1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. آموزش کسب و کار اینترنتی (0 تا 100 رایگان)
  3. آموزش یوتیوبری (0 تا 100 چگونه یوتوبر شویم؟)

آموزش یوتیوبری (0 تا 100 چگونه یوتوبر شویم؟)

آموزش یوتیوبری (0 تا 100 چگونه یوتوبر شویم؟)

آموزش یوتیوبری از صفر تا صد

در این مقاله راجب تمام روش­های كسب درآمد از طریق یوتیوب توضیح خواهیم داد و شما را با روش­های مختلف درآمد زایی از این طریق اشنا خواهیم كرد. شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد دیگر دنبال كسب درآمد دلاری باشید. برای داشتن اطلاعات بیشتر در این باره در ادامه­ی مقاله با ما همراه باشید. ما به شما یكی از بهترین و پر سودترین روش­های درآمد زایی داری را معرفی خواهیم كرد و ریز نكته­ها و ترفندهای لازم را توضیح خواهیم داد.

درآمد زایی دلاری از طریق یوتیوب برای یك ایرانی مشكلات و فراز و نشیب­های زیادی خواهد داشت. به دنبال تحریم­ها و محدودیت­ها این امر به آسانی ممكن نخواهد شد؛ اما با این حال باز هم اشخاص زیادی هستند كه از این طریق درآمد زایی می­كنند و به درآمد دلاری از یوتیوب دست پیدا كرده­اند. یكی از مهم ترین دلایل جذابیت یوتیوپر شدن به این خاطر است كه اگر شما بتوانید كسب درآمد دلاری داشته باشید، با توجه به قیمت بالای دلار به آسانی می­توانید در مدت زمان كم به ثروت انبوه برسید. اما نكته­ی قابل توجه اینجاست كه اگر واقعا به دنبال كسب درآمد از طریق یوتیوب هستید، باید به یك یوتیوبر حرفه ای تبدیل شوید. حالا یوتیوبر حرفه ای کیست و چگونه می­توانید به آن تبدیل شوید، پروسه­ای است كه در ادامه­ی مقاله به توضیح مراحل آن خواهیم پرداخت. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا ریز نكات لازم و مراحل كلی تبدیل شدن به یك یوتیوبر را یاد بگیرید و از آن­ها در جهت كسب درآمد دلاری و موفق شدن در این حرفه استفاده كنید.

آموزش یوتیوبری به زبان ساده

آموزش یوتیوبری به زبان ساده

به اشخاصی كه ویدئوهایی با محتوا كه حالا ممكن است در انواع و اقسام زمینه­ها باشد، تولید می­کنند و در یوتیوب به اشتراك می­گذارند، یوتیوبر گفته می­شود. درآمد یوتیوبرها باهم متفاوت است و این درآمد بستگی به میزان سابسكرایب-های چنل یوتیوبتان و همچنین تعداد بازدیدهای ویدئوهایتان دارد. بدیهی است كه هرچه ویدئوهای متفاوت­تر و بهتری بسازید، بازدیدكنندگان و دنبال كنندگانتان نیز بیشتر خواهد بود. در ابتدا و اولین قدم برای رسیدن به یوتیوبری شما باید با پیش نیازهای اولیه­ی یك یوتیوبر آشنا شوید و همچنین تفاوت و انواع روش­های رسیدن به آن. درادامه انواعی از این روش­ها را نام خواهیم برد و به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

انواع روش­های یوتیوبری

با این كه به علت تحریم­ها درآمد زایی از طریق یوتیوب به كار دشواری تبدیل شده است، اما با این حال راه و روش­های زیادی برای رسیدن به درآمد دلاری از طریق یوتیوب وجود دارد. بسیاری از افراد به خاطر مواردی كه توضیح دادیم، به دنبال درآمد دلاری از یوتیوب هستند؛ بنابراین ما در ادامه­ی مقاله به فعالیت در این حوزه با وجود تحریم ها و محدودیت­ها خواهیم پرداخت.

در ابتدا و در اولین قدم شما باید حساب گوگل ادسنس  داشته باشید. بزرگترین مشكل برای ایجاد این حساب این است كه شما باید یك آشنای مقیم خارج كشور برای احراز هویت داشته باشید؛ زیرا گوگل در مرحله تائید برای ادرسی كه وارد كرده­اید، به جهت احراز هویت كدی ارسال خواهد كرد كه از طریق آن باید حسابتان را تائید كنید. حالا چرا باید فردی مقیم در خارج از كشور داشته باشیم، زیرا به خاطر تحریم ها شما نمی­توانید كه كد تائید را در ایران دریافت كنید.

حتما بخون  کار دانشجویی اینترنتی ( 3 روش تست شده و 100% موفق در منزل)

راه اصلی كسب درآمد از یوتیوبر شدن

راه اصلی كسب درآمد از یوتیوبر شدن

 حالا شاید این سوال برای شما نیز مطرح باشد كه پس چگونه برخی از این روش درآمد زایی می­كنند. بزرگترین مانع شما در این راه، ایجاد یك حساب گوگل ادسنس و احراز هویت آن است. برای همین در مرحله­ی اول باید یك حساب گوگل ادسنس ایجاد كنید. از آنجایی كه به علت تحریم­ها نمیتوانید آدرس و حساب بانكی ایرانیان را وارد كنید، برای همین شما به یك شخص آشنا در خارج از كشور نیاز دارید كه بتوانید با او همكاری كنید. شخصی كه قصد همكاری با او را دارید، باید آدرس و كد پستی­اش را حین ثبت نام وارد كند تا گوگل ادسنس كد تائید را به آن ارسال كند.  البته حتما حواستان باشد كه شخص قابل اطمینانی باشد. بسیاری از افراد قصد فریب و كلاه برداری از شما را دارند. حالا می­توانیم به سراغ روش­های كسب درآمد از یوتیوب و مراحل آن برویم و ترفندهایی را معرفی كنیم كه بتوانید به درآمد بالا از یوتیوب دست یابید. البته شما می­توانید ترفندهایی را بیاموزید كه نیازی به دور زدن تحریم­ها نداشته باشد و از روش­های دیگری بتوانید یوتیبری كنید و به درآمد انبوه برسید.

1-فروش محصولات خود در یوتیوب

یكی از ساده ترین روش ها این است كه شما محصولات و خدمات خود را به فروش بگذارید. در این روش شما خدمات یا محصولات خود را در ویدئوهای خود معرفی كرده و در صفحه­ی خود به اشتراك می­گذارید تا به فروش برسند. از آنجایی كه سایت یوتیوب یكی از پر بازدیدترین سایت­های جهان است كه روزانه افراد زیادی ساعت­ها مشغول گشت و گذار در آن هستند، بنابراین به آسانی می­توانید در معرض دید قرار بگیرید. اولین گام برای این منظور می­تواند ساخت یك حساب یوتیوبی باشد. با ساخت یك اكانت می­توانید شروع به فعالیت و ساخت ویدئو كنید. در این روش اگر ویدئوهایتان حرفه­ای و مناسب باشد، مطمئن باشید كه دیده خواهد شد و به بازدهی مطلوبی خواهید رسید و افراد زیادی با دیدن ویدئوهایتان و آشنایی با محصولات و خدمتتان به مشتری­های شما تبدیل خواهند شد. طبق تجربه و تحقیقات صورت گرفته افرادی كه در معرفی محصول و یا خدماتشان از خودشان فیلم می­گیرند و محصول را معرفی می­كنند، سبب افزایش 80 درصدی فروش محصولات خود می­شوند. دیدن چهره­ی ارائه دهنده یا فروشنده­ی خدمات و محصولات موجب بالا رفتن اعتماد مشتری و در پی آن بالا رفتن فروش محصول خواهد شد. نكته­ی مثبت و قابل توجه در این روش آن است كه شما دیگر نیازی به دور زدن تحریم­ها و یا احراز هویت و یا داشتن آشنا و بستگان مقیم خارج ندارید و به آسانی می­توانید بدون نیاز به همه­ی این مسائل ویدئوهای خود را به اشتراك گذاشته و به معرفی خدمات و محصولات و جذب مشتری بپردازید.

2-همكاری در فروش اینترنتی

دومین روشی كه در اینجا قصد معرفی آن را داریم، همكاری در فروش اینترنتی است. شاید برای شما نیز این سوال مطرح باشد كه همكاری در فروش اینترنتی چیست؟ در این روش شما محصولات و خدمات دیگران را به فروش میگذارید و به ازای هر فروشی كه انجام می­دهید، پورسانت دریافت می­كنید. در كل به این روش همكاری در فروش اینترنتی می­گویند. در این روش نیز باز هم شما با ویدئوهایتان محصولات و خدماتی را معرفی كرده و در چنل خود به اشتراك خواهید گذاشت. در واقع با این روش بازاریابی كرده و مشتری پیدا می­كنید. برای مثال فروشگاه اینترنتی    amazoیكی از بزگترین فروشگاه های اینترنتی در جهان است. بسیاری از افراد از طریق همكاری در فروش اینترنتی در یوتیوب از این فروشگاه درآمد بسیار بالایی را نصیب خود می­كنند. این سایت­های همكاری در فروش به ازای هر محصول یك لینك اختصاصی به مشتری های خود می­دهند. هر خریداری كه از طریق این لینك اختصاصی وارد شود و محصولی را بخرد، به طور اتوماتیك پورسانت حاصل از فروش آن محصول به حساب آن شخصی كه كار همكاری فروش انجام می­دهد، واریز می­شود. در این روش نیز شما می­توانید از خودتان فیلم بگیرید و اعتماد بیننده را كسب كنید و خدمات یا محصولاتتان را معرفی كنید و با قرار دادن لینك اختصاصی فروش در قسمت توضیحات در صورت فروش، پورسانتتان را دریافت كنید. با تولید ویدئوهای حرفه­ای و با كیفیت می­توانید به هدف خود برسید و مشتری­های زیادی را جذب كنید.

حتما بخون  کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه (6 قدم مهم)

3-افزایش بازدید سایت با یوتیوبری

بعد از موارد بالا بهتر است با یكی از روش­های غیر مستقیم درآمدزایی از طریق یوتیوب آشنا شویم. در این  روش شما به صورت غیر مستقیم به درآمدزایی می­پردازید. می­توان گفت این روش بیشتر برای اشخاصی مناسب است كه فعال در یك وب سایت یا شبكه اجتماعی مثل تلگرام یا اینستاگرام هستند. اگر شما نیز وب سایت یا یك شبكه اجتماعی دارید كه خدمات یا محصولاتی را به صورت اینترنتی می­فروشید، این روش برای شما بسیار مناسب است. برای اشخاصی كه وب سایت دارند، یوتیوب یك گزینه دارد كه با استفاده از آن میتوانید ترافیك سایتتان را بالا ببرید. بدیهی است كه با بالا بردن ترافیك سایتتان، فروشتان نیز بالا خواهد رفت و می­توانید محصولات بیشتری را بفروشید. نكته­ی قابل توجهی كه در این قسمت باید در نظر بگیرید، این است كه اگر می­خواهید موفق شوید و درآمد خوبی داشته باشید، باید ویدئوهای با كیفیتی بسازید. هرچه ویدئوهایتان با كیفیت­تر باشد، فروش­تان نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین اگر می­خواهید در این روش به موفقیت برسید، تمركزتان را روی ویدئوهایتان بگذارید و سعی كنید ویدئوهای با كیفیت­تری بسازید. رمز موفقیت شما در نظر گرفتن نیاز مشتری­هایتان است. هرچه ویدئوهایتان برای رفع نیاز مخاطبان كامل­تر باشد، درصد موفقیت شما نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین تمركز خود را روی بالابردن محتوای خود قرار دهید و نیاز مخاطبان را پوشش دهید.

4-درآمد زایی از گوگل ادسنس

یكی از جذاب­ترین روش­ها برای كسب درآمد از یوتیوب، كسب درآمد از گوگل ادسنس است. هر چند این روش برای كاربران مقیم ایران با توجه به محدودیت­ها بسیار دشوار و پر مانع است، اما ممكن است همان طور كه اشاره شد، برای درآمد زایی از گوگل ادسنس به صورت كامل احراز هویت شوید. در این روش ابتدا باید یك حساب در یوتیوب ایجاد كنید و یك حساب در گوگل ادسنس و سپس این دو حسابتان را به هم متصل كنید. این روش به این صورت كار می­كند كه هنگامی که شما محتوا و ویدیوئی را ساختید و در یوتیوب به اشتراك گذاشتید، یوتیوب روی ویدیوی شما تبلیغات قرار می­دهد و به ازای اشخاصی كه روی ویدیوهای تبلیغی شما كلیك كنند و آن ها را ببینند، گوگل به شما مبلغی خواهد پرداخت. اصلی ترین روش درآمد زایی از یوتیوب هم همین روش است که در حال حاضر خیلی راحت به کمک شرکت های واسط میتونید درآمد خودتون رو نقد کنید.

نكات مهم برای درآمد زایی از طریق یوتیوبری

نكات مهم برای درآمد زایی از طریق یوتیوبری

تا این قسمت از مقاله راجب روش­های مختلف درآمد زایی از یوتیوب صحبت کردیم و شما را با انواع آن آشنا كردیم. در ادامه می­خواهیم  به نكات مهم و كلیدی اشاره كنیم كه به بهبود كار شما كمك خواهد كرد.

1- اولین قدم برای درآمد زایی از طریق یوتیوب، داشتن حداقل هزار سابسكرایب است.

2-اگر قصدتان درآمد زایی به صورت مستقیم از این پلت فرم باشد، حتما باید حساب گوگل ادسنس داشته باشید.

3-اگر قصد ایجاد حساب گوگل ادسنس را دارید، یادتان باشد حتما با شخصی مورد اعتماد و مطمئن همكاری كنید.

4-بدانید كه نمی­توانید با خرید ویوی فیك یا سابسكرایب فیك یوتیوب را دور بزنید. برخی از افراد فكر می-كنند با این ترفندها میانبر می­زنند؛ اما یوتیوب این كاربران را تشخیص داده و بلاك می­کند.

5-یكی دیگر از نكته هایی كه باید در نظر بگیرید این است که  قوانین یوتیوب را بدانید و به آن عمل كنید. قانون كپی رایت را در نظر بگیرید. اگر چند مرتبه از قانون تخطی كنید و ویدیوهایی خلاف مقررات نشر كنید، یوتیوب اكانت شما را بلاك خواهد كرد.

حتما بخون  ایده کسب و کار اینترنتی (بیش از 100 شغل اینترنتی ایرانی)

6-علاوه بر روش های مستقیم روش های غیر مستقیم درآمد زایی از طریق اینترنت را در نطر بگیرید و اگر از اولی موفق نشدید، به سراغ دومی بروید.

7-به علت تحریم­ها و محرومیت­ها علیه ایران، ایجاد حساب ادسنس در ایران ممكن نیست.

ابزارهای لازم برای شروع كار

در ابتدای شروع فعالیت­تان در یوتیوب و شروع فرایند یوتیوبری مانند هر كار و یا حرفه­ی دیگری بعضی چیزها مورد نیاز خواهد بود. صد البته كه شما مجبور نیستید بهترین و با كیفیت ترین تجهیزات نورپردازی و یا فیلم برداری را خریداری كنید. برخی از تجهیزات ضروری است؛ یعنی هر یوتیوبری برای فعالیت به آن­ها نیاز خواهد داشت. در ادامه به معرفی این دسته تجهیزات خواهیم پرداخت. یكی از تفكرات غلط و رایج بین افرادی كه می­خواهند در این زمینه شروع به فعالیت كنند، این است كه فكر می­كنند حتما باید بهترین تجهیزات ممكن اعم از بهترین دوربین، بهترین نورپرداز و یا بهترین میكروفون را تهیه كنند كه این تفكر صحیحی نیست. وسایل اصلی و مورد نیاز شما  در این زمینه بسیار محدود و اندك است كه عبارت است از:

1-گوشی موبایل

2-كامپیوتر و یا لپ تاپ معمولی

3-سه پایه­ی موبایل

پس به جای كمال گرایی، عمل گرایی را سرلوحه­ی كارهایتان قرار دهید و به جای فكر كردن به تجهیزات ایده ال سعی كنید تمركزتان روی خودتان و كیفیت كاریتان باشد.

مهارت های لازم برای شروع یوتوبری

مهارت های لازم برای شروع یوتوبری

در این بخش نیز به اصلی­ترین و مهم­ترین مهارت­هایی كه هر یوتیوبر باید داشته باشد، خواهیم پرداخت. یوتیوبر نیز باید مانند بلاگر در زمینه­ای كه فعالیت می­كند یك دسته از مهارت­ها را یاد بگیرد. مهارت هایی كه برای شروع كار نیاز دارید تا به یك یوتیوبر حرفه ای تبدیل شوید، عبارت است از:

-مهارت فن بیان برای اجرای جلوی دوربین

-مهارت كار با نرم افزار فتوشاپ برای ادیت­های حرفه­ای

-كار با نرم افزار پریمیر برای ادیت ویدیوها

-كار با نرم افزارهای گرافیكی موبایلی مثل اینشات وpicsart

با یادگیری همین مهارت­های اولیه می­توانید شروع به كار كنید. نكته­ی قابل توجهی كه باید در نظر بگیرید، این است كه می توانید در تمام مهارت­های نام برده شده به یك شخص حرفه­ای تبدیل شوید؛ فقط كافی است مهارت­های اولیه برای استفاده و یا انجام موارد بالا را یاد بگیرید. كمی روی فن بیان خود كار كنید و سعی كنید تا حد توان آن را تقویت كنید و سعی كنید مهارت اولیه­ را برای كار با نرم افزارهای نام برده شده  یاد بگیرید. با یادگیری همین موارد به سادگی می­توانید كار خود را شروع كنید.

جمع بندی آموزش یوتیوبری

در این مقاله راجب روش­های مختلف كسب درآمد  از یوتیوب و محدودیت­ها ئ موانع آن سخن گفته شده است. برای ایرانی­هایی كه می­خواهند به صورت مستقیم به كسب درآمد از یوتیوب بپردازند، به علت تحریم ها محدودیت­هایی وجود دارد كه متاسفانه این كار بسیار دشوار است. با وجود تمام این تحریم­ها و محدودیت­ها باز هم یوتیوبرهایی هستند كه درآمد كلانی از این طریق دارند و توانسته­اند با روش­های مختلفی كه نام برده شد، از این موانع عبور كنند. اما حتی اگر گذر از این موانع برای شما ممكن نبود، راه های غیر مستقیم دیگری نیز برای درآمدزایی از یوتیوب وجود دارد كه در این روش­ها نیازی به احراز هویت نیست؛ مانند فروش محصولات خود در یوتیوب و یا همكاری در فروش اینترنتی. برای رسیدن به نتیجه با داشتن حوصله و پشتكار و یادگیری مهارت­های اولیه­ی لازم برای ساخت كلیپ از جمله كار با اپ­های مختلف و یا بهبود فن بیان می­توانید بی­شك بازدید ویدیوهای خود را بالا ببرید و به موفقیت برسید. امیدواریم با رعایت اصول ذكر شده بتوانید به درآمدی مناسب و مطلوب از این طریق دست یابید.

نوشتهٔ پیشین
ساخت فروشگاه در اینستاگرام (0 تا 100 )
نوشتهٔ بعدی
آموزش همکاری در فروش (0 تا 100 افیلیت مارکتینگ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO