1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. سئو
  3. اصطلاحات سئو
  4. Link Juice چیست ؟ تاثیر لینک جویس در سئو

Link Juice چیست ؟ تاثیر لینک جویس در سئو

Link Juice چیست ؟ تاثیر لینک جویس در سئو

 تعریف لینک جویس

اصطلاح لینک جویس یکی از اصطلاحاتی هست که شما در ارتباط با دنیای سئو به گوشتون میخوره. لینک جویس جزئی از مهم ترین پارامتر های گوگل می باشد که تاثیر بسزایی هم در بالا یا پایین شدن رتبه وبسایتتون داره.

در لینک گذاری سایت ها دو نوع لینک گذاری وجود داره:
لینک گذاری به شکل مستقیم

لینک گذاری به شکل غیرمستقیم

لینک گذاری به شکل مستقیم:

در لینک گذاری به شکل مستقیم لینک ها به واسطه استراتژی هایی برای اهدافی ایجاد می شوند؛ مثل منتشر کردن مطبوعات و …

لینک گذاری به شکل غیرمستقیم:

در لینک گذاری به شکل غیر مستقیم؛ با انتشار دادن مطالبی که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و برای خواننده یا کاربر جذاب می باشد، باعث میشه تا خوانندگان در صورت رضایت از مطلب، خدمات یا مقاله وبسایت شما رو به اشتراک بگذارند و باعث جذب ترافیک برای سایت شما میشه.

 زمانی که موتور های جستجوی گوگل ارتباط (لینک جویس) یا رای مثبت سایت اول رو به سایت دوم متوجه می شوند به امتیاز سایت دوم نزد موتور های جست جو افزوده می شود. بنابراین میتونیم به این شکل بیان کنیم که: لینک جویس ارزشی هست که از طریق لینک سایت اول به سایت دوم منتقل میشه.

حتما بخون  لینک داخلی چیست؟ تکنیک 100% internal link کاربردی

البته راه های زیادی برای کسب بک لینک وجود داره اما بهترین راه برای گرفتن بک لینک، تولید محتوایی با ارزش و با کیفیت هست تا کاربر رو مجذوب خودش کنه به حدی که مقاله ی وب سایت شما رو در سایت  یا شبکه های اجتماعی خودش با دیگران به اشتراک بذاره.

نکته قابل توجه درباره لینک جویس ها ارزش سایت مبدا، لینک های فالو یا نوفالو، تعداد لینک ها و صفحه هایی که به شما لینک میده هست که در کیفیت لینک جویسی که به وبسایت شما وارد میشه متفاوت هست.

 در ضمن تعداد بک لینک و لینک جویس به طبع رابطه ی مستقیمی با رتبه ی بهتر در موتور های جستجو گر گوگل دارد.

توضیحی ساده تر برای مفهوم لینک جویس

توضیحی ساده تر برای مفهوم لینک جویس
نظریه اول:

دو سایت را در نظر بگیرید که هر دو از سئوی یکسانی برخوردار باشند. حالا سایت 1 یک لینک از وبسایت دیگری دریافت کند و سایت 2 هیچ لینکی دریافت نکند؛ در این حالت سایت 1 اعتبار بیشتری در بین سایت های دیگه در موتور های جستجو می گیرد.

نظریه دوم:

حالا اگر سایت 2 یک بک لینک از وبسایت دیگه ای دریافت کنه ( با فرض اینکه سایت 1 و 2 هر دو دامین اتوریتی و پیج اتوریتی یکسانی داشته باشند) هر دو سایت از نظر سئو در یک رده قرار می گیرند.

حتما بخون  استراتژی قیف فروش در سئو (مدل سفر مشتری)
نظریه سوم:

اگر سایت 1 یک بک لینک از یک سایت قوی دریافت کند و سایت 2  بک لینکی که دریافت کرده از یک سایت با رتبه ایی معمولی باشد در این حالت، لینک جویس سایت 1 قوی تر بوده و اعتبار سایت 1 هم مطمئنا بالا تر میره.

نظریه چهارم:

همچنان فرض می کنیم که سایت 1 و 2 دارای سئو یکسانی هستند؛ اگر چهار وبسایت به سایت 1 بک لینک داده باشند همزمان به یک سایت دیگر هم لینک داده باشند، در اینصورت میزان لینک جویس، عصاره یا ارزش اون لینک برای سایت 1 پایین میاد؛ زیرا ارزش لینک جویسی که از هر سایت خارج میشه بین سایت 1 و سایت دیگه تقسیم میشه. اما در صورتیکه سه سایت فقط و فقط به سایت 2 بک لینک داده باشن، حتی در صورتیکه تعداد سایت هایی که به سایت 2 بک لینک دادن کمتر هم باشه، در این صورت لینک جویس سایت 2 به نسبت سایت 1 معتبر تر هست. زیرا در این حالت لینک جویس 100 درصد برای سایت 2 اتفاق می افته اما برای سایت 1 لینک جویس بین دو سایت به صورت همزمان تقسیم می شه.

توی این مقاله درباره لینک های فالو(follow links)  صحبت شده که توی روز های آینده لینک های نوفالو (nofollow links)  هم بررسی می کنیم. امیدوارم که متوجه شده باشید لینک جویس و کیفیت بک لینک چقدر برای وبسایت ها مهم هست و بتونید به خوبی این مسئله رو مدیریت کنید.

حتما بخون  اشتباهات رایج در سئو (5 اشتباه مرگبار SEO)
نوشتهٔ پیشین
آموزش ابزار URL inspection در سرچ کنسول
نوشتهٔ بعدی
بانس ریت چیست ؟ و نکات مهم نرخ پرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO