1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. سئو
  3. آموزش افزونه Yoast (آموزش سبز کردن چراغ ها)

آموزش افزونه Yoast (آموزش سبز کردن چراغ ها)

آموزش افزونه Yoast (آموزش سبز کردن چراغ ها)

متن ویدئو آموزش افزونه Yoast (آموزش سبز کردن چراغ ها)

خب همونطور که گفتم می­ریم تو بخش کار عملی تو محیط وردپرس می­خوایم سئو کردن محتوا رو بهتون آموزش بدم. خب کلمه کلیدی این مقاله و این صفحه هست “آموزش رایگان سئو وردپرس”، می­آیم پایین توی هر صفحه و هر برگه زمانی که افزونه yoast رو نصب کرده باشین این اصلاعات و این دیتا­ها واستون می­آد و شما تو بخش عبارت کلمه کلیدی، کلمه مدنظرتون قرار می­دین و حالا این پایین گزارش­ها برامون می­آد که کدوم کارهامون خوب بوده کدوم کارهامون بد بوده و باید بهبود بدیم.

 این از افزونه yoast که حالا بعد از نصب کردن پایین تمامی صفحات می­آد، حالا برمی­گردیم سراغش می­آیم اینجا از تگ title و تگ h1 شروع می­کنم، شما زمانیکه می­خواید تگ title رو انتخاب کنید توی افزونه yoast می­تونید کاری کنید که تگ title با تگ h1 متفاوت باشه، حالا من گذاشتم یکسان باشه. ولی نکته­ای که هست اینه که تگ title طبق همون مواردی که آموزش دادم هم از اعداد استفاده شده هم از حروف انگلیسی، کلمات انگلیسی که متمایز باشه و کمک کنه که کلیک بیشتری از سمت گوگل بگیرم و محتوام جذاب­تر به نظر بیاد نسبت به دیگران و در صورتی که کیفیت محتوام هم همینقدر قوی باشه می­تونم توی نتایج گوگل به خوبی رتبه بگیرم.

خب این از تگ h1 و تگ title که به همراه کلمه کلیدی هست مخصوصاً در ابتدا و به همراه محرک­های افزایش کلیکمون. خب توی پیوند یکتا با ویرایش می­تونیم URL سایتمون رو تغییر بدیم، URL صفحه­مون رو تغییر بدیم و طبق همون نکاتی که گفتم انگلیسی باشه و مرتبط باشه با مقاله مدنظر که من نوشتم سئو وردپرس و حالا که بیایم پایین توی این بخش آموزش رایگان سئو وردپرس با تیتر h2 توی این بخش مشخصش کردم که حالا بند گذاشتم و دوباره می­کنم تگ h2 و همینطور که می­بیند شروع بند اول، شروع پاراگراف اول با آموزش رایگان سئو وردپرس که همون کلمه کلیدی صفحه هست شروع می­شه و حالا خوب شد که ویدئو رو به صورت عملی ضبط کردم چون این نکته رو توی چک لیست نیاوردم.

در بعضی از مواقع خیلی بهتره که کلمه کلیدی صفحات رو چند­جا بیایم bold اش کنیم به کمک حالا ازین بخش می­تونیم و با Ctrl+B هم می­تونیم مطالب و جملات رو bold کنیم. من هم اینجا این کارو انجام دادم هم این پایین­تر، این کلمه کلیدی این صفحه رو bold اش کردم، شما با bold کردن می­تونید به گوگل کد بدین که آقا این کلمه واسم یک­ذره مهم­تره حواست بهش باشه.

حتما بخون  noreferrer چیست؟ و زمان های استفاده از آن مرتبط با سئو

پس این کارو هم انجام بدین حتماً که توی چک لیست نیاورده بودم و حالا می­آیم پایین­تر ویدئو قرار داده شده، حالا مطالب و محتوا و تصاویر، شروع آموزش رایگان وردپرس که تگ h2 هست و بازهم می­آیم پایین­تر، آموزش رایگان سئو وردپرس که دوباره تیتر 2 هست و بازهم پایین­تر تیتر h3 هست، تیتر h3 که زیر مجموعه تیتر h2 می­شه که من با افزونه yoast آوردم که همینطور از این بخش می­تونیم ببینیم، صبر کنید، حجم محتوای من 2800 کلمه هست، یه محتوای نسبتاً طولانی و قوی دیگه و به همین دلیل من تعداد تیتر h2 ام حدوداً سه تا فکنم بود، آره 3 تا بود و زیاده­روی نکردم تو این موضوع، تا 4 تا هم می­تونستم ازش استفاده کنم.

حالا مثلاً یکی از تصاویر رو باز می­کنیم، نوشتم آموزش رایگان سئو وردپرس، تأثیر شبکه­های اجتماعی در سئو، همه­ی فکر کنم همه­ی محتوا­های این صفحه رو به همین سبک هم نام فایل رو و هم متن جایگزین رو به این سبک درست کردم و از این بخش هم که تصویرش شاخص هست اومدم محتوای خودم رو بارگذاری کردم، عکس خودم رو گذاشتم و حالا متن جایگزینش هم مثل سایر تصاویر قرار دادم ولی خب متن جایگزین تصویر شاخص رو من همیشه تمامی title ام رو قرار می­دم توی اون بخش.

خب حالا می­ریم سراغ افزونه­ی yoast، می­آیم پایین خب ببینید بچه­ها تمامی مواردی که توی چک لیست بهتون گفتم رو پیاده­سازی کنید اینا همشون سبز می­شن اصلاً نیازی نیست که شما بیاین چک کنید که چه اتفاقی افتاده، آخه چندتا از دانشجو­ها هی سؤال می­پرسن که استاد حالا من چیکار کنیم چیکار نکنیم، همینجا بهت می­گم دوستان عزیز فقط کافیه همه­ی اون موارد چک لیست رو پیاده­سازی کنید توی این بخش توی همه­ی مقالات این چراغا همشون خود به خود اتوماتیک سبز می­شن. ف

قط نکته ای بود که درمورد چگالی کلمه کلیدی­ای که مثلاً اینجا 3 دهم درصد هست، که همونطور گفتم کلمات long tail رو ما نمی­تونیم خیلی زیاد توی محتوامون تکرار کنیم، براساس این حجم محتوا که می­بینید من با اینکه چندین بار خودتون دیدید تکرار کردم همچنان 3 دهم درصده، خب ولی چراغ من سبزه، چراغ من قرمزه از نظر yoast ولی اصلاً مشکل نداره چون واسه کلمات long tail نمی­تونیم این کار رو به راحتی انجام بدیم، چیزی که خیلی اهمیت داره اینه که الآن بازشه، آموزش رایگان سئو وردپرس، همینطور که می­بیند من راحت لینک دوم هستم با اینکه مواردی که اونطرف بود رو مثل مثلاً چگالی کلمات کلیدی رو رعایت نکردم.

حتما بخون  تگ Canonical چیست ؟ چه زمانی باید از تگ کنونیکال استفاده کنیم ؟

خب این از این بخش، حالا ویرایش اسنیپت رو می­زنیم برای توضیحات meta که اینجا چه کاری انجام بدیم که حالا meta description مون اوکی باشه خب همینطور که می­بیند آموزش رایگان سئو وردپرس همون ابتدا توی meta description اومده و حالا ادامش رو یکسری توضیحات اختصاصی بنویسید.

همونطور که گفتم تگ title می­تونه متفاوت باشه، من اینجا عنوان رو حذف می­کنم و اینجا مثلاً می­نویسم آموزش رایگان برای سئو وردپرس و همینطور می­بینیم چیزی که داخل گوگل نمایش داده می­شه این هست که من الآن دارم تگ title رو عوض می­کنم ولی اگر تغییرش ندیم به همون حالا عنوان باشه همین چیزی هست که شما دارید می­بینید که با اون موضوع هیچ تفاوتی نداره، تو این بخش هم راستی می­تونیم مترادف رو بنویسیم حالا این واسه­ی افزونه yoast premium هست، نسخه premium اش که حالا من توی سایت توی حالا جلسات لینک دانلود این رو هم براتون قرار می­دم توی وبسایت که حالا بتونید دانلود کنید و ازش استفاده کنید و اگر حالا آپدیتی اومد بهم اطلاع بدین من بازهم براتون آپدیتش رو قرار می­دم.

خب دوستان اینم از سئو کردن محتوا، تمامی مواردی هم که می­بینید سبز شده بخاطر اینکه همون چک لیسته رو که بهتون گفتم انجام بدین این طرف هم کاملاً اوکی هست، آها اینم از محتوای شاخص حالا یادم نیست بهتون گفتم نحوه کارش رو یا نه، محتوای cornerstone اگر یک محتوای cornerstone بود اینجا می­تونید روشنش کنید همون مبحث خوشه محتوا و استراتژی خوشه محتوا اینم از cornerstone از این بخش می­تونید روشن کنید. خب سایر کارهایی که می­تونیم توی افزونه yoast تو این بخش انجام بدیم نشانه گذاریش هست که هیچی و این بخش حالا تنظیمات پیشرفته به این سبکه که توی این گزینه اگر ما روی خیر بزنیم به این صورت هست که می­شه no index یعنی کلاً توی نتایج گوگل نمایش داده نمی­شه.

برای صفحاتی توی وبسایتمون no index رو انجام می­دیم که حالا نمی­خوایم توی نتایج گوگل بالا بیاد. حالا محتوا شاید کپی باشه، شاید مثلاً مثلاً صفحه یکسری از حالا دیتا­های سایت باشه که مثلاً اختصاصیه دوست ندارید کسی تو گوگل ببینه، برای همین اینجا می­زنیم no index که هیچکس نتونه به اون صفحات دسترسی داشته باشه و توی این گزینه هم که داره میگه لینک­ها رو آیا بررسی کنه یا نه که همون لینک­های Follow، Nofollow می­شه که اینجا می­گه کلشون تمامی اینارو بررسی کنه یا نه، نکته بعدی که اهمیت داره تگ Canonical هست که حالا سعی می­کنم توی یک ویدئو دیگه بهتون آموزش بدم تگ Canonical چیه ولی موضوعی که واسم، همینجا همینجا بهتون بگم. ببینید یک وقتایی توی وبسایتتون مجبور می­شید دوتا صفحه رو بزنید که این محتوا­هاشون احتمال خیلی زیاد کپی هستند و شما برای کاربرای خودتون این محتوا رو تولید کردین، طبیعتاً یکی از محتوا­ها، محتوا­های اصلی وبسایت شماست که می­خواین توی نتایج گوگل نمایش داده بشه، یکی دیگه از محتوا­ها نه برای کاربرای خودتون نوشتید، خب و می­خواید زمانی که گوگل این رو می­بینه به گوگل بگید که آقا اینو index اش نکن، محتوای مرجع فلان محتوا، خب فقط کافیه که اگر مثلاً این یک محتوا کپی هست و حالا مثلاٌ محتوای اصلی هست مثلاً جذب مارکتینگ سئو https://jazbmarketing.ir/seo مثلاً، مثلاً محتوای اصلیمون اینه، خب حالا می­خوایم بگیم آقا هروقت رباط گوگل وارد این مقاله آموزش رایگان سئو وردپرس شد، تگ Canonical بشه به این، یعنی ارزش این صفحه به این دامنه­ای که اینجا دارم مشخص می­کنم داده بشه و بازهم تکرار می­کنم برای صفحاتی هست که می­خوایم توی نتایج گوگل نمایش داده نشه، برای کاربرای وبسایت خودتون هست و می­خوایم به گوگل بگیم که آقا اعتبار این سایت رو، اعتبار این صفحه رو بده به صفحه­ای که دارم اینجا لینکش رو قرار می­دم و اینم از مبحث تگ Canonical.

حتما بخون  noopener چیست؟ و نحوه غیر فعال کردن آن

یکی دیگه هم از مواردی که می­مونه برچسب­ها هست که حالا حقیقتاً خودم خیلی ازش استفاده نمی­کنم ولی بهتون پیشنهاد می­کنم استفاده بکنید در زمانی که حالا کلمات کلیدی مترادف خیلی زیادی هست می­تونید توی این بخش قرار بدین، همون کلمات کلیدی LSI هست می­تونید قرار بدین به راحتی که حالا یه کد هست واسه گوگل که آقا کلمات کلیدی مرتبطمون هم که توی نتایج گوگل می­خوایم بیایم بالا همینه. توی این بخش هم حتماً برچسب­ها رو پر کنید و انجامش بدین.

نوشتهٔ پیشین
5 تکنیک نهایی سئو داخلی (7 دقیقه فیلم)
نوشتهٔ بعدی
زامبی پیج ها و تاثیر آنها در سئو (3 دقیقه فیلم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

کتاب های رایگان دیجیتال مارکتینگ

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO