1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. سئو
  3. اصطلاحات سئو
  4. چگالی کلمه کلیدی چیست؟ و نکات keyword density در سئو

چگالی کلمه کلیدی چیست؟ و نکات keyword density در سئو

keyword density چیست؟ و نکات چگالی کلمه کلیدی در سئو

متن ویدئو چگالی کلمه کلیدی

می­خوایم در مورد یک موضوع ساده با عنوان چگالی کلمه کلیدی یک keyword density صحبت کنیم از نظر تعریف به معنای این است که کلمه کلیدی آن صفحه ما چند بار تو محتوا و مقاله تکرار شده مثلا اگر مقاله داشته باشیم هزار کلمه است و کلمه کلیدی را 30 بار تکرار کرده باشیم به این معناست که چگالی کلمه کلیدی 3% است از نظر فرمول به صورت کلی گفته می­شود که بین 2 تا 5% چگالی کلمه کلیدی داشته باشیم و دلیلش این که از یک جایی به بعد به خاطر این که فهمیدم این فاکتور تو سئو تاثیر داره خیلی به تولید کننده محتوا اصرار داشتیم که زیاد تکرار کنند و از یک جایی به بعد داشت تو خوانایی محتوا و از نظر ربات­های گوگل یک امتیاز منفی برای سئو ما داشت به خاطر همین این فرمول و داشتند که 3 تا 5% مثلا باشه.

ولی می­خوام بهت بگم اگر خودت داری یک تولید محتوای روون و انجام می­دهی و خیلی این ساختار دیگه به این فرمت محتوا این که این قانون و رعایت کنی خیلی ملکه ذهنت نیست کلمه کلیدی و به اندازه تکرار می­کنی و بیش از اندازه نیست که به سئو سایتت ضربه بزند ولی موضوعی که به نظر من اهمیت بیشتری دارد مبحث توضیح کلمه کلیدی است یعنی آن کلمه کلیدی که می­خواهیم براش مقاله انگلیسی بنویسیم چه طوری تو بدنه محتوامون کامل پخشش کنیم و اصلا هم فرمول خاصی ندارد فقط در نظر بگیرید در عنوان مقاله­ات تو تگ­ها و زیر عنوان­ها که دارید می­نویسید تو نتیجه­گیری تو مقدمه مقاله و تو تگ­های که واسه تصاویر استفاده می­کنید کلمه کلیدی استفاده کنید و باز هم میگم بیش از اندازه نمی­خواد این کار را انجام بدید فقط در نظر داشته باشید که آن کلمه کلیدی تو کل محتوای متنی خودت پخش شود و همه جا یک اثری از آن کلمه کلیدی باشه.

حتما بخون  سئو سریع (روش 100% موفق در SEO)

keyword density چیست؟

چگالی کلمه کلیدی یا KeyWord Density یکی از معیارهای بهینه سازی سایته که در موتورهای جستجو جهت بررسی اینکه صفحه مورد نظر سایت راجع به چه موضوعیه، استفاده میشه. به بیان علمی‌تر، چگالی کلمات کلیدی یک صفحه به این صورت تعریف میشه: درصد کلمات کلیدی به باقی کلمات در یک صفحه سایت.

تا چهار پنج سال پیش، چگالی بالای کلمات کلیدی یکی از مهمترین عوامل برای مشخص کردن رتبه یک صفحه بود و سایت‌های زیادی با این روش (و اسپم‌های زیاد) به رتبه‌های تک رقمی رسیدند؛ اما در حال حاضر وضع فرق کرده و داشتن چگالی زیاد (بالاتر از حد معین شده) باعث جریمه شدن سایت توسط موتورهای جستجو میشه و این مورد هم فقط یکی از عوامل در تعیین رتبه سایت‌ها شده نه مهمترین عامل!

بهینه‌ترین درصد Keyword Density و محل قرارگیری آن

Keyword Density : چگالی کلمه کلیدی

بهینه‌ترین درصد برای چگالی کلمات کلیدی بین 1 تا 3 درصد در هر صفحه از سایته. در مورد محل قرارگیری بیشترین چگالی کلمه کلیدی هم باید بگیم، هر چه کلمه یا عبارت کلیدی شما به اوایل متن صفحه نزدیک‌تر باشه، بیشتر مورد توجه موتورهای جستجو قرار می گیره.

به عنوان مثال، می خواید یک مقاله 1000 کلمه‌ای بنویسید، آگه در 300 کاراکتر اولیه متنتون،یکبار کلمه کلیدی صفحه رو تکرار کنید. در حقیقت مبحث چگالی کلمه کلیدی و توزیه کلمه کلیدی خیلی بهم مرتبط هستند و در دوره جامع سئو مفصل در موردش صحبت کردیم.

حتما بخون  تغییرات جدید الگوریتم گوگل (3 قدم مدیریت)

نحوه محاسبه Keyword Density

نحوه محاسبه Keyword Density (چگالی کلمه کلیدی)
نحوه محاسبه Keyword Density (چگالی کلمه کلیدی)

فرمول محاسباتی چگالی کلمات کلیدی در یک صفحه مانند زیره که خروجیش چگالی عبارت کلیدی رو مشخص می کنه.

Nkr * Nwp / Tkn) * 100)

Nkr: تعداد دفعات تکرار یک کلمه کلیدی

Nwp: تعداد کلمات در عبارت

Tkn: تعداد کل کلمات در صفحه مورد نظر

با توجه به فرمول بالا، آگه یک عبارت از 3 کلمه کلیدی تشکیل شده باشه و این سه کلمه 4 دفعه تکرار به شه، در نهایت کل محتوا 400 کلمه باشه؛ keyword density برابر 3 درصد میشه.

چنانچه چگالی یک کلمه بسیار پایین باشد، موتورهای جستجو اهمیت زیادی به اون محتوا نمیدن و آگه چگالی خیلی بالا باشه، موتورهای جستجو ممکنه سایت شما رو به عنوان اسپمر در نظر بگیرن. بنابراین از چگالی کلمات کلیدی در حد معقول و معین شده استفاده کنید.

نوشتهٔ پیشین
meta description (متا دیسکریپشن) چیست؟ چطور توضیحات متا بنویسیم
نوشتهٔ بعدی
کیورد استافینگ چیست؟ و راه حل keyword stuffing در سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO