1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. سئو
  3. محتوای کرنر استون (Cornerstone Content) چیست؟ و استفاده از بنیاد محتوا در سئو

محتوای کرنر استون (Cornerstone Content) چیست؟ و استفاده از بنیاد محتوا در سئو

محتوای کرنر استون (Cornerstone Content) چیست؟

متن ویدئو محتوای کرنر استون (Cornerstone Content) چیست؟

محتوای cornerstone یا حالا توی افزونه yoast با اسم محتوای شاخص ازش یاد می­شه و توی تعاریف هم بهش محتوای بنیادی می­گن ولی به نظر من خیلی بهتره که بهش بگی محتوای مرجع.

اگر بریم سراغ همون استراتژی خوشه محتوا که اصلی­ترین استراتژی­ای هست که داریم توی این دوره یاد می­گیرم و بیایم خوشه بندی­های محتوا رو به صورت هرم در نظر بگیریم و حالا این اسلایدی که عکس براتون گذاشتم به صورت حرم نیست ولی اگر به صورت هرم در نظر بگیریم نوک هرم می­تونه محتوای cornerstone باشه و خب فکنم دیگه کامل متوجه شدین که محتوای مرجع خیلی ریشه داره تو همون استراتژی خوشه محتوا که داریم درموردش حرف می­زنیم، پس نوک هرم­های هر خوشه می­تونه محتوای cornerstone باشه که حالا می­گم اگر بریم وارد افزونه yoast بشیم فقط یک تیک ساده هست و اون تیک رو می­زنیم و می­گیم که این محتوا، محتوای شاخص هست.

ولی بریم سراغ اینکه محتوای شاخص دقیقاً چی هست و چه ویژگی­هایی باید داشته باشه. تو مرحله اول یه مثال می­زنم که با این مثال بتونیم کامل این موضوع رو درک کنیم ببینید تو حوضه کاری من دیجیتال مارکتینگ چیست مثلاً یا حالا یک صفحه درمورد دیجیتال مارکتینگ می­تونه محتوای مرجع باشه و نوک هرم در نظر گرفته بشه آها یه مثال خیلی خب عملی، آموزش دیجیتال مارکتینگ نوک هرم هست حالا زیر­مجموعه­هاش، آموزش بازاریابی محتوا، آموزش ایمیل مارکتینگ، آموزش سئو حالا آموزش بازاریابی شبکه­های اجتماعی و اینسری زیر­مجموعه­ها می­شن زیر مجموعه اون محتوا خب و حالا یک مثال دیگه ادامه همین خوشه­های محتوا.

حتما بخون  ترکیب خوشه محتوا + قیف فروش

ما می­تونیم آموزش بازاریابی شبکه­های اجتماعی واسه خودش تشکیل یک هرم بده و آموزش بازاریابی در اینستاگرام، آموزش بازاریابی در تلگرام، آموزش بازاریابی در حالا لینکدین هم باشه خوشه­های اون محتوا. پس نکنه خیلی مهم اونه که محتوای مرجع باید واقعاً مرجع یکسری زیر مجموعه­های خودش باشه که تو مرحله اول کاری که باید انجام بدیم توی نوشتن اون محتوا یا نوشتن اون صفحه این باشه که برای هر کدوم از زیر خوشه­ها برای هرکدوم از زیرمجموعه­ها یکسری توضیحات داده باشیم و از اون صفحه به صفحه زیرین خودش و خوشه زیرین خودش یه لینک بدیم. و در ادامه زمانی که داریم محتوا­های پایین این خوشه رو می­نویسیم به عنوان یک مرجع از اون صفحه یاد کنیم و بهش لینک بدیم.

یجوری حالا لینک­سازی به صورت هرم می­شه از بالا به پایین و از پایین به بالا. این محتوا یکی از فاکتور­هایی که باید داشته باشه اینه که خیلی جامع و کامل باشه و حداقل بالای 2 هزار کلمه باشه. حالا پیشنهاد منه بالای 2 هزار کلمه باشه حالا یه زمانی با 1500 تا هم اوکیه داستان ولی من پیشنهادم اینه که حداقل بالای 2 هزار کلمه باشه چون نتایج خیلی بهتری می­تونیم ازش بگیریم و خب اینم محتوای cornerstone که توی استراتژی خوشه محتوا خیلی به کارمون می­آد و واسه نوک حرم باید این کارو حتماً انجام بدیم.

حتما بخون  بانس ریت چیست ؟ و نکات مهم نرخ پرش
نوشتهٔ پیشین
مهمترین فاکتور سئو (تجمع محتوا)
نوشتهٔ بعدی
محتوای همیشه سبز چیست؟ راهنمای تولید محتوا موثر در Seo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

کتاب های رایگان دیجیتال مارکتینگ

آخرین آموزش ها

فهرست
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO
پیشنهاد میکنم همه ی کتاب هارو رایگان دانلود کنید
کتابچه های رایگان دیجیتال مارکتینگ
اینستاگرام، محتوا، SEO