسایی کنید که پر چه زمینه‌ای است و در چه موردی می‌خواهید کلاس‌هاس آنلاین تشکیل بدهید. پس از انتخاب زمینه و شناسایی تخصص خود،می‌توانید کلاس‌های مجازی تشکیل داده و به عنوان یک معلم مجازی و مدرس اینترنتی، شروع به کسب درآمد کنید. این کسب و کار آنلاین می‌تواند شما را به درآمدهای بسیار زیادی برساند. تنها موردی که برای شروع تدریس مجازی و برگزاری وبینار لازم است، تخصص و حرفه‌ای بودن در یک رشته است. در ادامه مقاله به روش‌ها و ایده‌های زیادی اشاره خواهد شد که به عنوان پولسازترین ایده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر تخصص که مهم‌ترین مورد در برگزاری کلاس آنلاین می‌باشد، باید یک سایت نیز طراحی گردد تا مخاطبانتان بتوانند شما را پیدا کنند. برای برگزار کردن کلاس‌های آنلاین و سمینارها می‌توان از پلتفرم‌های خارجی و ایرانی استفاده کرد که با یک سرچ ساده می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. در ادامه پولسازترین ایده‌ها برای برگزاری وبینار و کلاس آنلاین ذکر می‌شود که می‌توانید آن‌ها را با علایق و تخصص خود سنجیده و انتخاب کنید.

پولسازترین شغل ها برای برگزاری کلاس آنلاین و وبینار:

البته موضوعی که باید اضافه کنم اینه که فضای اینترنت یه منبع نامحدود برای کسب و کار هست و حتی ایده های عجیب غریب و شغل هایی که تا الان وجود نداشتن و شکل گرفتن. واسه همین هر شغلی که خیلی علاقه ی قلبی بهش دارید با صبر و یادگیری تخصص دیجیتال مارکتینگ موفق خواهید بود.

 • آموزش دروس کنکور
 • آموزش آشپزی
 • موفقیت
 • بهبود فردی
 • آرامش
 • قانون جذب
 • سرمایه گذاری
 • ارزهای دیجیتال
 • کسب ثروت
 • راه اندازی کسب و کار
 • فروش 
 • بازاریابی 
 • مذاکره 
 • و…

توجه داشته باشید که می‌توانید بر اساس علاقه خود یکی از ایده‌های معرفی شده را انتخاب کرده بررسی کنید و پس از مطالعه و یادگیری کامل، اقدام به برگزاری کلاس‌های آنلاین کنید.

10- دهمین شغل اینترنتی خرید و فروش سایت 

دهمین شغل اینترنتی خرید و فروش سایت 

خرید و فروش وب سایت، بکی دیگر از کسب و کارهای انلاین است. همانند فردی که یک خانه را به قیمت پایین‌تری می‌خرد و پس از تعمیر و بازسازی، ان را به قیمت بالاتری می‌فروشد‌، خرید و فروش سایت نیز این گونه است. شما یک سایت را در زمینه‌های مختلفی راه اندازی می‌کنید و پس از آماده سازی آن‌ها را در معرض فروش می‌گذارید. برای راه اندازی کردن این کار می‌توانید از سایت‌هایی که در flippa.com ثبت شده است، استفاده کنید و شروع به کار کنید. برای مثال، شما یک سایت فروشگاه اینترنتی راه اندازی می‌کنید و آن را به فردی که می‌خواهد یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کند، می‌فروشید و سایت را به او واگذار می‌کنید.‌ برای درآمدزایی از این ایده، باید کار کردن با سایت‌سازهایی مثل ورد ورس و افزونه‌های کاربردی را به صورت کامل  فرا بگیرید و برای رونق کسب و کارهایتان و جذب بیشتر مشتری، باید یک وب سایت برای خود طراحی کنید و سایت‌های تولید شده خود را در آن جا به عرصه فروش بگذارید تا مخاطبان به راحتی بتوانند خرید کنند. قابل ذکر است که خرید و فروش سایت با روش طراحی سایت، کاملا متفاوت می‌باشد. در طراحی سایت، افراد با توجه به سلیقه شخصی مشتریان سایت طراحی می‌کنند؛ اما در خرید و فروش سایت، افراد سایت را براساس سلیقه خود راه‌اندازی می‌کنند و سپس به کسانی که خواهان آن‌ها باشند، میفروشند.

11- یازدهمین شغل اینترنتی، نوشتن محتوای تبلیغاتی 

یازدهمین شغل اینترنتی، نوشتن محتوای تبلیغاتی 

از دیگر شغل‌های اینترنتی که این روزها خیلی  بازار داغی دارد، نوشتن محتوای تبلیغاتی است. این کار سود خیلی خیلی بالایی دارد،؛ زیرا افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند و کاملا این مهارت را بلد هستند،خیلی کم هستند‌. شما برای شروع این کار باید این مهارت را به طور کامل و اصولی یاد بگیرید و از این راه کلی درآمد داشته باشید. تبلیغ نویسی صفحه محصولات از اصلی‌ترین عامل فروش یک وب سایت می‌باشد. فروشگاه‌های اینترنتی که خیلی اصولی و با سطح حرفه‌ای ساخته بشوند، مسلما فروش بالایی خواهند داشت؛ اما وقتی فروشگاهی طراحی ضعیفی داشته باشد، نمی‌تواند فروش بالایی را تجربه کند. به این سبب افرادی در این حرفه موفق‌تر هستند که توانایی و علم دقیقی از این موضوع داشته باشند تا تبلیغات پرفروشی داشته باشند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که این مهارت فوق العاده کاربردی را یاد بگیرید تا از طریق تبلیغ نویسی صفحه محصولات برای دیگران کسب درآمد کنید. راه و روش‌های زیادی برای این شغل پرطرفدار و پولساز وجود دارد. دوره‌های آموزشی و کتاب‌های آموزشی زیادی در رابطه با یادگیری این  شغل وجود دارد که می‌توانید شرکت کرده و این مهارت پولساز را یاد بگیرید. هرچه شما حرفه‌ای‌تر باشید و علم بالایی در این زمینه داشته باشید، درآمد شما بالاتر خواهد رفت. درآمد شما رابطه مستقیم با میزان تخصص شما در این حرفه دارد. پس سعی کنید میزان تخصص خود را خیلی حرفه ای‌تر و دقیق‌تر کنید. در این کار، بازاریابی پورسانتی و بازاریابی اطلاعات محصول اصلی ترین مشتریان شما می باشند؛ زیرا این افراد به دنبال راه کارهای ممکن برای مراجعه به سایت شما و افزایش ثبت نام کنندگان در سایت می باشند. این مورد یکی از دیگر از مشاغل اینترنتی هست که به ازای نوشتن هر متن تبلیغاتی می‌توانید پول زیادی دریافت کنید و درآمد خوبی داشته باشید. امروز به دلیل گسترش کسب و کارهای اینترنتی در کشورمان افراد زیادی به دنبال افراد تبلیغ نویس هستند و به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما این مهارت را یاد بگیرید و با تلاش بیشتر و همت کاری، رزومه خود را تکمیل کنید و چند نمونه برای فروشگاه های مخصوص بفرستید. هرچه رزومه شما قوی‌تر باشد، پیشنهاد کاری زیادی دریافت خواهید کرد.

12- دوازدهمین شغل اینترنتی همکاری در فروش اینترنتی

 دوازدهمین شغل اینترنتی همکاری در فروش اینترنتی 

از راه‌های دیگر برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی که پولساز بوده و امروزه در دنیای مدرن مد شده است، سیستم همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ است. این سیستم زمینه را برای افرادی که قصد راه اندازی سایت فروش محصولات را دارند مهیا کرده است. این کار پیشنهاد مناسبی برای کسب درآمد می باشد که حتی بزرگترین فروشگاه های جهان و حتی ایران از این روش برای فروش محصولات خود استفاده می‌کنند. شما می توانید محصولات شرکت های دیگران را در فروشگاه اینترنتی خود به نمایش گذاشته و بفروشید و از فروش‌های خود پورسانت و درصد دریافت کنید. پیشنهاد ما برای شما در سیستم همکاری در فروش ،استفاده از محصولات دیجی کالا می باشد. شما می توانید وارد سایت دیجی کالا شده، در بخش ثبت نام در سیستم همکاری در فروش شرکت عضو شده و از محصولات این فروشگاه در سایت خود به فروش برسانید. شرکت دیجی کالا یک لینک اختصاصی به شما می‌دهد که شما بتوانید خرید را در اختیار مشتری قرار دهید و بعد از فروش هر محصول  از محصولات فروشگاه دیجی کالا، پورسانتتان به صورت اتوماتیک به پنل کاربری شما ارسال می‌گردد.

13- سیزدهمین شغل اینترنتی، درآمد از ارزهای دیجیتال

13- سیزدهمین شغل اینترنتی، درآمد از ارزهای دیجیتال

منظور از ارزهای دیجیتال یاCryptocurrency پول های دیجیتالی رمزنگاری شده بر اساس و پایه علم است. امروزه این شغل یا صنعت به قدری پیشرفت کرده است که می‌توان گفت ثروتمندترین افراد دنیا نیز توسط این شغل به جایگاه والای الان خود رسیدند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال کسب درآمدی میلیاردی هستید، حتما این شغل را دنبال کنید. اما لازمه این کار رسیدن به مهارت و علم و تخصص کافی در این زمینه است. شما باید بتوانید مهارت ترید کردن یا خرید و فروش ارز دیجیتال  را یاد بگیرید که از بهترین روش‌های درآمد زایی در ارزهای دیجیتالی می باشد. با این مدل کسب و کار پیشرفت فوق العاده ای در این زمینه خواهید داشت و به درآمد خیلی بالایی خواهید رسید. به زبان ساده وقتی شما ترید کردن را یاد گرفتید، می‌توانید نوسانات بازار را تحلیل کنید. به عنوان مثال در بهترین حالت ممکن یک ارز دیجیتال را خریداری کرده و در حالت افزایش قیمت آن ارز را بفروشید. معاملات ارز دیجیتالی سود خیلی بالایی دارد ولی معایبی هم دارد. از بزرگترین معایب این کار این است که افرادی که بدون هیچ اطلاعاتی و از روی وسوسه وارد این کار شده‌اند، ضررهای زیاد می‌کنند. پس توصیه می‌کنیم حتما اول مهارت‌های لازم را در این زمینه یاد بگیرید و بعد اقدام به خرید و فروش کنید و فعالیت در این کسب و کار را شروع کنید. این کار به مقداری سرمایه اولیه نیاز دارد و از بزرگترین مزیت های این کار، سود دلاری در این حرفه است که با توجه به بالا بودن قیمت دلار در ایران خیلی به صرفه و پردرآمد محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که باز هم متذکر شویم با این که این کار پولساز و شغل مطمئنی می باشد، اما باید به این توجه کنید که شما برای این کار باید نحوه ی ترید کردن را یاد بگیرید و اگر بدون هیچ مهارت خاصی وارد این کسب و کار شوید، امکان دارد تمامی سرمایه خود را از دست بدهید. این به آن دلیل است که نوسانات در ارزهای دیجیتالی و کریپتوکارنسی  بسیار بالاست و هرچه میزان نوسانات بیشتر باشد، نه تنها می توانید سود زیادی کنید، بلکه به همان اندازه هم می‌توانید ضرر کنید. پس حتما نحوه ترید کردن و تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتالی را کامل فرا بگیرید. پیشنهاد ما به شما این است که با سرمایه کم و یا سرمایه‌ای که با از دست دادنش هیچ اثرات مخرب و منفی در زندگی‌تان نداشته باشد، وارد این حرفه شوید؛ زیرا اگر با سرمایه بیشتر وارد این حرفه شوید، ممکن است تمامی پولتان را از دست بدهید. پس با سرمایه کم وارد شوید و نحوه ترید کردن را به صورت حرفه ای یاد بگیرید. وقتی به اندازه ای پیشرفت کردید که نوسانات بازار در اختیارتان قرار گرفت. می‌توانید از سرمایه بیشتر استفاده کنید.

جمع بندی

این مقاله در مورد مشاغل اینترنتی به صورت جامع صحبت کرده است که هر فردی می‌تواند متناسب با علاقه و تخصص خود یک یا چند مورد را انتخاب کرده و در آن مشغول به کار شود و درآمدهای ماهیانه بالایی را نصیب خود کند. حتی بدون تخصص و مهارت خاصی هم می‌توان کسب و کارهای آنلاین را راه‌ اندازی کرد؛ اما برای این که بتوانید محصولاتتان را به فروش برسانید، نیاز به نظم و توسعه و مهارت دارید. امروزه پیشرفت تکنولوژی، اینترنت و فضاهای مجازی را به مکانی برای کسب درآمد تبدیل کرده است که افراد بسیار زیادی توانسته‌اند از طریق آن به درآمدهای بالایی برسند. افرادی که می‌خواهند کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنند، می‌توانند از ایده‌های معرفی شده استفاده کنند و شغلی براس خود ایجاد کنند و توسط آن به درآمدهای بالایی برسند.

سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی چقدره؟

راه اندازی سایت تنها موردی است که باید برای راه اندازی کار اینترنتی روی آن سرمایه گذاری کرد. یعنی لازم است که شما برای شروع کسب و کار اینترنتیتان یک سایت برای خودتان طراحی کنید. برای راه اندازی کردن وب سایت نیز تهیه کردن یک هاست و دامنه الزامی است تا بتوانید سایت‌تان را راه‌اندازی کنید.

چه تجهیزاتی برای کسب و کار اینترنتی نیاز است؟

اینترنت، کامپیوتر یا لپ‌تاپ و سایت، از موارد الزامی هستند که برای راه‌ اندازی یک کسب و کار انلاین الزامی هستند.

میزان درآمد کسب و کار اینترنتی چقدره؟

میزان درآمد کسب و کارهای اینترنتی به خود اشخاص بستگی دارد. اما با کار کردن اصولی در یک ایده مناسب و راه اندازی یک وب سایت برای شروع فعالیت، می‌توان بعد  از گذشت چندین ماه به درآمدهای میلیونی دست پیدا کرد.

چقدر طول میکشه به درآمد برسیم؟

کسب درآمد در شغل‌های اینترنتی، بستگی به مدت زمان فعالیت خود افراد دارد که روزانه چه مدتی را برای آن کار صرف کنند. ولی در حالت کلی، پس از فعالیت به مدت شش ماه به صورت اصولی، می‌توان درآمدهای میلیونی به دست آورد. در صورتی که روزانه چند ساعت را برای فعالیت در یک حیطه گذاشت، پس از گذشت حداقل دو سال قطعا  درآمدهای میلیونی را می‌توان کسب کرد.

آیا برای کسب و کار اینترنتی نیاز به سایت است؟

تمام کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند، حتما باید برای خود یک سایت طراحی کنند. روزانه هزاران نفر از طریق سایت می‌توانند با کسب و کار شما آشنا شوند بدون این که حتی هزینه‌ای برای تبلیغات پرداخت کنید.
 پس داشتن سایت یک فرصت بسیار عالی برای افرادی است که هیچ سرمایه برای راه اندازی کار اینترنتی ندارد. مطمئن باشید اگر اصولی سایتتان را راه اندازی کنید و سایتتان در نتایج اول گوگل دیده شود روزانه هزاران نفر با کسب و کارتان آشنا می‌شود و با اعتماد سازی روی کسب و کارتان می توانید کاری کنید که بسیاری از این افراد از محصولات و خدماتی که دارید استفاده کنند. پس اگر واقعاً قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارید باید به فکر راه اندازی و ساخت سایت باشید.

حتما بخون  کسب درآمد اینترنتی از سایت‌های خارجی در ایران (6 روش 100% موفق)
چرا باید به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشیم؟

راه اندازی کسب و کار اینترنتی یک فرصت و یک موقعیت پولساز برای درآمدزایی از اینترنت است. برای راه اندازی هر کسب و کار سنتی و فیزیکی ممکن است نیاز به ده ها میلیون تومان و صدها میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز باشد. راه اندازی کسب و کار اینترنتی به هیچ سرمایه اولیه نیاز ندارد جز طراحی سایت. کسب و کار اینترنتی به گونه‌ای است که حتی بدون محصولات فیزیکی نیز می‌توان از طریق آن کسب درآمد کرد و افرادی که دارای هیچ محصول فیزیکی برای فروش ندارند، می‌توانند از این فرصت ایده‌ال استفاده کرده و به کسب درآمد بپردازند. این کسب در آمد کردن و فعالیت در آن حوزه نیز منحصر به هیچ سن سالی نمی‌باشد و همه می‌توانند در آن حوزه فعالیت کنند.

ایده های شغل اینترنتی در ایران

اپلیکیشن ساز

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه اپلیکیشن سازها

اپتو
سامانه آنلاین برای ساخت و مدیریت اپلیکیشن‌های موبایل

مستر تو اپ
پلتفرم طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

پازلی
نرم‌افزار طراحی اپلیکیشن موبایل
 
اپ ساز
اپلیکیشن ساز آنلاین، برای طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل
 
 

اخبار و فناوری

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه فناوری
زومیت
مرجع اخبار و مقالات تکنولوژی و فناوری
دیجیاتو
مرجع اخبار فناوری و رویدادهای حوزه تکنولوژی
زومجی
مجله اینترنتی حوزه فناوری
ترنجی
وبگاهی در زمینه فناوری
 

استخدام و کاریابی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه استخدام و کاریابی
جابینجا
پلتفرم معرفی فرصت های شغلی به جویندگان کار و یا جویندگان کار به شرکت‌ها و استارتاپ ها
جاب ویژن
بستری برای کاریابی و پیشنهاد دهنده فرصت‌های شغلی مناسب با در نظر گرفتن توانمندی‌ها
کاربانک
بانک اطلاعاتی جامعی از رزومه‌ها و فرصت‌های شغلی
رزومه ساز
رزومه ساز آنلاین فارسی و انگلیسی
 

اشتراک ایده و نظرات

شغل اینترنتی بر پایه نظردهی و کامنت
نت نظر
بانک اطلاعات کسب و کارها و تبادل نظر درباره آن‌ها
 
بوسترلند
بازاری برای فروش آنلاین محصولات منحصربه‌فرد و خرده‌فروشی
 
همسا
شبکه اجتماعی اشتراک گذاری ایده ها و نظرات و مسئله ها
 
راهت
پلت فرم اشتراک گذاری نظر
 

املاک

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه املاک
آی هوم
سامانه جست‌وجوی املاک
 
ایران فایل
موتور جستجوی املاک و مستغلات برای رهن و اجاره مسکن و خرید و فروش آپارتمان
 
آلونک
پلتفرم رهن، اجاره، خرید و فروش خانه و آپارتمان
 
اسکانو
وب‌سایت اخبار مسکن، دکوراسیون داخلی و جستجوی هوشمند ملک
 

آرایشی و بهداشتی

شغل اینترنتی بر پایه لوازم آرایشی و بهداشتی
موتن رو
فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی
 
خانومی
فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی
 
میسلند
فروشگاه لوازم آرایشی‌ و مراقبتی
 
روبان
فروشگاه آنلاین لوازم آرایشی و بهداشتی
 

آموزش مجازی

شغل اینترنتی بر پایه آموزش مجازی
فرادرس
سامانه ارائه‌ دهنده محتوای آموزشی به صورت آنلاین برای فارسی
 
فرانش
وب‌سایت آموزش آنلاین که به صورت بستر آموزشی عمل می‌کند
 
دانشجویار
پلتفرم ارائه ویدئوی آموزشی
 
مکتب خونه
رسانه دیجیتال آموزش مجازی
 

بازاریابی محتوایی

شغل اینترنتی بر پایه بازاریابی محتوایی
فرامحتوا
پلتفرمی در راستای تدوین استراتژی، تولید، بهینه‌سازی کانال‌های انتشار و حسابرسی محتوا
گراف
بازاریابی محتوایی و تولید محتوا
کانتنت وان
سایت سفارش آنلاین محتوا برای کسب و کارها و کاربران شبکه های اجتماعی
محتوای خوب
سامانه تولید و بازاریابی محتوا بر اساس کلمات کلیدی پیشنهادی کاربر
 

بازی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه بازی
کوئیز آف کینگز
بازی آنلاین در سبک رقابتی و معمایی
 
اسم فامیل
سامانه بازی اسم فامیل به صورت آنلاین
 
بازیتک
بستر ارائه سرویس های مرتبط با صنعت بازی در قالب شبکه اجتماعی
 
فوتبال فانتزی
بازی فوتبال اندرویدی
 

برنامه ریزی درسی

3 گام
مرکز مشاوره و برنامه ریزی آزمون های کارشناسی ارشد و کنکور سراسری
 
قبولی
نرم افزار ارائه خدمات و محتوای آموزشی برای کنکور
 
علم نوین
مرجع آموزش روش های مطالعه و تند خوانی
 

بیمه

شغل اینترنتی بر پایه بیمه

بیدبرگ
سامانه ارائه دهنده خدمات مشاوره بیمه، مالیات و امور حقوقی

بیمیتو
وب‌سایت و اپلیکیشن مقایسه، خرید و مدیریت آنلاین بیمه

بیمه بازار
سامانه مقایسه نرخ بیمه شرکت‌های مختلف بیمه، دریافت مشاوره و خرید آنلاین بیمه

وبیمه
سامانه استعلام، مقایسه، خرید و فروش آنلاین بیمه

پادکست صوتی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه پادکست صوتی
Flat concept of podcasting vector, Internet digital recording, online broadcasting illustrated banner. Headphones and microphone promotion for radio record or studio. Creative dance music concept

نوار
سامانه تولید و توزیع دیجیتالی کتاب های صوتی
شنوتو
بستر نرم افزاری برای انتشار پادکست و کتابهای صوتی در محیط وب و موبایل
سبکتو
پلتفرم تولید میکروکتاب و ارائه آن بصورت نوشتاری و صوتی
ناملیک
پلتفرم تبدیل اخبار و مقالات به پادکست های صوتی جهت استفاده کسب و کارها

پرینت سه بعدی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه پرینت سه بعدی

3DFast
خدمات آنلاین پرینت سه بعدی و فروشگاه محصولات سه بعدی
مستر تری دی
پلتفرم سفارش آنلاین پرینت سه بعدی
آیدیزاین
سازنده پرینتر سه بعدی و ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی صنعتی

پوش نوتیفیکیشن

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه نوتیفیکیشن

پوشه
سامانه ارسال اعلان پوش نوتیفیکیشن و دریافت آمار مربوط به اپلیکیشن
چشمک
پنل ارسال پوش نوتیفیکیشن آنالیتیکس
پوش نامه
سامانه ارسال پوش نوتیفیکیشن
بفرست
سرویس ارسال پوش نوتیفیکشن

پیک موتوری

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه پیک موتوری

الوپیک
اپلیکیشن درخواست پیک موتوری برای جابجایی یا ارسال مرسوله
حملو
اپلیکیشن درخواست پیک موتوری
پیکاپ
سرویس آنلاین ارسال کالا بوسیله پیک موتوری
موتونت
خدمات حمل و نقل پیک موتوری آنلاین

تاکسی اینترنتی

شغل اینترنتی بر پایه تاکسی اینترنتی

اسنپ
اپلیکیشن درخواست تاکسی، موتور و ارسال مرسوله‌ها
تپسی
سامانه هوشمند درخواست تاکسی
کاروانرو
سیستم به اشتراک‌گذاری صندلی‌های خالی خودرو
تاچسی
سامانه سیستم حمل و نقل درون شهری

تامین مالی و جمع سپاری

دونیت
پلتفرم تامین مالی جمعی
فاندوران
بستر تامین مالی جمعی
حامی جو
پلتفرم جمع‌سپاری طرح‌های هنری و فرهنگی
مهربانه
تامین مالی جمعی برای امور خیریه با هدف توانمندسازی

تبلیغات

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه تبلیغات

یکتانت
پلتفرم مدیریت کمپین های تبلیغاتی
ای نتورک
سامانه ارائه دهنده انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ
حامی مارکتینگ
سامانه ارائه دهنده خدمات مارکتینگ، طراحی سایت، تولید محتوا و …
ادنگاه
پلتفرم تحت وب مدیریت تبلیغات

تجارت و سرمایه گذاری

شغل اینترنتی بر پایه تجارت و سرمایه گذاری

سهام یاب
شبکه اجتماعی و اطلاع رسانی بورس ایران
نهایت نگر
پلتفرم ارائه دهنده خدمات مالی مانند معامله در بازارهای بورس، سبدگردانی، مشاوره سرمایه گذاری و…
صد تحلیل
سامانه معرفی و رتبه بندی تحلیلگران بورس
کوانت کن
پلتفرم الگوریتم تریدینگ در بازار سهام و بدهی

تخفیف گروهی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه تخفیف گروهی

نت برگ
تخفیف گروهی
تخفیفان
بستر تخفیف و خرید گروهی
عصرویرا
سامانه ارائه دهنده خدمات مختلف تحت یک پورتال و یکپارچه با کیف پول الکترونیکی
دایابرگ
فروشگاه اینترنتی و تخفیفی

تماشای آنلاین

شغل اینترنتی بر پایه تماشای آنلاین

تلوبیون
سامانه پخش زنده و آرشیو برنامه‌های صدا و سیما بر بستر وب‌سایت و موبایل اپلیکیشن
فیلیمو
پلتفرم پخش آنلاین فیلم و سریال
نماوا
سرویس پخش آنلاین فیلم‌، سریال‌، مستند‌ و انیمیشن‌‌های ایرانی و خارجی

تناسب اندام

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه تناسب اندام

تن ورز
سامانه ارائه برنامه تمرین بدنسازی و رژیم غذایی آنلاین به همراه فروش کالاهای مربوطه
فیت شیپ
پلتفرم ارائه دهنده راهکارهای هوشمند برای سبک زندگی سالم
دکتر بادی
سامانه ارائه دهنده برنامه غذایی و ورزشی برای تناسب اندام
سوشال فیت
شبکه اجتماعی فیتنس

حیوانات

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه حیوانات

بدوپت
پت شاپ آنلاین
پرنده بان
سامانه آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه پرندگان زینتی و آزاد
پتیا
شناسایی نزدیک ترین پت شاپ ها

خبر

شغل اینترنتی بر پایه اخبار

اخبار رسمی
پلتفرم ارتباط رسانه‌ای و سامانه آنلاین اجرای کمپین‌های رسانه‌ای
خبریو
سامانه پایش و پردازش اخبار
تیتر
سامانه دسترسی و مطالعه تمامی نشریات روز و بایگانی آن‌ها
بولتن
سامانه پایشگر و تحلیلگر وب و جمع آوری و تحلیل مطالب از سطح اینترنت

خدمات آموزشی

استاد بانک
سامانه انتخاب آنلاین معلم خصوصی
تیزلند
سامانه ارائه محتوای مورد نیاز دانش آموزان مقاطع ششم تا یازدهم
استاد سلام
بستر آنلاین معرفی خدمات آموزشی
یونش
پلتفرم تعاملی مدیریت یادگیری

خدمات پرداخت

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه خدمات پرداخت

آسان پرداخت
ارائه دهنده‌ی خدمات آنلاین و دستگاه‌های پرداخت
هفت هشتاد مربع
پلتفرم ارائه خدمات پرداخت بر بستر موبایل با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب
جیرینگ
سامانه ارائه خدمات مالی و پرداخت بر بستر تلفن همراه برای مشترکین همراه اول
کیف پی
کیف پول اینترنتی با امکان خرید تخفیف دار از فروشگاه های طرف قرارداد

خدمات پزشکی

دکتر ساینا
سامانه جستجوی پزشکان و گرفتن نوبت و مشاوره آنلاین
نوبت دات آی آر
نوبت دهی آنلاین پزشکان ایران
درمانکده
پلتفرم آرشیو اطلاعات مراکز درمانی و داروخانه ها و سیستم نوبت‌دهی اینترنتی

خدمات حقوقی

شغل اینترنتی بر پایه خدمات حقوقی

وینداد
پلتفرم خدمات حقوقی آنلاین برای کسب و کار ها
مشاوره دات نت
پلتفرم ارائه مشاوره و خدمات حقوقی
دادسان
سامانه درخواست آنلاین خدمات حقوقی و جستجوی وکلا
آی خدمت
سامانه ارائه‌ دهنده خدمات مشاوره آنلاین در حوزه وکالت و حقوق

خدمات رویدادها

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه خدمات رویدادها

ایوند
سامانه آنلاین ثبت‌نام رویداد
ایونت سنتر
سامانه ایجاد، مدیریت، جستجو، اشتراک گذاری و ثبت نام آنلاین رویدادها
ایونت باکس
پلتفرم آنلاین ثبت نام رویداد
لحظه نگار
سرویس پخش زنده اینترنتی

خدمات سازمانی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه خدمات سازمانی

تسکولو
پلتفرم مدیریت پروژه
رایچت
پلتفرم گفتگوی آنلاین و ارتباط با مشتریان و تحلیل شناخت رفتار کاربر
اس دیتا
سامانه توسعه خدمات پژوهشی داده محور با محوریت آی تی و تحلیل آنلاین داده‌ها
پرس لاین
پلتفرم ایجاد پرسش نامه و انجام تحقیق و نظرسنجی به کمک آن

خدمات شبکه های اجتماعی

تولگرام
ابزار مدیریت کانال‌ها و تبلیغات در شبکه‌های مجازی
موبودید
سامانه تبلیغ در کانال‌های فعال و پر مخاطب تلگرام فارسی و اینستاگرام
رونگار
ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی
سونت اینفو
مجله تخصصی شبکه های اجتماعی

خدمات عمومی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه خدمات عمومی

اسپارد
اپلیکیشن ارائه خدمات نظافت
آچاره
وبسایت و اپلیکیشن درخواست خدمات عمومی
سلام ساختمان
پلتفرم ارائه خدمات فنی ساختمان
هوم سرویز
سامانه درخواست خدمات نظافتی، فنی و ساختمانی

خدمات مشتریان

شغل اینترنتی بر پایه خدمات مشتریان

ریتین
پلتفرم یکپارچه گفتگوی آنلاین، تجزیه و تحلیل و ارتباط با مشتری
بلفی کارت
پلتفرم مدیریت برنامه

خدمات موبایلی

شغل اینترنتی بر پایه خدمات موبایلی

آی فیکس
بستری برای انجام تعمیرات موبایل در محل
پی سی دکی
سامانه تعمیرات موبایل، کامپیوتر و تجهیزات جانبی در مکان و زمان مورد نظر مشتری
امداد موبایل
فروشگاه لوازم یدکی، جانبی و ابزار تعمیرات موبایل
آرنا
بسترآنلاین درخواست تعمیرات موبایل و کامیپوتر

خرید آنلاین نان

شغل اینترنتی بر پایه خرید نان

تنور
اپلیکیشن سفارش آنلاین نان و شیرینی
آی نون
اپلیکیشن سفارش آنلاین نان
سفره
پلتفرم سفارش آنلاین مواد غذایی

خرید خارجی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه خرید از کشورهای خارجی

مالتینا
فروشگاه آنلاین با امکان خرید محصولات عرضه شده بر روی وبسایت آمازون
چارسوق
بستر خرید از فروشگاه‌های بین المللی
گروه لک لک
وبسایت خرید از فروشگاه‌های خارجی
فیزا
پلتفرم خرید دست اول از کل اجناس برندهای خارجی بدون واسطه

خرید و فروش کالا

شغل اینترنتی بر پایه خرید و فروش کالا

دیوار
پلتفرم آنلاین نیازمندی‌ها
شیپور
پلتفرم نیازمندی های آنلاین با هدف ارتباط برقرار کردن بین خریدار و فروشنده وسایل نو و دست دوم
ایسام
مارکت پلیسی برای خرید و فروش کالاهای نو و دست دوم به حالت مزایده ای
ویترین نت
پلتفرم ارتباط خریداران و فروشندگان

خشکشویی آنلاین

شغل اینترنتی بر پایه خشکشویی آنلاین

واش ماش
سامانه آنلاین درخواست خدمات خشکشویی
زودشور
سامانه آنلاین درخواست خدمات خشکشویی
پاکپوش
سامانه ارائه دهنده خدمات خشکشویی آنلاین در تهران
واش لین
سامانه ارائه خدمات خشکشویی در محل مشتریان

خودرو

شغل اینترنتی بر پایه خودرو

یدک یار
فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
باما
سامانه جستجو و خرید و فروش خودرو
خودرو بانک
بستر تعاملی خرید و فروش خودروها
همراه مکانیک
سامانه ارائه دهنده خدمات خودرو در محل

درگاه پرداخت

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه درگاه پرداخت اینترنتی

زرین پال
سامانه ارائه راه‌کارها و خدمات پرداخت آنلاین
پی دات آی آر
درگاه پرداخت و کیف پول
آرین پال
پلتفرم ارائه دهنده درگاه و پایانه های پرداخت
آقای پرداخت
پلتفرم ایجاد و مدیریت درگاه پرداخت شخصی

دفتر مجازی

دفتر شما
سامانه ارائه خدمات دفتر کار مجازی و مرکز تماس آنلاین
دفتر کار همراه
سامانه ارائه دهنده امکانات دفتری از قبیل تلفن، فکس، سانترال، پیام گیر صوتی و …
تلوبال
سامانه توسعه راهکار یکپارچه مرکز تماس و سانترال تحت وب

زبان خارجی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه زبان خارجی

ترجمیار
دستیار مترجم بومی و هوشمند
دیپ انگلیش
فروشگاه محتوای آموزشی زبان انگلیسی و ارائه خدمات ترجمه
اتیچر
سامانه آموزش زبان از طریق شبکه‌ای از معلمین زبان در داخل و خارج کشور

راهنمای شهری و گردشگری

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه راهنمای شهری و گردشگری

همگردی
سایت گردشگری و رزرو بلیط
کجارو
مجله گردشگری و سرویس رزرو بلیط، هتل و محل اقامت
دانرو
بانک اطلاعات کسب و کارها، رویدادها، تخفیف‌ها و جشنواره‌ها
کارناوال
مجله گردشگری متمرکز بر جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری ایران

رزرو بلیت مسافرتی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه رزرو بلیت سفر

علی بابا
وبسایت خرید اینترنتی بلیط هواپیما و قطار
فلایتیو
سامانه خرید و رزرو آنلاین بلیط هواپیما، قطار و هتل
زورق
سامانه هوشمند رزرو بلیط هواپیما و هتل و ارائه دهنده محتوای گردشگری

رزرو محل اقامت

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه رزرو هتل و اقامت

اسنپ تریپ
سامانه رزرو آنلاین هتل
جاباما
سامانه رزرواسیون آنلاین هتل های ایران و جهان
سفرمی
سامانه خرید بلیط هواپیما، قطار و رزرو هتل

روانشناسی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه روانشناسی

میلوژی
مجموعه‌ای از آزمون‌ها و چالش‌های خود شناسی
فول فکر
سرویس مشاوره روانشناسی آنلاین
گفتاره
وبسایت مشاوره آنلاین با روانشناسان
مشاوره باما
پلتفرم مشاوره خانواده و ازدواج

سامنه همکاری فروش

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه سامانه همکاری در فروش

تیزفایل
سرویس آپلود و اشتراک گذاری فایل
میهن همکار
سیستم همکاری در فروش برای خرید و فروش فایل
استوک فوتو
سامانه خرید و فروش عکس و فایل‌های گرافیکی

سرویس ویدئویی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه سرویس ویدئو

آپارات
سرویس اشتراک گذاری ویدئو
نماشا
سرویس اشتراک گذاری محتوای ویدئویی
تماشا
سرویس اشتراک‌گذاری رایگان ویدیو با امکان ارائه ویدیوهای 360 درجه

سوپر مارکت آنلاین

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه

اُکالا
سوپرمارکت آنلاین
بیار
بستری برای خرید و فروش توسط خرده فروش‌ها
هایپر یک
فروشگاه آنلاین با امکان ارائه ی اطلاعات مفید، جامع و دسته بندی شده از هر محصول
تزول
سامانه خرید مواد غذایی از نزدیک‌ترین سوپرمارکت‌ها

سینما و تئاتر

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه سینما و تئاتر

سینما تیکت
وبسایت رزرو آنلاین بلیت در سینما و اطلاع‌رسانی اخبار و برنامه نمایش فیلم‌ها
تیوال
شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ به همراه ارائه اطلاعات اختصاصی و رزرو بلیت تئاتر و سینما و کنسر
سلام سینما
مجله آنلاین فیلم و سینما
تیکت
سامانه خرید آنلاین بلیت رویدادهای فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی

شبکه اجتماعی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه شبکه اجتماعی

کمدا
شبکه اجتماعی خرید و فروش محصولات
باسلام
شبکه اجتماعی خرید و فروش محصولات
پاتوق
اپلیکیشن شبکه‌ اجتماعی و پیام‌رسان
ساختمان یار
اپلیکیشن ارتباطی اهالی صنعت ساختمان

صنایع دستی و هنری

شغل اینترنتی بر پایه صنایع دستی و هنری

ساختنی
آموزشگاه آنلاین یادگیری هنرهای مختلف
هنری
فروش آنلاین صنایع دستی و مواد اولیه
بازآرتچه
بازار آنلاین خرید و فروش محصولات دست ساز هنری
چارق
بازار آنلاین خرید و فروش محصولات دست‌ساز هنری و آموزش ساخت آن‌ها

طب سنتی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه طب سنتی

طبایع
مرجع طب سنتی ایران
نارین گل
فروشگاه اینترنتی محصولات گیاهی و ارگانیک
دکتر مزاج
اپلیکیشن مزاج سنجی آنلاین
بوعلی دارو
سایت بوعلی مرجع جامع اطلاع رسانی در مورد طب سنتی ایرانی می باشد

عکاسی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه عکاسی

رنگیتر
بازاری دوطرفه برای خرید، فروش و سفارش تصاویر
کادرو
خدمات عکس برداری حرفه‌ای در محل
پیکچاپ
سامانه چاپ عکس های گالری تلفن همراه و اینستاگرام در ابعاد و اشکال مورد نظر
عکاس
بستر تعامل آنلاین آتلیه داران، عکاسان، تصویربرداران، لوکیشن داران و فروشندگان تجهیزات مربوطه
پیکسام
پلتفرم آنلاین خرید و فروش عکسهای رویدادهای فناورانه

عمده فروشی

شغل اینترنتی بر پایه عمده فروشی

فارسی نیک
مارکت پلیسی برای خرید و فروش عمده مواد غذایی
سندس شاپ
پلتفرم عمده و تک فروشی آنلاین
عمدکس
پلتفرم عمده فروشی آنلاین
عمده بازار
فروش عمده محصولات غذایی

غذا

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه غذا

اسنپ فود
سامانه سفارش آنلاین غذا
مامان پز
پلتفرم آنلاین سفارش غذا و محصولات خوراکی خانگی
سرآشپز پاپیون
ارائه محتوای آشپزی در قالب شبکه اجتماعی آشپزی

کافی شاپ

شغل اینترنتی بر پایه کافی شاپ

آیکافی
رسانه خبری،‌ تحلیلی و آموزشی صنعت قهوه و کافه
کافه یاب
مرجع معرفی و اطلاع‌رسانی کافه‌های ایران
بامارو
سامانه ارسال صبحانه و عصرانه
کورتادو
نرم افزار مدیریت کافه

کشاورزی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه کشاورزی

کشاورزی آنلاین
فروش آنلاین نهاده های کشاورزی و پذیرش آگهی کلیه محصولات و خدمات مربوطه
کشمون
بازار خرید زعفران به طور مستقیم از کشاورزان
اسمارت بین
سامانه کنترل هوشمند وضعیت آب و هوای گلخانه و فضای سبز
باباپسته
خرید و فروش عمده پسته

گرافیک و چاپ

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه گرافیک و چاپ

نیک پرینت
خدمات آنلاین چاپ و گرافیک
آی آر چاپ
پلتفرم طراحی و چاپ آنلاین
چاپچی
سرویس چاپ طرح‌های اختصاصی

فروشگاه اینترنتی

شغل اینترنتی بر پایه فروشگاه اینترنتی

دیجی کالا
مرجع تخصصی نقد و بررسی و فروش اینترنتی کالا
ایمالز
سرویس جمع آوری کننده اطلاعات کالا از وبسایت‌ها
زنبیل
فروشگاه اینترنتی
بانه کالا
وبسایت خرید لوازم خانگی ، محصولات دیجیتال و لوازم شخصی بصورت مستقیم از شهر تجاری بانه

فروش ماهی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه فروش ماهی

ماهی دریا
فروشگاه آنلاین انواع ماهی و میگو
آنلاین ماهی
فروش و عرضه آنلاین محصولات غذایی دریایی
کالاماهی
فروشگاه آنلاین لوازم آکواریومی کالاماهی

فریلنسرینگ

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه فریلنسری

پونیشا
وبسایت برون سپاری پروژه ها
انجام میدم
بازار کار آنلاین و بستر برون سپاری
پارس کدرز
بستر اعلام درخواست برون سپاری

کالای دیجیتال

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه کالای دیجیتال

جانبی
مرجع تخصصی فروش لوازم جانبی برای تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ، دوربین و کنسول بازی
مقداد آی تی
پلتفرم فروش عمده قطعات کامپیوتر، لپ تاپ و موبایل
آل دیجیتال
پلتفرم بررسی و تامين کالاهای ديجيتال و لوازم جانبی آن‌ها

کتاب

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه کتاب

فیدیبو
بستری برای مطالعه کتاب الکترونیک و صوتی بر روی موبایل، تبلت و رایانه شخصی
طاقچه
فروشگاه کتاب، کتاب صوتی، مجلات و روزنامه‌های الکترونیک
بانک کتاب پایتخت
پلتفرم خرید کتاب و دی وی دی های آموزشی و کمک آموزشی

مادر و کودک

شغل اینترنتی بر پایه مادر و کودک

نی نی سایت
مرجع تبادل نظر و مقالات و مطالب آموزشی با محوریت مادران و نوزادان و خانواده
نی نی بان
سامانه آگاهی بخشی به والدین در مسیر بچه دار شدن
مادرشو
سرویس اطلاع رسانی پیش از بارداری تا پس از زایمان
گهواره
همراه والدین در بارداری، زایمان و مراقبت از نوزاد

مارکتهای موبایلی

شغل اینترنتی بر پایه مارکت های موبایلی

کافه بازار
فروشگاه برنامه‌های اندرویدی
مایکت
بازار اندرویدی
سیبچه
ارائه دهنده نرم افزارهای مخصوص دستگاه‌های اپل
پلازا
پلتفرمی برای تولید کنندگان جهت فروش بدون واسطه محصولات خود

مجله سبک و زندگی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه مجله سبک و زندگی

روزیاتو
رسانه‌ای برای بهبود سبک زندگی با نیم‌نگاهی به‌دنیای سرگرمی
چگونه ها
پلتفرم ارائه راهکار انجام کارهای روزمره در قالب یک مجله
صورتی ها
مجله سبک زندگی برای مادران و دختران
بازیاتو
سامانه معرفی و بررسی بازی های موبایلی

مدیریت مالی

شغل اینترنتی بر پایه مدیریت مالی

فاکتور کن
سرویس ابری برای انجام تمامی امور حسابداری، انبارداری و فاکتور نویسی
حسابیت
سرویس فاکتور و درگاه پرداخت آنلاین
نیو
کیف پول شخصی برای مدیریت امور مالی
استورم
سامانه نرم افزار حسابداری آنلاین مخصوص کسب وکارهای کوچک
کسبه
توسعه نرم‌افزارهای مالی و حسابداری برای پلتفرم‌های مختلف، به ویژه اندروید و ویندو

مد و لباس

شغل اینترنتی بر پایه مد و لباس

دیجی استایل
فروشگاه آنلاین انواع لباس، کیف، کفش و محصولات آرایشی و بهداشتی
مدیسه
فروشگاه تخصصی مد و لباس
شیکسون
سایت تخصصی مد و خرید آنلاین پوشاک و جواهرات
بوتیک
سامانه جستجوگر لباس از محصولات فروشگاه های فيزيكی و آنلاين
بانی مد
فروشگاه اینترنتی با تمرکز بر لباس و محصولات زیبایی و سلامت

مدیریت ساختمان

شغل اینترنتی بر پایه مدیریت ساختمان

شارژمان
سرویسی مبتنی بر وب و موبایل برای مدیریت هزینه‌ها و شارژ ساختمان
سامون
سامانه مدیریت و نگهداری ساختمان
سپتک
پلتفرم تولیدکننده گجت های خانه هوشمند و اینترنت اشیا

مذهبی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه مذهب

عطشان
سامانه ای در راستای پیشنهاد نزدیک ترین اماکن مذهبی و یا مراسم های مذهبی به کاربر

نرم افزار جامع التفاسیر نور
جستجوی پیشرفته در ترجمه قرآن به 13 زبان

معماری و دکوراسیون

شغل اینترنتی بر پایه

چیدانه
پلی بین صاحبان کسب و‌ کارها در حوزه دکوراسیون و طراحی منزل با مشتریان
معماریال
سرویس اینترنتی ارائه خدمات معماری و دکوراسیون داخلی
خوگر
پلتفرمی در حوزه خرید مبلمان، دکوراسیون و معماری داخلی
یومی خانه
شبکه اجتماعی دکوراسیون و معماری
دکورانه
سامانه ای در زمینه طراحی دکوراسیون و مرجعی برای دکوراسیون

مقایسه و نقد

قیمت یاب
پلتفرم مقایسه قیمت انواع گوشی موبایل، تبلت، خدمات بانکی و سرویس‌های اینترنت
اوستا
پلتفرم نقد و بررسی خدمات و محصولات
رده
سامانه مقایسه و بررسی خدمات بانک‌ها
تلینا
سامانه ارائه دهنده سرویس های مبتنی بر ارزش افزوده

موسیقی

بیپ تونز
سامانه آرشیو آثار موسیقی فارسی با امکان جستجو
مای ریتم
مجموعه بیوگرافی، آثار، عکس‌ها و اخبار مرتبط با هنرمندان موسیقی
بلندگو
مرجع خرید آلبوم های اورجینال
نواک
آرشیو آنلاین آهنگ و آلبوم

میوه

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه میوه

بازرگام
سامانه فروش کلی و جزئی میوه
میوه دات کام
فروشگاه آنلاین میوه و سبزیجات
میوه باران
فروشگاه اینترنتی میوه، صیفی جات، سبزیجات تازه و بذرها
الان میوه
فروشگاه انلاین میوه و سبزیجات

نظرسنجی و آزمون

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه آزمون و تست

بپرسیم
بستر آنلاین نظرسنجی و تحقیقات بازار
دوتست
سامانه برگزاری آزمون، ارزیابی و نظرسنجی های آنلاین
تیک خوان
سرویس آنلاین تصحیح پاسخ برگ‌های چهار گزینه‌ای
پرس لاین
پلتفرم ایجاد پرسش نامه و انجام تحقیق و نظرسنجی به کمک آن

هدایا و تولد

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه هدایا و تولد

کافه کادو
فروشگاه آنلاین هدیه با تمرکز بر روی صنایع دستی ایرانی
کادو رنگی
فروشگاه آنلاین کادو
پارس گیفت
فروشگاه اینترنتی هدیه و محصولات کادویی
کادوچی
فروشگاه آنلاین کادو
کاستومر باکس
فروشگاه هدایای تبلیغاتی

ورزشی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه ورزش

طرفداری
شبکه اجتماعی ورزشی و بستر اطلاع رسانی در این حوزه
بدوفو
فروشگاه پوشاک و لوازم ورزشی
اسپورت آوران
فروشگاه پوشاک و لوازم ورزشی
آنیک
فروشگاه پوشاک و لوازم ورزشی

وسایل پزشکی

شغل اینترنتی بر پایه خدمات پزشکی

درمان کالا
پلتفرم معرفی و فروش کالا و تجهیزات پزشکی
شفا درمان
پلتفرم فروش کالا و تجهیزات پزشکی و درمانی
کالا طب سلامت
وبسایت فروش اینترنتی تجهیزات و ملزومات پزشکی و دندانپزشکی
درمانچی
سایت تخصصی بررسی و فروش کالا و تجهیزات پزشکی

وسایل گمشده

همیاب 24
سامانه اطلاع رسانی و ردیابی کالاهای دیجیتال گم شده و سرقتی
گمشده
سامانه رسمی ثبت وسائل گمشده یا پیدا شده

نوشتهٔ پیشین
قرار گرفتن در صفحه اول گوگل (فقط 2 ساعته یا 6 ماهه؟)
نوشتهٔ بعدی
تعداد لینک داخلی صفحات (8 دقیقه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO