1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. سئو
  3. پیدا کردن لینک های شکسته یک سایت با ابزار brokenlinkcheck

پیدا کردن لینک های شکسته یک سایت با ابزار brokenlinkcheck

پیدا کردن لینک های شکسته یک سایت با ابزار brokenlinkcheck

برای پیدا کردن لینک های شکسته سایت به راحتی با مراجعه به سایت https://www.brokenlinkcheck.com/ و با قرار دادن سایت در این ابزار و درخواست کرال کردن سایت، میتونید طبق ویدئو متوجه بشید در چه صفحه ای چه لینکی مشکل دارد و اونرو برطرف کنید.

متن ویدئو پیدا کردن لینک های شکسته یک سایت با ابزار brokenlinkcheck

خب ابزاری که برای پیدا کردن لینک­های شکسته می­خوایم ازش استفاده کنیم بعد از اینکه حالا لینکش رو اینجا کپی کردین brokenlinkcheck وارد این صفحه می­شید. فقط همینجا تو پرانتز بهتون بگم کار کردن با این ابزار خیلی آسونه ولی به دلیل اینکه خودم زمانی که داشتم فرآیند یادگیری رو انجام می­دادم تازه با یک ابزار آشنا می­شدم گیج می­شدم و یه موقع­هایی سردرد می­شدم و خیلی وقت­ها هم لعنت می­فرستادم به اون مدرسه که چرا کار کردن با فلان ابزار رو بهم یاد نداد بخاطر همین با اینکه این ابزار خیلی آسونه درمورد نحوه کارش هم صحبت می­کنیم.

خب اینجا من وبسایت یک پزشک 1pezeshk.com رو گذاشتم برای تست بدلیل اینکه خب یک وبسایت قدیمی هست و به احتمال خیلی زیاد لینک شکسته داره. Find broken link رو می­زنیم و وارد این صفحه می­شیم.

بعد از گذاشتن این کد و گفتن و زدن این کلیک حالا لینک­های شکسته همین الآن پیدا کن شروع می­کنه آنالیز کردن وبسایت، حالا من اینجا بزنم که نحوه کارش رو قشنگ ببینید و فردا بهم لعنت نفرستید خب ببینید شروع می­کنه اسکن کردن مثلاً می­گه یک صفحه رو پیدا کردیم و از این حرفا. خب من قبلاً هم این وبسایت رو گفته بودم که اسکن کنه برام، طبق این اسکن تا اونجایی که من مثلاً من گذاشتم 5، 6 دقیقه باشه و کار کنه این URL های شکسته رو واسم پیدا کرد حالا از اینجا راحت می­تونیم متوجه بشیم مثلاً توی حالا اینجا گفته نمی­دونم مثلاً آره توی 176 تا پیجی که یک پزشک داشته، 10 تا لینک شکسته داشته و حالا اینکه بخوایم بدونیم دقیقاً کجاها بودن اینجا روی URL کلیک می­کنیم و اون صفحه رو بهمون می­گه.

حتما بخون  ارور Error 404 چیست؟ و چند راهکار برای ارتقاء دادن

خب ما الآن صفحه اصلی هست حالا من مثلاً می­زنم اینجا مثلاً توی صفحه درباره ما لینک شکسته داره باید بره ادیتش کنه پس از اینجا هم می­تونید لینک­های شکسته رو پیدا کنیم و URL ای که لینک شکسته توش وجود داره رو هم پیدا کنیم. حالا یکسری از دوستان این SRC رو می­زنن که کار درستی نیست یعنی لینک اشتباهی بهتون می­ده حالا اگه منم تست بزنم یه آنالیز بهتون می­ده ولی حتماً روی این URL کلیک کنید و اینجا بهتون می­گه که کدوم صفحه­ها لینک شکسته داره. اینم از ابزاری برای پیدا کردن لینک­های شکسته وبسایتتون.

نوشتهٔ پیشین
سختی کلمات کلیدی رو چطور تشخیص بدیم ؟ (تعیین رقابت )
نوشتهٔ بعدی
تگ های مهم html در سئو، روش استفاده و تاثیر آنها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست