آموزش گوگل سرچ کنسول

 

آموزش گوگل سرچ کنسول (گوگل وبمستر سابق)

 

در این بخش از آموزش سئو، تمامی بخش های سرچ کنسول گوگل Google Search Console رو بصورت کامل بررسی میکنیم. این ابزار که برای هر وبمستری و متخصص سئو اهمیت بسیار بالایی داره، با اینکه این ابزار رایگن است ولی گزارش های خیلی مفید و کاملی رو برای بهبود سئو سایت شما بهتون ارائه میکنه، غیر از ارورهایی که بهتون اعلام میکنه تا بتونید برطرف کنید و مشکلات سئو سایت خودتون رو برطرف کنید دسترسی هایی رو بهتون میده که بتونید با گوگل در ارتباط باشید. مثلا میتونید درخواست بدین یکی از صفحات سایت شمارو که تازه ساختین توسط ربات ها بررسی شود و در نتایج خودش لحاظ کنه. یا اینکه درخواست بدین یکسری از لینک هایی که برای سایت شما ساخته شده است رو بی اثر در نظر بگیرد و . . . که در آموزش های زیر میتونید مشاهده کنید. این ابزار رایگان با اسم های وبمستر تولز (webmaster tools) و سرچ کنسول گوگل ( Google Search Console ) شناخته شده است که سرچ کنسول اسم جدید این ابزار است.

 

“کنسول جستجو گوگل” (Google Search Console) که “سرچ كنسول” هم گفته می‌شود نام جدید “گوگل وبمسترتولز” (Google Webmaster Tools) است، به عبارتی وبمستر تولز نام قدیمی این ابزار گوگل بود که تغییر اسم داده است. هر چند نام آن تغییر کرده و آدرس لاگین آن فرق کرده ولی نسخه قدیمی آن همچنان پابرجاست و به خوبی می‌شود از آن استفاده کرد.

 

همونطور که گفتم گوگل سرچ کنسول که نسخه جدید است با آدرس : https://search.google.com/search-console در دسترس هست و میتونید ازش استفاده کنید.

 

در آموزش سرچ کنسول آکادمی جذب مارکتینگ در 17 بخش، این ابزار رو بررسی میکنیم، تفاوتش رو با گوگل وبمستر میگیم و منوهای این ابزار رو کامل توضیح میدیم و ارورهای رایج و نحوه برطرف کردنشون رو خواهیم گفت.

 

سئوسرچ کنسول

ایجاد دسترسی در سرچ کنسول جدید (دسترسی کاربر و مدیر در گوگل وبمستر)

question_answer0
آموزش ایجاد دسترسی در سرچ کنسول در وبمستر صاحب سایت باشد به‌عنوان Owner و اگر دسترسی به وی داده‌شده باشد به‌عنوان User شناخته می‌شود. هرکدام این نقش‌ها حقوق مشخص و توانایی‌های به‌خصوصی دارند. مالک پنل سرچ کنسول…
فهرست