1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
 2. آموزش کسب و کار اینترنتی (0 تا 100 رایگان)
 3. کسب درآمد با دیدن تبلیغات در اینترنت (معرفی 5 سایت)

کسب درآمد با دیدن تبلیغات در اینترنت (معرفی 5 سایت)

کسب درآمد با دیدن تبلیغات در اینترنت (معرفی 5 سایت)

کسب درآمد با دیدن تبلیغات در اینترنت

امروزه فضای مجازی به یکی از شریان‌های اصلی اقتصاد تبدیل شده است و کسب و کارهای خرد تا بزرگ همگی ناچار به حضور پویا در این محیط شده‌اند. شناخته شدن این کسب و کارها در میان انبوه رقبا نیازمند تبلیغات مستمر برای دیده شدن توسط مصرف‌کنندگان است. به همین دلیل و برای تسهیل هرچه بیشتر این فرآیند، وبسایت‌هایی تخصصی راه‌اندازی شده‌اند که تبلیغات را دریافت کرده و در میان کاربران منتشر کرده و قسمتی از درآمد حاصله را مابین کاربران تقسیم می‌کنند. این درآمدها عموما قابل اتکا نیستند اما می‌توان با بهره‌گیری مناسب از خدماتی همچون زیرمجموعه‌ها که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم درآمدتان را به میزان چشمگیری افزایش دهید. در ادامه توضیحاتی مفید در خصوص این جریان اینترنتی ارائه می‌کنیم. نمیشه اینچنین فعالیت هارو به عنوان کسب و کار اینترنتی شناخت ولی افراد زیادی هستند که به این حوزه علاقمند هستند.

سایت‌های کلیکی (کسب درآمد به ازای هر کلیک)

سایت‌های کلیکی (کسب درآمد به ازای هر کلیک)

شرکتها بخش عظیمی از بودجه خود را به تبلیغات اختصاص می‌دهند تا بتوانند جریان درآمد ورودی را از طریق حفظ مشتریان قبلی و جذب مشتریان جدید رشد دهند. این شرکتها بخشی از بودجه خود را در اختیار سایتهایی قرار می‌دهند که تحت عنوان Paid to Click (PTC) یا سایت‌های کلیکی قرار می‌دهند و به نوعی با برون‌سپاری (Outsourcing) قسمتی از کمپین تبیلغاتی خود امکان دیده‌شدنشان را بیشتر کرده و خود را کمتر درگیر این مسایل می‌کنند. سایتهای PTC تبلیغات این شرکتها را دریافت کرده و آن را در اختیار کاربران عضو خود قرار می‌دهند تا کاربران آن‌ها را مشاهده کرده یا کلیک کنند. در نهایت، سایت قسمتی از درآمد خود را بسته به میزان فعالیت کاربر به وی اختصاص می‌دهد.

قوانین و امنیت سایت‌های کلیکی

سایتهای تبلیغات کلیکی در تمام کشورها تفاوتی با سایر واحدهای تجاری و اقتصادی نداشته و مشمول همان قوانین ملی سایبری مشترک با سایرین هستند. این سایت‌ها نقش واسطه دارند، تبیلغات را از شرکت یا هر سفارش‌دهنده دریافت می‌کنند، آن را به کاربرانشان نشان می‌دهند و کاربران بابت زمان صرف شده و کلیک‌های خود در قسمتی از این درآمد سهیم می‌شوند.

سایت‌های کلیکی کلاهبردار

علی‌رغم  تلاش نهادهای قانونی برای اعمال قوانین بر فضای اینترنت، گسترده بودن و سادگی راه‌اندازی سایت‌های جدید همیشه مانعی بوده که موجب می‌شود قسمتی از کار اعتبارسنجی ادعاهای اینترنتی بر عهده خود کاربران باشد. سایت‌های تبلیغات کلیکی نیز مستثنی نبوده و ممکن با سایتهایی کار کنید و مدت زمانی بعد متوجه شوید که این وبسایت برخلاف ادعاهایش هیچ دستمزدی به شما پرداخت نمی‌کند. این سایتها که تحت عنوان Scam شناخته می‌شوند کاربر را وارد جریان کاری کرده و کاربر نقش خود را ایفا می‌کند اما به زمانی که به مرحله پرداخت دستمزد کاربر می‌رسیم، پرداختی انجام نمی‌شود.

این سایت‌ها عموما دو دسته هستند:

 • سایت‌های معتبری که به هر دلیلی دیگر امکان پرداخت به کاربران‌شان را ندارند. این سایتها ممکن است ورشکست شده باشند اما تلاش می‌کنند تا زمانی که هنوز کاربران از این مساله مطلع نیستند به فعالیت خود ادامه داده و به نوعی تا آخرین لحظه از هیچ درآمد ممکنی چشم‌پوشی نکنند.
 • دسته دوم سایتهایی هستند که از همان ابتدا قصد پرداخت به کاربران را نداشته‌اند. این سایتها چراغی هستند که هربار در یک آدرس اینترنتی شروع به کار کرده، کاربران را به کار می‌گیرند و زمانی که کاربران متوجه Scam بودنشان می‌شوند سایت را تعطیل کرده و در یک آدرس جدید کار خود را از سر می‌گیرند.

در اینترنت انجمن‌های مختلفی وجود دارد که پیش از عضویت در این سایتها می‌توانید به آنها مراجعه کرده و از صحت و سقم وبسایت مذکور باخبر شوید و از کاربران دیگر نظر بپرسید. در مجموع می‌توان گفت هرگز در اینترنت فریب خدماتی که پرداخت درآمد غیرمعمول به شما را تبلیغ می‌کنند نخورید.

حتما بخون  ایده کسب و کار اینترنتی (بیش از 100 شغل اینترنتی ایرانی)

مشخصات و اصطلاحات مربوط به سایت‌های کلیکی

مشخصات و اصطلاحات مربوط به سایت‌های کلیکی

 اگرچه مابین خدمات یا روش کاری هر سرویس اینترنتی تفاوتهایی وجود دارد اما سایتهای کلیکی همگی سه ویژگی اصلی مشترک دارند.

 • تبلیغات  (Ads): تبلیغاتی هستند که قرار است کاربر روی آن کلیک کند یا آنها را مشاهده کند. این سایتها حجم بسیار زیادی از این تبلیغات را در اختیار دارند و آن را بین کاربران تقسیم می‌کنند. این تبلیغات ریشه درامد سایت و کاربران هستند.
 • ارجاعات و معرفی‌ها (Referrals): هر سرویس اینترنتی که نتواند کاربران عضو شده را درون خود نگهدارد و در طی زمان دچار پدیده ترک کردن سایت توسط کاربران شود یقینا ورشکست می‌شود. برای جلوگیری از این مساله، این وبسایتها همگی سیستمی داخلی دارند که به وسیله آن کاربران می‌توان شبکه‌ای از دوستان و افراد متصل به خود را بسازند تا هم از نظر بار روانی افراد ترغیب به ماندن در سرویس خود کنند و هم از طریق اختصاص بخشی از درآمد سایر کاربران حلقه شما به خودتان حس درامد اضافی را به شما القا کنند.
 • نقد کردن درآمد (Payout): درآمدهای شما به صورت موقتی در اختیار سایت باقی می‌ماند تا زمانی که به کف برداشت برسد. از انجا که انجام تراکنشات بانکی هزینه دارد این سایتها برای مبالغ بسیار ریز امکان برداشت نمی‌دهند و شما لازم است ابتدا به حداقل مقدار برسید. ممکن است حداقل برداشت در سایت A معادل ۱۰ دلار باشد. در این صورت تا زمانی که مجموع کارکرد شما کمتر از این مبلغ باشد متاسفانه نمی‌توانید پول خود را برداشت کنید تا زمانی که به ۱۰ دلار برسید.

انواع سایت‌های کلیکی

با توجه به موارد مذکور، می‌توان مابین سرویس‌های کلیکی تفاوت‌هایی را متذکر شد.

اگرچه تقریبا همه سایتهای کلیکی دارای سیستم معرفی هستند اما مانع از فعالیت کاربرانی که بدون معرف به خدمات آنها رجوع کرده‌اند نمی‌شوند.

یکی ویژگیهای بسیار متمایز این سایتها فعال بودن یا نبودن اجبار به فعالیت روزانه مستمر در پلتفرم‌شان است. بعضی از این سایتها برای فعال نگهداشتن حساب‌تان از شما می‌خواهند روزانه حداقل مدت زمانی مشخصی در سیستم‌شان فعالیت داشته و وظایف محوله را انجام دهید. در این حالت شما مجبور خواهید بود هر روز حداقل زمانی را در آنها حضور داشته باشید.

سایت‌های کلیکی از نظر نوع تبلیغات نمایش داده شده نیز متفاوت بوده و ممکن است محدود به قالب خاص یا ترکیبی از تمامی موارد باشند. برای مثال در بعضی سایتها لازم است:

 • که بر روی یک لینک تایید در انتهای نمایش آگهی کلیک کنید و منتظر بمانید سایت مقصد بارگزاری شود.
 • در صورتی که تبلیغات دارای ونجره مختص به خود باشد لازم است پنجره را فعال نگه دارید تا شمارش زمان‌سنج معکوس تمام شود.

سیستم معرفی چیست و چرا در سایت‌های کلیکی اهمیت دارد

سیستم معرفی چیست و چرا در سایت‌های کلیکی اهمیت دارد

اگر به گذشته خود دقت کنید ممکن است یک گوشی خاص را به توصیه یکی از دوستانتان خریداری کرده باشید یا اپلیکیشن موبایل را به توصیه همکارانتان نصب کنید. انسانها عموما به صحبت‌های اطرافیان بیشتر توجه می‌کنند تا تحقیقات خود. این سایتها نیز با علم به این مساله راهبرد جذب کاربر خود را بر این اساس تنظیم می‌کنند. به این شکل که اگر کاربران یک سایت کلیکی افراد دیگری را به کار در این سایت دعوت کنند و این افراد نیز در همان سایت شروع به کار و درآمدزایی کنند، کاربران معرف مقداری درآمد مازاد دریافت می‌کنند.

درصد پرداختی به والد از زیرمجموعه‌هایش می تواند متفاوت باشد اما سایت‌های کلیکی معمولا مبلغی معادل ۲۰٪ از درآمد کسب شده توسط کاربران مهمان را به درآمد کاربران دعوت کننده، اضافه می‌کنند. یعنی با فرض اینکه کاربر A، کاربر B را به استفاده از سرویس دعوت کند و کاربر B روزانه ۱۰ یورو درآمد کسب کند، کاربر A به عنوان پاداش مبلغ ۲ یورو را در کنار درآمد عادی خود دریافت می‌کند. باید تاکید کنیم که درصد پاداش اضافی بابت معرفی از کاربر B کسر نمی‌شود، اما به عنوان یک پاداش اضافی بخاطر فعالیت کاربر A در زمینه بازاریابی از درآمد خود سایت پرداخت می‌شوند. به عبارتی سایت با پرداخت هزینه‌ای نه چندان زیاد از حساب خود کاربر را به ماندن را سرویس خود تشویق می‌کند.

حتما بخون  درآمد آسان کسب و کار اینترنتی (رازهایی که نمیدانید !!!)

چرا تعداد معرفی‌ها بسیار مهم است؟

فعالیت تنها خودتان در این سیستم‌ها نمی‌تواند متضمن درآمد قابل توجهی برای شما شود و زمان زیادی از شما خواهد گرفت. لکن اگر بجای صرف زمان بسیار زیاد بتوانید کاربرانی دیگر را دعوت کرده و آنها را زیرمجموعه خود کنید عملا انگار از خودتان کپی گرفته‌اید و چند کپی از شما همزمان کار می‌کنند. داشتن زیرمجموعه زیاد و فعال می‌تواند درامد شما را به راحتی به ۱۰ تا ۱۲ برابر تبدیل کند یعنی اگر خودتان به تنهایی روزی ۱ دلار درامد کسب کنید با فرض زیرمجموعه مناسب ممکن است روزانه ۱۰ تا ۱۲ دلار کاسب شوید.

سایت‌های Get Paid To یا GPT

سایت‌های Get Paid To یا GPT

سایتهای کلیکی تنها بر نمایش تبلیغات متمرکز شده‌اند. نسل بعدی این خدمات اما دامنه فعالیت خود را بسیار گسترده‌تر کرده است. این سرویسها که با نام Get Paid To یا GPT شناخته شده و به سرعت در حال رشد هستند طیف وسیعی از راههای درآمدی را در اختیار شما می‌گذارند. میزان درآمد هر روش ممکن است متفاوت باشد و یا احساس کنید با یکی از روشها راحتتر هستید. این سایتها با اشخاص ثالث متعددی کار می‌کنند و در نتیجه می‌توانند گزینه‌های بسیار بیشتری بجز تبلیغات در اختیار شما بگذارند.

سایت‌های Get Paid To یا GPT چگونه کار می‌کنند؟

پس از انتخاب یکی از این پلتفرم‌ها لازم است در آن عضو شده و ترجیحا هرچه زودتر روش پرداختی مورد نظر خود را انتخاب کنید. این خدمات معمولا از چند سرویس آنلاین پرداخت پشتیبانی می‌کنند. باید با مطالعه متوجه شوید که کدام سرویس برای شما مناسب‌تر است یا مثلا کشور شما تحریم نیست. برای مثال ممکن است یکی از سایتها فقط پرداخت از طریق PayPal را ارائه دهد اما شما نتوانید از PayPal به دلیل تحریم استفاده کنید. سپس شما می‌توانید انتخاب کنید که قصد انجام چه نوع وظیفه محوله‌ای را دارید،‌ چون این پلتفرم‌ها خدمات بسیار متنوعی ارائه می‌دهند.

ما در اینجا چند نوع از این کارها را برای شما آورده‌ایم تا بطور کامل با نوع فعالیت و عملکرد سایت‌های GPT  آشنا شوید.

به دوستانتان بگویید

سایت‌های GPT خیلی علاقه دارند که شما دوستانتان را به آن‌ها معرفی کنید و اصلا چرا که نه؟ برای دوست شما نیز بسیار خوب است که بتواند به راحتی مقداری درآمد دلاری کسب کند و در واقع دعوت کردن از دوستانتان برای شما نیز عالی است. تقریبا در هر سایت GPT یک سیستم معرفی وجود دارد، به این معنی است که هر بار که دوستی را معرفی می‌کنید و او وارد این سیستم می‌شود، به ازای کسب درآمد او شما هم درآمد کسب خواهید کرد. دقت کنید که این کمیسیون از درآمد دوست شما گرفته نمی‌شود، بلکه به طور جداگانه به شما پرداخت می‌شود.

در حقیقت ورود دوستان شما یک تیر و دو نشان است و هم به نفع سایت است و هم شما. با اینکار سایت تعداد نیروی کار خود را افزایش می‌دهد و می‌تواند حجم بیشتری مشتری بگیرد. وقتی این اعضای جدید تحت نام شما عضو سایت می‌شوند معادل درصدی قسمتی از درآمد آنها نیز از طریق سایت به شما پرداخت می‌شود. توجه کنید این درآمد اضافی از دوست شما کسر نمی‌شود و مستقیما از حساب خود سایت به شما پرداخت می‌شود. در این حالت شما هم می‌توانید درامدی اضافی کسب کنید. این درامد درصورتی که زیرمجموعه‌های زیاد و فعال داشته باشید می‌تواند به شکل تصاعدی رشد کند.

کلیک کنید و پول بگیرید

اکثر تبلیغات اینترنتی ویدیویی هستند. ساده‌ترین تبلیغاتی که با آن مواجه می‌شوید نیز در همین دسته قرار می‌گیرد. در این حالت کافیست روی لینک کلیک کرده و ویدیو را تا انتها تماشا کنید. طول ویدیوها اغلب مابین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه است. سایت خودکار پایان یافتن دیدن ویدیو توسط شما را تشخیص داده و درامد آن را برایتان در نظر می‌گیرد. بهتر است همیشه از سایت‌های شناخته شده و معتبر استفاده کنید که در اینجا ۵ مورد مناسب را به شما معرفی می‌کنیم.

 1. ySense
 2. NEOBUX
 3. InboxDollar
 4. Scarlet-Clicks
 5. Ojooo

مطلب پست کنید و پول بگیرید

بعضی از سایتها بر روی مقالات آموزشی تمرکز دارند. این سایتها حجم زیادی مطالب مختلف مثلا برای آموزش برنامه‌نویسی و یا آشپزی دارند و از طریق جذب کاربران درامد می‌گیرند. برای رقابت لازم است که همیشه مطالب جدید ارسال کنند. در این حالت این سایتها به کاربرانی که در سایتشان مطالب جدید بنویسند دستمزد پرداخت می‌کنند. برخی دیگر ممکن است از شما بخواهند پست فسیبوک یا توییتر منتشر کرده و درباره شرکت آنها صحبت کنید تا به نوعی خود را ترند کنند. ایمیل‌خوانی نیز یکی دیگر از این سرویس‌هاست که در آن شما با مطالعه هر ایمیل مبلغی دریافت می‌کنید. این ایمیلها خودشان اکثرا تبلیغ خدمات یا محصولات مختلف هستند.

حتما بخون  چگونه یک فریلنسر موفق شویم?(7 نکته مهم)

فرم نظرسنجی را پر کنید و پول بگیرید

شرکتها همیشه تلاش می‌کنند میزان رضایت کاربرانشان را بسنجند. آنها این کار را اغلب از طریق نظرسنجی انجام می‌دهند که در آن ابعاد مختلف خدمات و محصولاتشان را زیر تیغ بررسی شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید این نوع نظرسنجی‌ها را پر کرده و در ازای آن درآمد بگیرید. پر کردن آنها اغلب ۳۰ دقیقه طول می‌کشد اما درآمدشان نیز نسبتا مناسب است. ممکن از در برخی موارد هر نظرسنجی تا ۲ دلار به شما درآمد بدهد.

بررسی محصولات و اظهار نظر درباره آن‌ها

ممکن است یک شرکت محصولش را به رایگان در اختیار شما بگذارد که استفاده کنید و از شما بخواهد پس از استفاده نظر خود را درباره محصول بیان کنید و در ازای آن به شما دستمزدی پرداخت کند. در برخی موارد دیگر شما می توانید پس از خرید محصول یک شرکت در ازای نوشتن نظرتان مبلغی نیز دریافت کنید. شرکت‌ها تلاش می‌کنند از این طریق هم کاربران را نزدیک خود نگهدارند هم با نقاط ضعف احتمالی محصولات خود از دیدگاه مشتری آشنا شوند.

بازی کنید و پول بگیرید

ممکن است بتوانید با بازی کردن هم کسب درآمد کنید. این گزینه کمتر به چشم می‌خورد اما ممنوع نیست. ممکن است داخل بازی تبلیغاتی نمایش داده شود که خود منبع درامد برای شما و شرکت سازنده باشد. حتی ممکن است تبلیغی نشان داده نشود و پرداخت درآمد به شما در ازای بازی کردن صرفا برای معرفی بازی و ترند کردن آن باشد.

سایت‌های Pay To Read یا  PTR

سایت‌های Pay To Read یا  PTR

قبلا درباره ارسال پست صحبت کردیم. در حالت قبل شما مطالب می‌نوشتید و در ازای آن درآمد کسب می‌کردید. اما برعکس آن هم وجود دارد. ممکن است از شما بخواهند «بخوانید»!. بله شما می‌توانید با خواندن واسطه‌هایی مثل ایمیل یا داستان کسب درآمد کنید. تقریبا همه این سایتها به محض رسیدن شما به کف درامدی، آن را برایتان واریز می‌کنند.

سایت‌های خواندن ایمیل چگونه کار می‌کنند؟

سایت‌های خواندن ایمیل یا PTR یک سیستم پاداش آنلاین که در آن بجای کلیک کردن با خواندن ایمیل به شما درآمد اختصاص داده می‌شود. این نوع کار همیشه برای کاربران سوال برانگیز است که چرا باید به من برای خواندن دستمزد بدهند؟ اما اگر کمی فکر کنید پاسخ این سوال ساده است: بازاریابی از طریق ایمیل (ایمیل مارکتینگ) یا تبلیغات پولی!  ایمیل‌هایی که قرار است بخوانید یا تبلیغ مستقیم یک محصول یا خدمات هستند یا نقد و بررسی آن به منظور شناخته‌شدنشان. مثلا ممکن است ایمیلی به شما برای خواندن اختصاص یابد درباره ویژگیها و مزایای یک فناوری جدید، یک شامپو یا مثلا خدمات یک شرکت. توجه داشته باشید که صرف خواندن ایمیل توسط شما کفایت می‌کند و لازم نیست محصولی را خریداری کنید!

درآمد اینترنتی از سایت‌های کلیکی افسانه یا واقعیت؟

درآمد اینترنتی از سایت‌های کلیکی افسانه یا واقعیت؟

امروزه سایت‌های کلیکی زیادی هستند که در ازای تماشای تبلیغات به کاربران پول می‌دهند. مبلغ پرداختی به کاربران متفاوت است و ممکن است برای افراد ساکن در یک کشور خاص چندان زیاد نباشد. اما با توجه به سکونت ما در ایران و تفاوت ارزی قابل توجه به زودی متوجه می‌شوید که این درامدهای جزئی می‌تواند برای شما مناسب باشد. کسب ۱ دلار در روز ممکن است برای کسی ساکن در آمریکا چندان جالب توجه نباشد اما تفاوت ارزی باعث می‌شود این کار برای ایرانیان به صرفه باشد. این موضوع البته مشکلاتی هم دارد. برخی از این سایتها دسترسی شهروندان بعضی کشورها به خدماتشان را محدود کرده‌اند. ممکن است محدودیت مربوط به استفاده از خدمات نبوده و صرفا در مرحله پرداخت باشد.

نتیجه ­گیری

این مقاله به کسب درآمد کردن از طریق دیدن تبلیغات در اینترنت می­پردازد. همچنین به سایت­های کلیکی و انواع آن، قوانین امنیتی آن، سایت­های کلیکی کلاهبردار، مشخصات و اصطلاحات مربوط به سایت­های کلیکی، سیستم معرفی و اهمیت آن در سایت­های کلیکی، تعداد زیاد معرفی­ها، سایت‌های Get Paid To یا GPT و چگونگی کار کردن آن­ها و چندین موارد دیگر پرداخته شده است.

نوشتهٔ پیشین
افزایش فروش در اینستاگرام (20 نکته کلیدی)
نوشتهٔ بعدی
جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام (15 تکنیک کاربردی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO