1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. سئو
  3. گزارش Breadcrumbs در سرچ کنسول جدید گوگل

گزارش Breadcrumbs در سرچ کنسول جدید گوگل

گزارش Breadcrumbs در سرچ کنسول جدید گوگل

گزارش Breadcrumbs در گوگل وبمستر

گزارش Breadcrumbs در گوگل وبمستر

این روزها وبمسترها با استفاده از ابزارهای فوق‌العاده‌ای که از سوی گوگل در اختیار آنها گذاشته می‌شود؛ قابلیت‌هایی فراوان را در اختیار دارند و در چنین فضایی انواع وبمسترها به سادگی می‌توانند نتیجه تلاش‌های خود را در قالب گزارش‌های متعددی در سرچ کنسول مشاهده کنند. یکی از امکاناتی که در سرچ کنسول در اختیار کاربران گذاشته می‌شود، امکان گزارش‌گیری است.

 گزارش Breadcrumbs یکی این گزارش‌ها است اما آیا می‌دانید Breadcrumbs چیست؟ آیا با مفهوم و معنای این واژه آشنا هستید؟ در این مقاله قصد داریم شما را با Breadcrumbs و گزارش‌های Breadcrumbs در سرچ کنسول آشنا کنیم. با همراه باشید تا عملکرد ثابت خود را به مراتب بهبود ببخشید.

Breadcrumbs چیست؟

این گزینه را می‌توانید از منو‌ی بهینه سازی در سرچ کنسول بیابید. Breadcrumbs در واقع به معنای مسیر دسترسی کاربر به صفحه مورد نظر در سایت است.

 در واقع ترتیب صفحاتی که کاربر برای یافتن صفحه موردنظر خود در سایت پیموده است در Breadcrumbs مشاهده می‌شود. کاربر ممکن است از مسیرهای متفاوتی به مقصد مورد نظر دست پیدا کند و این مسیرها همگی Breadcrumbs‌های متفاوت یک صفحه هستند. در این حالت می‌توان گفت گزارش Breadcrumbs بسیار اهمیت دارد. چرا که عملکرد این آدرس‌ها و مسیرها مشخص می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید.

حتما بخون  آموزش جامع ahrefs (راهنمایی خرید اکانت با قیمت 99 تومان)

 اهمیت برخورداری از یک Breadcrumbs

Breadcrumbs مزایای بسیاری را برای سایت به دنبال خواهد داشت. در ادامه به برخی از مزایای متداول این عنصر اشاره می‌کنید.

۱.  گوگل شیفته Breadcrumbs است

گوگل و بازدیدکنندگان سایت Breadcrumbs را دوست دارند. در واقع گول با بررسی Breadcrumbs‌ها متوجه می‌شود که سایت شما چگونه پیکره‌بندی شده‌است و از چه بخش‌هایی برخوردار است. در برخی از موارد گوگل Breadcrumbs سایت را در بخش نتایج نمایش می‌دهد.

اهمیت برخورداری از یک Breadcrumbs

۲.  Breadcrumbs تجربه کاربری را بهبود می‌بخشند.

کاربران از اینکه در سایت شما گم شوند، لذت نمی‌برند. همه افراد در هنگام بازدید از یک سایت دوست دارند همواره مسیر خود را شناسایی و از جایگاه خود اطلاع داشته باشند. به منظور افزایش رضایت کاربران، می‌توانید از Breadcrumbs استفاده کنید. در این حالت کاربر با مشاهده Breadcrumbs به سرعت راه خروج یا بازگشت به صفحات قبل را می‌یابد.

۳.  Breadcrumbs نرخ پرش را کاهش می‌دهند.

کمتر پیش می‌آید که کاربر از طریق صفحه اصلی وارد سایت شود. در واقع هر یک از صفحات سایت می‌توانند محلی برای ورود کاربر به شمار روند. شما باید از راهکاری برای هدایت و راهنمایی این کاربران استفاده کنید و Breadcrumbs بهترین راهکار موجود است. در این حالت به کاربران کمک می‌کنید قسمت‌های مورد نظر خود را در سایت بازدید کنند.

حتما بخون  گوگل ترندز چیست؟ (آموزش google trends) + فیلم
Breadcrumbs نرخ پرش را کاهش می‌دهند

انواع Breadcrumbs

در واقع به شیوه‌های متفاوتی می‌توان از Breadcrumbs استفاده کرد. در ادامه به سه مورد از رایج‌ترین شیوه‌های استفاده از این قابلیت اشاره می‌کنیم.

·  Breadcrumbs سلسله مراتبی

 در این حالت که شاید رایج‌ترین نوع استفاده از این قابلیت باشد، از ساختار ساده‌ای استفاده می‌شود. در این ساختار کاربر با دنبال کردن Breadcrumbs به صفحه اصلی سایت منتقل می‌شود. درواقع آدرس چنین خواهد بود:

خانه> بلاگ> مقالات پزشکی> آرتروز

·  Breadcrumbs بر پایه خصوصیات

این شیوه استفاده از Breadcrumbs غالباً در سایت‌هایی که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت دارند، مشاهده می‌شوند. در واقع Breadcrumbs برای تفکیک محصولات و اقلام موجود در سایت به کار گرفته می‌شود. در این حالت Breadcrumbs به این شکل خواهد بود:

خانه> دسته بندی محصول> جنسیت> اندازه> رنگ

·  Breadcrumbs بر اساس تاریخچه

این Breadcrumbs در واقع همانطور که از نام آن برمی‌آید، بر اساس تاریخچه مسیرها تعیین می‌شود. در این حالت تمام صفحاتی که کاربر از هنگام ورود خود به سایت پیموده است درج می‌شود و او می‌تواند به مراحل قبلی بازگردد.

درآخر

Breadcrumbs search console

 Breadcrumbs یکی از فوق‌العاده‌ترین ابزارهای مورد استفاده وبمسترها است. در این حالت شما می‌توانید با استفاده از روش‌های متفاوت موقعیت مکانی کاربر را در بدنه سایت مشخص کنید.

حتما بخون  آموزش لینک سازی داخلی (استراتژی های internal link)

 کاربر شیفته این ویژگی خواهد شد. بنابراین گزارش Breadcrumbs به شما این امکان را می‌دهد که مسیرهای دسترسی و خروج کاربران را به بهترین شکل ممکن بهینه‌سازی و از بروز هرگونه سردرگمی در سایت جلوگیری کنید.

 کاربر باید بتواند موقعیت خود را تشخیص دهد و مسیر بعدی خود را نیز انتخاب کند. گوگل از سایت‌ها که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند و تجربه بهتری را برای کاربر به ارمغان می‌آورند، استقبال می‌کند. 

نوشتهٔ پیشین
گزارش Logos در سرچ کنسول جدید گوگل
نوشتهٔ بعدی
گزارش AMP در سرچ کنسول جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست