1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
 2. دیجیتال مارکتینگ
 3. بازاریابی شبکه های اجتماعی
 4. اینستاگرام
 5. شادوبن اینستاگرام چیست؟! و 5 تکنیک درآمدن از شادوبن

شادوبن اینستاگرام چیست؟! و 5 تکنیک درآمدن از شادوبن

شادوبن اینستاگرام

شادوبن(shadowban) اینستاگرام

اصطلاح شادوبن توسط اینستاگرامر ها رایج شده و اینستاگرام همچین موضوعی رو تایید نکرده ولی شادوبن در اینستاگرام برای جلوگیری از انتشار پیج یا محتوایی هست که قوانین اینستاگرام رو به بازی گرفته! در بخش اکسپلور(سرچ اینستاگرام) پست های شما منتشر نمیشود.

چه پست هایی که بصورت رندوم بر اساس جذابیت و الگوریتم های اینستاگرام به کاربرانش پیشنهاد میده چه در بخش سرچ هشتگ !البته توجه کنید که الگوریتم های جدید اینستاگرام باعث شده که engagement (نرخ تعامل کاربران:لایک،کامنت) حداقل تا 30 درصد کاهش پیدا کند. بهترین روش های افزایش فالوور واقعی رو توضیح دادم و همچنین در سئو اینستاگرام تکنیک های رفتن به اکسپلور رو یاد میگیرید.

از آنجایی که فعالیت ما در زمینه آموزش دیجیتال مارکتینگ هست و اینستاگرام هم به نوعی ابزاری برای دیجیتال مارکتینگ هست و همچنین دوستان سوالات زیادی در مورد شادوبن پرسیده بودین این پست رو براتون گذاشتم

حالا اینکه در حالت شادوبن هستین یا در الگوریتم های اینستا موفق نبودین ببینین باید کدوم از موارد زیر رو انجام بدین.

مواردی که باعث شادوبن شدن پیج ها میشود :

 1. خرید لایک و کامنت و فالوور یا استفاده از ربات ها
 2. استفاده از ربات های ارسال اتوماتیک پست
 3. استفاده بیش از اندازه از هشتگ
 4. استفاده از هشتگ های ممنوع شده در پست ها
 5. ریپورت شدن حساب کاربری
 6. فعالیت های دستی ربات گونه

1)خرید یا ربات های افزایش لایک و کامنت (افزایش نرخ تعامل جعلی)

ربات اینستاگرام باعث شادوبن اینستاگرام میشود

میدونستین حداقل 40 درصد از نظرات در پیج های بیزنسی جعلی هست ؟!

در واقع اینستاگرام علاقه ندارد شما نرخ تعال خود را جعلی بالا ببرید و زمانی که در مدت زمان کوتاهی لایک یا کامنت پست های شما افزایش پیدا میکنه باعث میشه

اینستاگرام شمارو در حالت شادوبن قرار بده.

خیلی ها هستند که برای نشون دادن اینکه بیزینس خیلی خوب و خفن هستند میرن سراغ خرید لایک و کامنت و یکی از مهمترین کارهایی که باعث ایجاد شادوبن میشود همین کار هست !

2)استفاده از ربات ها و ابزار ها برای ارسال پست اتوماتیک:

شادوبن اینستاگرام : 2)استفاده از ربات ها و ابزار ها برای ارسال پست اتوماتیک

در حقیقت اینستاگرام به دنبال محتوا با کیفیت هست برای همین پارامتر هایی مثل engagement(نرخ تعامل) و impression(بازدید کلی پست ها) و . . . رو تعریف کرده، پس استفاده کردن از ابزارها برای ارسال پست اتوماتیک بدون شک باعث قرار گرفتن شما در حالت شادوبن میشود.

حتما بخون  ولاگ چیست و ولاگر کیست ؟ 5 راه ولاگر شدن در اینستاگرام

خب طبیعی هست که اینستاگرام دوست داره کاربرهای واقعی اپلیکیشنش بیشتر باشه، جالبه بدونید یکی از مباحثی که در بازاریابی اپلیکیشن ها خیلی اهمیت داره این هست که کاربران اون اپ چند وقت یکبار بهش سر میزنند و یکی از پارامتر های موفقیت اینستا این هست که شما چند وقت یکبار بهش سر میزنید. پس دوست نداره اصلا فضایی باشه برای کار کردن ربات ها چراکه اصل و اساس بیزینسش بدون شک زیر سوال میره.

اصلا برای تست میتونید یک کار انجام بدین :

کافیه یک پیج جدید بسازید، و برید در بخش گذاشتن پست جدید. اگر متن پست رو یکجا کپی کنید و قرار بدین داخل پست یکدفعه پیج شما بسته میشه و درخواست تاییدیه میکنه ازتون که متوجه بشه شما ربات هستید یا نه !!!

دقیقا فرایندی که این ربات ها برای پست ها شما استفاده میکنند کپی کردن و پیست کردن محتوای متنی شما هست و واضحه که اینستاگرام به راحتی متوجه این موضوع میشود.

 3)استفاده بیش از اندازه از هشتگ:

استفاده بیش از اندازه از هشتگ

یکی دیگه از اشتباهاتی که خیلی از عزیزان، غیرعمد انجام میدن استفاده از هشتگ های نزدیک به هم و تعداد بالا هست که باعث شادوبن میشود.

قبول دارم که تعداد هشتگ ها موجب افزاش لایک و بازدید پست شما میشود اما به چه قیمتی ؟

البته باید اینجا بگم که تصوراتی در مورد تعداد هشتگ هست و در گذشته خودم این دید رو داشتم که تعداد 7 هشتگ بهترین تعداد هست، اما باید اینجا حرف قدیمی خودم رو نقض کنم و بگم که نمیشه برای این موضوع عدد مشخص تعیین کرد !

در صورتی که موضوع شما هشتگ های بیشتری رو میطلبه میتونید هشتگ های بیشتری رو قرار بدین ولی زمان هایی که این موضوع صدق نمیکنه کار خیلی اشتباهی هست استفاده کردن از هشتگ های زیاد برای دیده شدن بیشتر پست !

برای مثال موضوع شما مترادف های زیادی داره پس میتونید از اون هشتگ ها استفاده کنید چرا که نیاز کاربرانی که به دنبال هشتگ های مترادف هم میگردن رو برطرف میکنید . مثل : #بازاریابی-دیجیتال #دیجیتال-مارکتینگ # بازاریابی-اینترنتی

چیزی که به تازگی خیلی در آموزش هام میگم این هست که شما کاربران خودتون رو در نظر بگیرید ! یعنی چی !؟

یعنی بجای اینکه حواستون به این باشه تعداد بازدید بیشتری داشته باشید، تمرکزتون رو بذارید روی اینکه چطور میتونید کاربران هدفمندی جمع آوری کنید تا به فالوور و خریدار تبدیل بشند.

نه اینکه به هر سبکی شده تعداد بازدید های خودتون رو به هر ترفندی شده افزایش بدین که در نهایت باعث شاذوبن شدن شما میشه چراکه اینستاگرام از رفتار کاربران شما نسبت به پست شما متوجه میشه که آیا پست مرتبط بوده یا هشتگ اسپم استفاده شده.


پیشنهاد ویژه : آموزش 0 تا 99 اینستاگرام مارکتینگ


4)استفاده از هشتگ هایی که از کار افتاده یا ممنوع شده اند:

در کل از هشتگ گذاری برای دسته بندی مطالب استفاده میشود . اینستاگرام به طور جدی با محتوای نامناسب،پورنوگرافی و توهین آمیز مقابله میکنه و استفاده از هشتگ های نامناسب و همچنین هشتگ هایی که ممنوع شده اند باعث شادوبن شدن میشود.

برای مثال تصور کنید هشتگ #زندگی_زیبا مورد سوء استفاده قراربگیره و محتوا نامناسب با این هشتگ تعداد زیاد منتشر شود این عمل باعث میشه که این هشتگ ممنوع شود، اما موضوعی که هست این اتفاق در صورتی پیش میاد که حجم زیادی از این هشتگ برای موضوع خاصی استفاده بشه و پست های مشابه توسط کاربران ریپورت بشن، که داخل ایران اینسری اتفاقات خیلی کم پیش میاد که این مدل هشتگ های ممنوع شده داشته باشیم .

حتما بخون  تجهیزات ضروری برای بلاگری اینستاگرام (7 وسیله مهم)

 5)اگر حساب کاربری شما Report شود:

ریپورت اینستاگرام

اگر به هر دلیلی کاربران شما پیج شمارو ریپورت کنند باعث میشه که اینستاگرام حداقل شمارو شاذوبن کنه ! یا اگر اوضاع خیلی راب باشه پیجتون رو کلا محو کنه از صحنه ی روزگار !

متاسفانه نمیتونیم متوجه بشیم که آیا کاربرانمون مارو ریپورت کردن یا نه ولی نکته خوبی که هست اینه که اینستاهم به راحتی ریپورت شدن رو به بلاک شدن و . . . منجر نمیکنه ، اول طبق گزارش های داده شده بررسی میکنه و در صورتی اون کار و خطا توسط شما انجام داده شده باشه تصمیم به شادوبن یا حذف اکانت شما میگیره.

پس اگر کار اشتباهی نکنید اصلا درگیر این موضوع نمیشید.

6) فعالیت های دستی ربات گونه

اگر طوری فعالیت کنید که اینستاگرام حس کنه شما ربات هستید باز درگیر شادوبن میشید و هیچ فرقی نداره.

خیلی از دوستان میگفتن آقای عظیمی ما از ربات استفاده نکریدم و هر موضوع دیگه ای که داخل پست گفتین رو بررسی کردیم و انجام ندادیم، ولی آخر بار تو صحبتاشون متوجه میشدم خودشون بصورت دستی شروع میکردن به فالو و آنفالو کردن به تعداد خیلی زیاد!

که به نظر من از ربات انسانی استفاده کردن 🙂 شما هم شاید از ربات استفاده نکردین ولی عرض یک دقیقه 100 نفر فالو کردین (آنفالو،کامنت،پست گذاشتن و . . . )

درآمدن از شادوبن (خروج از شادوبن)

در این بخش هم خیلی خلاصه گفتم که چکار کنید تا از این بلای اینستاگرامی خلاص بشید

1)پیج رو از ابزار ها و اتوماسیون هارو خارج کنید:

برای انجام اینکار با استفاده از کامپیوتر وارد سایت www.instagram.com  شوید طبق عکس ها پیش برین

روی آیکن انسان کلیک کنید

بعد رو گزینه Edit your profile کلیک کنید

بعد وارد بخش Authorized Applications شوید

در این بخش هر ابزاری به جز iconosquare رو که نمیشناختین با کلیک بر روی کلید بزرگ آبی رنگ Revoke Access دسترسی اش را لغو کنید

2) حذف هشتگ های تکراری و ممنوع شده در پست ها

سعی کنید همه ی پست هارو ادیت کنید و اگر خیلی زیاد استفاده کردین آخری هارو بررسی و ادیت کنید

3) پیج رو برای مدت کوتاهی از حالت بیزینسی به شخصی تغییر بدین 

طبق سوالایی که از ادمین ها داشتم یکی از راه حل ها این بوده، نمیدونم چقدر درست هست ولی چون خیلی ها این تکنیک رو گفتم نوشتم براتون و ارزشش ضرر نداره، دلایلی که پشت اینکار هست خیلی زیاده ولی وارد حاشیه نمیشم و به عنوان یک تکنیک پیشنهاد میکنم که اینکار رو تست کنید.

فقط پیشنهاد شده بود که از قطع شدن فیسبوک و اینستاگرام مطلع بشیم (حرفای ادمین های حرفه ای باید تست کنیم حداقل)

4) مدت زمان کوتاهی به فعالیتتون رو ادامه ندین !

بازم ادمین های کار کشته پیشنهاد دادن که چند روزی (2 الی 3روز) فعالیت نکردن باعث خارج شدن از شادوبن میشود و چندتا از دوستان گفتن که عدم فعالیت حتی به معنی لاگین نکردن اکانت هست !

حتما بخون  4 نکته ساده و مهم در بازاریابی اینستاگرام

یعنی از آیدی خارج بشید هیییییچ فعالیتی نداشته باشید !!!

5) ارتباط برقرار کردن با پشتیبانی اینستاگرام

طبق آدرسی که پایین بهتون گفتم میتونید به اینستاگرام پیام بدین و صحبت کنید باهاشون :

Profile> right toolbar>setting>report a problem>something isn`t work

در قالب که پیام بگید که هشتگ های شما در بخش سرچ و اکسپلور نمایش داده نمیشه (بازم ادمین های عزیز پیشنهاد کردن که حرف از شادوبن نزنیم !)

مدت زمان شادون

سوالات خیلی زیادی در مورد زمان شادوبن از خودم شده و باید بگم طبق تجربه به این فرمول رسیدیم 🙂

بصورت کلی 2 الی 14 روز زمان میبره (بیشتر هم دیده شده ولی میانگینش رو گفتم)

و این مدت زمان بر اساس شدت فعالیت اشتباه شما یا سابقه ی شما در مورد شادوبن هست !

نتیجه گیری از شادوبن

اینستاگرام هم مثل هر کسب و کار دیگه ای به دنبال رشد و پیشرفت و رضایت کاربراش (تجربه کاربری) هست، پس هر کاری رو که بتونه برای بهبود این موارد انجام میده.

از اونجایی که فعالیت های ربات گونه و کلا وجود یک ربات ها در بیزینس ها باعث اذیت شدن کاربرا میشه پس اینستاگرام هم مثل هر کسب و کار دیگه ای سعی میکنه این مشکلات رو برطرف کنه !

به نظر من گذشته از درگیری شادوبن و بسته شدن پیجتونف بخاطر کاربرا و اسم برند و مشتریان خودتون هم شده از این اشتباهات از ضربه خوردن به کسب و کار خودتون جلوگیری کنید .

محدودیت های اینستاگرام بخاطر استوری و پست سردار سلیمانی 

بعد از اتفاقایی که پیش اومد و حذف پست و استوری ها توسط اینستاگرام. تمامی پیج هایی که در این مورد فعالیتی انجام دادن درگیر نوعی محدودیت شدن که مثل سابق نیست و راهکار مشخصی نداره. ادمین های زیادی بهم پیام دادن و راهکار های زیادی در حال تست کردن هست ولی همچنان در مورد این موضوع هیچ راهکاری نداریم !


دوستان زیادی در مورد فیلترینگ اینستاگرام سوال پرسیدن که حقیقتا باید بگم چیزی معلوم نیست، ولی مثل همیشه پیشنهاد میکنم اصل کسب و کارتون سایت باشه تا با فیلترینگ کلا نابود نشید، و برای افزایش ترافیک وبسایت هم از شبکه های اجتماعی (مثل اینستاگرام) استفاده کنید هم از سئو و بهینه سازی سایت، برای یادگیری سئو از صفر میتونید در بخش آموزش سئو، ویدئوهای رایگان رو بینید .

شادوبن اینستاگرام چیست ؟

در صورتی که پیج شما درگیر شادوبن شود، پست های شما داخل اکسپلور نمایش داده نمیشود و از این بخش حذف میشوید

چه مواردی باعث شادوبن میشود ؟

خرید یا ربات های افزایش لایک و کامنت (افزایش نرخ تعامل جعلی)
استفاده از ربات ها و ابزار ها برای ارسال پست اتوماتیک:
استفاده بیش از اندازه از هشتگ:
استفاده از هشتگ هایی که از کار افتاده یا ممنوع شده اند:
اگر حساب کاربری شما Report شود:
فعالیت های دستی ربات گونه

چطور از شادوبن خارج بشیم ؟

حذف هشتگ های تکراری و ممنوع شده در پست ها
پیج رو برای مدت کوتاهی از حالت بیزینسی به شخصی تغییر بدین
مدت زمان کوتاهی به فعالیتتون رو ادامه ندین !
ارتباط برقرار کردن با پشتیبانی اینستاگرام

شادوبن چقدر زمان میبرد ؟

بصورت کلی 2 الی 14 روز زمان میبره (بیشتر هم دیده شده ولی میانگینش رو گفتم)

نوشتهٔ پیشین
نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی:100% کاربردی
نوشتهٔ بعدی
۴ دلیل برای بازاریابی در اینستاگرام

119 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • با سلام من هر کاری هم میکنم بازم بازدید و لایک هام بالا نمیره نمیدونم دیگه چیکار کنم

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   ژانویه 4, 2019 4:05 ب.ظ

   سلام
   بدون شک نرخ تعامل یا انگیجمنت پیج و پستاتون خیلی پایینه که یا به دلیل داشتن فالوور فیک یا الگوریتم جدید اینستاگرام هست
   در مورد فالوور فیک راهکاری نیست فعلا
   ولی برای الگوریتم های جدید اینستاگرام میتونید از آموزش اینستاگرام مارکتینگ که لینکش رو قرار میدم استفاده کنید
   https://jazbmarketing.com/product/book-instagrammarketing/

   پاسخ
  • سلام پیجم برای لایک و گذاشتن عکس سردار سلیمانی شادوبن شده بخاطر همین پیجم نزدیک به ۸۰۰تا اومده پایین حرکتی هست از این حالت پیجم خارج بشه

   پاسخ
 • دوست عزیز شما میتونید ربات خوب الان رو بهم معرفی کنید؟ من قبلا از ربات های خارجی استفاده می کردم اکانتم دیلیت شد. پیجم زبان انگلیسی هست، فالوئر خارجی می خوام

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   ژانویه 26, 2019 9:52 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   تا جایی بررسی کردم بگیر نگیر داره !!!!
   یه وقتایی تازه به ربات میدید شادوبن میشید
   یه وقتایی از ربات در میارید شادوبن میشید !
   در کل فعالیت غیر عادی رو بن میکنه
   در صورتی به دنبال افزایش فروش هستین پیشنهاد نمیکنم از این ربات ها استفاده کنید
   وگرنه یک پیجه که میخواید ببرید بالا ربات های زیادی هستند
   اما شادو بشید و اکسپلور رو از دست بدین حیفه !

   پاسخ
  • حسین شه بخش
   نوامبر 17, 2021 3:54 ب.ظ

   استوری گذاشتم خلاف دستور عمل بود الانم پستام اکسپلور نمیرن شادوبن شدم ایا

   پاسخ
   • سلام و احترام من دو سه روزی خیلی افراد رو فالو کردم الان هر کاری می کنم دیگه نمی تونم فالو انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنید

    پاسخ
 • ممنونم آقای عظیمی

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   ژانویه 27, 2019 10:53 ب.ظ

   خواهش میکنم

   پاسخ
  • سلام خسته نباشید ببخشید من یه پستی و استوری از قاسم سلیمانی گزاشتم کلا پستاکاوش نمیخوره بازدیدش کم شده باید چکار کنم؟؟

   پاسخ
  • سلام من ۳تا پست دارم برای افرادی که فالوم ندارن ۰ نشون میده نزدیک به دوماهه چیکار باید بکنم درست بشه؟از هشتگ و ربات استفاده نکردم.آیا کسی پیجمو هک کرده میتونم اینو متوجه بشم

   پاسخ
 • سلام
  من پیجم شادوبن شد بعد از 14روز درست شد اما دوباره بعد از 2روز دوباره شادوبن شدم الان 34روزه هنوز درست نشده لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   فوریه 9, 2019 9:12 ق.ظ

   سلام
   برای بار اول 14 روز شادوبن میشید اگر رعایت نکنید و باز مشکلی داشته باشه پیج شادوبن میشه و تعداد روز ها بیشتر میشه
   تا 70 روز هم میره اگر پشت سر هم شادوبن بشید !!!!
   اگر از ربات استفاده میکنید ، یا هشتگ زیادی میذارید اصلاح کنید پیج رو

   پاسخ
   • ممنون از راهنماییتون
    یعنی امید داشته باشم که درست میشه یا نه چون 72کا دارم خیلی زحمت کشیدم تا اینجا امده به نظرت درست میشه

    پاسخ
    • مرتضی عظیمی
     فوریه 17, 2019 9:19 ق.ظ

     بله درست میشه حتما، فقط از ربات خارج کنید چون محدودیت ها خیلی بیشتر شده.

     پاسخ
     • اخه من رباط ندارم یا اگه هم دارم خودم متوجه نشدم یعنی میشه به طور خودکار به رباط وصل شده باشم

     • مرتضی عظیمی
      فوریه 17, 2019 12:13 ب.ظ

      استفاده کردن از اپلیکیشن های افزایش فالوور هم باعث مشکل میشه
      استفاده از هشتگ ها و بقیه مواردی که گفته شده داخل همین پست
      همه ی این موارد رو باید اصلاح کنید

     • بازم ممنون لطف کردی جواب دادی ببخشید مزاحم شدم شرمنده پسورد پیج رو عوض کردم که شاید به رباط وصل شدم پاک شه ممنون از راهنماییتون

     • سلام خسته نباشید
      من دوهفته شادوبن شدم پستام نشون نمیده اعضا ریزش کردند لایو زنده نمی تونم بزارم مسدود پارسال بخاطر تعطیلی مدارس یه اسم از قاسم سلیمانی بردم حذف شد پیام ولی اینطوری نشد پیجم
      این مدتم برای لاغری تبلیغات داشتم گروهی کامنت زیاد ویراستن فک کنم برای اون از هیچ ربات و منبر فیکی هم نداشتم ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا اعصابم داغونه

   • پیچ من قبلا بازدیدش ۱۰۰۰ ۲۰۰۰ و۵۰۰۰ هزار ویو میخورید اما الان دیگه نمیخوره مشکل من ایا رفه میشه؟؟؟

    پاسخ
    • سلام.حدود دوهفتس ب تعدادی ک فالو میشم ازتعداد فالوورام کم‌میشه بجای زیاد شدن.دلیلش چیه؟باید چی کنم؟

     پاسخ
 • سلام
  دوپیج با یک شماره تلفن دارم یکیشون شادوبن شد الان دوماه است که درست نشده که بی خیالش شدم ولی این یکی به 36کا رسیده الان 3روزه پست که میذارم فوری پاک میشه به نظرتون پیجم مسدود شده یا چی لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   مارس 2, 2019 11:36 ق.ظ

   سلام
   اینکه پستی میذارید و دلیت میشه احتمال خیلی زیاد به دلیل قانون کپی رایت اینستاگرام هست
   آهنگی که روی ویدئو گذاشتین احتمال خیلی زیاد آهنگی هست که داره به فروش میرسه و به دلیل قانون کپی رایت شما نمیتونید اون آهنگ رو داخل پست منتشر کنید

   پاسخ
   • ممنون اقای عظیمی
    با فیلتر شکن میشه پست بذارم ولی بازدید عمومی نداره نکنه شادوبن شدم دوباره به نظرتون شادو شدم

    پاسخ
    • مرتضی عظیمی
     مارس 4, 2019 12:01 ب.ظ

     سلام
     این مشکل نمیدونم بخاطر چیه خیلی عجیبه برام
     آپدیت کنید شاید اوکی بشه
     فقط موضوعی که هست هرکاری داخل این پست گفته شده اکثرا باعث رفع شادوبن میشه

     پاسخ
   • محمد غنی زاده
    آوریل 2, 2020 12:48 ب.ظ

    سلام خسته نباشید من یه مشکل دیگه دارم که هرجا رو گشتم جوابشو پیدا نکردم، من از دیروز تعداد ریچی که از هوم پیج داشتم به شدت کم شده یک سوم شده، ینی پست هام از حتی فالورهای خودم دور میمونه انگار دلیلش چیه؟ ☹️

    پاسخ
    • مرتضی عظیمی
     آوریل 7, 2020 11:09 ب.ظ

     طبق تجربه این مورد بخاطر نرخ تعامل پایین پست در مدت زمان های اولیه پست هست، به معنای اینکه فالوور های شما به پست های شما اکشن خاصی نیشون نمیده که شامل : لایک، کامنت، سیو، فوروارد و . . . است

     پاسخ
    • من هم دقیقا به همین مشکل خوردم
     دقیقا یک سوم شده حتی پستو حذف کردم دوباره گذاشتم بدتر شد اما بهتر نه در حالی که پست قبلیش خیلی بازدیدش بالا بود.
     چکار کردید؟

     پاسخ
  • سلام وقت بخیر من چند روز پیش اینستا فک کرد رباتم و از پیچم انداخت بیرون من رو و وقت ۳۰ روزه بهم داد که امتحان کنم تو ۳۰ روز یاداوری کنم اگه اونجور نکنم پیچم دیسیبل میکنه اینستا …الان هم ی بار خواستم وارد شم نوشت که بعد ۲۴ ساعت دوباره وارد بشم ..و اینم بگم پشت سر اون هرپیچی باز میکنم باز اونجور فک میکنه رباتم میندازه بیرون

   پاسخ
 • سلام. من پنج روزه شادوبن شدم کلا افسرده شدم. دوتا پیج دارم هردو شادوبن شدن خیلی زحمت کشیدم براشون. پست هم نمی تونم بذارم. یعنی ممکنه بعد یه مدت از شادوبنی دربیا؟ یا نه باید بیخیالشون شم؟ جالب اینجاست یه پیج تازه هم زدم اونم نمیشه پست بذارم فک کنم اونم شادو شده. یه نرم افزار دارم ک باهاش فیلمای اینستا رو دانلود میکردم یعنی ممکنه رباط به حساب بیاد؟

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   مارس 4, 2019 12:02 ب.ظ

   سلام
   بله همونطور گفتم در بعضی موارد 2 روز
   در یکسری پیج ها تا 14 روز و حتی بیشتر طول میکشه
   تمامی مواردی که گفته شده در این پست رو برای رفع شادوبن انجام بدین احتمال خیلی زیاد برطرف میشه

   پاسخ
  • سلام من مدتی خیلی فالو و انفالو میکردم
   ولی الان دیگ نمیکنم
   بازدید پیجم مدتیه اومده پایین
   ولی توی هشتگ ها پستم میره
   پس شادوبن نشدم یعنی ؟

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  برای پیج من در حدود دو ماه پیش مشکلی پیش اومد که هر چی عکس پست می کردم پاک میشد. ولی ویدیو مشکلی نداشت. بحث کپی رایت هم نبود چون عکس های معمولی بود. بعد از یک هفته درست شد. ولی مجدد از چند روز پیش دوباره همونجوری شد . اول فقط عکس نمی شد ولی از دیروز دیگه ویدیو هم نمی تونم بزارم. لطفا اگه راه حلی دارید راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   مارس 12, 2019 10:35 ق.ظ

   سلام
   به تازگی خیلی از مشکلاتی که پیش اومده به دلیل آپدیت نبودن اینستاگرامه
   بروزرسانی کنید تست کنید امیدوارم حل بشه مشکلتون

   پاسخ
   • وقتتون بخیر
    من روی ویدئو آهنگ خارجی گذاشتم و به دلیل قانون کپی پیست استوریم حذف شد از اون به بعد (۱۰ روز) نمیتونم استوری بزارم
    پیجم کاریمه خیلی اعصابم بهم ریخته به نظرتون چیکار کنم؟

    پاسخ
  • من چندتا پیج رو از دو سال پیش بالا آوردم با ربات همه فالوورها کاملا واقعی عجیبه که پیج 30 کا با توجه به اینکه موضوعشم طنز هست و میتونه جذاب باشه برای خیلی مخاطب ها با دو ماه پست گذاری منظم هنوز اینگجمنت مناسب رو دریافت نمیکنه و فقط 300 ویو میخوره آیا بخاطر اینکه یه زمانی فالوورها با ربات جذب شدن هنوز داریم جریمه میشیم و هیچ امیدی به افزایش اینگجمنت ها نیست چون پیج تازه زدم با 100 تا فالوور دو برابر این اینگجمنت دریافت کرد واقعا باید اون پیج ها رو فراموش کنیم و رو پیج جدید سرمایه گذاری کنیم امیدی بهشون نیست؟

   پاسخ
 • سلام.خواهشن زود جواب بدید…من تنها مشکلم اینکه نمیتونم تگ داخل عکسام بزارم….این مشکل تازه برام به وجود اومده.150k فالور دارم ولی الان نمیتونم تگ دوستانمو تو عکسام بزارم…تگ میزارم ولی وقتی ارسال میکنم تگی نیست روی عکس بازم میام ادیت میکنم تگو میزارم ولی بعد از ادیت بازم تگی وجود نداره….ممنون میشم جوابمو بدید…کلا رفته رو اعصابم.

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   آوریل 5, 2019 2:19 ب.ظ

   سلام این موضوعی میگید من جایی در مورد علائم شادوبن نخوندم و بر نخوردم
   این سری مشکلات اکثرا میتونه به دلیل آپدیت نبودن اینستاگرامتون یا استفاده نکردن از نسخه ی اصلی باشه
   آخرین نسخه اصلی اینستاگرام رو بگیرید امیدوارم مشکلتون حل بشه

   پاسخ
 • سلام و ممنون از مطالب مفیدی که میذارین. چند تا سوال داشتم ازتون
  اول اینکه جایی هست که بتونیم بفهمیم شادوبن شدیم؟ یا همین که پستهامون در اکسپلور نمیفته و علی رغم فعالیت باز هم بازخور کمی میگیریم میتونه این مساله رو نشون بده؟
  دوم اینکه استفاده از هشتگ برندمون، یا اسم خودمون در زیر همه پستهایی که میذاریمم میتونه منجر به شادوبن بشه؟

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   آوریل 6, 2019 6:20 ب.ظ

   سلام
   خداروشکر که مفید بوده
   همونطور در همین مقاله گفته شده در صورتی هشتگ های خودتون رو سرچ میکنید و پست های شما نمایش داده نمیشه به معنای شادوبن بودن شما هست
   گفته شده هشتگ ها نباید همیشه تکراری باشند و پیشنهاد میشه که یک یا چند هشتگ رو برای همه ی پست ها تکرار نکنید (باز تست کنید !)

   پاسخ
 • سلام مرسی از مطالبی که دراختیار گذاشتید من تقریبا یک هفتس که پیج افت کرده هم از لحاظ ریختن فالور هم کم شدن ویو ولایک البته همونجور که گفتید من از هشتگای زیادی استفاده میکنم دیروز دلیلشو متوجه شدم و فهمیدم که شادوبن شدم ترسم از اینکه که پیجم از دستم بره اخه خیلی برام اهمیت داره ویه چیز دیگه اییم که هست من از هیچ رباتی استفاده نمیکنم امکان اینکه زودتر از موعدی که گفتید درست بشه توی همون 3روز؟؟

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   آوریل 14, 2019 8:43 ب.ظ

   سلام
   خداروشکر که مفید بوده براتون
   اگر پست هارو بهبود بدین و از الان درست هشتگ بذارید رفع میشه
   اما تعداد روزش اصلا مشخص نیست
   بدون شک مشکلتون برطرف میشه فقط نیازه صبوری کنید و به نکات گفته شده عمل کنید

   پاسخ
 • مرسی و ممنون از راهنماییاتون

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید ببخشید مجدد مزاحم شدم من بعد 3روزی که گفته بودید پیجمو فعال کردم بازدیدام نسبتا بهتر شده ولی هنوز بازدید هفتگی پیجم نیومده بالا تاالان نزدیک500نفر انفالو کردن فالوم میکنن بعد میرم میبینم بیشتر که نشده بازم اومده پایین من قبلا توی12minپستم به1000میرسید ولی الان توی30min نمیشه واقعا هیچ راهکاری نیست تا اینقدر افت نباشه برای پیجم اگه بخوایم پست نزاریم بدتر نمیشه؟؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید. من یک پیچ که دارم که متاسفانه هشتگ ها برام کار نمیکنه. به عنوان مثال وقتی زیر یک پست از هشتک ” #ماشین ” استفاده میکنم و وقتی میرم در بخش سرچ تگ ها و هشتگ ماشین رو سرچ میکنم پست من نمایش داده نمیشه.
  چندین بار اینجوری شدم. محتوای پیچ من محتوای پو…رنوگرافی نیست اما بی ربط هم نیست ولی خب پیچ هایی هستن با موضوع پیچ من که از هشتگ ها استفاده میکنن و فالوور های بالایی دارن و شادوبن نشدن. از هشتگ های ممنوع هم استفاده نمیکنم. چندین بار پیچ رو حذف کردم دوباره ساختم اما مشکل همونه. ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   آگوست 16, 2019 1:35 ق.ظ

   شادوبن شدن با پاک شدن و ساختن مجدد اکانت برطرف نمیشه.
   رفتن داخل بخش هشتگ ها و اکسپلور فقط با قرار دادن هشتگ، حتما انجام نمیشه. علاوه بر اینکه استفاده میکنید اینکه محتوا مرتبط هست یا نه و کاربرها چه واکنشی دادن و . . . هم مرتبط هست

   پاسخ
   • سلام من الان یک ماه که ۵ تا پیجم بازدیدش از ۶ میلیون به ۲ میلیون رسیده و افت شدید داشتم نه از ربات استفاده می کنم نه هشتگ زیاد عکس هام هم کفش و پوشاک ، احساس می کنم از روزی که پست سردار سلیمانی داخل همه پیج ها گذاشتم و اینستاگرام پست پاک کرد و پیغام داد بهم از آن روز افت شدیدی کردن ولی هستگ سرچ می کنم میاد پست هام ولی بازدید یک سوم شده و حس می کنم عکس هام داخل اکسپلور نمیره و اولین بار اینجور شده و از یک ماه هم رد شده برای اینستاگرام هم پیام گذاشتم جوابی ندادن ، راهی هست که زود تر تموم شه

    پاسخ
    • مرتضی عظیمی
     فوریه 5, 2020 5:26 ق.ظ

     سلام شاهین جان
     بله پیج های زیادی بعد از اون اتفاق و حذف پست ها کاهش بازدید داشتن، ولی به معنای شادوبن نیست چون همونطور گفتین با سرچ هشتگ ها هنوز در نتایج هستید.
     کاری که پیشنهاد میکنم انجام بدین اینه که سعی کنید با قرار دادن پست هایی که بیشتر دعوت به کامنت میکنن نرخ تعامل پست های خودتون رو افزایش بدین و به مرور بازدید ها برمیگرده. الان تمرکز بذارید روی کامنت گرفتن یا شیر شدن پست ها. موضوع بعدی اینکه برای اینکه ببینید پست هاتون وارد اکسپلور میشه یا نه insights پست هاتون چک کنید که آیا داخل اکسپلور بازدید داشتید یا نه.

     پاسخ
    • سلام دوست عزیز. مشکل شما برطرف شد؟ پیج منم الان این مشکل را داره که به اشتباه تشخیص خشونت داده شده. لطفا جوابم را بدین

     پاسخ
   • سلام و خسته نباشید
    من یک پیج با ۷کا فالور دارم که تو حالت شخصیه و قفله .یه مدت احساس می کنم تعداد ویو و لایک و کامنتم خیلی پایینه
    یعنی هر ویدئو بعد یه ماه تازه به هزار بازدید شاید برسه
    علتش چی میتونه باشه؟
    پیج شخصی و قفل هم شادوبن میشه؟
    چیکار کنم؟دیدم پیجایی با شرایط مساوی من حتی تا ۶ کا هم بازدید داشته ویدئوشون

    پاسخ
  • برنامه‌ای هم ک واسه سیو استوری و پست وایناس هم ربات حساب میشه؟

   پاسخ
   • مرتضی عظیمی
    فوریه 7, 2020 5:23 ق.ظ

    سلام دوست عزیز
    خیر فقط ابزارهایی که دسترسی به اکانت اینستاگرام نیاز دارند مد نظرمون هست.

    پاسخ
 • سلام
  پیج من هم بعدازانتشار یه استوری ازسردارسلیمانی بلاک شده…دوازده کا هم بوده یهوپست گذاشتم دیدم بازدید ازبیست سی هزارتا رسیده به هزارتا ودیگه توهشتگ نرفت پستم ینی به دلیل نحتوای سیاسی این مشکل واسم پیش اومد به اینستا ایمیل هم زدم ولی گفت درخواستتون قابل قبول نیست(هیچ اسمی هم ازشادوبن نبردم فقط گفتم پستام توهشتگ ها نمایش داده نمیشن)حالا بعد پونزده روز واردپیج شدم تواین مدت هیچ فعالیتی حتی لاگ این هم نداشتم…الان میتونم پست بذارم؟یاصبرکنم مدت بیشتری بگذره؟واینکه همونطور که گفتم شادوبن شدن پیجم به خاطر انتشار اون استوری بود لزومی داره هشتگ هاموعوض کنم؟اصلا ربطی به هشتگ نداشت

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   فوریه 12, 2020 9:54 ق.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   فعالیت خودتون رو کاملا متوقف نکنید
   موضوع سردار سلیمانی خیلی خاص بود و مربوط به شادوبن نیست و محدودیت متفاوتی نسبت به پیج هایی بوده که این چنین پست یا استوری گذاشتن، شما فعالیت خودتون رو ادامه بدین، بدون تغییر خاصی و به صورت طبیعی.
   امیداوریم به زودی این محدودیت برطرف بشه که اگر خبری شد حتما اطلاع رسانی میکنیم

   پاسخ
 • سلام.من فقط سه تا پست گذاشتم با هشتگ های تکراری.توی بعضی هشتگ ها پست هام نشون داده نمیشد.اومدم تصحیح کردم دیدم بدتر شد.الان همه هشتک ها رو پاک کردم.چکار کنم که نشون داده بشن؟
  حتما باید چند روز فعالیت نکنم؟
  البته پست های جدیدم رو خداروشکر نشون میده.فقط همون سه پست رو نشون نمیده

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   فوریه 13, 2020 6:07 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر، اصلاح پست ها و تغییر هشتگ ها میتونه باعث این مشکل باشه.
   اگر پست های بعدی در هشتگ ها نمایش داده میشه هیچ مشکلی نیست و فعالیت خودتون رو ادامه بدین.

   پاسخ
 • سلام .عزیز خسته نباشید . اقای عظیمی من تقریبا ۵۰روز پیش پیجم ریپورت شد که بماند بعد یه پست از سردار گذاشتم پاک شد بعد مدتی از ریپورتی خارج شدم پست گذاشتم تک هم مثل قبل کردم ولی قبلا ۷هزارتا اینا بازدید میخورد الان ۲۰۰نفر به زور خورد بعد هشتگهارو هم امتحان کردم داخل هشتگها قرار میگیره ولی لایک بازدید بیشتر نمیخوره الان یه ۲۰روزی هست اینجوری شده یعنی شادوبن شده منم مثل قبل ادامه میدم ولی بازدید بیشتر نمیشه بعد وقتی که فیلترشکنو روشن میکنم نمیتونم لایک کنم میگه حساب شما مسدود شده به نظر چیکار باید کنم ایا با پاک کردن تمام پستهام یا هشتگام درست میشه به نظرتون امیدی هست یا از خط دیگم پیج جدید درست کنم

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید این متنی که باید برای اینستاگرام بفرستیم برای رفع شادوبن که مشکل حل بشه چیه میشه راهنماییم کنید؟

  پاسخ
 • سلام . به علت گذاشتن نماهنگی از سردار سلیمانی . کلیپ بلافاصله حذف شد و یک پیامی از اینستاگرام اومد که نوشته بود دیگر واجد شرایط استفاده از ابزار های محتوای مارک دار اینستاگرام نیستید از اون روز هر پستی میزارم و هشتگ میزارم از هشتگ اصلا بازدید نمیخوره و بازدید پست هایم پایین آمده . چکار کنم تا این مشکل رفع بشه . لطفا راهنمایی کنید . باتشکر

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   مارس 5, 2020 1:29 ب.ظ

   سلام متاسفانه خیلی از دوستان درگیر این مشکل شده اند و فعلا راهکاری برای این موضوع نداریم. اما چند راهکار دوستان دارن تست میکنن اگر جواب بگیریم داخل همین پست آپدیت میکنیم.
   فعلا تنها پیشنهادی که میشه فعالیت عادی خودتون رو انجام بدین و تغییر خاصی داخل روند کاریتون نذارید

   پاسخ
   • علی حسن پور
    مارس 8, 2020 11:04 ب.ظ

    سلام
    از کجا باید بدونی ک شادو شدی ؟؟؟
    یا ریپورت شدی ؟؟؟
    من الان پیجم اصن تو اکسپلور نمیره همین باید چیکار کنم؟؟؟ بخاطر چیه؟ همه کسایی ک بامن شروع کردن هم تو اکسپلورر رفتن هم پیجشون پیشرفت کرده
    کمکم گنید لطفا

    پاسخ
    • مرتضی عظیمی
     مارس 9, 2020 3:46 ب.ظ

     سلام
     این آموزش در مورد همین موضوع هست که چطور متوجه بشیم و میتونید با مطالعه مقاله نحوه اون رو یادبگیرید.
     علاوه بر اون خیلی از پیج ها به دلیل استوری یا پست در مورد سردار سلیمانی با نوعی از محدودیت روبرو شدن که فعلا راهکاری واسش نداریم و اطلاعاتی در موردش نداریم.

     پاسخ
 • سلام خسته نباشيد،من120kفالور داشتم ك خيلي رچ و بازديد داشت پيجم،گوشيم دست دوستام بود يه عكس غير اخلاقي(18+)استوري كردن،ك خود ب خود پاك شد و بعدش يه تذكري داده شد از اون ب بعد يه پست گذاشتم ك اصلا از اكسپلور و هشتگ نخورد،بنظرتون شادوبن شدنه اين؟؟؟و اولين بارمه امكان داره زود درست شه؟؟

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   مارس 10, 2020 11:23 ب.ظ

   سلام
   این محدودیت بخاطر پست احتمالا تا 14 الی 20 روز آینده رفع خواهد شد.

   پاسخ
   • بعد از رفع شدن اين مشكل بازديد پيجم بر ميگرده ب همون اول؟؟يا افت ميكنه؟؟

    پاسخ
    • مرتضی عظیمی
     مارس 12, 2020 3:40 ب.ظ

     به حالت قبل برمیگرده

     پاسخ
     • سلام . چطوری باید از ربات ها و اپلیکشن های فالوور فیک که اکانتم بهش وصله خارج شم ؟

     • از اپلیکیشن اینستاگرام وارد بخش setting میشید
      قیمت security
      در نهایت login activity
      از این بخش تمام دستگاهایی به غیر از خودت رو حذف کن

 • سلام
  من پیج کاریم ۲۲k فاللور داره ملی متاسفانه برای شهید سردار سلیمانی پست گذاشتم پیجم از اون روز هیچ فالووری حمع نشده و متاسفانه هر روز داره انفالو میشه در صورتی که حداقل پیج من روزی ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر عضو میشدن الان خواهشا اگر راهکاری دارید بگید ممنون میشم از شما
  تمام موارد بالا رو من امتحان کردم اما نشده متاسفانه

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   مارس 10, 2020 11:22 ب.ظ

   همونطور در بروزرسانی محتوا نوشتم
   فعلا هیچ راهکاری برای اتفاق حذف پست سردار سلیمانی و محدودیت هایی پیش اومده نداریم و با چند نفر هم صحبت کردم ولی تا الان هیچکدوم از دوستان نتونستن مشکل حل کنن
   بنظرم تغییر خاصی ندین و روند خودتون رو ادامه بدین

   پاسخ
   • سلام پیج 30کا دارم یه پست گذاشتم اینستا پاکش کردع فکر کنم ریپورتم کردن بقیه الان از اکسپلور ویو نداره اصلا ولی هشتگ میاره چیکار کنم فعالیت کنم یا نه الان چهار روزه اینطوری شده یه پست گذا‌شتم اصلا ویو نمیخوره از اکسپلور اصلا از هشتگ استفاده نکردم از اول که پیجو زدم هم هشتگ نمیزاشتم

    پاسخ
  • مشکلت مثل منه اگه راهی پیدا کردی اوکی شد خبر بده ممنون

   پاسخ
 • سلام من فایل تصویری از سردار سلیمانی گذاشتم روز شهادت هم پخش زنده غیر فعال شد هم بازدید کانال تقریبا صفر شد قبلا تا ۸۰ هزار بازدید داشتم الان آخرش۵ هزار چند وقت پیش پخش زنده درست شد ولی بازدید و اکسپلور از بین رفت و کانال در حال ریزش است برای اولین بار چکار کنم ممنون

  پاسخ
 • سلام ببخشین من تقریبا یه ماهه که از شادوبن دراومدمذولی پستام باز اکسپلور نمیره دیگه واقعا خسته شدمچیکار کنم؟ لطفا تو رو خدا جواب بدیندیگه اصلا درست نمیشه پیجم؟ من پستی راجب سردار سلیمانی گذاشته بودم 50 کا ویو خورد تو دو روز حالا هی هی داشت زیاد تر میشد ولی اینستا پاک کرد و پیجم شادوبن شد و الان تقریبا یه ماه یا شایدم بیشتر هستش که از شادوبن دراومدم ولی پستام اکسپلور نرفته:))))

  پاسخ
 • سلام
  تشکر بابت توضیحات عالیتون
  من پیجم 42کا هستش
  مربوط به خودرو
  تا 4 5 روز پیش پست ها بالای 40 50 هزارتا حتی یه سریاشون بالای 100 هزارتا ویوو میخورد
  از 3 4 روز پیش تاحالا کلیپا به شدت ویووشون و لایکشون اومده پایین
  4 تا هشتگ در کپشن ثابت هستن ولی هشتگای مرتبط رو کامنت میکنیم
  هشتگامم نزدیک به هم هستند
  پیج رو بررسی کردیم چندبار ، ویوو از هشتگ و اکسپلور داریم ولی خیلی کم
  میخواستم ببینم شدوبن شدن درجه بندی داره؟ یا مشکل از اینستا و سرعت اینترنت و این حرفاس ؟
  محتوامون واقعا برای تیم خودمون جذابه ، هرکسی دیگه هم ببینه خوشش میاد اما واقعا دلیل اینهمه کاهش بازدیدو نمیدونیم
  و سوال دیگه هم دارم
  پیج ما اسفندماه ، بعد 5 ماه فعالیت نکردن ((دی اکتیو نکردیم البته فقط فعالیت نداشتیم)) مجددا فعالیت کرد ریزش داشتیم ولی خب با محتوای جذابمون دوباره داریم میایم بالا ولی بازدید استوریا خیلی خیلی سخت میاد بالا ؛ خلاصه بگم چیکار کنیم بازدید استوری و بازدید از هوم پیج بیاد بالاتر؟ چون تو قسمت آمار بازدید کلی اگه 100 کا باشه ، لایک هم 4 5کا ، بازدید از هوم پیجمون زده 8 9 هزارتا فقط ، الان چجوریه؟چیکار کنیم؟ اصلا به نظرتون این نرخ اینگیجمنت درسته؟ یعنی بیشتر از اکسپلور میخوره ((البته تا 4 5 روز پیش))
  شرمنده طولانی شد

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   آوریل 7, 2020 11:07 ب.ظ

   سلام وقتت بخیر
   اگر در مورد سردار سلیمانی پست و استوری ای نرفته باشید
   دلیل این افت همون عدم فعالیت طولانی مدت هست، سعی کنید به فعالیت عادی خودتون برگردین و نرخ تعامل (دعوت به کامنت و فوروارد و سیو) پست هارو بالا ببرید.

   پاسخ
 • اسماعیل بالود
  آوریل 6, 2020 6:59 ب.ظ

  سلام آقای عظیمی خسته نباشین
  من از 18 ژانویه شادوبن شدم و هنوزم که هنوزه پیجم درست نشده لطفا کمکم کنین من قبلا استوریام ۱.۵k بازدید داشت الان رسیده به ۳۰۰ تا لطفا کمکم کنین

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   آوریل 7, 2020 11:35 ب.ظ

   سلام اسماعیل جان
   روش هایی رفع شادوبن در آموزش هست و اگر مدت زمانی که گفتم مشکلت حل نشده میتونی با اینستاگرام مکاتبه کنی ولی اصلا در مورد شادوبن صحبت نکن و فقط بگو که کاهش بازدید داشتی و دلیلش چیه !

   پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر بنده یک پیج رو تازه جهت کسب کار زدم و خیلی وسواس به تولید ارائه محتوای خوب داشتم اما زیاد اطلاع از اکشن بن و شادو بن نداشته بودم و فقط یک چند سری مطالبش رو خونده بودم اما تجربه نکرده بودم تا زمانیکه برای ادامه کسب کارم رو به پیج اینستاگرام آوردم روز اول شروع کردم به گذاشتن محصولاتم و نزدیک به 300 پست ایجاد کردم و در هر پست کپشن های خاص خودش رو همراه با هشتک های لازمش ایجاد کردم تا اینکه در همان روز اول با گذاشتن کامنت در پست های پیج های دیگر جهت تبلیغات پیج خودم با پیغام اکشن بلاک رو به رو شدم و محدودیت 2 روزه برام در نظر گرفته شده و همچنین مورد دیگری که هست با هشتک اختصاصی خودم پست های پیج رو میتونم از طریق سرچ ببینم اما با هشتک های عمومی و پرطرفدار که مربوط به همان محتوا هستپست هایم دیده نمیشه می خواستم بدونم آیا دیده نشدن پست ها در هشتک های عمومی به خاطر اکشن بلاک فعلی هست یا ممکن هست هر دوش اتفاق افتاده باشه و یک مورد دیگر اینکه پیج من رو حالت بیزینس هست و الآن که می خوام برگردونم به حالت شخصی هیچ اتفاقی نمی افته ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چیکار باید بکنم.

  پاسخ
 • سلام، من یک ماه قبل به اشتباه پستی رو کپی کردم و انتشار دادم که یخورده هم مستهجن بود و در قسمت بازدید لایک ها و نظرات خودم دیدم که نوشت شما کپی رایت کردین و پست مستهجن گذاشتن قبل اون هم بازیدیدم زیاد بود هم لایکام گزارش مشکل هم دادم حالا چجوری اکانتم رو از محدودیت دربیارم؟

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   آوریل 18, 2020 2:19 ب.ظ

   به مرور زمان با فعالیت عادیتون میتونید به بازدید های قبلی برگردین

   پاسخ
   • سلام من هم افت ريچ داشتم ده برابر كاهش داشته كار خاصي نكردم رباط ندارن ولي فكنم فالو انفالو زياد ميكردم الان يكماهه بازديد از هشتگ ندارم دگ نميدونم چه كاري ميشه انجام داد ممنون ميشم كمكم كنيد

    پاسخ
 • سلام ممنون ميشم راهنمايي كنيد
  من شاد و بن نيستم ظاهرا چون هشتكامو با اكانت غير فالور سرچ ميكنم مياد ولي اكسپلور نميرم اصلا و فقط فالوورام پستامو ميبينن علت چي ميتونه باشه؟

  پاسخ
 • من پست پاک کردم تویه روز ۱۰تا پست اینم باعث شادوبن میشه؟

  پاسخ
 • سلام . وقت بخیر
  قبلا آیدی پیجم رو در گوگل سرچ میکردم همه پست ها بود اما الان آیدی رو پیدا نمیکنه . چطوری میشه دوباره به حالت قبل برگرده ؟

  پاسخ
 • سلام. من یه پیچ ۱۴ کایی دارم که یه مدت با خصوصی و عمومی کردنش ریکویست های جدید رو اکسپت می کردم . یعنی میذاشتم روی حالت خصوصی و بعد از تبادل و تبلیغ، پیچ رو عمومی میکردم که ریکویست اکسپت بشن. اما چند روز هست وقتی می‌خوام پیچ رو سویچ کنم یه هشدار برام می‌فرسته و ریکویست ها کلا حذف میشه. حتی به صورت دستی هم به صورت محدود میتونم ریکویست ها رو اکسپت کنم و بعدش برام هشدار میاد و میگه میتونی پیچ رو عمومی کنی ولی فالورهاتو از دست میدی. امکانش هست درمورد این مشکل راهنماییم کنید؟

  پاسخ
 • سلام پیچ من تو اینیستا پست و استوری آپلود نمی کنه نمیدونم ریپورت شدم یا شادوبن یه ماهه هست
  مدت شادوبن چند روزه هست. ولی از طریق گوگل و موبایل دیگران میتونم پست و استوری بزارم.

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید خیلی ممنون از مطالب خوبتون فقط یه سوال داشتم پیامی که میدیم‌ به پشتیبانی اینستاگرام باید انگلیسی باشه یا فارسی؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید خیلی ممنون از مطالب خوبتون
  من چند وقتیه کار‌ تیکتاکر شدن رو شروع کردم بعد از چند ویدیو اوضاع یهتر شد و ویدیو هام میرفتن اکسپلور و چند تایی لایک و کامنت و فالو میخوردن
  ولی الان اصلا از اکسپلور ویو نمیخورن امکانش هست از همین شادوبن باشه؟؟
  راستی اینم بگم که من هیچ کدوم از کار هایی که باعث شادوبن میشه را انجام ندادم
  لطفاً کمکم کنید که چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام ینی حتی برنامه های دانلود از اینستا یا دنلود استوری هم باعث میشه شادو بن شیم؟

  پاسخ
 • سلام
  وقت بخیر
  ممنون بابت مطالب خوبی که کار کردین
  من ۲ ماه تو پیجم فعال نبودم اینستا منو شادوبن کرده ، از هیچ اپ یا ربات فالوور بگیر و … هم استفاده نکردم ، هشتگ تکراری داشتم اما فقط از یدونه هشتگ استفاده میکردم بازم لازمه که تاکید کنم تا زمانی که اکتیو بودم و هر روز پست میذاشتم هیچ مشکلی نبود به محض اینکه ۲ ماه نبودم شادوبن شدم از طریق یه سایت خارجی چک کردم شادوبن شدنم تایید شد البته قبلا هم یه بار اینستا منو به دلیلی که مجدد هم نمیدونم چی بوده شادوبن کرده بود و بعد از ۴۰ روز از حالت شادوبن خارج شدم الان ۲۰ روز گذشته و من کماکان شادوبن هستم… ، چقدر دیگه باید منتظر بمونم ؟ ممنون میشم که راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من یه پیج دارم که حدودا یک ماه پیش‌۲۰۳ کا فالور داشت از یک ماه پیش حدود ۶ کا ریزش داشتم و‌همینطور پستهام نه لایک‌زیادی میخوره نه کامنت . و بدتر‌اینکه به اکسپلور‌نمیره . تو رو‌خدا بگین چیکار کنم دارم دیوانه میشم

  پاسخ
 • من پیج های عربی ک فالو ندارم میان تو استوری هام. چکارشون کنم؟؟ تعدادشون خیلی زیااده

  پاسخ
 • سلام
  من سه ماه هست که پیجم شادوبن شده توی هشتگ ها نشون داده نمیشه و وقتی لینک پیج رو واسه کسی میفرستم user not found نشون میده تمام کارهایی که اینجا گفتین سه ماه پیش انجام دادم ولی درست نشده دیگه کلافه شدم پیجم فروش لباس هست و از بعد کرونا هیچی فروش نداشتم وخیلی ناراحتم کسی راه حل دیگه ای نداره بگه ؟

  پاسخ
 • سلام ممنون میشم جواب بدید من یه پیج ۱۴۰k دارم یه پست گزاشته بودم آهنگ امینم روش بود بعد چند روز پاک شد وو از اینستاگرام برام ایمیل اومد که کپی رایت بوده . از اون موقع شادوبن شدم ۴ روزه داحل پیج نرفتم از حالت بیزنسی خارج شدم و ۲۰ پست آخرو هشتگ هاشو پاک کردم و به اینستاگرامم ایمیل زدم ولی فک کنم هنوز درست نشده میشه راهنمایی کنید خیلی واجبه چون تنها درامدم اینه پیج کاریمه میشه بگید چه کار دیگه یی باید انجام بدم که درست بشه یا کی درست میشه اولین باره شادوبن شدم

  پاسخ
 • سلام من اینستا وصل کردم با ایمیل همین اولش غیر فعاله یعنی پسورد و یوزرنیم رو قبول میکنه بعد این میاد ما متوجه فعالیت غیر معمول شما شدیم بنابراین شما را از سیستم خارج کردیم… اخه من هنوز یبارم وارد پیج نشدم پس چی شده راستی من فقط با لپ تاپ میتونم برم اینستا.لطفا کمکم کنید

  پاسخ
 • جناب عظیمی من دو سه روز هست حس کردم پیجم دیده نمیشه امروز تو گوگل سرچ کردم که سایتی خارجی بود که اسم پیج رو میدادی میگفت که پیج شادوبن شده یا نه که دیدم تمامی 5 اکانتم شادوبن شده فکرم میکنم بخاطر این بوده که با اکانتای خودم برای اکانت تجاری لایک میکردم و کامنت میزاشتم.
  هشتک های پیجم واقعا نامناسب نیست چون پیج ورزشیه و من سعیم کردم تا جایی که میتونم تکراری نزارم از ظهر تمامی اکانت لاگ اوت کردم من یک برنامه آنفالو یاب هم که خارجی هست دارم نظر شما چیه همینکه لاگ اوت کردم کافیه یا لاگ این کنم هشتک پاک کنم و برنامه آنفالو یاب هم پاک کنم ممنون میشم یه راهنمایی سریع کنید منبع درآمد من هست پیج سپاسگزارم

  پاسخ
 • سلام امیدوارم که کم‌کم کنید. پیجم که مدت زیادی هست که دچار این مشکل شده اونم این که تعداد پستام برای فالورام تعداد واقعی هست ک گذاشتم منتهی برای کسانی که جزو فالورام نیستن کمتر نشون میده پیجم هم پرایوت خیلی سرچ کردم رسیدم به شادوبن آیا واقعا شادوبن شدم؟ من تمام هشتگامو پاک کردم ربات استفاده نکردم اینترنتم ضعیف نیست و… ولی با این حال این مشکل هست لطفا کمکم کنید ممنون

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من یه مدت بود شادوبن شده بودم بخاطر همین دیگه پستامو استوریام اکسپلور نمیرفت الان از شادوبن نزدیک دو ماه دراومدم پستام اکسپلور میره خیلیم خوبه ولی استوریام دیگه نمیره دلیلش‌چیه ممنون میشم جواب بدین☹

  پاسخ
 • سلام پیج انیستام پویش خبریش کار نمیکنه بعد یه پیام میاد که مااطلاعات شمارو برسی میکنم گه تاییدشود میتوانید۲۴ساعت بعد از پیجتون استفاده کنید ولی الان دو روز هست که همین پیام میاد و اسم و ایدی من هم پاک شده و نوشته کاربر انیستا ایا پیجم شدوبن شده؟خواهشا بگید

  پاسخ
 • سلام خسته نباشیدمن یه مدت پستام به اندازه کافی ویو میخورد و وارد اکسپلور میشدو از اکسپلور منو لایک میکردن ولی بعد چندمدت نتونستم پست بزارم وغیر فعال شدم و چنبار شادوبن شدم و بازم الان درست شده..و پستام وارد اکسپلور میشن ولی بازدیش نصبت به قبل کم شده و از اکسپلور هیچکس منو لایک نمیکنه..فقط فالورای خودم منو لایک میکنن و میشه راهنماییم کنید؟

  پاسخ
 • سلام میخوام فالوورای فیک پیجمو ریمو کنم ، تا حدودیم اینکار انجام شده روزی ۱۰۰ نفر ریمو میکنم هر نیم ساعت ۲۰ نفر میخواستم بدونم بیشترم میشه ریمو کنم شادو بن نشم ؟ نهایت روزی چقد میشه ریمو کرد

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید ممنون از مطالب خوبی گذاشتین
  بنده از GBinsta استفاده میکنم و چندا ویژگی داره اینه که اگر فعالشون کنیم کسی متوجه نمیشه استوریشو نگاه کردیم یا سین پیاماشو نشون نمیده واسه طرف مقابل و…
  وچند وقت هم هست که شادوبن شدم از ربات این چیزایم استفاده نمیکنم

  پاسخ
 • سلام من پیجم لایک وکامنت پست میزارم مشکلی ندارم فقط موقع فالو کردن پیام tell us بدون زمان میاد من ی هفته فالو نکردم چندراهم رفتم درست نشد لطفا کمکم کنید تو هشتک ها هستم

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من نزدیک یک ماهه که پستام وارد اکسپلور نمیشه و فقط نزدیک ده تا بیست بار وارد هشتگ میشه
  قبل از اون پستام کلی اکسپلور می‌رفت ولی الان نه حتی سه روز از پیج لوگ اوت کردم و از هشتگ های تکراری استفاده نکردم ولی بازم تغییر نکرد چیکار کنم؟خیلی واسه پیج زحمت کشیدم و الان واقعا ناراحتم

  پاسخ
 • سلام من قبلا پیج کاری داشتم ولی بعد چند ماه پیجم و اکانت های اینستاگرامم کامل پاک شد وبعد از اون هر چی میخوام اینستاگرام رو نصب کنم برام مینویسه به خاطرحفظ انجمنمان برخی فعالیت هارا محدود کردیم واصلا اینستاگرام برام نصب هم نمیشه الان چکار بکنم که بتونم دوباره نصب کنم مشکلش چی بوده؟

  پاسخ
 • سلام اقای عظیمی خسته نباشید
  ببخشید من چند تا سوال دارم ممنون میشم که پاسخ بدید
  سوال اولم اینه که : من امروز یک پست گذاشتم در قالب طنز ولی وقتی گذاشتمش تو قسمت گزارش پیج یک پیام از اینستاگرام برام اومد که نوشته بود پست شما کپیه و ریمو میشه
  ولی پستم هنوز پاک نشده فقط تعداد لایکاش 69 تا شده که خیلی کمه چون من هروقت پست میذارم بالای 200 ، 300 لایک میخوره میخواستم بدونم چرا اینجوری شده ؟
  سوال دومم اینه که من هر کاری میکنم پستام وارد بخش اکسپلور نمیشه ینی میشه ولی همیشه بازدیایی که میگیره زیر 20 تا هست
  میخواشتم بدونم برای چی اینجوری ربطی به شادوبند شدن داره
  اخه تعامل پیجم خداروشکر خیلی خوبه
  ممنون میشم که پاسخ سوالات منو بدید ممنون

  پاسخ
 • سلام من یه پست جدید از خودم گذاشتم و از لایک بگیر استفاده کردم بعد ۳ ساعت بدون اینکه هشداری بده هم پستم و هم استوریم حذف شد دلیلش چیه؟ آیا پستم بر میگرده یا نه؟

  پاسخ
 • سلام ببخشیداقای عظیمی من رمزی که فیسبوک برام ارسال کرده رو چندباراشتباه واردکردبرای قسمت راستی آزمایی،حالاهرکاری میکنم و رمزجدیدمیزنم بازم ارورمیده که دفعات زیادی رمز رو اشتباه زدی.چیکارکنم لطفاکمکم کنید.

  پاسخ
  • مرتضی عظیمی
   اکتبر 29, 2021 10:09 ق.ظ

   بعد از چند روز تست کنید
   در صورتی بازم انجام نشد به پشتیبانی اینستاگرام ایمیل بزنید و مشکل خودتون رو واسش توضیح بدین

   پاسخ
 • سلام خواهش میکنم لطفا جواب منو بدین من پیجم خصوصیه و قبلا پست میگذاشتم تو صفحه‌ی پیجم تعداد پست هامو میزد تا مدتی پیجم بدون پست بود ولی جدیدا پست که گذاشتم برای کسانی که منو فالو ندارن میزنه 0پست تا وقتی که منو فالو کنن و وارد پیجم بشن

  پاسخ
 • سلام من پیجم شخصی بوده و فالور زیادی نداشتم اما پیجم برام خیلی مهمه و کلا بلاک شده.دلیلش رو هم نمی‌دونم یکماه از انواع روشها با پشتیبانی اینستا ایمیل میزنم و هیچ پاسخی نمی‌گیرم. راهکاری دارید. روشهای رایج رو تست کردم

  پاسخ
 • زينب دولتي
  فوریه 6, 2022 4:18 ب.ظ

  سلام من شدوبن اسمي شدم نميدونم چيكار كردم كه اينطوري شده نه از رباتي استفاده كردم نه فيك زدم نه هشتك زياد زدم ،الان خيلي وقته شايد نزديك دو ماه پستام نميخوره به اكسپلور خسته شدم فقط ميدونم يه سري نامرد ريپورتم كردن اما تعدادشون زيادم نيست حدودا ١٠ نفر

  پاسخ
 • سلام من پیجم خیلی عالی میرفت تو اکسپلور و جذب بالای داشت ولی دیروز یه استوری گذاشتم و خارج از مقررات اینستا بود الان از دیروز دوتا پست گذاشتم که هیچ کدوم تو اکسپلور نرفتن و پیجمم صد در صد ضعیف شده . چقدر طول میکشه درست بشه پیجم؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید منظور از شخصی کردن پرایوت کردنه اکانته؟ اخه من پرایوت کردم درارم از پرایوت یا بمونه؟

  پاسخ
 • سلام من بلاک بودم بعد از چند روز از بلاکی اینستا دراومدم بعد خود به خود از پیجم خارج شدم. بعد یه متن با به تیک بعدی اومده بود نوشته بود (متوجه فعالیت غیر عادی در حساب شما شدیم بنابراین شمارا از سیستم خارج کردیم
  ظرف ۳۰روز مراحل بعدی را دنبال کنید تا بتوانیم شمارا پیش از غیر فعال شدن حسابتان برگردانیم)
  ..
  بعد شمارمو زدم حالا پیامک برام نمیاد ؟ میشه کمک کنید

  پاسخ
 • ممنون میشم که راهنماییم کنی ببین من یه پیج داشتن ۳۰ کا بود خود به خود یا حالا با اشتباه من پیج غیر فعال و دیسیبل شد اما از طریق راهنمایی اینستا عکس از خودم و کارت ملی فرستادم و نوشتم که من ربات نیستم خلاصه پیجم بعد یک هفته برگشت اما حالا پستام توی نیم ساعت اول نسبت به گذشته زیاد ویو نمیخوره لایک کامنتم اومده پایین اما اکسپلور که جستجو میکنم بالا میام و از هشتگها ورودی دارم یعنی هشتگی که زیر پستم مینویسم رو جستجو میکنم پستهای منم نشان داده میشه بنابراین من فکر میکنم پستم در ابتدای ارسال به تمام فالوورهام نشان داده نمیشود؟و اینستا ان را با تاخیر به فالوورهام نشان میده؟ اخه در قسمت اطلاعات اماری هم میبینم بعد دو روز از هشتگها ورودی گرفتم.نظر شما چیست و چیکار کنم مثل اول بشه سپاس

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO