1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. سئو
  3. ابزار سئو
  4. آموزش keywordtool.io (نحوه کار با این ابزار + 2 مثال)

آموزش keywordtool.io (نحوه کار با این ابزار + 2 مثال)

آموزش keywordtool.io (نحوه کار با این ابزار + 2 مثال)

فیلم آموزش keywordtool.io

لینک سایت های ارائه ابزار

سایت های زیر هیچ ترتیب خاصی ندارند و من به صورت رندوم اضافه میکنم سایت های جدید رو.

سایت فروش ابزار سئو 1

سایت فروش ابزار سئو 2

متن ویدئو آموزش keywordtool.io

به کمک ابزار keyword tool میتونید کلمات کلیدی longtail و همچنین keyword هایی که فرمت سوالی دارند را به راحتی بدست بیارید. برای دسترسی به این ابزار میتونین کلمۀ keyword tool رو داخل گوگل سرچ کنین یا وارد آدرس وبسایتشون بشین .io keyword tool . یک نکته­ای بگم . من دارم نسخه­ی رایگان این ابزار رو توضیح میدم، در صورتیکه نسخۀ پولی این ابزار رو داشته باشین، علاوه بر اینکه میزان سرچ و میزان رقابت و وضعیت trend بودن کلمات کلیدی رو بهتون میده، وقتی میخواین از ابزار خروجی بگیرین، کلاً کلمات کلیدی بیشتری رو هم بهتون نمایش میده ولی از اونجایی که این اطلاعات رو میتونین به کمک KWfinder هم داشته باشیم، من این آموزش رو به کمک ابزار رایگان برای شما انجام میدم که افرادی نسخۀ پولی رو دریافت نکردند، بتونند این اطلاعات رو داشته باشند.

توی باکس اول همینطور که می­بینید، میتونین کلمه کلیدی خودمون رو وارد کنیم. من کلمۀ مانتو رو میزنم. توی این قسمت هم میتونیم زبان رو انتخاب کنیم که زبان فارسی رو همونطور که قبلاً هم گفتم هم ابزار keyword tool و همچنین ابزار  KWfinderپشتیبانی میکنه. و میزنیم که این عبارت رو برای ما آنالیز کنه. بعد از اینکه کلمه کلیدی رو آنالیز کرد، همینطور که می­بینید برای این عبارت، 500 تا کلمه کلیدیِlong tail و کلمه کلیدی پیشنهادی برای ما داره و همینطور که می­بینید، اگر نسخۀ پولی رو داشته باشین، تقریباً دو برابر بهمون میده.

حتما بخون  کلمات کلیدی سایت چگونه تعیین میشوند؟ (چک لیست کلمات کلیدی)

و از این قسمت میتونیم تمامی کلمات کلیدی رو داشته باشیم. حالا اگر نسخۀ پولیش رو داشتیم، توی این قسمت میزنه سرچ رو میگه که باید ضرب در 10 کنین تا به عدد واقعی نزدیکتر باشه. توی این قسمت وضعیت ترند بودن اون عبارت رو میگه. توی این بخش هزینۀ تقریبی تبلیغات adwords یا همون تبلیغات گوگل رو بهمون نمایش میده و توی این قسمت هم داره میزان رقابت رو واسمون مشخص میکنه. حالا اگر بخوایم از این اطلاعات خروجی بگیریم، کافیه این تیک رو بزنیم و از این قسمت به فرمتهای مختلف خروجی داشته باشیم.

حالا من یک خروجی اکسل میگیرم تا یه ذره روی اون فرمت اکسلم توضیح بدم. خب همینطور که می­بینین دانلود شد. من این اکسل رو بازش میکنم. توی این بخش باید بیام کلمات کلیدی رو بررسی کنیم، حالا من یه مقدار بازتر میکنم که کلمات کلیدی رو ببینیم. تو قسمتهای انتهایی یکسری کلمه کلیدی نامرتبط هم هست میتونید این کلمات رو به اختیار خودتون حذف کنید و نکته­ای هم که وجود داره کل این کلمات کلیدی رو بررسی کنین و ببینین کدومشون با حوزۀ کاری شما میخوره و مرتبط هست و میتونید برای اون سرمایه­گذاری کنین و روش انرژی بزارین.

و اون کلمات کلیدی هم که تو حوزۀ کاری شما هم نیستن و حس می­کنین نامرتبطِ خیلی راحت میتونین توی فایل اکسل حذفش کنین. یکی دیگه از بخشهایی که من از این ابزار خیلی استفاده می­کنم و پیشنهاد میکنم شما هم استفاده کنید، قسمت question هست. زمانی که وارد این قسمت میشیم، کلمات کلیدی که فرمت سوالی داره رو واسۀ ما به نمایش میزاره که مجدد همین تیک رو بزنید، خیلی راحت میتونید خروجی بگیرین که همینطور که می­بینین 120 تا عبارت که فرمت سوالی داره و کلمه کلیدی ما داخلش هست رو برای ما به نمایش میزاره. حالا اگه بخوایم یه عبارت دیگه رو هم بررسی بکنیم، مثلاً کلمۀ فیزیوتراپی. خب الان آنالیز رو انجام میده و واسۀ این تو قسمت اول همین  questionرو باز میکنه، همینطور که میبینید67 تا عبارت که فرمتِ سوالی داره و کلمه کلیدی اصلی ما هم داخلش هست رو داره اینجا نمایش میزاره که راحت خروجی بگیرین و توی این قسمت هم که کیوردهای long tail رو داره بهمون میگه که چیزی حول و هوش 378 تا عبارت هست. اگر در مورد ابزار  keyword toolو همچنین مواردی که گفتم سوالی داشتی میتونید تو بخش کامنت همین ویدئو واسم بنویسی.

حتما بخون  ربات گوگل چیست؟ نحوه کار crawler robot spider

آموزش ابزار keywordtool

ابزار keywordtool این قابلیت رو داره که بتونیم تعداد سرچ کلمات کلیدی رو متوجه بشیم و در کنارش روند ترند رو بررسی کنیم. همچنین تعداد خیلی زیادی کلمات کلیدی مرتبط رو در دسته بندی های مختلف برامون آماده میکنه که در این آموزش هر بخش رو توضیح میدیم.

قدم اول

در قسمت ورود به این ابزار باید کلمه کلیدی خودتون رو وارد کنید و زبان مد نظر رو مشخص کنید.

تنظیمات اولیه ابزار keywordtool

از تب های بالا میتونید گوگل، یوتیوب و سایر مرورگر هارو انتخاب کنید.

قسمتی که نوشته all : میتونید روی عکس، تصاویریا اخبار فیلتر کنید. (من بعد از مشخص کردن هدف کاربر از سرچ، فیلتر هارو هم چک میکنم ولی بصورت کلی دفعه اول all رو بررسی میکنم.)

در بخش بعدی هم کلمه کلیدی که میخواید رو مینویسید که من نوشتم آموزش سئو. تب بعدی هم برای مشخص کردن زبان هست که زدم روی زبان فارسی.

تب Keyword Suggestions

در این بخش کلمه کلیدی که سرچ کردین به همراه کلمات کلیدی پیشنهادی رو براتون میاره.

تب Keyword Suggestions

Total Search Volume : تعداد کل سرچ برای این کلمات کلیدی و مشتقاتش در بخش Keyword Suggestions
Average Trend : وضعیت ترند بودن این کیورد
Average CPC : میانگینی از قیمت گوگل ادز برای هر کلیک
Average Competition : وضعیت رقابت

حتما بخون  افزایش بازدید در گوگل (واقعی، بدون سایت و سئو !!!)

کمی پایین تر با جدولی از کلمات کلیدی و یکسری اعداد و ارقام روبرو هستیم .

تب Keyword Suggestions

در هر ردیف کلمه کلیدی و پیشنهادات اون رو براتون قرار میده به همراه دیتای مخصوص هر کوئری.

معنی کلمات در بالا گفته شده ولی مجدد برای کلمه آموزش سئو رو توضیح میدم.

Total Search Volume : تعداد سرچ در ماه 1000 هست (این تعداد درست و دقیق نیستن ولی برای مقایسه کردن با سایر کلمات کلیدی و رسیدن به یک دید کلی خیلی خوبه
Average Trend : که به صورت نمودار و عدد نسبت به سایر کلمات کلیدی و مقایسه با ماه های گذشته میتونید مقایسه کنید.
Average CPC : قیمت ادورز به ازای هر کلیک : $0.17
Average Competition : وضعیت رقابت 7 (ضعیف)

Average Trend

زمانی روی نمودار Average Trend کلیک کنید، وضعیت همون کوئری رو در 1 سال گذشته براتون به نمایش میذاره که برای تحلیل های تحقیق کلمات کلیدی و سئو خیلی کمک کننده است.

  Average Trend

خروجی گرفتن اطلاعات

برای خروجی گرفتن میتونید روی باکس کنار کلمات کلیدی کلیک کنید و تیک رو بزنید. (اگر میخواید همرو خروجی بگیرید باکس کنار Keywords رو بزنید.

خروجی گرفتن اطلاعات keywordtool

و در نهایت روی باکس نارنجی پایین سمت راست کلیک میکنید و به هر مدل که خواستید خروجی میگیرید.

تب Related Keywords

در این بخش کلمات کلیدی مرتبط رو به همراه همون دیتاهای قبلی بهتون میده. اینکه این کلمات چه جاهایی مورد استفاده قرار میگرند رو در مقاله خوشه موضوعی یا مفهومی کامل توضیح دادم.

تب Questions

در این قسمت هم سوال هایی در مورد کلمه کلیدی اولی رو براتون لیست میکنه که میتونن کانتنت کلاستر های خوبی برای خوشه های محتوایی شما باشن.

نوشتهٔ پیشین
آموزش kwfinder (خرید ابزار + 2 مثال)
نوشتهٔ بعدی
آموزش SEMrush (خرید ابزار + 3 کاربرد مهم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO