1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. سئو
  3. اصطلاحات سئو
  4. سئو خارجی چیست ؟ اشتباهات رایج Off-page seo

سئو خارجی چیست ؟ اشتباهات رایج Off-page seo

سئو خارجی چیست ؟ اشتباهات رایج Off-page seo

با درک این موضوع خیلی راحت میفهمید چرا سئوی سایت های برند راحت تره، و متوجه میشید چرا خیلی وقت ها بک لینک بی تاثیر میشن، در این ویدئو مهمترین عوامل موثر بر سئو خارجی رو توضیح دادم و از این به بعد اشتباهات رایجی که پیش میاد رو دیگه انجام نمیدین

متن ویدئو سئو خارجی چیست ؟ اشتباهات رایج Off-page seo

سئو خارجی فقط بک لینک نیست طبق تعاریف همون off-page-seo سئو خارجی به مجموعه کارهای گفته می‌شود که ما خارج از سایت انجام می‌دهیم یا به صورت طبیعی شکل می­گیره که باعث میشه ما بهبود رتبه داشته باشیم. اگر بخواهیم یک تعریف خیلی ساده­تر داشته باشم می‌توانیم بگوییم به شهرتی که ما در فضای دیجیتال و اینترنت داریم سئو خارجی گفته میشه. در نتیجه خیلی راحت می­توانیم درک کنیم این که در فضای وب شبکه‌های اجتماعی سایت‌های مختلف پلت‌فرم‌های ویدیو و فایل های صوتی و هر چیز دیگه این که اونجاها ما به چه مفهومی و با چه موضوعی در مورد ما حرف زده میشه چه بسا لینکی ساخته بشه چه لینکی ساخته نشه تو سئو خارجی موثر است.

این که بازدید وب سایتمون به صورت مستقیم در سایت را بر روی صفحات سایتمون به چه صورت است خیلی اهمیت دارد که کاربرها از شبکه­های اجتماعی وارد وب­سایت شوند اهمیت دارد تو سئو خارجی اگر قرار بریم سراغ سئو off-page و مثلا روی بک لینک کار کنیم طبیعتاً باید مسائلی که باعث می‌شود وبسایت ما طبیعی جلوه بده این فاکتورها پیش بگیرید ببینید.

خیلی راه کارهای زیادی است که بتوانیم این کارها را انجام بدیم ورودی فیک بزنیم و مسائل این چنینی که ریسک بالایی داره و برای کسی که متخصص نیست واقعا هم هزینه بر هم باعث میشه که یک وقت­هایی جریمه شود در نتیجه بهترین کاری که من پیشنهاد می­دهم و خودم هم که متخصص هستم و می­توانم این کار را به صورت فیک انجام بدم میام دنبال سراغ تولید محتوا ویدیو یعنی یکی از سیگنال‌های خیلی قوی که ما می‌توانیم دریافت کنیم استفاده از محتوای ویدیویی است که خیلی می‌شود در شبکه های اجتماعی مختلف تو پلتفرم­های ویدیو انتشار و… ازش استفاده کرد و از آن­جایی که زمانی که داریم تو شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم­های متفاوت این ویدیو رو به اشتراک می­گذاریم طبیعتاً هم بازی‌های مستقیم مثل وبسایت و می­سازیم تو شبکه‌های اجتماعی یک شهرتی برای ما به دست میاره که باعث میشه و بک لینک­هایی هم که می‌سازیم تاثیر بالایی داشته باشد.

ولی می­خوام بهت بگم با توجه به سختی کلمت این که چه قدر فاکتورهای سئو خارجی و همزمان ایجاد کنید اهمیت زیادی دارد یک سری پروژه‌های کلمه کلیدی خیلی سخت نیست می‌شود فقط با بک لینک رتبه گرفت ولی کلمات کلیدی خیلی سخت مهم­ترین عاملی که باعث میشه تو رتبه بگیری طبیعی بودن و داشتن تمامی فاکتورهاست به خاطر این که تو داری با سایر رقبا بررسی میشی برای مثال در یک پروژه اهمیت برند لینک و شهرت در فضای وب خیلی مهم نباشد و سایر پروژه‌ها و سایر وب‌سایت‌ها یک همچین سیگنال‌هایی نداشته باشند شما با بک لینک و این جور چیزها خیلی راحت می­توانید رتبه بگیرید ولی اگر می‌خواهید روی کلمات کلیدی سخت کار کنیم مهمترین کاری که باید انجام بدید این که این سیگنال‌ها داشته باشید.

حتما بخون  آموزش kwfinder (خرید ابزار + 2 مثال)

ولی می­خوام اینو بهت بگم برای همینه که وبسایت‌های برند رتبه گرفتن خیلی متفاوت و دارند سر چیزهای دیگه با هم رقابت می‌کنند تو سئو اکثر کارهایی که ما می‌خواهیم روی پروژه های صفر کیلومتر انجام بدیم آنان نباید انجام دهند بالاخره استارت آپشون در موردشون حرف زده می‌شود و شبکه اجتماعی دارند و یک تیم دارد روی این پروژه کار می­کند و این مدل اتفاقات سرچ برند و خیلی چیزای دیگه به صورت طبیعی دارد رخ می­دهد وب­سایت که می­خواد از صفر شروع بشه اگر کلمات کلیدی سختی و بخواید کار کنید باید تمام فاکتورها را داشته باشی برای همین خیلی از مدرس­های سئو می­گویند اگر شروع پروژه شما است کلمات کلیدی طولانی لانتی کار کنید که این به مرور زمان سیگنال­های طبیعی برای شما اتفاق بیفتد و بعد چند وقت این لینک سازی می­کنید تاثیر مثبت ببینید.

در نهایت اگر می­خواهید روی پروژه کلمه کلیدی سخت کار کنی باید جنبه‌های دیگر بیزینس و سئو خارجی و شهرت در گوگل و فضای وب و داشته باشید اگر دارید روی یک پروژه صفر کار می‌کنیم بهترین کار همان چیزی که همکاران منم می­گویند بریم روی کلماتی طولانی کار کنیم که به مرور زمان سئو خارجی خودش اتفاق می‌افتد گرچه به نظر من ویدیو مارکتینگ خیلی سرعت این روند را افزایش می‌دهد اگر سوالی در مورد این موضوع داشتید می­توانید در کامنت همین ویدیو برای من بنویسید.

سئو خارجی چیست (seo off page) ؟

سئو سایت شامل دو روش سئو داخلی (one page) و سئو خارجی (off page) است. در سئو داخلی، اقداماتی در داخل سایت انجام می دهیم که موجب بالا رفتن امتیاز های سئو می شود؛ در سئو خارجی کارهایی که برای افزایش امتیاز سئو انجام می دهیم که خارج سایت انجام میشود (که همگی شامل لینک سازی خارجی میشود)

در دوره جامع سئو مفصل و کامل سئو خارجی رو بصورت عملی یاد میگیرید، حقیقتا سایت ما خیلی روی مباحث سئو خارجی مانور نمیده و بیشتر تمرکز من که مدیر این مجموعه هستم روی سئو داخلی هست و استراتژی ها هست که در آموزش سئو اطلاعات بیشتری در موردش کسب میکنید.

تکنیک های سئو خارجی

لینک سازی در شبکه های اجتماعی 6- لینک سازی در شبکه های اجتماعی (سوشیال سیگنال social signal) : تکنیک سئو داخلی

فعالیت با کیفیت در شبکه های اجتماعی باعث افزایش مخاطب و برند سازی برای شما می شود؛ بنابراین استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی برای بهبود کسب و کار شما استراتژی بسیار مهمی است که میتوان کسب و کار شما را ارتقاء داد و یا ان را پایین اورد.

حتما بخون  https چیست؟ و تاثیر آن در سئو

شبکه های اجتماعی تاثیر زیادی در سئو خارجی سایت دارن. مهم ترین شبکه های اجتماعی که در سئو خارجی تاثیر زیادی دارن، اینستاگرام، توییتر، لینکدین، فیس بوک هستند.

برای بک لینک گرفتن از شبکه های اجتماعی راه های زیادی وجود داره. توی شبکه ی اجتماعی یوتیوب میتونید برای بک لینک گرفتن کلمه ای که متناسب هست با کار سایتتون رو به فارسی سرچ کنید و بعد در قسمت کامنت ها بک لینک به وبسایت خودتون رو استفاده کنید و یا فیلمی مرتبط با کسب و کارتون رو توی یوتیوب قرار بدید و در قسمت کپشن توضیحاتتون رو بنویسید و لینک سایتتون رو هم قرار بدید. اینطوری میتونید بک لینک شبکه ی یوتیوب رو برای سایت خودتون کسب کنید.

ایندکس شدن صفحاتتان توسط گوگل بسیار مهم است,چون فقط صفحه هایی که توسط خزنده های گوگل ایندکس شده اند در صفحه نتایج جستجو نمایش داده می شوند.

بهترین راه افزایش، ایندکس شدن صفحات شما در گوگل لینک سازی در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، لینکدین، توئیتر، پینترنست هست.

بک لینک گرفتن از شبکه های اجتماعی خیلی خیلی تاثیر زیادی در سریعتر ایندکس شدن صفحات در گوگل دارد، همچنین اگر لینک سازی داخلی شما به خوبی انجام شده باشد هم index شدن بهتر انجام میشود.

در شرایط خیلی خیلی خاص که تصمیم دارید یکی از صفخات شما سریعتر ایندکس شود میتونید از ابزار گوگل وبمسترتولز استفاده کرد فقط ذکر میکنم که خیلی زیاد از اینکار استفاده نکنید، مثلا ماهی 1 یا 2 بار نهایتا ازش استفاده کنید.

ابتدا وارد گوگل وب مستر شده و پس از انتخاب crawl بر روی fetch as google کلیک کنید. url صفحه را از بعد از اولین اسلش وارد کرده و بر  fetch and renderکلیک کنید,بعد از کمی صبر و زدن تیک Im not robot صفحه ی شما خیلی سریعتر توسط ربات های گوگل خونده و بررسی میشود (سعی کنید قبل از این کامل سئو داخلی صفحه رو به خوبی انجام داده باشید)

عضویت و فعالیت در انجمن ها و فروم ها برای سئو خارجی

یکی از روش های سئو خارجی فعالیت و ساخت بک لینک در فروم ها  هست (مثلا انجمن پرشین تولز)، که شما میتونید در این انجمن ها ثبت نام کنید و در مرحله اول لینک سازی در پروفایل و حساب کاربری شما در این فروم ها هست .

و  در مرحله ی بعدی ارسال پست های جدید در بخش های مرتبط تالار ها، چیزی که خیلی عرف هست سئوکار ها بخشی از مقالات یا محتوای سایت مورد نظر رو کپی میکنند و با کلمه کلیدی مد نظر بک لینک میگیرند.

آخرین فعالیتی که میشه در انجمن ها انجام داد ساخت بک لینک در کامنت های پست های سایر کاربران هست و دریافت بک لینک برای سایت خود

(پیشنهاد میکنم در پست های مرتبط بک لینک دریافت کنید به دلیل اینکه ارزش بیشتری دارتد و اعتبار بیشتری دریافت میکنید )

کامنت گذاشتن در سایت ها 

کامنت گذاشتن در سایت ها در سئو خارجی

بعضی از سایت ها این اجازه رو میدن که ادرس سایتتون به بقیه نمایش داده بشه. بنابراین در اینجور سایت ها زمانی که کامنت بذارین، ادرس سایت شما را نمایش میده و یه نوع بک لینک برای سایت شما به حساب میاد.

حتما بخون  ایمپریشن چیست؟ چرا باید Impression رو جدی بگیریم؟

میتونید توی سایت ها در قسمت نظرات جواب سوالات دیگران رو بدید و برای راهنمایی بیشتر ارجاع بدید به مطلب مرتبط سایتتون. بعضی از دوستان فقط ادرس سایت رو میذارن توی نظرات و احتمال اینکه لینکشون توسط ادمین سایت حذف بشه زیاده

سایتی که لینکتون رو داخلش قرار میدید باید Domain Authority یا DA بالایی داشته باشه و دقت کنید که سایت های زیادی هستن که اسپم شناخته شدن و قرار دادن ادرس سایتتون در اینجور سایت هایی باعث افت امتیاز سئو سایت شما هم میشه (میتونید قدرت صفحات یا دامنه های مورد نیازتون رو از سایت moz برسی کنید)

ابزار ماز در سئوی خارجی

سایت با اتوریتی بالا:

لینک دادن به سایت هایی که اتوریتی بالایی دارند مثل ویکی پدیا باعث بهبود رنک سایت شما میشه. اما زیاده روی در این کار هم خوب نیست و ممکنه نتیجه ی عکس داشته باشه برای بدست اوردن امیتاز سئو سایت

• Page Authority یا PA: به اعتبار صفحه مورد نظر در گوگل گفته می شود.

• Domain Authority یا DA: به اعتبار دامنه مورد نظر در گوگل گفته می شود.

فعالیت در سایت های ارائه دهنده وبلاگ

فعالیت در سایت های ارائه دهنده وبلاگ در سئو خارجی

میتونید به راحتی در این سایت های ارائه دهنده خدمات وبلاگ ثبت نام کنید و مقالات و محتوای سایت خودتون رو کپی کنید و بک لینک دریافت کنید (مثلا بلاگفا)

رپورتاژ آگهی

یکی از مرسوم ترین و موفق ترین روش های سئو خارجی رپورتاژ آگهی هست . سایت های خیلی زیادی هستند مثل زومیت، نمناک و . . . که دارای ارزش بسیار بالایی هستند و دامین آتوریتی خیلی بالایی دارند، یا میتونید در سایر سایت هایی که فعالیت و ارزش بالایی دارند ریپورتاژ آگهی بدین .

به این صورت هست که این سایت ها یک پست و مقاله از شما در سایت خودشون منتشر میکنند (مقاله توسط شما طراحی میشود) و  تعدادی بک لینک دریافت میکنید (عموما 3 بک لینک).

حتما ریپورتاژ دائمی دریافت کنید ( سایت مرتبط باشد و اعتبار بالایی داشته باشد)

خرید بک لینک در سئو خارجی 

خرید بک لینک در سئو خارجی 

به لینکی که از سایت های دیگه به سایت شما داده می شود بک لینک میگن. سایت هایی که به سایت شما بک لینک میدن باید از امتیاز خوبی در سئو برخوردار باشن تا باعث بالا رفتن امتیاز سئو خارجی سایت شما بشه و قاعدتا سایت هایی که از امتیاز خوبی برخوردار نیستند، باعث پایین آمدن امتیاز سایت شما میشه!

در صورتی که علاقه ایی ندارید تا خودتون این کار رو انجام بدید میتونید از سایت هایی که خدمات بک لینک ارائه میدن استفاده کنید.

نکات مهم در سئو خارجی و دریافت بک لینک

3 ماه اولیه اصلا بک لینک نخرید و نسازید (غیر از فعالیت در شبکه های اجتماعی)

بک لینک ها حتما باید دائمی باشند و برای مدت محدود بک لینک نگیرید (زمانی ریپورتاژ میدید یا میخرید )

بک لینک از سایت معتبر دریافت شود که دامین آتوریتی بالایی داشته باشد

از سایت هایی اسپم، لینک دریافت نکنید. (به کمک ابزار mozbar میتویند اسپم اسکور رو بررسی کنید )

لینک ها بهتر از با کلمه کلیدی مد نظر همون صفحه ساخته شود (در کامنت ها بهتر از با کلمات مختلف لینک ساخته شود و با کلمه کلیدی نباشد !!! )

نوشتهٔ پیشین
سئو داخلی چیست ؟ نکات مهم On-page SEO
نوشتهٔ بعدی
تعیین فرمانده ها و سرباز ها بدون ابزار !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO